نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: علاقه به مدیر شرکت

41491
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

علاقه به مدیر شرکت

سلام دوستان وقت به خیر
    یکی از دوستای من یه شرکت داره و یه منشی.این دوست من متولد ۷۰ هستش و منشیش متولد ۸۱ ..چند وقتیه که منشی دوستم عاشق دوستم شده و تا حدی که کار به افسردگیش کشیده شده .و گفته یا با این پسر ازدواج میکنم یا خودمو میکشم و ازدواج نمیکنم..دوست من هم یه جوونیه که شرایط ازدواج را داره و اتفاقا دنبال کیس ازدواجه ولی به خاطر تفاوت سنی میگه من نمیتونم با این دختر ازدواج کنم چون ۱۱ سال ازش بزرگترم.
    از دوستم پرسیدم تو چیکار کردی که دختره اینقدر عاشقت شده .قسم میخوره میگه کاری نکردم فقط محبت کردم بهش و رفتارم دوستانه بوده مثل باقی کارمندام
    راستی پدرمادر دختره هم مشکلی ندارن با ازدواج دخترشون ولی دوست من کاملا مردده به خاطر سن
    حالا به نظرتون باید چیکار کنه رفیقم؟
    راه درست چیه..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : علاقه به مدیر شرکت

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد نمی توان به صورت دقیق نظری بدون صحبت با هریک از آنها بیان کرد اما اینکه این خانم بیان می کنند در صورتی که با ایشان ازدواج نکنند خودشان را می کشند و ... و همچنین اینکه به شرایط سنی هردویشان توجه ندارند موضوعات مهمی می باشد که نشان دهنده مشکلاتی در این خانم می باشد که بجای راحل های مناسب از خودکشی به عنوان یک راحل نام میبرند.
    این این خانم به دلیل وابستگی نمی توانند موضوعات مهمی را مد نظر قرار بدهند قابل مشاهده می باشد و اگر این خانم تصمیم مناسبی نیز در این زمینه نگیرند مشکل از دوست شما نمی باشد و نمی توان تنها بر مبنای یک تهدید ازدواج کرد و نیاز است که این موضوع را با خانواده این خانم در میان بگذارند تا آنها فرزندشان را به رواننشاس ارجاع بدهند .
    در مورد دوست شما نیز نیاز است که ایشان معیارها خودشان را برای ازدواج بهتر بشناسند و بر مبنای شناختی که نسبت به این خانم دارند تصمیم گیری کنند و برای بررسی میزان اختلاف سنی نیز نیاز است هردوی آنها به صورت حضوری در صورت تصمیم به ازدواج به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه داشته باشند تا سن رشدی و تقویمی هریک از آنها بررسی شود و بتوانیم در این مورد نظر دقیق تری بیان کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت به خیر
    یکی از دوستای من یه شرکت داره و یه منشی.این دوست من متولد ۷۰ هستش و منشیش متولد ۸۱ ..چند وقتیه که منشی دوستم عاشق دوستم شده و تا حدی که کار به افسردگیش کشیده شده .و گفته یا با این پسر ازدواج میکنم یا خودمو میکشم و ازدواج نمیکنم..دوست من هم یه جوونیه که شرایط ازدواج را داره و اتفاقا دنبال کیس ازدواجه ولی به خاطر تفاوت سنی میگه من نمیتونم با این دختر ازدواج کنم چون ۱۱ سال ازش بزرگترم.
    از دوستم پرسیدم تو چیکار کردی که دختره اینقدر عاشقت شده .قسم میخوره میگه کاری نکردم فقط محبت کردم بهش و رفتارم دوستانه بوده مثل باقی کارمندام
    راستی پدرمادر دختره هم مشکلی ندارن با ازدواج دخترشون ولی دوست من کاملا مردده به خاطر سن
    راه درست چیه..
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .آقا sam127

رفتار ها برخوردها گفتار ها با افراد جامعه شامل یک سری استانداردها والگو های تعامل هستند این استاندارد ها والگو ها با توجه به جنسیت مخاطب سن مخاطب و.............متغیر اند

درحقیقت بانوان احساسی زود دل به دریای خیال پردازی میزنن و با دریافت کم ترین محبت ها از مخاطب ممکنه بیش ترین علاقه هارو به مخاطب شون پیدا کنند !! ودر خیالات خودشون این رفتار رو عشق تعبیر کنن وتا کجاها که خیال پردازی نمی کنند !!

درحقیقت بانوانی که فکر سالم ندارن ومشکلات ثانویه درزندگی دارن میتونن همچین الفاظی به کارببرن

عواملی مثل ثروت دوست شما یا میزان تحصیلاتشون ماشین و شغل والبته look like بودن ایشون میتونن جمله عوامل دخیل در حس این دختر خانم باشن !! به عبارتی عشقی ناشی از هیجانات و مادیات

یک نکته محسوس اینجا وجود داره که آیا این دختر خانم دچار هیجانات عاطفی شده یا حقیقتا علاقه مند به دوست شماست
    که تفکیک ودریافت پاسخ صحیح فقط برای دوست شما مقدورهست
    به عبارتی ما نمیتونیم احساسات این خانم را قضاوت کنیم
    چون هیچ الگو وپارامتری از این اتفاق نداریم

اما اینکه این دختر خانم قصد خودکشی داره که البته صحت وسُقم این ادعا معلوم نیست بیانگر حالت هیجانی علاقه ایشون هست

دوست شما ظاهراً به غیر از فاکتور تفاوت سنی هیچ مشکلی دیگه برای مردد شدن نداره وظاهرا اگر مشکل تفاوت سن نباشه مشکلی به ازدواج با این دختر خانم نداره !!
    اگر این طور هست بهش بگین تفاوت سنی به هیچ وجه نمیتونه نه خوشبختی بیاره نه بد بختی !! برای خوشبختی مهم عشق وعلاقه کاملا دوطرفه هست

اگر دوست شما دلایل دیگه ای برای مردد شدن داره بهش بگین فعلا از اقدام بی اساس پرهیز کنه (ازدواج و دادن وعده )
    اما اگر فقط به خاطر سن این خانم مردد هست و احساس میکنه این علاقه درضمیر خودش هم وجود داره که دیگه حرفی باقی نمیمونه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام دوستان وقت به خیر
    راه درست چیه..
    سلام
    یه دختر ۱۷ ساله؟!!
    درسته؟

ببینین ۱۱ سال تفاوت سن اونقدرا مهم نیست اما مساله اینجاس که روی عشق دختر ۱۷ ساله حساب انچنانی نمیشه باز کرد
    اگرچه خود اون دختر حق داره که عاشقی رو تجربه کنه اما طرف مقابلش که دوست شما باشه نمیتونه به عنوان کیس ازدواج روی این دختر حساب باز کنه

و دوتا سوال مهم:

ایا دوست شما به این دختر احساس متقابل داره و فقط سر اختلاف سن مردد مونده؟

یا که احساس خاصی هم نداره و عشق کاملا یکطرفه س؟

اگه جواب سوال اول مثبت باشه شاید تا یه حدودی جای تامل باشه
    اما اگه جواب سوال دوم مثبت باشه این ازدواج قطعا محکوم به شکست خواهد بود
    شک نکنین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد نمی توان به صورت دقیق نظری بدون صحبت با هریک از آنها بیان کرد اما اینکه این خانم بیان می کنند در صورتی که با ایشان ازدواج نکنند خودشان را می کشند و ... و همچنین اینکه به شرایط سنی هردویشان توجه ندارند موضوعات مهمی می باشد که نشان دهنده مشکلاتی در این خانم می باشد که بجای راحل های مناسب از خودکشی به عنوان یک راحل نام میبرند.
    این این خانم به دلیل وابستگی نمی توانند موضوعات مهمی را مد نظر قرار بدهند قابل مشاهده می باشد و اگر این خانم تصمیم مناسبی نیز در این زمینه نگیرند مشکل از دوست شما نمی باشد و نمی توان تنها بر مبنای یک تهدید ازدواج کرد و نیاز است که این موضوع را با خانواده این خانم در میان بگذارند تا آنها فرزندشان را به رواننشاس ارجاع بدهند .
    در مورد دوست شما نیز نیاز است که ایشان معیارها خودشان را برای ازدواج بهتر بشناسند و بر مبنای شناختی که نسبت به این خانم دارند تصمیم گیری کنند و برای بررسی میزان اختلاف سنی نیز نیاز است هردوی آنها به صورت حضوری در صورت تصمیم به ازدواج به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه داشته باشند تا سن رشدی و تقویمی هریک از آنها بررسی شود و بتوانیم در این مورد نظر دقیق تری بیان کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790
    سلام البته اینکه خودشو میکشه که قپی میاد.ولی خب رفیقم میگه زیاد بهم پیام میده یا زنگ میزنه به بهونه های مختلف یا مثلا پیام داده چقدر خوب شد با شما اشنا شدم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .آقا sam127

رفتار ها برخوردها گفتار ها با افراد جامعه شامل یک سری استانداردها والگو های تعامل هستند این استاندارد ها والگو ها با توجه به جنسیت مخاطب سن مخاطب و.............متغیر اند

درحقیقت بانوان احساسی زود دل به دریای خیال پردازی میزنن و با دریافت کم ترین محبت ها از مخاطب ممکنه بیش ترین علاقه هارو به مخاطب شون پیدا کنند !! ودر خیالات خودشون این رفتار رو عشق تعبیر کنن وتا کجاها که خیال پردازی نمی کنند !!

درحقیقت بانوانی که فکر سالم ندارن ومشکلات ثانویه درزندگی دارن میتونن همچین الفاظی به کارببرن

عواملی مثل ثروت دوست شما یا میزان تحصیلاتشون ماشین و شغل والبته look like بودن ایشون میتونن جمله عوامل دخیل در حس این دختر خانم باشن !! به عبارتی عشقی ناشی از هیجانات و مادیات

یک نکته محسوس اینجا وجود داره که آیا این دختر خانم دچار هیجانات عاطفی شده یا حقیقتا علاقه مند به دوست شماست
    که تفکیک ودریافت پاسخ صحیح فقط برای دوست شما مقدورهست
    به عبارتی ما نمیتونیم احساسات این خانم را قضاوت کنیم
    چون هیچ الگو وپارامتری از این اتفاق نداریم

اما اینکه این دختر خانم قصد خودکشی داره که البته صحت وسُقم این ادعا معلوم نیست بیانگر حالت هیجانی علاقه ایشون هست

دوست شما ظاهراً به غیر از فاکتور تفاوت سنی هیچ مشکلی دیگه برای مردد شدن نداره وظاهرا اگر مشکل تفاوت سن نباشه مشکلی به ازدواج با این دختر خانم نداره !!
    اگر این طور هست بهش بگین تفاوت سنی به هیچ وجه نمیتونه نه خوشبختی بیاره نه بد بختی !! برای خوشبختی مهم عشق وعلاقه کاملا دوطرفه هست

اگر دوست شما دلایل دیگه ای برای مردد شدن داره بهش بگین فعلا از اقدام بی اساس پرهیز کنه (ازدواج و دادن وعده )
    اما اگر فقط به خاطر سن این خانم مردد هست و احساس میکنه این علاقه درضمیر خودش هم وجود داره که دیگه حرفی باقی نمیمونه
    دختره را من دیدم خیلی خوشگله .حتی به شوخی به رفیقم گفتم فلانی اگه سنش نزدیک به سن من بود شک نکن باهاش ازدواج میکردم راه دست و پا تو نمیدادم

دوست من میگه این قضیه خیلی واسم غیر قابل قبوله که با دختری ازدواج کنم که 11 سال ازم کوچیکتره مردم قراره چی بگن بهم

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    یه دختر ۱۷ ساله؟!!
    درسته؟

ببینین ۱۱ سال تفاوت سن اونقدرا مهم نیست اما مساله اینجاس که روی عشق دختر ۱۷ ساله حساب انچنانی نمیشه باز کرد
    اگرچه خود اون دختر حق داره که عاشقی رو تجربه کنه اما طرف مقابلش که دوست شما باشه نمیتونه به عنوان کیس ازدواج روی این دختر حساب باز کنه

و دوتا سوال مهم:

ایا دوست شما به این دختر احساس متقابل داره و فقط سر اختلاف سن مردد مونده؟

یا که احساس خاصی هم نداره و عشق کاملا یکطرفه س؟

اگه جواب سوال اول مثبت باشه شاید تا یه حدودی جای تامل باشه
    اما اگه جواب سوال دوم مثبت باشه این ازدواج قطعا محکوم به شکست خواهد بود
    شک نکنین
    دوست من بدش نمیاد ولی اینکه عاشق طرف باشه خیر به چشم یه دوست اجتماعی به دختره نگاه میکنه که همکارشه.
    ولی خب براش به شدت دور از ذهنه میگه چهاروز دیگه در و همسایه و مردم چه فکری دربارم میکنن نمیگن فلانی دید منشیش خوشگله مخشو زد و باهاش ازدواج کرد بدون اینکه نگاه به سنش بکنه
    از اونور این ازدواج قراره به کجا برسه اصن این همه تضاد سنی نرماله یا نه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

دختره را من دیدم خیلی خوشگله .حتی به شوخی به رفیقم گفتم فلانی اگه سنش نزدیک به سن من بود شک نکن باهاش ازدواج میکردم راه دست و پا تو نمیدادم

دوست من میگه این قضیه خیلی واسم غیر قابل قبوله که با دختری ازدواج کنم که 11 سال ازم کوچیکتره مردم قراره چی بگن بهم
    سلام
    یه پدر بود سوار حیوان چهارپا بود وداشت میرفت پسرش دنبالش آهسته آهسته حرکت میکرد مردم گفتن نگاه کن بچه رو پیاده دنبال حیوان چهارپا داره میبره

بعد برعکس این کارو کرد مردم گفتن نگاه کن بچه رو سوار کرده خودش با این سن پیاده میره

بعد هم خودش هم بچه پیاده طی مسیر کردن و حیوان چهار پا بدون هیچ باری دنبالشون درحرکت بود دوباره گفتن نگاه کن حیوان چهار پا بار نداره اینا پیاده میرن !!!

به دوستتون بگین ازدواج امری نیست که بخوای نگاه به دهن مردم کنی مردم تحت تاثیر حسادت فوضولی و............خیلی انگ وننگ در میارن مهم خود خود خود زوجین هستن

حالا که ته دلش راضیه و مشکل سن مشکل شخصیش نیست بلکه میخاد بدونه مردم چه فکری میکنن درباره سن این دو بهش بگین
    دست دست نکن وازدواج کن

دختر با این سن وسال برای آقا مثل یک ترکه لمس هست وهرطور بخواد میتونه ایشون رو مطابق با استاندارد هاش همراه کنه ( دختر خانم عاشق )

9. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام
    یه پدر بود سوار حیوان چهارپا بود وداشت میرفت پسرش دنبالش آهسته آهسته حرکت میکرد مردم گفتن نگاه کن بچه رو پیاده دنبال حیوان چهارپا داره میبره

بعد برعکس این کارو کرد مردم گفتن نگاه کن بچه رو سوار کرده خودش با این سن پیاده میره

بعد هم خودش هم بچه پیاده طی مسیر کردن و حیوان چهار پا بدون هیچ باری دنبالشون درحرکت بود دوباره گفتن نگاه کن حیوان چهار پا بار نداره اینا پیاده میرن !!!

به دوستتون بگین ازدواج امری نیست که بخوای نگاه به دهن مردم کنی مردم تحت تاثیر حسادت فوضولی و............خیلی انگ وننگ در میارن مهم خود خود خود زوجین هستن

حالا که ته دلش راضیه و مشکل سن مشکل شخصیش نیست بلکه میخاد بدونه مردم چه فکری میکنن درباره سن این دو بهش بگین
    دست دست نکن وازدواج کن

دختر با این سن وسال برای آقا مثل یک ترکه لمس هست وهرطور بخواد میتونه ایشون رو مطابق با استاندارد هاش همراه کنه ( دختر خانم عاشق )

تو شهری مثل یزد حرف مردم مهمه

سن اتفاقا مشکل شخصیشه میگه از کجا معلوم بعد 10 سال زندگی که من شکسته تر شدم دختره وفادارم باشه

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

تو شهری مثل یزد حرف مردم مهمه

سن اتفاقا مشکل شخصیشه میگه از کجا معلوم بعد 10 سال زندگی که من شکسته تر شدم دختره وفادارم باشه
    سلام مجدد

ودرود به تمام یزدی های عزیز واصیل
    بله یزدی ها به حرف مردم اهمیت میدن واینکه قراره چی بگن درموردشون از اهمیت بر خورداره

درسته دوست شما ممکنه در آینده پیر و شکسته بشن اما نکته قابل توجه اینه که تفاوت ده یازده سال اونقدرا هم زیاد نیست که اصلا از پس خانم بر نیاد
    والبته چیزی که درحال حاضر مستند وقابل تکیه هست رو نباید به خاطر اما و اگر وشاید فرداها به تعویق انداخت

پس مشکل دوست شما متمرکز به سن و از دوجهت هست یکی اینکه شاید درآینده مشکلاتی پیش بیاد و دوم اینکه مردم چطور قضاوتش میکنن واینکه بگن دوست شما مخ دختر خانم رو به خاطر سن کم زده

ببینید احتمالات همیشه وجود دارن پس نباید به خاطر فرضیه واحتمال ملاک حال رو به زوال کشید
    خوبه من بگم هواپیما خطر ناکه وممکن در فضایی 1000 پا ممکنه سقوط کنه ومن بمیرم وبه خاطر این اماو اگر ها خودم رو از لذت مسافرت بدون درد سر محروم کنم

درسته قیاس مسافرت چند روزه با ملاک یک عمر زندگی قابل قبول نیست
    اما معیار اما واگر با این قیاس کاملا معلومه ومشخص میشه نباید الان رو به خاطر فرضیه ها ی فردا از بین برد !!

به دوست تون بگین فردارو ول کن چون فقط یه فرضیه هست خیلی هاهستن باوجود تفاوت سنی بالا وزیاد عاشقانه به هم وفادارند
    پس اینکه خانم خیانت کنه درآینده یا آقا خیانت کنه تاحد زیادی بسته به روابط آنها پس از ازدواج داره واگر خوب مدیریت کنند مشکلی نخواهد بود
    بهش بگین فردا ول امروز ببین چه ملاک هایی داری وبا توجه به اینکه یک انسان کامل هستی تصمیمت رو اتخاذکن ودرنهایت بهش عمل کن به هرحال طرز فکر مردم عزیز یزد رو نمیشه تشغیر داد اما طرز فکر شخصی رو میشه change کرد

12. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

دوست من بدش نمیاد ولی اینکه عاشق طرف باشه خیر به چشم یه دوست اجتماعی به دختره نگاه میکنه که همکارشه.
    ولی خب براش به شدت دور از ذهنه میگه چهاروز دیگه در و همسایه و مردم چه فکری دربارم میکنن نمیگن فلانی دید منشیش خوشگله مخشو زد و باهاش ازدواج کرد بدون اینکه نگاه به سنش بکنه
    از اونور این ازدواج قراره به کجا برسه اصن این همه تضاد سنی نرماله یا نه
    خب دوست اجتماعی کجا و عشق کجا؟

اگه خانواده اون دختر به این ازدواج رضایت دارن و مایل هستن بچشون سر و سامان بگیره خب این اصلا عجیب نیست!
    اصلا رضایت اونا ملاک مهمی نیست
    اصل اینه که دوست شما دلش با این ازدواج باشه یا نباشه

نگرانی از بابت پیر و شکسته شدن ایشون و اینکه دختر رهاش کنه نیست!
    فقط ۱۱ سال اختلاف سن دارن و اتفاقا سن دو طرف هرچی بالاتر بره هیجانها بیشتر تحت کنترل درمیان و احتمال تصمیم نسنجیده گرفتن کمتر میشه

اما مشکل اینجاست که این خانم الان ۱۷ سالشه و تا برسه به سن و سالی(مثلا ۲۵ به بالا) که یه پختگی نسبی پیدا کنه کلی راه مونده
    تا بیاد و بفهمه معنی ازدواج و یه عمر زیر یه سقف زندگی کردن چیه لااقل ۸-۹ سال زمان لازمه و طی این مدت ممکنه خیلی اتفاقا بیفتن
    کسی که با ۴ تا دونه محبت و لبخند کارفرما اینطور دلبسته شده که افسردگی گرفته بعید نیست اگه فردا روزی به همین سادگی عاشق یکی دیگه بشه
    سنش سن مناسبی نیست و تقصیری هم نداره

اگه دوست شما ۴۰ ساله بود و طرف مقابل مثلا ۲۹ ساله و ۱۱ سال اختلاف سنی داشتن واقعا این اختلاف سن مهم نبود
    چون ادم ۲۹ ساله خوب درک میکنه که شوهر ۴۰ ساله به لحاظ جنسی چه مقدار شور و حال داره و تا کی میتونه به همین روال ادامه بده و چند سال دیگه چقدر نسبت به الان افت میکنه
    اون ادم ۲۹ ساله اینا رو میفهمه و میدونه پس اگه داعیه عشق داشته باشه یعنی با پذیرش همه این واقعیتها بازم حاضره به همسری مرد ۴۰ ساله دربیاد

اما دختر ۱۷ ساله یه دنیای رمانتیک عجیب غریبی تو ذهن خودش ساخته و با احساسات محض بی اونکه ذره ای تجزیه و تحلیل عقلانی داشته باشه جلو میاد

درسته که ازدواج در اصل بر مبنای احساسات هست اما حتما و قطعا بایستی حساب کتابهای عقلانی هم توش لحاظ بشن وگرنه دیر یا زود با شکست مواجه میشه

اینکه مردم چه قضاوتی کنن مهم نیست
    مردم تا ابد که قرار نیست راجع به یه ازدواج حرف بزنن!
    هرچی هم فرهنگ خاصی داشته باشن و حتی از کمبود سرگرمی رنج ببرن بالاخره بعد از یه مدت خسته میشن و میرن سراغ یه سوژه دیگه که راجع بش حرف بزنن!
    مهم اینده دوست شما و اینده اون دختره که این ازدواج ایا میتونه ازدواج موفقی باشه یا نه!

از احوالات اون دختر و مخصوصا یکطرفه بودن این عشق بنظر نمیاد این ازدواج دورنمای مثبتی داشته باشه
    خودتون چی فکر میکنین؟
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام مجدد

ودرود به تمام یزدی های عزیز واصیل
    بله یزدی ها به حرف مردم اهمیت میدن واینکه قراره چی بگن درموردشون از اهمیت بر خورداره

درسته دوست شما ممکنه در آینده پیر و شکسته بشن اما نکته قابل توجه اینه که تفاوت ده یازده سال اونقدرا هم زیاد نیست که اصلا از پس خانم بر نیاد
    والبته چیزی که درحال حاضر مستند وقابل تکیه هست رو نباید به خاطر اما و اگر وشاید فرداها به تعویق انداخت

پس مشکل دوست شما متمرکز به سن و از دوجهت هست یکی اینکه شاید درآینده مشکلاتی پیش بیاد و دوم اینکه مردم چطور قضاوتش میکنن واینکه بگن دوست شما مخ دختر خانم رو به خاطر سن کم زده

ببینید احتمالات همیشه وجود دارن پس نباید به خاطر فرضیه واحتمال ملاک حال رو به زوال کشید
    خوبه من بگم هواپیما خطر ناکه وممکن در فضایی 1000 پا ممکنه سقوط کنه ومن بمیرم وبه خاطر این اماو اگر ها خودم رو از لذت مسافرت بدون درد سر محروم کنم

درسته قیاس مسافرت چند روزه با ملاک یک عمر زندگی قابل قبول نیست
    اما معیار اما واگر با این قیاس کاملا معلومه ومشخص میشه نباید الان رو به خاطر فرضیه ها ی فردا از بین برد !!

به دوست تون بگین فردارو ول کن چون فقط یه فرضیه هست خیلی هاهستن باوجود تفاوت سنی بالا وزیاد عاشقانه به هم وفادارند
    پس اینکه خانم خیانت کنه درآینده یا آقا خیانت کنه تاحد زیادی بسته به روابط آنها پس از ازدواج داره واگر خوب مدیریت کنند مشکلی نخواهد بود
    بهش بگین فردا ول امروز ببین چه ملاک هایی داری وبا توجه به اینکه یک انسان کامل هستی تصمیمت رو اتخاذکن ودرنهایت بهش عمل کن به هرحال طرز فکر مردم عزیز یزد رو نمیشه تشغیر داد اما طرز فکر شخصی رو میشه change کرد
    دوست من با وجودی که 27 سالشه ولی به شدت اکتیو و فعال و پر انرژی هستش.انگار مثلا یه پسر 17 ساله هستش

ولی از اونور میگه از دیدگاه اطرافیان میترسم نمیدونم کار درستیه یا نه اینکار

البته تاحالا هیچی در مورد ازدواج با اون دختره نگفته

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب دوست اجتماعی کجا و عشق کجا؟

اگه خانواده اون دختر به این ازدواج رضایت دارن و مایل هستن بچشون سر و سامان بگیره خب این اصلا عجیب نیست!
    اصلا رضایت اونا ملاک مهمی نیست
    اصل اینه که دوست شما دلش با این ازدواج باشه یا نباشه

نگرانی از بابت پیر و شکسته شدن ایشون و اینکه دختر رهاش کنه نیست!
    فقط ۱۱ سال اختلاف سن دارن و اتفاقا سن دو طرف هرچی بالاتر بره هیجانها بیشتر تحت کنترل درمیان و احتمال تصمیم نسنجیده گرفتن کمتر میشه

اما مشکل اینجاست که این خانم الان ۱۷ سالشه و تا برسه به سن و سالی(مثلا ۲۵ به بالا) که یه پختگی نسبی پیدا کنه کلی راه مونده
    تا بیاد و بفهمه معنی ازدواج و یه عمر زیر یه سقف زندگی کردن چیه لااقل ۸-۹ سال زمان لازمه و طی این مدت ممکنه خیلی اتفاقا بیفتن
    کسی که با ۴ تا دونه محبت و لبخند کارفرما اینطور دلبسته شده که افسردگی گرفته بعید نیست اگه فردا روزی به همین سادگی عاشق یکی دیگه بشه
    سنش سن مناسبی نیست و تقصیری هم نداره

اگه دوست شما ۴۰ ساله بود و طرف مقابل مثلا ۲۹ ساله و ۱۱ سال اختلاف سنی داشتن واقعا این اختلاف سن مهم نبود
    چون ادم ۲۹ ساله خوب درک میکنه که شوهر ۴۰ ساله به لحاظ جنسی چه مقدار شور و حال داره و تا کی میتونه به همین روال ادامه بده و چند سال دیگه چقدر نسبت به الان افت میکنه
    اون ادم ۲۹ ساله اینا رو میفهمه و میدونه پس اگه داعیه عشق داشته باشه یعنی با پذیرش همه این واقعیتها بازم حاضره به همسری مرد ۴۰ ساله دربیاد

اما دختر ۱۷ ساله یه دنیای رمانتیک عجیب غریبی تو ذهن خودش ساخته و با احساسات محض بی اونکه ذره ای تجزیه و تحلیل عقلانی داشته باشه جلو میاد

درسته که ازدواج در اصل بر مبنای احساسات هست اما حتما و قطعا بایستی حساب کتابهای عقلانی هم توش لحاظ بشن وگرنه دیر یا زود با شکست مواجه میشه

اینکه مردم چه قضاوتی کنن مهم نیست
    مردم تا ابد که قرار نیست راجع به یه ازدواج حرف بزنن!
    هرچی هم فرهنگ خاصی داشته باشن و حتی از کمبود سرگرمی رنج ببرن بالاخره بعد از یه مدت خسته میشن و میرن سراغ یه سوژه دیگه که راجع بش حرف بزنن!
    مهم اینده دوست شما و اینده اون دختره که این ازدواج ایا میتونه ازدواج موفقی باشه یا نه!

از احوالات اون دختر و مخصوصا یکطرفه بودن این عشق بنظر نمیاد این ازدواج دورنمای مثبتی داشته باشه
    خودتون چی فکر میکنین؟
    دوستم از این آدمایی هستش که دوست اجتماعی دختر زیاد داشته ولی تاحالا عشق را تجربه نکرده و اصلا نمیدونم خصوصیات عشق چیه
    مورد بعدی هم اینکه دوستم میگه من این دختر را نمیشناسم
    فقط چهره و قیافه و اندام و رفتار محیط کارشو دیدم .تاحالا باهاش قرار نذاشتم که مثلا اولویت هاشو بدونم یا حتی باهاش بیشتر ارتباط بگیرم تا بشناسمش

از اونور اگه بخوام اینکارو بکنم ممکنه دختره بدتر بشه و اگه کیس من نباشه بعد از چند ماه دوستی دختره خیلی اذیت بشه

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

دوست من با وجودی که 27 سالشه ولی به شدت اکتیو و فعال و پر انرژی هستش.انگار مثلا یه پسر 17 ساله هستش

ولی از اونور میگه از دیدگاه اطرافیان میترسم نمیدونم کار درستیه یا نه اینکار

البته تاحالا هیچی در مورد ازدواج با اون دختره نگفته
    دوست شما خیلی با وسواس رفتا میکنه باید از وسواس پرهیز کنه تا تصیم گیری براش میسر باشه باید چند نکته رو در نظر قراربده

1 میل باطنی ( وجود علاقه / عدم وجود علاقه )
    2 سن دختر خانم مشکل شخصیشه یا مشکل تفکیک عقیده مردم.
    3 تمیز دادن معنی دوست اجتماعی با دوست عشقی عاطفی.
    4 تفتیش عقاید وعلاقه دختر خانم وخانواده ایشون.

دوست شما بارعایت موارد فوق میتونه از احساس خودش مطمئن بشه میتونه بادختر خانم وفاز ایشون آشنایی پیدا کنه میتونه بفهمه سن آیا صرفا مشکل شخصی ایشونه یا نظرات مردم منبسط این وضوح هستند

درنهایت دوست شما ازمعیار هاش برای ازدواج خود آگاهی نداره که بتونه اُلویت هاش رو بارم بندی کنه وبا اون اُلویت ها این دختر خانم رو سنخیت بده که بفهمه آیا چند درصد ایشون کیس مناسب هستند

باید با دختر خانم جلسه بزارند توی کافی شاپ یا .................تااینکه به نظر شخصی درست وغربال شده برسن

دراین جریان یا میفهمه دختر به کارش میاد یا نه اگر بله که خوب هیچ اگرهم نه بازبان متین گویا وقابل قبول بافهم یک دختر ۱۷ ساله طوری که روحیه واحساساتش جریحه دار نشه متقاعدش کنه که من جای برادر توهستم و علاقه به تو برای ازدواج نمیتونم داشته باشم !

درکل اگر نخواد باید حرف بزنه باهاش اگر هم بخواد بازم باید حرف بزنه چون پرسش وپاسخ و گفت گو از جمله راهکار های رفع تردید هستند !!

دوستم از این آدمایی هستش که دوست اجتماعی دختر زیاد داشته ولی تاحالا عشق را تجربه نکرده و اصلا نمیدونم خصوصیات عشق چیه
    فقط چهره و قیافه و اندام و رفتار محیط کارشو دیدم .تاحالا باهاش قرار نذاشتم که مثلا اولویت هاشو بدونم یا حتی باهاش بیشتر ارتباط بگیرم تا بشناسمش

از اونور اگه بخوام اینکارو بکنم ممکنه دختره بدتر بشه و اگه کیس من نباشه بعد از چند ماه دوستی دختره خیلی اذیت بشه

دوست اجتماعی زیاد یعنی اینکه بادختر خانم ها گپ وگف داشته برو بیا فانتزی داشته اما قاعدتا دلبسته و وابسته نشده فقط

اگر نه و به خاطر نوع شغل وبستر کارشون با دختر خانم ها رابطه صمیمی داشته باز با مورد فوق فرق داره

درمورد کار وقیافه و اولویت هم که تو کامنت بالایی توضیح دادم چیکار کنه

آیا باید علاقه ومیل به تجربه ی عشق وازدواج با معیار عشق رو به فاکتور خواسته هاای دوستتون addition کرد یا................

17. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

یعنی ارتباط فقط ارتباط کاری بوده؟
    خب اینکه اسمش دوست اجتماعی نیست
    اگه اینطور باشه پس یعنی تو محیط کاری همه باهم دوست اجتماعی هستن

سوشیال فرند معنیش اینه که دو نفر باهم دوست باشن اما رابطه عشقی و جنسی هیچکدام وجود نداشته باشن
    اما خب بهرحال دوتا دوست از همدیگه شناخت پیدا میکنن و از روحیات و اولویتهای همدیگه بیخبر نیستن!

و یه سوال دیگه..
    اگه ارتباط ایشون با منشی صرفا در حیطه کاری بوده ایشون از کجا خبر شده این دختر بش علاقمنده و از فرط عشق به افسردگی رسیده؟!!

بهرحال اگه این دختر عاشق ایشون شده و در خیالش رویای ازدواج بافته با توجه به سن کمی که داره اگه وارد رابطه با دوست شما بشه در حدی که اینور برن اونور برن و.. بعدش دوست شما بهش بگه تو کیس مناسب من نیستی!
    این دختر قطعا ضربه بزرگی میخوره و با توجه به اینکه در همین مرحله اولش دچار افسردگی شده در اونصورت ممکنه حتی کارش به خودکشی برسه

مگر اینکه دوست شما از ابتدا بطور دقیق واسه ایشون توضیح بده که هنوز هیچ تصمیم قطعی نگرفته و صرفا میخواد در یه بازه زمانی مثلا ۲-۳ ماهه با این دختر اشنا بشه که ببینه ایا مناسب همدیگه هستن یا نه!
    اگه مناسب همدیگه بودن برا ازدواج اقدام میکنه وگرنه برا همدیگه ارزوی موفقیت میکنن و در کمال احترام به این رابطه خاتمه میدن

این موارد رو بایستی دوست شما با دقت و شفاف واسه این دختر توضیح بده و بگه اگر مناسب همدیگه نباشن حتی ازدواجی هم اگر صورت بگیره محکوم به شکست خواهد بود
    پس اگه از ابتدا تکلیف مشخص بشه خیلی بهتر از اینه که شناسنامه های هر دو طرف ،مهر طلاق بخورن

اگه ایشون بتونه از ابتدا برا این خانم شفاف سازی کنه بعیده که بعدا ضربه سنگینی به دختر وارد بشه
    چون ذهنش خواه و ناخواه زمینه پذیرش نتیجه منفی رو پیدا میکنه
    مگر اینکه دختر بسیار بی منطق و احساساتی باشه(اگرچه از سنش چندان هم بعید نیست)
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دوستم میگه وقتی با دختره حرف میزنم حس میکنم شوگر ددی ام.

20. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

چی ( Sugar Daddy ) ???????????? !!!!!!!!!!!!!! 😯

شوگر ددی و شوگر ماما یعنی مردان و زنان پیر یا موسن که به واسطه ثروت شون از افراد جون استفاده جنسی میکنند ؛
    دراین رابطه فاعل برای بهره جنسی اینکارو میکنه ولذت و مفعول کسب درآمد

حالا طبق شرایطی که ازدوستتون گفتین اگر این حس رو داره که......

ایشون معلومه هنوز بلوغ کامل رو درمراحل مبتدی نداره واین یه حقیقته که یک پسر پانزده ساله بعضی وقت ها بلوغ تکمیل شده تری
    در تمام مراحل نسبت به یک مرد سی & اندی ممکنه داشته باشه

منظورم اینه که با شرایطی که شما گفتین شوگرددی نیست اما اگر خودش اینو باور داره پس یا درمراحل مبتدی حرفه ای نداره وتکمیل نیست ( عدم مهارت تفکیک وتفتیش وتمیز دادن موضوعات باهم ) یا اینکه خوب شاید اصل موضوع رو از شماهم کتمان کرده ...
    ویرایش توسط Saltanat : 12-29-2019 در ساعت 08:50 AM

21. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

قطعا دیدگاه جنسی نداره
    بیشتر میگه وقتی در کنار هم راه بریم مثلا بعدها میترسم حس ترحم و کودک بودن دست بده بهم نسبت به این دختر تا حس همسر
    و البته باز هم باید گفت دیدگاه مردم قراره چی باشه

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

قطعا دیدگاه جنسی نداره
    بیشتر میگه وقتی در کنار هم راه بریم مثلا بعدها میترسم حس ترحم و کودک بودن دست بده بهم نسبت به این دختر تا حس همسر
    و البته باز هم باید گفت دیدگاه مردم قراره چی باشه
    بله ازدواج باید تحت ارضای تمامی اولویت ها یا حداقل اکثریت اولویت های طرف ( دوست شما ) اتفاق بیوفته

ایشون نمیتونن اخلاق خودشون رو درآینده پیش بینی کنند !!
    چون نتونستن تثبیت هویت کنند !!
    یعنی من وشما با توجه به روحیات اخلاقیات و..................میتونیم بگیم تحت تاثیر فلان شرایط فلان کنش رو داریم
    مثلا من نوعی اگر درشناخت خودم موفق باشم میتونم بگم خدایی نکرده اگر پدرم مرحوم شد چیکار میکنم تا چه حد ناراحت میشم چون به خودم آگاهی دارم به میزان علاقه به پدرم آگاهی دارم

دوست شما خودآگاهی نداره !! هی با معیار های بی اساس آینده رو پیش بینی میکنه !! ملاک ومعیارش آینده واتفاقاته آینده هستش نه توانایی خودش !! نمیتونه تصمیم بگیره چون نمیتونه بگه من اینم ودنبال فلان چیزم !! هی میگه مردم چی میشه دختر چی میگه
    اگه این طور شد اگه اون طور شد نکنه بهش ترحم کنم نکنه ........

بهش بگو آیا میدونی چرا برگ های درخت توت در پائیز زرد میشه ومیریزه
    وچرا درزمستان به خواب میره وچرا بهار شکوفه میده وچرا تابستون میوه هاش میرسن !! چون تاثیر پذیره وماهیت ثابت نداره برای همین درجریان آینده هی تغیر میکنه

امادرخت کاج در تمام فصل ها به یک رنگ وآب هست چون ماهیت ثابت داره چون تاثیر پذیر نیست

خوب هردو درخت هستن هردو سرما گرما میبینن چرا پس یکی دائم سبز ویکی دائم رنگ به رنگ

آدم هم همینه هیچ فرقی نداره اگه خودش رو بشناسه و تثبیت هویت داشته باشه اینقدر نمیگه آینده این طور نشه آینده اون طور نشه

چون میگه بله سرما گرمای روزگار همه جا هست ممکنه فلان مرد به خاطر بیشتر بودن سن به زنش ترحم کنه اما من خودم رو میشناسم ودر سرما گرمای روزگار فلان مدل میمونم

چرا چون خودآگاهی داره
    ویرایش توسط Saltanat : 12-29-2019 در ساعت 02:14 PM

24. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

سام عزیز
    اگه پست قبلی منو خونده باشی چندتا سوال پرسیدم

میدونی چیه؟
    چون داری واسه یه نفر دیگه مشاوره میگیری و بهرحال تو در درون و ذهن و لحظه به لحظه زندگی دوستت نیستی و ایشونم راجع به جزییات شخصی زندگیش شاید نخواد به دیگران توضیح بده همین باعث میشه تاپیک خیلی نتیجه بخش جلو نره

سوالایی که من پرسیدم دقیقا به همین جمله که ازت نقل قول کردم ربط داشت
    ادم وقتی یه احساسی در مورد خودش داره احتمالا درسته و واقعا همونه

تو زندگیم زیاد دیدم افرادی که یه کارایی کردن و یجور دیگه برا دیگران توضیح دادن
    یه چیزاییشو گفتن یه چیزاییشو نگفتن و شنونده(مثل شما) طبعا با نیت پاک و صادقانه سعی میکنه کمک کنه
    اما خب احتمالا تمام واقعیت اون چیزی نیست که در اختیار شما گذاشته شده

شوگر ددی نیاز نیست تو گوگل سرچ بشه معنیش معلوم بشه!
    همین که دوست شما از عشق اون دختر ،از افسردگیش ،از درونش خبر داره این یعنی که بهرحال برنامه هایی بوده!!
    اما خب دوست شما فکرشم نمیکرد که این دختر به این حد بهش وابسته بشه

هیچ انتقادی به دوست شما وارد نیست چون این قبیل مسایل بین منشی و رییس یا صاحب شرکت به وفور اتفاق میفتن و از بس عمومیت پیدا کردن تبدیل به مثل شده این قضیه!

اما خب همه منشی ها هم اینطور نیستن که انقد سریع دل ببازن و چندتا مراوده جنسی رو برا خودشون بزرگ کنن و در رویای ازدواج فرو برن!!

دوست شما الان که وضعیت منشی رو میبینه احتمالا دچار عذاب وجدان شده و بنظرش میاد که شوگر ددی بوده!!
    با اینکه احتمالا از ابتدا سر این قضیه طی کرده بودن و همون مثل معروف منشی با سرویس اضافی بوده!
    اما خب این خانم یه مقدار احساساتی شده یا توانایی تعریف اینجور روابط و تفکیک عشق و ازدواج از یه رابطه روتین بین منشی و کارفرما رو نداشته

بنظرم بهترین کار اینه که دوست شما محترمانه به این خانم بگه تا تاریخ فلان(مثلا ۲ هفته دیگه) اینجا بمونه و طی این مدت دنبال یه کار جدید بگرده
    این معقولترین راهه وگرنه اصلا این شرایط مناسب ازدواج نیست
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

26. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اگر سنش کم هست یعنی هنوز به ثبات شخصیتی نرسیده. حالا خودتان میدانید جنبه های مثبتش بیشتر هست یا منفی؟
    ضمنا قبل از هر کاری یک تحقیق کامل از خانواده و دوستانش کنید
    ویرایش توسط سعید62 : 12-29-2019 در ساعت 07:53 PM
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

28. 3 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

شوگر ددی نیاز نیست تو گوگل سرچ بشه معنیش معلوم بشه!

سلام . خوب هستین ؟
    بله کاملا درسته من برای اولین بار این جمله رو وقتی توی اینترنت سرچ کردم که اصلا معنیش رو نفهمیدم چون توی مسائل جنسی هیچ شناختی نداشتم !!

فقط دیدم به قضاوت از پیر مردی که با دختر جوان ازدواج کرده بود و یه بچه داشت ومیهمان برنامه ماه عسل بود دختر عمم گفت یارو شوگر ددی هستش

من ازش پرسیدم یعنی چی گفت هیچی و تعجب کرد از سوال بی موقع من خوب منم توی اینترنت سرچ کردم و چیزی نفهمیدم

اما بعد توی کلاس زبان گویش توی ترمی که intermediate سطح teach upper هست با انواع اختلالات وبیماری ها و شوگر ها آشنا شدم
    به هرحال توی این سطح باید بتونی به تمام مسائل آگاهی داشته باشی وروان درموردشون صحبت کنی

30. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام سام .
    به نظرم دوست شما تمام انتظارات و ملاک هایی که از همسر ایندش تو ذهنش داره رو باید در نظر بگیره و یکی یکی چک کنه که ایا با اون دختر به تفاهم میرسن یانه
    درسته که عشق و به دل نشستن خیلی مهمه ولی از همه مهمتر تفاهمه که البته تا حدی با سوالو جواب میشه بهش پی برد

اون دختر خانم با توجه به سنه کمش ممکنه از ملاک های خودش خبر نداشته باشه و فکر میکنه که اون چیزی که تضمین کننده دوام زندگی هست عشقه و میتونه براساس ظاهر قضاوت کنه
    اما نگاه دوست شما عمیق تره و با توجه به شناختی که از خانم ها داره میدونه که مسایل دیگه هم مهمه و نگاه وسواسی تری داره

خب علت ترس های ما به خاطر نداستن هست یعنی دوست شما هر چی اطلاعاتش در مورد دختره بیشتر بشه بهتر میتونه تصمیم بگیره . و از همه مهمتر اینکه باید از ملاک های خودش هم اشنا باشه و بدونه دقیقا چه انتظاراتی از همسر ایندش داره
    این دختر داره بحثو احساساتی میکنه درحالی که دوست شما باید بحثو به سمت مسایل اصلی بکشونه
    سوالای مذهبی ، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بپرسه
    باید از نظر صداقت و وفاداری و ولخرجی و.. بررسی بشه
    درمورد هدف هاش علایقش هنرهاش بپرسه
    اینجوری بهتر میتونه تصمیم بگیره .

پس اگر همه ملاک ها رو داشته باشن و فقط مشکلش سن هست. به نظرم حتی همین سن کم میتونه یه حسن باشه . ولی چون دوست شما هنوز ملاک های دیگه رو بررسی نکرده تصمیم گیری و قضاوت اشتباهه چون شاید اون دختر بیشتر از سنش بفهمه و یا اینکه واقعا با یه دختر بچه طرفه
    البته باید به ملاک و شخصیت دوستتون هم پی برد گاهی انتظاری که یه مرد از همسرش داره اینکه روش مسلط باشه و زنش حرف گوش کن باشه و یا برعکس دلش میخوات همسرش مشاور و نظر دهنده باشه خلاصه همه ی اینا باید بررسی بشه

ولی قبل از هر سوال و جوابی مسله مالی خیلی مهمه که واقعا باید بررسی بشه که دوسته شما رو براساس پول انتخاب کرده یا براساس شخصیتش
    به نظرم اولین مورد همینه که مثلا دوستتون یه جور غیر مستقیم امتحانش کنه و بهش بگه که این شرکت خودش نیست و اه و ناله و از بی پولی حرف بزنه ولی کاملا حرفه ای و غیر مستقیم این موضوع رو چک کنه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

32. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    سلام سام .
    به نظرم دوست شما تمام انتظارات و ملاک هایی که از همسر ایندش تو ذهنش داره رو باید در نظر بگیره و یکی یکی چک کنه که ایا با اون دختر به تفاهم میرسن یانه
    درسته که عشق و به دل نشستن خیلی مهمه ولی از همه مهمتر تفاهمه که البته تا حدی با سوالو جواب میشه بهش پی برد

اون دختر خانم با توجه به سنه کمش ممکنه از ملاک های خودش خبر نداشته باشه و فکر میکنه که اون چیزی که تضمین کننده دوام زندگی هست عشقه و میتونه براساس ظاهر قضاوت کنه
    اما نگاه دوست شما عمیق تره و با توجه به شناختی که از خانم ها داره میدونه که مسایل دیگه هم مهمه و نگاه وسواسی تری داره

خب علت ترس های ما به خاطر نداستن هست یعنی دوست شما هر چی اطلاعاتش در مورد دختره بیشتر بشه بهتر میتونه تصمیم بگیره . و از همه مهمتر اینکه باید از ملاک های خودش هم اشنا باشه و بدونه دقیقا چه انتظاراتی از همسر ایندش داره
    این دختر داره بحثو احساساتی میکنه درحالی که دوست شما باید بحثو به سمت مسایل اصلی بکشونه
    سوالای مذهبی ، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بپرسه
    باید از نظر صداقت و وفاداری و ولخرجی و.. بررسی بشه
    درمورد هدف هاش علایقش هنرهاش بپرسه
    اینجوری بهتر میتونه تصمیم بگیره .

پس اگر همه ملاک ها رو داشته باشن و فقط مشکلش سن هست. به نظرم حتی همین سن کم میتونه یه حسن باشه . ولی چون دوست شما هنوز ملاک های دیگه رو بررسی نکرده تصمیم گیری و قضاوت اشتباهه چون شاید اون دختر بیشتر از سنش بفهمه و یا اینکه واقعا با یه دختر بچه طرفه
    البته باید به ملاک و شخصیت دوستتون هم پی برد گاهی انتظاری که یه مرد از همسرش داره اینکه روش مسلط باشه و زنش حرف گوش کن باشه و یا برعکس دلش میخوات همسرش مشاور و نظر دهنده باشه خلاصه همه ی اینا باید بررسی بشه

ولی قبل از هر سوال و جوابی مسله مالی خیلی مهمه که واقعا باید بررسی بشه که دوسته شما رو براساس پول انتخاب کرده یا براساس شخصیتش
    به نظرم اولین مورد همینه که مثلا دوستتون یه جور غیر مستقیم امتحانش کنه و بهش بگه که این شرکت خودش نیست و اه و ناله و از بی پولی حرف بزنه ولی کاملا حرفه ای و غیر مستقیم این موضوع رو چک کنه
    آفرین کاملا درسته

34. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد