نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: ازدواج با دختر دارای ضعف ایمان

5648
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42206
    تشکـر
    8
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question ازدواج با دختر دارای ضعف ایمان

سلام به همه کاربران محترم، بنده مدت هاست با مشکلی دست و پنجه نرم می کنم که راه حلش رو نمیتونم پیدا کنم. بنده پسری 21 ساله هستم که حدود 3 ساله به دختر خانمی در دانشگاه علاقه دارم. توی این مدت به دلایل مختلف این موضوع رو نه با ایشون و نه با خانواده مطرح نکردم. اما از اونجایی که یک ترم بیشتر از دانشگاهم باقی نمونده لازمه که هر چه زودتر یه فکری بکنم. ایشون دختر بسیار مودب و با نجابت و اخلاق مداری هستند و توی این مدت که به ایشون علاقه داشتم هیچ مورد منفی از نظر اخلاقی در ایشون ندیدم. اما مشکل اصلی بنده با ایشون اینه که ایشون به یه سری مسائل دینی مثل حجاب و نماز و روزه پایبندی خاصی ندارند و این در حالیه که بنده مسائل دینی برام بسیار مهمه. حالا واقعا نمیدونم که خواستگاری از ایشون کار درستیه یا نه. گاهی با خودم فکر میکنم که برم خواستگاری و تمام انتظاراتی که ازشون دارم رو بهشون بگم و تصمیم رو به عهده خودشون بزارم ولی مشکل اینه که من ایشون رو عمیقا از ته قلبم دوست دارم و حدس میزنم ایشون هم نظر مثبتی نسبت به بنده داشته باشند و اگه این حدسم درست باشه اون وقته که در صورت خواستگاری بنده از ایشون هردو ممکنه به شدت احساساتی بشیم و نتونیم عقلانی تصمیم بگیریم. میترسم که در اثر احساساتی شدن تمام خوبی ها و بدی های همدیگه رو بپذیریم اما وقتی وارد زندگی مشترک شدیم نتونیم رفتار همدیگه رو تحمل کنیم. خوش حال میشم اگه راهنمایی و راهکار مفیدی دارید هر چه سریعتر به بنده بگید. یه دنیا ازتون متشکرم‌.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : ازدواج با دختر دارای ضعف ایمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad. نمایش پست ها
    سلام به همه کاربران محترم، بنده مدت هاست با مشکلی دست و پنجه نرم می کنم که راه حلش رو نمیتونم پیدا کنم. بنده پسری 21 ساله هستم که حدود 3 ساله به دختر خانمی در دانشگاه علاقه دارم. توی این مدت به دلایل مختلف این موضوع رو نه با ایشون و نه با خانواده مطرح نکردم. اما از اونجایی که یک ترم بیشتر از دانشگاهم باقی نمونده لازمه که هر چه زودتر یه فکری بکنم. ایشون دختر بسیار مودب و با نجابت و اخلاق مداری هستند و توی این مدت که به ایشون علاقه داشتم هیچ مورد منفی از نظر اخلاقی در ایشون ندیدم. اما مشکل اصلی بنده با ایشون اینه که ایشون به یه سری مسائل دینی مثل حجاب و نماز و روزه پایبندی خاصی ندارند و این در حالیه که بنده مسائل دینی برام بسیار مهمه. حالا واقعا نمیدونم که خواستگاری از ایشون کار درستیه یا نه. گاهی با خودم فکر میکنم که برم خواستگاری و تمام انتظاراتی که ازشون دارم رو بهشون بگم و تصمیم رو به عهده خودشون بزارم ولی مشکل اینه که من ایشون رو عمیقا از ته قلبم دوست دارم و حدس میزنم ایشون هم نظر مثبتی نسبت به بنده داشته باشند و اگه این حدسم درست باشه اون وقته که در صورت خواستگاری بنده از ایشون هردو ممکنه به شدت احساساتی بشیم و نتونیم عقلانی تصمیم بگیریم. میترسم که در اثر احساساتی شدن تمام خوبی ها و بدی های همدیگه رو بپذیریم اما وقتی وارد زندگی مشترک شدیم نتونیم رفتار همدیگه رو تحمل کنیم. خوش حال میشم اگه راهنمایی و راهکار مفیدی دارید هر چه سریعتر به بنده بگید. یه دنیا ازتون متشکرم‌.
    سلام
    اولا اگه کسی رو دوست دارین پس بایستی همونجور که هست دوستش داشته باشین نه شکل تغییر یافته ایشون به سلیقه شما!
    این دیگه اسمش عشق نیست بلکه یجور خیالپردازی مخرب محسوب میشه

دوما اگه گلایه شما ضعف ایمان ایشون باشه لازمه بدونین ایمان یه چیز تزریق کردنی القا کردنی توصیه کردنی دستور دادنی خواهش کردنی نیست
    بلکه یه موضوع کاملا درونیه و اگه ایشون بخاطر شما بپذیره حجاب داشته باشه یا نماز بخونه یا روزه بگیره بر طبق مبانی اسلام اون حجاب و نماز و روزه ش حتی ذره ای ارزش نداره یعنی انگار که انجام نداده باشه

ضمن اینکه با گذر زمان و از اونجایی که به نظر میاد عشق عمیقی بین شماها نباشه(با توجه به مورد اول که توضیح دادم) این عشق یا همون خیالپردازی مخرب به مرور سرد میشه و ایشون هم انگیزه ای واسه رعایت اصول مورد نظر شما(که نیرو محرکه ش احساسات اولیه نسبت به شما بوده) نخواهد داشت
    اونوقته که زندگیتون به محل جنگ و ستیز تبدیل خواهد شد

بنابراین پیشنهاد میشه:
    یا ایشون رو کاملا همونطور که هست بپذیرین و ایشون هم شما رو همینطور که هستین بپذیرن
    یا که ازین احساسات چشم بپوشین و دنبال کیس دیگه باشین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

3. 2 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42206
    تشکـر
    8
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    اولا اگه کسی رو دوست دارین پس بایستی همونجور که هست دوستش داشته باشین نه شکل تغییر یافته ایشون به سلیقه شما!
    این دیگه اسمش عشق نیست بلکه یجور خیالپردازی مخرب محسوب میشه

دوما اگه گلایه شما ضعف ایمان ایشون باشه لازمه بدونین ایمان یه چیز تزریق کردنی القا کردنی توصیه کردنی دستور دادنی خواهش کردنی نیست
    بلکه یه موضوع کاملا درونیه و اگه ایشون بخاطر شما بپذیره حجاب داشته باشه یا نماز بخونه یا روزه بگیره بر طبق مبانی اسلام اون حجاب و نماز و روزه ش حتی ذره ای ارزش نداره یعنی انگار که انجام نداده باشه

ضمن اینکه با گذر زمان و از اونجایی که به نظر میاد عشق عمیقی بین شماها نباشه(با توجه به مورد اول که توضیح دادم) این عشق یا همون خیالپردازی مخرب به مرور سرد میشه و ایشون هم انگیزه ای واسه رعایت اصول مورد نظر شما(که نیرو محرکه ش احساسات اولیه نسبت به شما بوده) نخواهد داشت
    اونوقته که زندگیتون به محل جنگ و ستیز تبدیل خواهد شد

بنابراین پیشنهاد میشه:
    یا ایشون رو کاملا همونطور که هست بپذیرین و ایشون هم شما رو همینطور که هستین بپذیرن
    یا که ازین احساسات چشم بپوشین و دنبال کیس دیگه باشین
    حرف شما کاملا درسته و بنده هم از ایشون انتظار ندارم به خاطر من روزه بگیرند یا نماز بخونند‌. از نظر من چنین چیزهایی کاملا شخصیه و ایشون حق دارند که خودشون در موردش تصمیم بگیرند. من اصلا قصد ندارم شخصیت ایشون رو اون طور که خودم می خوام تغییر بدم. اما بعضی مسائل مثل حجاب وجود داره که خارج از بحث های دینی هم به شدت اهمیت دارند. خیلی از مردهایی که دیندار نیستند هم روی پوشش همسرشون حساس هستند. من از دین اون قسمت هاییش رو از طرف مقابلم انتظار دارم که زندگی مشترک ما رو میتونه تحت تاثیر قرار بده مثل حجاب که اگه رعایت نکنند میتونه باعث سرد شدن زندگی مشترک بشه. من از ایشون انتظار نماز خوندن و روزه گرفتن ندارم اما توی بحثی مثل حجاب انتظار دارم یه سری حداقل ها رو رعایت کنند. منظورم از حجاب این نیست که ایشون چادر بپوشند، منظورم اینه که همون جوری که تا به حال بودند بمونند اما خطوط قرمز من رو هم رعایت کنند. به نظرتون این انتظار نامعقولیه؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

حرف شما کاملا درسته و بنده هم از ایشون انتظار ندارم به خاطر من روزه بگیرند یا نماز بخونند‌. از نظر من چنین چیزهایی کاملا شخصیه و ایشون حق دارند که خودشون در موردش تصمیم بگیرند. من اصلا قصد ندارم شخصیت ایشون رو اون طور که خودم می خوام تغییر بدم. اما بعضی مسائل مثل حجاب وجود داره که خارج از بحث های دینی هم به شدت اهمیت دارند. خیلی از مردهایی که دیندار نیستند هم روی پوشش همسرشون حساس هستند. من از دین اون قسمت هاییش رو از طرف مقابلم انتظار دارم که زندگی مشترک ما رو میتونه تحت تاثیر قرار بده مثل حجاب که اگه رعایت نکنند میتونه باعث سرد شدن زندگی مشترک بشه. من از ایشون انتظار نماز خوندن و روزه گرفتن ندارم اما توی بحثی مثل حجاب انتظار دارم یه سری حداقل ها رو رعایت کنند. منظورم از حجاب این نیست که ایشون چادر بپوشند، منظورم اینه که همون جوری که تا به حال بودند بمونند اما خطوط قرمز من رو هم رعایت کنند. به نظرتون این انتظار نامعقولیه؟

سلام

باید توجه داشته باشید شما مطرح میکنید یک پسری هستین که مسائل دینی برای شما حائز اهمیت است
    والبته وقتی مسائلی چون روزه ونماز رو درمورد ملاک های خود برای شخص موجه برای ازدواج قید میکنید مُبَرهَن میشود فقط به رعایت حداقل های ظاهری برای شخص مورد نظر بسنده نمیکنید

اما چون شما یک پسر دیندار و پایبند به مسائل دینی هستید
    باروش خودتان با شما صحبت خواهم کرد
    آیا قرآن نفرمودند با زنان مومن ازدواج کنید وآیا حضرت علی نفرمودند ایمان چند قسم میشود و دوقسم مهم آن ظاهر باطن است
    اگر کسی با ظاهر غیر دینی برای شما که شخص دینی هستید مشکلی دارد پس انتخاب شما از اول یک حس زود گزر وناشی از احساسات ناپایدار بوده
    پس این موضوع که نماز وروزه وظاهر ایشان را از جمله مشکلات این ازدواج میدانید نشان دهنده انتخاب نادرست است

واگر برای این امر(ازدواج) علاقه مند هستید میتوانید از والدین خود درخواست اقدام کنید وطی جلسه خواستگاری خواسته های خود از ایشون رو روایت کنید

6. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

علاقه واقعی زمانیه که شما ایشون را هرچی هست دوست داشته باشید به قول خودتون با همین ضعف ایمان

نه اینکه توقع داشته باشید تغییر کنند

8. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

بله درین مورد انتظار نامعقولیه
    چون شما بایستی از ابتدا سراغ دختری برین که پیشاپیش اهل رعایت اون خطوط قرمز مدنظر شما باشه

اینکه مسیر معقولتریه تا که بخواین کسیو به زور وادار به پذیرش خط قرمزهاتون کنین که این پذیرش هم قطعا تاریخ مصرف داره و بعد از مدتی ایشون به رویه دلخواه و مورد تایید خودش برگشت میکنه و زندگیتون وارد فاز تنش و اشوب میشه

اگه عشق واقعی باشه شما اون شخص رو تمام عیار همونجور که هست میخواین و به تک تک انتخابهاش احترام میزارین
    اگه این باشه که پس عشق واقعیه و ارزش پیگیری کردن و حتی خون دل خوردن و با زمین و زمان جنگیدن رو داره
    و اما اگه غیر از اینه پس عشق واقعی نیست و بایستی اینده نگر باشین و زندگی رو در همین امروز و فردا خلاصه نکنین
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

10. 2 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

راستش با توجه به حرفای ضدو نقیض شما در مذهبی بودنتون باید شک کرد . کسی که مذهبی باشه ولی و براش نمازو روزه فردی که قراره همیشه درکنارش باشه براش مهم نباشه؟!!!!!!!!
    به نظرم اول واقعا ببینید خودتون کی هستید چه عقیده ای دارید و مطمنن هر کسی عاشق و جذب کسی میشه که شبیه خودش باشه و باهاش تفاهم داره
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

12. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41970
    تشکـر
    14
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز من هیچ سوادی در زمینه ی مشاوره ندارم ولی نظر شخصیمو میگم بنظرمن شما ب خانوادت بگو و بعد ی چند جلسه با دختر خانوم حرف بزنید ببیند اصلا شخصیتش چطور هست ا
    امضای ایشان
    انسانم آرزوست.

14. کاربران زیر از مستوررره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42206
    تشکـر
    8
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    راستش با توجه به حرفای ضدو نقیض شما در مذهبی بودنتون باید شک کرد . کسی که مذهبی باشه ولی و براش نمازو روزه فردی که قراره همیشه درکنارش باشه براش مهم نباشه؟!!!!!!!!
    به نظرم اول واقعا ببینید خودتون کی هستید چه عقیده ای دارید و مطمنن هر کسی عاشق و جذب کسی میشه که شبیه خودش باشه و باهاش تفاهم داره
    راستش در این مورد اگه بخوام توضیح بدم اندازه یه کتاب حرف دارم ولی در همین حد میگم که ما توی جامعه مون معیار مناسبی برای سنجش دینداری نداریم و اگه داریم هم در اکثر موارد اصلا جواب نمیده.به عنوان مثال ما توی جامعه مون کسی رو که به ظاهر دین مثل نماز و روزه توجه داره آدم مذهبی می دونیم در صورتی که باطن دین مسائلی مثل صداقت، خیرخواهی، وفای به عهد و... هست‌. ما در شرایطی که نمی دونیم افراد چقدر به باطن دین اهمیت میدن، صرفا اگه ببینیم ظاهر دین رو رعایت میکنند اونا رو مذهبی می دونیم. این در حالیه که امام صادق علیه السلام در حدیثی در کتاب الکافی می فرمایند ایمان مردم را با صداقت و وفای به عهد آن ها بسنجید و نه با نماز خواندن و روزه گرفتن آن ها. بر مبنای اون چیزی که گفتم از نظر بنده دختری که بهش علاقه مند هستم اگرچه در ظاهر دین مشکل داره اما در موارد بسیاری داره به درستی به باطن دین عمل میکنه‌.

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

راستش در این مورد اگه بخوام توضیح بدم اندازه یه کتاب حرف دارم ولی در همین حد میگم که ما توی جامعه مون معیار مناسبی برای سنجش دینداری نداریم و اگه داریم هم در اکثر موارد اصلا جواب نمیده.به عنوان مثال ما توی جامعه مون کسی رو که به ظاهر دین مثل نماز و روزه توجه داره آدم مذهبی می دونیم در صورتی که باطن دین مسائلی مثل صداقت، خیرخواهی، وفای به عهد و... هست‌. ما در شرایطی که نمی دونیم افراد چقدر به باطن دین اهمیت میدن، صرفا اگه ببینیم ظاهر دین رو رعایت میکنند اونا رو مذهبی می دونیم. این در حالیه که امام صادق علیه السلام در حدیثی در کتاب الکافی می فرمایند ایمان مردم را با صداقت و وفای به عهد آن ها بسنجید و نه با نماز خواندن و روزه گرفتن آن ها. بر مبنای اون چیزی که گفتم از نظر بنده دختری که بهش علاقه مند هستم اگرچه در ظاهر دین مشکل داره اما در موارد بسیاری داره به درستی به باطن دین عمل میکنه‌.
    ببینید کسی که نمازو روزه بخونه ولی صداقت و وفاداری نداشته باشه دیندار نیست ولی کسی که نمازو روزه که ابتدایی ترین احکامه دینه عمل نکنه و بقیشو انجام بده این فردا از دسته اولم خطرناک تره چون اصلا دین نداره و چون از هیچی نمیترسه هر رفتاری ممکنه ازش سر بزنه (البته هرکسی با توجه به مذهب خودش حساب کتاب میشه ، من کاری به ادیان دیگه ندارم )ما دینی به نام انسانیت ندارم چیزی که باب شده و خیلیا با این حرف میخان خدارو در زندگی حذف کنن تا اونجور دلشون میخات زندگی کنن. چی باعث میشه که ادم دربدترین شرایط اخلاق مدار ،وفادار، پایند به زندگی باشه ، دقیقا دین هست ، واسه همین در انتخاب شریک زندگی اول باید در طرف مقابل دید که اول خدا، دوم خانواده و بعد کار براش مهم باشه تازه این حرفو از توی کتاب یه ادم مسیحی خوندم که چقدر تاکید میکرد که اگر فرد خدا پرست نباشه اگر در شرایط سخت زندگی قراره بگیره ممکنه انتخاب اشتباهی کنه درحالی که فرد که دینداره حتی درشرایط سختم سسعی میکنه کاری نکنه که خدارو ناراحت کنه چون عشق به خدا بالاترین عشقه سعی میکنه که تو اون لحظه هم تصمیمی نگیره که برخلاف عقایده مذهبیش باشه. حالا اینم بستگی به سطح اعتقادش داره هر چقدر که اعتقادش عمیق تر باشه پایبندیشم بیشتره .
    شاید تا چن سال اینده تعدادافراد مذهبی انگشت شمار بشه ولی ایا اون راهی که اکثریت انتخاب میکنن راه درستیه؟اگر درست بود که اینقدر امار طلاق و خیانت بالانبود!!دقت کنی امار طلاق درگذشته خیلی کمتر بوده چون مذهبی تر بودن، ولی پدر مادر های الان که مربوط به دهه 60و 70و هشتاد هستن، چون خودشون از مذهب چیزی درک نکردن نسل به نسل درک افراد از،دین کمتر میشه. حالا شما فکر میکنی چرا اینقدر تو دنیا وحشی گری ، خودخواهی و حسادت و تقلب و ... زیاده شده؟چون دیگه کسی خدارو نمیبینه که بخات بترسه و سعی کن پایبند به اصول باشه، اگر قران خونده باشی میبینی که اگر جامعه ای دیکه امیدی به اصلاح نباشه اخرش عذاب خداست که اون ها رو نابود میکنه ،
    حالا همه ی این ها به کنار، انتخاب های افراد هست که فرهنگو جا میندازن مثلا شما که به اصطلاح مذهبی هستید جذب یه دختر بیحجاب و بی دین بشی و صرفا براساس ظاهر خوب انتخاب کنید این روی طرز تفکر افراد جا میندازه که اره اون هایی که ظاهرشون این مدلیه موفق ترن ، چرا دخترا همه عملی ،به سمته مدو تیپو قیافه رفتن اونقدری که رو ظاهر خودشون کار میکنن ، وقت زیادی روی مهارت های زندگی نمیزارن که همین ها مادرهای اینده میشن که فرزنداشون رو براساس تفکر خودشون بزرگ میکنن که بعدها دیگه نباید تعجب کنیم که چن نسل اینده دختر بچه یکساله رو جوری ارایش کنن که یه زن متاهل نمیکنه!!اچون رمز موفقیت رو ظاهر زیبا و رفتار گول زننده میدونن. حالا نقش دین چی؟ وبعدش هم شاهد این میشیم که دیکه کلمه ازدواج برداشته میشه وافراد بدون ازدواج باهم زندگی میکنن
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

17. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

ببینین تعریف دینداری و معیارهای سنجش اون یه بحث جداگانه میطلبه
    الان مساله شما این نیست که از دینداری تعریف خاصی ارایه بدین
    مساله اینه که شما از یه خانم خوشتون میاد درحالیکه میخواین اونو وادار کنین خط قرمزهای شما رو رعایت کنه(حجاب)

بنظرم بهتره عشق رو تعریف کنیم
    این کلمه دقیقا چه بار معنایی داره؟؟

اگه عاشق شدین یعنی بایستی طرف مقابلتونو تمام کمال همونجور که هست بپذیرین و به روشها و شیوه ها و دیدگاهها و انتخابهاش احترام بزارین
    این یعنی عشق!

نه که کسی رو زیر سقف زندگیتون بیارین و ازش بخواین اونجوری باشه که شما دوست دارین چون چهارتا ویژگی ایشون رو پسندیدین و بقیه شم میخواین با بحث و گفتگو و اصرار و غیره تغییر بدین
    این اسمش عشق نیست بلکه توقع نابجا داشتن از یه انسان دیگه س

اصولا عشق حقیقی و واقعی وقتی ایجاد میشه که از ابتدا یکسری همخوانیهای اصلی وجود داشته باشن

معیارهای اصلیشون همخوانی داشته باشه و خطوط قرمز مشابه هم داشته باشن

عشق در بستر همفکری و همسویی رشد میکنه و اگه همفکری و همسویی وجود نداشته یا به مقدار لازم نباشه اصلا عشقی پدید نمیاد و صرفا یه احساسات ناپخته و گذراست که بعدا زندگیتونو به کابوس تبدیل خواهد کرد

لذا پیشنهاد میکنم بجای تعریف دینداری به دنبال تعریف عشق باشین و عشق رو در وجود کسانیکه همفکر خودتون هستن جستجو کنین

البته شایدم شما ته دلتون رغبتی به خانمهای محجبه نداشته باشین اما تلاش کنین در بین همونها یکی که براتون دلپسندتره انتخاب کنین

چیزی که امروزه رایج شده اقایون مذهبی تصور میکنن اگه با خانم امروزی ازدواج کنن میتونن بعدا تغییرش بدن!
    چون خانمهای امروزی خیلی پرفروغتر از خانمهای محجبه دیده میشن و طبعا قابلیتشون واسه معشوق واقع شدن خیلی بیشتر از خانمهای محجبه س

اما اینو فراموش نکنین زن و شوهر نهایتا بتونن طی گذر زمان فقط ۲۰ درصد همدیگه رو تغییر بدن که خب سهم ۲۰ درصدی طرف مقابل رو هم نمیشه ندیده گرفت

پس تلاش کنین خانمهای محجبه رو به چشم بیارین و مدنظر بگیرین
    نهایتا یکیشون که مناسبتر بود برا ازدواج انتخاب کنین
    اینطوری ارامش بیشتری خواهید داشت و زمانی که باید به بحث و جدل واسه قانع کردن طرفتون بگذرونین به بحثهای مفید راجع به اینده و زندگیتون میپردازین
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

19. 2 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد