نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ازدواج با تفاوت سنی بالا

1850
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    11

ازدواج با تفاوت سنی بالا

با سلام و خسته نباشید.
    دختری هستم 34 ساله که در امر انتخاب برای ازدواج دچار سردرگمی شده ام. بنده در حال حاضر به صورت پاره وقت مشغول به کار بوده و همزمان در حال اتمام مقطع دکتری می باشم. چند سال اول دوره جوانی را بدون انکه به طور جدی به ازدواج فکر کنم، سپری شد، چراکه به ازدواج زود هنگام علاقه ایی نداشتم و تحصیلات را با علاقه بیشتری دنبال کردم. کم و بیش خواستگارانی هستند اما در حال حاضر یک خواستگار دارم که ایشان 54 ساله و دارای 4 فرزند هستند که هر 4 تای انها ازدواج کرده اند. ایشان 15 سال پیش از همسر خود جدا شده اند . مدرک شان مهندسی عمران است و از نظر خانوادگی نیز، از خانواده های سرشناس و معتمد شهر خود هستند. ما پس از معرفی توسط شخصی بهم علاقه مند شده ایم و زمینه های فکری و روحی مشترکی را پیدا کردیم که باعث شد نسبت به اشخاص دیگری که قبلا ابراز تمایل برای ازدواج کرده بودند، به ازدواج با ایشان بیشتر ترغیب شوم. اما از طرفی می دانیم این ازدواج خالی از مشکل نیست. مخالفت خانواده ها، تفاوت سنی و … فقط مواردی از انها هستند. حال شما بفرمایید بنده چه کنم؟ خودم دلم میخواهد با دید بازتری به این ازدواج نگاه کنم و به استقبال شرایط ان بروم اما از طرفی چون خیلی تجربه یی در زندگی ندارم نمی دانم چه خواهد شد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر از مدیریت محترم و همکاران

2. کاربران زیر از roeya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 584 بار در 158 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : زدواج با تفاوت سنی بالا

سلام
    به مشاور خوش اومدين
    ممنون كه مشكل خودتون رو شرح دادين.

با توجه به سن و تحصيلاتتون،شما دختر عاقل و تحصيل كرده اى هستيد و حتما موقعيت هاى خوبى رو در زمينه ازدواج پيش رو خواهيد داشت.
    اما در رابطه با اين شخص،علاوه بر اختلاف سنى بالا،مساله ى ديگر داشتن فرزند توسط ايشون هست و اينكه ممكنه شما رو پذيرا نباشند يا بالعكس،شما نتونيد با اونها سازگار باشيد ..
    مساله ى بعدى رضايت خانواده هست و اينكه بتونن اين ازدواج رو با شرايط خاص خودش پذيرش كنند يا خير ..
    مساله ى ديگر درك نيازهاى هم هست؛ اينكه شما دو نفر بتونيد با وجود اختلاف سنى حاكم بينتون،قدرت درك از هم رو داشته باشيد و خدايى نكرده دچار محروميت هايى از نظر روحى نشيد ..
    مساله ى بعد آينده ى فرزند خودتون هست؛ اينكه شما بخوايد بچه دار بشيد،سن ِ بالاى پدرش شما رو دلسرد نكنه و آيا اين شخص حال و حوصله اى براى تربيت فرزند رو دارند يا خير ..
    آيا در خودتون توان اين رو ميبينيد كه بعدا افسوس نخوريد چرا با مردى جوان تر ازدواج نكردم ؟

من به عنوان مشاور اين وظيفه رو ندارم كه بنده تصميم بگيرم و راه انتخابىُ پيش روتون بزارم؛ بلكه فقط سعى ميكنم از جوانب مختلف شما رو آگاه تر كنم تا بتونيد با ديد باز ترى گزينش كنيد.

اين تفاهم فكرى و روحى كه ازش صحبت كرديد،نقطه ى قوت و مثبت خيلى پر رنگ و خوبى هست، اما بايد نقاط ديگر هم دقيق تر بررسى كرد.

پيشنهاد من اينه ملاك هاتون،ارزش هاتون،اهداف آينده تون،نقطه نظرهاى خانوادتون و موارد جزيى ديگر رو تا جاى ممكن بسنجيد و همه اينا رو خوب ِ خوب بررسى كنيد و آگاهانه انتخاب كنيد.

باز هم كمكى بود درخدمتـــم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    امضای ایشان
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : زدواج با تفاوت سنی بالا

با تشکر
    از راهنمایی شما که در کوتاهترین زمان صورت گرفت، ممنون و سپاسگذارم. خوشحال میشم که از شما مشاور محترم در زمینه های مختلف راهنمایی های بگیرم.

5. کاربران زیر از roeya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با تفاوت سنی بالا

سلام من میخوام به طور خصوصی با روانشانس یا مشاوره در تماس باشم چطوری باید ارتباط برقرار کنم لطفا راهنمایی کنید منو من با این برنامه آشنا نیستم زیاد

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج با تفاوت سنی بالا

تلفن مشاوره تو صفحه ی اصلی هست.تماس بگیرید.بهترین مشاوره خانواده|مشاوره ازدواج|کانون مشاوران ایران
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)