نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: آیا افسردگی ارثی است؟

1041
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

آیا افسردگی ارثی است؟

اتفاقات استرس‌زا، مشکلات خانوادگی، ناامیدی‌های بزرگ یا غم و اندوه همه موجب تحریک افسردگی در فرد هستند.

آیا افسردگی می‌تواند ارثی باشد؟ چون هم من و هم مادر و خواهر و خاله‌ ام هم افسردگی دارند.
    -- شاینا
    یک فرد ممکن است به دلایل مختلف احساس افسردگی کند و بعضی ‌اوقات ژنتیک نیز در این زمینه نقش دارد. داشتن والدین یا خانواده‌ای که افسرده هستند احتمال بروز افسردگی را در فرد افزایش می‌دهد. اما حتی اگر افسردگی به دلیلی کاملاً زنتیکی باشد، باز هم عوامل مختلفی برای بروز آن در فرد تاثیر دارند.

اتفاقات استرس‌زا، مشکلات خانوادگی، ناامیدی‌های بزرگ یا غم و اندوه همه موجب تحریک افسردگی در فرد هستند. روابط با افرادیکه بیشتر از ابراز محبت، انتقاد و عیب جویی می‌کنند می‌تواند موجب افسردگی شود زیرا این رفتارها به فرد یاد می‌دهد خود نیز از خود انتقاد کند و آنچه هست و دارد را ناکافی قلمداد کند. برای برخی دختران، تغییرات هورمونی نیز در افسردگی و روحیات آسیب‌پذیری نقش دارند. و در برخی افراد، برخی مشکلات جسمی خاص می‌تواند موجب پایین آوردن انرژی و روحیه ‌ای افسرده شود.

خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید که افسرده بودن اعضای خانواده لزوماً به این معنا نیست که شما هم افسرده خواهید شد. افرادی بدون هیچ سابقه خانوادگی هم ممکن است افسرده شوند.

عوامل دخیل در بروز افسردگی هرچه که باشد، باید بگوییم که افسردگی مشکلی قابل درمان است. اگر احساس افسردگی می‌کنید یا نگران بروز این حالت در خود هستید، درمورد علائم آن با یک متخصص که بتواند وضعیت شما را ارزیابی کرده و روش‌های درمانی را به شما معرفی کند، مشورت کنید. اگر احساس افسردگی شدید کردید طوریکه احساس کردید ممکن است به خودتان آسیب برسانید، فوراً کمک بخواهید.
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

2. کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)