نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: رازهـایی درباره ی زنــان

1083
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 584 بار در 158 پست
    میزان امتیاز
    11

رازهـایی درباره ی زنــان

razhaee darbareye zanan600x600.jpg

ایــن کتـاب توسط خـانم "باربارا دی آنجلـیـس" روانشـناس معـروف نوشته شده کـه برای آشنایی بیشــتر با کتـاب،مقـدمـه ای کوتـاه از صفحـه ی اول آن را که توسط خود نویسنده یادداشت شده،قرار می دهــم .

[ پيامي به زن ها
    اين كتاب را براي شما و مرد زندگي تان نوشتم.چنين باور دارم كه اين كتاب، هماني است كه زن ها همواره انتظار انتشار آن را مي كشيدند. كتابي كه مي توانند به مرد زندگي شان هديه دهند تا آنها همه چيز را درباره ي زن ها بياموزند.به مرد زندگي تان بگوييد :
    « اين را بخوان تا همه چيز را در باره ي من بداني »

آه كه چقدر خودم نيز آرزوي چنين كتابي را داشتم.هر بار كه در بيان نيازهاي خود به همسرم شكست مي خوردم،هر بار كه آرزو مي كردم كاش طور ديگري رفتار ميكرد تا همه چيز بين ما درست مي شد و هر بار كه پرتوقع جلوه مي كردم، همچون تمامي زن ها كه همواره در طول تاريخ از سرنوميدي آه مي كشيدند،من نيز آه مي كشيدم و آرزو مي كردم كه اي كاش راهي وجود مي داشت تا مي توانستم به درون او نفوذ كنم بلكه او مرا درك كند .
    اين اساسي ترين نيازما زن ها است كه مارا بشناسند، محترم بشمارند و همانطور كه هستيم دوست مان بدارند و ما را بپذيرند .البته ،طعم شيرين درك شدن و پذيرفته شدن را مطمئناً گهگاهي در زندگي خود تجربه كرده ايم.
    مضحك است كه اين نوع از ارتباط بيشتر ميان ما و همجنسان ما ديگر زنان، خواهرانمان، دوستان و همكارانمان صورت مي پذيرد .

آيا داستان زير برايتان آشناست؟
    با دوستي سر ميز شام نشسته ايد و مشكلي را كه با همسرتان داشته ايد به او بازگو مي كنيد.لحظه اي نمي گذردكه بخوبي همه چيز را درك مي كند. با احساس همدردي تمام سرش را تكان مي دهد. دقيقاً به موضوعات مهم از خود توجه نشان مي دهد و حتي جملات شما را همان طور كه شما دوست داريد، برايتان تمام مي كند. همين كه با احساس تشكر تمام به او نگاه مي كنيد، آهي از نهادتان بلند مي شود كه : آره، دقيقاً همين طوره،درست همين احساس رو داشت،تو خيلي خوب مي فهمي چي مي گم ..
    مكالمه ادامه پيدا مي كند.ده دقيقه بيشتر طول نميكشدكه شما و دوست تان بر سر بيشتر مسائل و موضوعاتي كه با همسرتان برسرش اختلاف داشتيد به همدلي و توافق نظر ميرسيد و حتي راه حل هاي آن را نيز پيدا مي كنيد. از اينكه تا چه حد بي هيچ تلاشي اين اتفاق صورت گرفته است تعجب مي كنيد. از اينكه او تا چه حد احساسات، عواطف، واكنش ها، خواسته ها و نيازهاي شما را درست مثل خودتان درك مي كند، متعجب هستيد. با سرخوردگي سرتان را تكان مي دهيد و افسوس مي خوريد كه اگر دوباره همين صحبت ها را با همسرتان بكنيد، عصباني خواهد شد،چشمهايش از اين سو و آن سو به گردش درخواهد آورد،زير لب نق خواهد زد و دست آخر هم بدون كوچكترين احساسي به شما خيره خواهد شد.
    گويي به زبان مريخي ها با او صحبت كرده ايد و او حتي يك كلمه از گفته هاي شمار را درك نكرده است !
    چي مي شد اگر شوهرم هم مثل تو حرفهامو مي فهميد؟
    همين كه شام تان را تمام مي كنيد از دوست تان براي حمايتهايش تشكر مي كنيد.دوست شما به علامت توافق سرش را تكان مي دهد.گويي بار ديگر نيز درست مي فهمد چه مي گوييد و منظورتان چيست .

بعد از تجارب بسيار و اتفاق هايي نظير آنچه در بالا برايتان شرح دادم، پس از سال ها كار و مشاوره به زوج ها، ديگر وقت آن رسيده بود چنین كتابي را بنويسم.
    اين كتاب شامل تمامي چيزهايي است كه زن ها آرزو دارند كه اي كاش مردها مي دانستند.
    در واقع، اين كتاب دعوتي است كه از مردها كه زن ها را به گونه اي جديد آنــگونه كه هرگز قبلاً تجربه نكرده اند ببينند و درك كنند.در اين كتاب بسيار تلاش كرده ام تا آن گونه مردها را مخاطب قرار دهم كه براستي بپذيرند.
    مي دانم براي مردها مشكل است تا مهارت هاي احساسي اي راكسب كنند كه ما زن ها از آن ها توقع داريم.يا به لحاظ روحي واحساسي بازتر و صميمي تر باشند و قلب و روح زن زندگي شان را درك كنند.
    برخاسته از همين عشق به مردها بوده است كه بر آن شدم تا اين كتاب را براي آنان بنويسم
    . ]

.
    .
    .

پیشنهـاد میکنم کـه حتمـا این کتـاب را به همراه شریک زندگیتـان مطالـعه کنید تا میزان بهره از آن،چــند برابر شــود .

سعـی می گـردد در این تـاپیــک،بخش هـای خواندنی و جـالب کتاب به شکل خلـاصه در پست هـای آتی مطرح گـــردند .
    امضای ایشان
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

2. کاربران زیر از *P s y C h e* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد