نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کنکور

786
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2097
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کنکور

سلام.من یه دختر18 ساله هستم.از همون اول جز شاگرد اول های کلاس بودم.اما مدرسه دولتی درس میخوندم.همیشه معدل هام بین19و20بود.با اینکه زیاد درس نمیخوندم و بازیگوش بودم اما همیشه موفق بودم.انگار به خودم مطمئن بودم که همیشه اولم.توکلاس مخصوصا دبیرستان همه منو بیشتر به هوش واستعدادم میشناختن که علی رغم کم خوندن نتایج خوبی میگیرم. خانواده ومعلم ها دیگه بهم میگفتن خانم دکتر و من ازهمون سال دوم دبیرستان دیگه تو فکرم بود که هیچ رشته ای پایین تر از پزشکی حق من نیست.و همه ی رشته ها برام بی ارزش وسطح پایین جلوه میکرد.
    از سال سوم دبیرستان تصمیم گرفتم فقط به هوش متکی نباشم و خوب درس بخونم.خیلی می خوندم.درس خوندن دوست داشتم وتو ازمون های گزینه2 شرکت میکردم که تخمین رتبه داشت براساس ازمون ها.برای من رتبه های 3رقمی وحتی2رقمی پیش بینی میکردو کارنامه هام.اما نمیدونم چرا بادیدن این نتایج خوبم درس خوندن متوقف کردم وانگار اعتماد به نفسم بالا رفت.به خاطر همین معدلم تو امتحان نهایی شد17.که2نمره با ترم اولم فرق داشت!!
    همین افت خیلی روحیه م خراب کرد.تابستون که همه مشغول درس خوندن واسه کنکور بودن من الکی وقت تلف میکردم از درس خوندن فرار میکردم و خودمو گول میزدم.مدرسه م عوض کردم و رفتم یه مدرسه ی خاص(مدرسه ی نمونه) که سطح بچه بالا بود من اول سال باز تصمیم گرفتم خوب بخونم و از همه ی بچه های کلاس جلو زدم.اما مریض شدم و2هفته نتونستم برم مدرسه وکلی عقب موندم و روحیه ی بد و افسردگی و...نذاشت به بقیه برسم و روز به روز اوضاع بدتر شد.منم یه اخلاق بدی دارم اینه که وقتی یه جای برنامه م خراب میشه دیگه به بقیه ی برنامه عمل نمیکنم و .............دیگه درس نمیخوندم.انگیزه ای نداشتم به شدت افسرده بودم. به یه نفر علاقه مند شده بودم.البته دوست نبودیم وارتباطی نداشتیم و من برای فرار از شرایطم به اون فکر میکردم و معتاد اینترنت شدم و در نهایت منی که باتوجه به سابقه م ازم انتظار رتبه3رقمی میرفت رتبه ی کنکورم شد35هزار
    برای خودم بد ترین اتفاق عمرم بود.بابام خیلی رو من حساب کرده بود وبراش ازهمه سخت تر بود.من تربیت معلم مجاز شده بودم و بابام اصرار داشت برم ولی من باهزار تا قول والتماس راضیش کردم که 1 سال دیگه بمونم وفکر میکردم همه چیز عوض میشه و من مثل سابق میشم اما نشد.یه روز17 ساعت درس میخونم یه روز اصلا نمیخونم نمیدونم چرا.تنبل نیستم . خیلی بی روحیه وحساس شدم.کوچکترین چیزی برنامه م بهم میزنه
    نمیدونم چکار کنم اما میدونم امسالم خراب بشه دیگه بعدش زندگی ندارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کنکور

سلام به شما- با توجه به این که شما فارغ التحصیل هستید و وقت زیادی دارید به راحتی می تونید به بقیه بچه ها برسید -فقط باید این کار هایی رو که میگم رو انجام بدید -
    1تو یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و حتما حتما طبق برنامه راهبردی اون پیش برید -اصراری ندارم که کدوم آزمون و هرکدوم که هستید کامل مطابق برنامش حرکت کنید حتی ان که درسای قبلا رو نخوندید-
    2 وقتی بین دو آزمون فاصله ای وجود داره 2هفته یا 3 هفته از جمعه بعد از آزمون برنامه ریزی کنید برای اون دوهفته یا سه فته و این طوری نباشه که هر کی هر درسی دلتون میخواد بخونید-نیخواد تو برنامه ریزیتون بنویسید از این ساعت تا این ساعت این درس رو میخونم فقط بگید تو این روز مثلا دوشنبه باید مثلا ادبیات لغت های آخر کتاب رو درس 5و6و7 رو بخونم-زیاد تو فضای اینترنت وارد نشید البته این تجربه خودم بود پارسال تو هفته ای که نمیرفتم اینتر نت رتبه هام عالی می شد- برنامه فرصت برابر رو که هر روز ساعت 17:45 از شبکه 7 پخش میشه نگاه کنید استاد های خوبی میان و درس میدن حتی اگر درس هاش رو بلدید نگاه کنید به آدم روحیه میدن - از پدر مادرتون بخواید براتون دعا کنند - باید رابطتون با خانواده خیلی آروم باشه و منطقی -طوری فکر نکنید که اونها شما رو مجبور کردند -طوری فکر کنید که میخواید خانوادتون رو خوشحال کنید و با خدا قرار داد ببندید- صبح ها زود بیدار بشید- به نظر من حتی بعد از نماز صبح نخوابید نمیگم از کله صبح تا آخر شب درس بخونید ولی این که صبح زود بیدار بشید خیلی بهتون انرژی میده - من خودمم هر روز صبح 2 صفحه قرآن هم می خوندم و استفاده می کردم-فضای اتاقتون مرتب باشه و کامپیوتر تو یه اتاق دیگه باشه(درصورت امکان) -موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2097
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کنکور

ممنون سعی میکنم حتما نکاتی رو که گفتید رعایت کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد