نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: روغن شترمرغ و خواص آن

947
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

روغن شترمرغ و خواص آن

تحقیقات و بررسی های علمی نشان داده روغن شترمرغ حیوانی دارای اسیدهای چرب امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است و این اسیدهای چرب برای ساختن پروتئین لازم هستند.

دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: روغن شترمرغ در بازسازی و ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها و همچنین رفع چین و چروک‌های صورت مؤثر است.

حسن اکبری گفت: تحقیقات و بررسی های علمی نشان داده روغن شترمرغ حیوانی دارای اسیدهای چرب امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است و این اسیدهای چرب برای ساختن پروتئین لازم هستند. وی ادامه داد: بنابراین این روغن در بازسازی و ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها و همچنین رفع چین و چروک های صورت مؤثر است.

این محقق طب ایرانی اسلامی افزود: روغن شترمرغ مقدار زیادی اکسیژن به همراه دارد و به همین دلیل موجب افزایش گردش خون در قسمتهایی از بدن می شود که نیاز به ترمیم دارد. در نتیجه این روغن باعث ترمیم سریعتر زخم ها و سوختگی ها می شود و اثرات تسکینی و ترمیمی نیز دارد.

اکبری ادامه داد: مالیدن روغن شتر مرغ بر روی ضایعات پوستی و التهاب‌های پوستی نیز باعث کاهش درد ناشی از التهاب ها می‌شود چراکه با استفاده از این روغن منافذ پوستی کاملا مسدود نشده و تنفس پوست مختل نمی شود. این دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به بیمارانی که دچار التهاب پوستی شده‌اند توصیه می شود این روغن را روزانه سه بار استفاده کنند.

وی افزود: روغن شترمرغ برای رفع ترک پاشنه پا، درمان سوختگی ها، درمان خارش های پوستی در اثر اگزما، تسکین زانو درد و کمر درد، بهبود دردهای آرتروز و روماتیسمی و همچنین برای از بین بردن چین و چروک صورت کاربرد دارد.
    ویرایش توسط Artin : 01-13-2014 در ساعت 02:31 PM
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)