نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ماندن بهتر است یا رفتن؟

795
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1823
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy ماندن بهتر است یا رفتن؟

با سلام و خسته نباشید
    دختری هستم 22 ساله که اخیرا با پسری 32 ساله آشنا شدم که البته در شهر دیگری است.از همان اوایل رابطه به من ابراز علاقه کرد و رفته رفته در مورد ازدواج صحبت کرد!وقتی برای اولین بار به شهر من آمد و اورا دیدم آدم بدی به نطر نمیرسید ولی وقتی بیشتر با او بودم متوجه شدم او شیشه مصرف میکنه..به من گفت تفریحی این کارو میکنه و معتاد نیست!خیلی وقت نبود که این موضوع را فهمیده بوم که به من گفت من قبلا ازدواج کرده بودم و از هم جدا شدیم!و اون طوری که تعریف میکرد واقعا باهم سازگاری نداشتن و باید جدا میشدن.و میگفت بخاطر مشکل ازدواجش و فوت مادرش رو آورده به مواد مخدر!وقتی که داشت به شهر خودشون برمیگشت من خیلی عصبانی بودم بخاطر اعتیادش.گفتم همه چیزو تموم میکنم.ولی نتونستم.واقعا نتونستم.وقتی یادم میومد بهم گفت توروخدا بهم کمک کن که دیگه این کارو نکنم و حالم خوب بشه…
    من واقعا با اینکه قبلا ازدواج کرده مشکلی ندارم ولی مشکل اصلی من اعتیادشه!همش بهم میگه من معتاد نیستم و دیگه مصرف نمیکنم ومن نمیدونم چجوری باید باور کنم حرفشو!چجوری ازش بخام که یه کاری کنه من مطمئن بشم که سراغ مواد دیگه نمیره.یه آدمیه که ادعای زرنگ بودن میکنه و خیلی پرخاشگره.بعضی از رفتاراش منو واقعا ناراحت و نگران میکنه..مثلا اینکه عکس همسر قبلیشو بهم نشون داد اونم عکس عروسیشون!حتی یک بار داشتم باهاش تلفنی حرف میزدم فیلم عروسیشونو گذاشته بود و داشت برام توضیح میداد که دارن چیکار میکنن!من واقعا ازش دلگیر شدم و ازش خاستم که تموم کنه رابطه رو و ما به درد هم نمیخوریم ولی اون با اصرار و ابراز علاقه شدید منو برگردوند…من فکر میکنم این آدم واقعا بیماره و باید بهش کمک کنم.مطمئنم که حالش خوب میشه.دلم میخاد بمونم و تحمل کنم.چون واقعا دوسش دارم و درکش میکنم و مطمئنم خیلی منو دوست داره.!اون مشکلات زیادی داشته و طبیعیه عصبی و پرخاشگر بشه!
    من دلم میخاد بهم کمک کنید که چجوری میتونم بهش کمک کنم؟!چجوری باهاش حرف بزنم که ناراحت نشه!دلم میخاد به زندگی قبلیش برگرده.با این راه دور ما من واقعا نمیدونم چجوری از پس مشکل به این بزرگی بر بیام…مخصوصا اینکه اعتیاد داره و میگه من معتاد نیستم و تفریحی میکشم…و اینکه از من توقع ازدواج داره!من واقعا دلم میخواد بهش کمک کنم و باهاش بمونم.ولی اگه میشه کمک کنید که کدوم راهو انتخاب کنم....ماندن؟یا رفتن؟؟!!!
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2. 2 کاربران زیر از Barrran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ماندن بهتر است یا رفتن؟

سلام عزیزم
    طبق اونچه که من میدونم شیشه مخدریست که کشیدن آن تفریحی نیست و ایشون صد در صد متأسفانه معتاد هستن این اشخاص اگر تحت نظر دکتر باشن و البته پیگیر که ممکنه تا چند سال طول بکشه باید دارو بخورن میتونن موفق بشن که البته بستگی به پیشروی و مدت استفاده و مصرف هم داره. ایشون اگر هم بخوان ازدواج کنن اول باید درمان بشن و در صحت کامل بدنبال انتخاب همسر باشن. خودتون رو قربانی نکنید . به هیچوجه قبول نکنید.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1804
    تشکـر
    50
    تشکر شده 56 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام عزیزم
    مشکل شما به بررسی دقیقی نیاز داره
    اول اینکه به این فکر کنید شما می تونید این فرد رو به خانوادتون معرفی کنید؟ چقدر طبق معیار و تایید شما هست؟؟می تونید به عنوان همسر بپذیرینشون؟؟ایا از لحاظ خانوادگی و فرهنگی بهم میخورید؟؟
    درسته علاقه یکی از مهم ترین ملاک هاس اما ملاک های مهم دیگری هم برای ازدواج وجود داره که شما باید مد نظر قرار بدین
    در درجه دوم:
    شما بهتره هر عملی رو که میخواید انجام بدید عواقبی رو هم که میتونه داشته باشه بنویسید
    _مثلا اینکه شما قصد کمک به ایشون رو میکنید
    فک کنید که ایا شما خودتون روحیه ی اینکه به فرد دیگری کمک کنید رو دارید؟؟قصد عوض کردن اون رو دارید؟؟باید ببینید اگه میتونید یک تحول کوچک تو خودتون ایجاد کنید شاید بتونید به عوض کردن او هم امیدوار باشید... مسلما عوض کردن انسان ها خیلی کار سختی هست و برای شما هم میتونه عواقبی داشته باشه..مثلا اعصاب خوردیتون حتی توهین بهتون و ناراحت شدنتون و دلبستگی و وابستگی به این فرد و..و...حتی احتمال اینکه ایشون عوض هم نشن هس بعد از اون چه قصدی خواهید کرد؟
    امضای ایشان
    می دانی بهترین دوستت کیست ؟؟؟؟

کسی است که اولین قطره اشک تو را می بیند...

دومیش را پاک می کند...

و سومیش را به خنده تبدیل می کند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1823
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با درود و سپاس خدمت شما...بسیار سپاس گذارم از توجه شما و راهنماییتون
    من کاملا آدم منطقی هستم و اجازه نمیدم کسی با احساساتم بازی کنه!قصد من فقط کمک بود و اینکه واقعا دلم میخواست این آدم رو عوض کنم!!!ولی همون طور که شما عرض کردید من خودم حتی نمیتونم از پس خودم بر بیام چه برسه به یه فرد معتاد و آسیب دیده!به هرحال من تمام تلاشم رو میکنم ولی مطمئن باشید هیچ وقت خودمو قربانی نمیکنم...
    فقط یه سوال دیگه؟من به چه روشی از ایشون جدا بشم؟هر راهی که به فکرم میرسید رو پیش گرفتم ولی نشد!با گریه و التماس ازم خواهش کرد که برگردم!
    حتی بارها شده بهش بی محلی کردم و یه جوری بهش نشون دادم که انگار باهاش سردم ولی انگار بیشتر میاد سمت من!
    به نظر شما صبر کنم یا اینکه هرچه زودتر ازش جدا بشم؟؟
    ممنون اگه راهنماییم کنید...

با ارادت و مهر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)