نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل کار کردن همسر

981
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1825
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل کار کردن همسر

من به مشکلی برخوردم که نیاز به راهنمایی دارم
    من تازه عقد کردم حدود 3 ماه و با همسرم اوایل مشکلاتی بچه گانه داشتیم که با صحبت با همدیگر سعی کردیم حلش کنیم همسر بنده 19 سالشه و ارایشگر هست.
    در صحبتی که داشتیم با همدیگه یه چیزی رو مطرح کرد که من خیلی مخالف این حرفش هستم و اونموقع بروز نکردم گفتم بذار مشورت بگیریم از چند نفری
    خانم من میگه من میخوام برم سرکار و نصف حقوق هم میخوام ماهیانه بدم پدر و مادرم !!!!!!!!!!!! با اینکه پدر مادرش نه پیر هستند و نه از کار افتاده !!!!!
    آیا کسی حاضر میشه این کارو قبول کنم ؟؟؟؟؟من اصلا هنگ کردم که چی جواب بدم با وجود اینکه دوبرادر دیگر هم دارد که مجرد هستند!!!!
    در ضمن چندباری هم بحث کردیم بخاطر اینکه پول جیبی و حتی شارژ برادرش هم همسر من میدهد !!!!
    آیا من حق دارم اعتراض کنم یا نه !!!!!!
    اگه راهنمایی کنیم و بگید من الان اشتباه میکنم یا این کار همسر من اشتباه است ممنون میشم!!!!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1804
    تشکـر
    50
    تشکر شده 56 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل کار کردن همسر

سلام
    از نظر شرعی و حکم این هست که "آیا شوهر می تواند زن را از تصرف در اموالش منع کند؟
    همه مراجع محترم تقلید: خیر زن می تواند هرگونه تصرفی در اموال خود انجام دهد و اجازه شوهر لازم نیست" ولی از مال شوهر، بدون اجازه او نمی تواند خرج کند.
    البته اصول دیگه ای هم مثل نذر هس که از حوزه بحث شما خارج می باشد
    مسلما ایشون از این نظر کار درستی انجام میدن مگر اینکه از درآمد شما بی اجازه خرج کنند
    ولی شما میتونید با ایشون منطقی تر صحبت کنید که هدفشون از کمک به اون ها چیه؟ ایا شرایط اقتصادی خودتون دو نفر خوب هست؟یا نیاز به پس انداز و پول بیشتری ندارید؟
    حتی میتونید برای اینکه جلوگیری کنید از کار ایشون هدف مشخص کنید مثلابگید مبلمونو عوض کنیم و جدیدترشو بخریم مسلما تو زندگیتون وقتی ایشون ببینن شما دارید تلاش میکنید که به هدفای مشترکتون برسید و زندگیتون رو بهبود بدید با شما کنار میان وایشون هم کمک میکنن
    امضای ایشان
    می دانی بهترین دوستت کیست ؟؟؟؟

کسی است که اولین قطره اشک تو را می بیند...

دومیش را پاک می کند...

و سومیش را به خنده تبدیل می کند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1825
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی شما حاضر میشید همسرتون بره سرکار برای خانواده خودش !!!!!
    پس تلاش برای زندگی خودش چه خواهد شد؟؟؟؟؟
    پس من هم میتوانم نصف حقوق خودمو بدم خانوادم !!!!!در جایی که زندگی خودمون بیشتر نیاز داره
    هدف همسر من اینه که میگه برای من زحمت کشیدن من هم میخوام جبران کنم!!!!!
    پدر مادر ایشون سنی ندارند که بخواد کمکشون کنه و دستشون به دهنشون میرسه و ما هم تازه زندگی رو شروع کردیم با هزار جور سختی!!!1

4. کاربران زیر از mosi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1804
    تشکـر
    50
    تشکر شده 56 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

بالطبع شما و من یا هرکس دیگه ای دوست داره همسرش به زندگی خودش بپردازه تا دیگران
    ایشون در جواب شما که بهتره این پول رو برای آینده ی بهتر خودتون خرج کنید چی جواب دادن؟
    امضای ایشان
    می دانی بهترین دوستت کیست ؟؟؟؟

کسی است که اولین قطره اشک تو را می بیند...

دومیش را پاک می کند...

و سومیش را به خنده تبدیل می کند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2284
    تشکـر
    15
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز...وظیفه زن نیست که مخارج زندگی شما رو تامین کنه...پول زن هم به خودش ربط داره و شما حق تصرف در اون رو ندارین و حتی نباید انتظار داشته باشین ازش...شاید خانوادش ی کاری کردن یا برای جبران زحماتشون میخواد کمکشون کنه که باعث برکت در زندگی شما هم میشه...بده یک مرد حسود باشه...بعدشم اون فقط حرف زده بذار تو زندگی بیفتین خودتون انقد خرج دارین که دیگه به خانوادش نمیرسه...پس الکی خودتو اذیت نکن...این مسئله ای نیس ک بخوای بخاطرش خودتو اذیت کنی...بعدشم کسی ک انقد به فکر بقیس مطمئن باش بیشتر در اینده ب فکر شریک زندگیش میشه شک نکن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد