نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: با دختر خانه دار ازدواج کنم یا خیر؟

11459
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42318
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با دختر خانه دار ازدواج کنم یا خیر؟

با سلام.
    بنده دانشجویی ارشد مهندسی مکانیک و شاغل هستم با درامد خوب.۷ سال است که با دختری اشنا شده ام پس از شناخت اولیه جهت ازدواج،درخواست خود را با خانواده در میان گذاشتم.اما با مخافت انها روبرو شدم .ولی رابطه را ادامه دادیم.چند بار هم در این میان جدایی های پیش اومد و باز با هم در ارتباط شدیم که عامل جدایی ها رسمی نشدن ازدواج بود.
    الان با گذشت ۷ سال از ارتباط ما با هم.شک و تردید از اینکه میتونم موقعیت بهتری برا ازدواج داشته باشم منو از ازدواج تا حدودی دلسرد کرده.ولی خودش رو دوست دارم
    در حال حاضر خانواده اصرار ب ازدواج بنده با دختر دندانپزشک دارند
    از لحاظ خانواده با اون دختر در یک سطح هستیم ولی از لحاظ درامد قاعدتا دندانپزشک در سطح بالاتری هست.
    خواستم ببینم به نظرتون من کدوم گزینه رو انتخاب کنم.
    خیلی ذهنم درگیره.
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : با دختر خانه دار ازدواج کنم یا خیر؟

مگه قراره درآمدشو بده به شما دختره که واسش نقشه میچینی؟

3. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.moein نمایش پست ها
    با سلام.
    بنده دانشجویی ارشد مهندسی مکانیک و شاغل هستم با درامد خوب.۷ سال است که با دختری اشنا شده ام پس از شناخت اولیه جهت ازدواج،درخواست خود را با خانواده در میان گذاشتم.اما با مخافت انها روبرو شدم .ولی رابطه را ادامه دادیم.چند بار هم در این میان جدایی های پیش اومد و باز با هم در ارتباط شدیم که عامل جدایی ها رسمی نشدن ازدواج بود.
    الان با گذشت ۷ سال از ارتباط ما با هم.شک و تردید از اینکه میتونم موقعیت بهتری برا ازدواج داشته باشم منو از ازدواج تا حدودی دلسرد کرده.ولی خودش رو دوست دارم
    از لحاظ خانواده با اون دختر در یک سطح هستیم ولی از لحاظ درامد قاعدتا دندانپزشک در سطح بالاتری هست.
    خیلی ذهنم درگیره.
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم
    بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام
    یک مثل فرانسوی هست که میگه اگه ۷ بار شما رو با یه اسم دیگه صداکنند خواهی دید برای دفعه ۸ باورمیکنی که اسم تو همان است که البته این مَثَل اشاره به تلقین داره امروزه ما با قدرت وتوانایی تلقین آشنا هستیم که تلقین با بار منفی به اندازه یک سم قوی هست وتلقین با بار مثبت به اندازه یک مزیت قوی عمل میکنه
    شما درطول ۷ سال خواه یا ناخواه ذهنتون درگیر مخالفت خانواده برای ازدواج با ایشون و تلقین منفی خانواده شده
    ودر این میان برخی از قهر وصمیمیت های دوره ی دوستی شما
    به تشدید این شرایط دامن زده واما محصول این اتفاقات شک وتردید شما نسبت به خوشبختی با این دختر خانمه پس بنابر این

شک شما بی مورد وبی اساس است وبرای فهم اینکه میتونید با ایشون خوشبخت بشین یا نه نیاز به تشکیل زندگی وزیر یک سقف بودن است
    هرچندقبل از ازدواج با برخی از فاکتور ها مثل ارزیابی عقاید شناخت علایق و سبک فکر مخاطب میتوان به طور نسبی حدس زد که آیا توان خوشبخت شدن با وی مقدور است یا خیر
    اما همین که شما با این دختر خانم ۷ سال از زندگیتون رو در دوستی سپری کردین بیانگر عقاید وعواطف وعلایق هم طراز شماست
    به نظرمن خانم دندانپزشک به لحاظ مادی فقط مورد مناسبیه
    ودرضمن دوستی بایک دختر در مدت ۷ سال برای شما ایجاد خاطره وهم بستگی کرده هرچند خودتون متوجه نباشید

پس اگر حتی دوست ندارین با این دختر خانم ازدواج کنید ابتدا با ایشون تمام کنید وبا توجه به مدت دوستی ۷ ساله حدود یک سال در عالم تجرد به سر ببرین
    وپس از اطمینان از استقلال عاطفی برای امر ازدواج اقدام به عمل بیاورین

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

با سلام.
    خیلی ذهنم درگیره.
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم
    سلام
    اگه واقعا این خانم رو دوست دارین پس چه جای تردیدی هست؟

بله موقعیت اجتماعی دندانپزشک خیلی بالاتر از موقعیت یک خانم خانه داره اما هیچی جای عشق و علاقه رو نمیگیره و اصلا موقعیت اجتماعی ربطی به عشق نداره

شما قراره با عشق و محبوبتون زیر یه سقف زندگی کنین نه با موقعیت اجتماعی اون شخص

اگه دختر دندانپزشک رو بیشتر از ایشون دوست دارین که خب پس جای تردید نیست میتونین برین باهاش ازدواج کنین و اگه دختر خانه دار رو بیشتر دوست دارین بازم جای تردیدی نیست

خانواده شما صرفا نظر خودشونو میگن اما شما قراره یک عمر همنشین داشته باشین پس شما هستین که تعیین میکنین این همنشین چه کسی باشه
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

6. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

این سوالو از خودت بپرس اگر دختره دندانپزشک نبود بازم حاظر بودی باهاش ازدواج کنی؟ بالاخره ممکنه هر کسی تو یه برهه زمانی یا شرایط خاصی قرار بگیره که سرکار نره . نمیتونی که طرفو وادار کنی که بره سرکار .
    یه موضوعی هست اونم اینکه بعضی خانما بعد از بچه دار شدن شاید دیگه تمایلی به کار کردن نداشته باشن. و یا حتی بعضی از خانما بالافاصله بعد از ازدواج ، دوس دارن که خونه داری کنن . کلن نمیشه رو کار خانما حساب باز کرد فقط اینو باید درنظر داشته باشید که نمیتونید مانع کار کردن خانما بشید واینکه نمیتونید وادارشون کنید که کار کنن.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

8. 4 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42318
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث این نیست که درامدش رو با من تقسیم کنه یا درامدش رو بده به من.
    بحث موقعیت اجتماعی یک دندونپزشک نسبت به یک فرد خانه دار مد نظرم هست

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

بحث این نیست که درامدش رو با من تقسیم کنه یا درامدش رو بده به من.
    بحث موقعیت اجتماعی یک دندونپزشک نسبت به یک فرد خانه دار مد نظرم هست
    به قول استادم مدرکو میزارن بالا طاقچه قابش میگیرن
    مدرک به درد پز دادن برای دیگران میخوره، ولی آیا اخلاق میشه؟خوشبختی زندگیتونو تضمین میکنه؟
    هر کسی یه فرصت داره که بهتره با کسی که باهاش بیشترین تفاهم رو داره ازدواج کنه، پس بهتره تو این زمینه دقت به خرج بدین و اخلاق رو ملاک اصلیتون بزارید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

11. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

اینجوری که شما گفتی، من دلم برا اون دختره بیشتر سوخت تا شما... ۷ سال پات نشسته الان دو دلی؟ پوووفففف... کلا اگر رابطه ای بعد از ۶ ماه به ازدواج رسید که رسید، نرسید دیگه خیلی بعیده که به ازدواج برسه یا اگر رسید هم دوام چندانی نداره...
    اول ببین میتونی ازش دل بکنی، بعدش یه نفر دیگه رم بکش وسط... اول ببین بدون اینکه شوک عاطفی به اون دختر وارد بشه میتونی ازین رابطه خارج بشی، بعدش خانم دکتر رو قاطی کن... اینکه واقعا بتونین همدیگه رو فراموش کنین خیلی مهمه...

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

به قول جانی دپ... اگر در انتخاب بین دو نفر مردد بودین، دومی رو انتخاب کنین... چون اگر اولی خوب بود، هیچوقت به دومی فکر نمیکردی... بازم خودت میدونی که واقعا رابطه تون چجوریه... اگر بخاطر پول مرددی، پول از یه مقداری که نیاز به کسی نداشته باشی و شب بی دغدغه بخوابی، به بعد دیگه تفاوت آنچنانی ندارن با هم، مثلا اونی که بی ام و داره با یکی میره شمال که پرشیا داره، اختلاف به نظر زیاده ولی واقعیتش اینه که همین که دوتاماشین بشن برن شمال مهم بود، ماشینشون چی باشه زیاد اهمیتی نداره، خونه ت ۷۰ متر باشه با خونه ت ۱۷۰ متر باشه زیاد تفاوتی نداره فقط یه خورده بهتره، اصل خونه داشتنه...
    فک کنم پیچیده ش کردم... خلاصه ایشاله که همه خوشبخت بشن و تصمیم عاقلانه ای اتخاذ بشه

14. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31277
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    به قول جانی دپ... اگر در انتخاب بین دو نفر مردد بودین، دومی رو انتخاب کنین... چون اگر اولی خوب بود، هیچوقت به دومی فکر نمیکردی... بازم خودت میدونی که واقعا رابطه تون چجوریه... اگر بخاطر پول مرددی، پول از یه مقداری که نیاز به کسی نداشته باشی و شب بی دغدغه بخوابی، به بعد دیگه تفاوت آنچنانی ندارن با هم، مثلا اونی که بی ام و داره با یکی میره شمال که پرشیا داره، اختلاف به نظر زیاده ولی واقعیتش اینه که همین که دوتاماشین بشن برن شمال مهم بود، ماشینشون چی باشه زیاد اهمیتی نداره، خونه ت ۷۰ متر باشه با خونه ت ۱۷۰ متر باشه زیاد تفاوتی نداره فقط یه خورده بهتره، اصل خونه داشتنه...
    فک کنم پیچیده ش کردم... خلاصه ایشاله که همه خوشبخت بشن و تصمیم عاقلانه ای اتخاذ بشه
    کی همچین حرفی زده که فرق نداره؟
    شما bmw سوار شو بعد بگو با پرشیا فرقی نداره
    پول فوق العاده چیز خوبیه
    ولی پول شرط لازمه شرط کافی نیست!

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    4

با سلام.
    خیلی ذهنم درگیره.
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم
    ترجیحاً خانم استقلال مال نداشته باشد بهتر است .

بنده با توجه به تجربه کاری و حرفه ام این موضوع را به عین دیده ام .

خانمی که شاغل بوده و استقلال مالی داشته باشد علاوه بر ناتوانی و عدم مدیریت در امور داخلی خانه معمولاً در معرض تهاجمات منفی و سوء اجتماع و قرار می گیرد . البته اخیراً این معضلات شایع شده است .

پرونده های طلاق و مهریه ای که بنده در طول سال های کاری در دست داشته ام غالباً مربوط به خانم های شاغل و کارمند می باشد .
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 10-09-2021 در ساعت 12:42 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد