نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اينترنت گردي نادرست توسط نوجوان

5384
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اينترنت گردي نادرست توسط نوجوان

سلام

نوجوان ١٣ساله ام گاهي گوشيمو ميگيره تا از ديكشنري يا ماشين حسابش يا بازي هايي كه ريخته استفاده كنه
    اما چند ماه پيش قسمت سرچ گوگل سرچ كردم
    متوجه شدم رفته و تمام روابط جنسي از گوگل نگاه كرده
    خيلي نگران شدم خيلي ناراحت شدم و غصه خوردم
    به روش نياوردم و واقعا نميدونستم راه درست و برخورد درست چيه وقتي گوشي به من پس داد سريع چك كردم ديدم دوباره همينكارو كرد
    من بدون اينكه چيزي بگم سرسنگين برخورد كردم
    متوجه شدم ناراحت و نادم شد اما من حرفي نزدم
    در يكي از روزها موضوعي پيش اومد و ..گفت مامان از يه كار خودم ناراحتم و قول دادم به خدا ديگه اينكارو نكنم گفتم چكاري گفت يه كاري كه ديگه نميكنم
    من فكر نميكردم پسرم تو اين سن اين تصاوير و فيلم ببينه و
    الان هم هر هفته يا دو هفته ايي كه بيكار بشه چون درس خون هستش
    خيلي ناراحتم
    لطفا كسي اگه ميتونه راهنماييم كنه ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : اينترنت گردي نادرست توسط نوجوان

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh58 نمایش پست ها
    سلام

نوجوان ١٣ساله ام گاهي گوشيمو ميگيره تا از ديكشنري يا ماشين حسابش يا بازي هايي كه ريخته استفاده كنه
    به روش نياوردم و واقعا نميدونستم راه درست و برخورد درست چيه وقتي گوشي به من پس داد سريع چك كردم ديدم دوباره همينكارو كرد
    در يكي از روزها موضوعي پيش اومد و ..گفت مامان از يه كار خودم ناراحتم و قول دادم به خدا ديگه اينكارو نكنم گفتم چكاري گفت يه كاري كه ديگه نميكنم
    خيلي ناراحتم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام. به سایت مشاور خوش اومدین !

آیا فرزند شما پسره یا دختر ؟

توی شرایط شما اغلب والدین بر خورد اشتباه و غیر تخصصی بروز میدن ! پس یک نکته رو در نظر بگیرین قبل از مشورت جامع وکامل از هر گونه اقدام خودسرانه درجهت تنبیه یا.........فرزندتون خود داری کنید !

واضحه که اگر بخواین پیگیر اعمال روزانه فرزندتون باشین در نهایت نمیتونید این روند رو ادامه بدید و یا از بعضی از اعمال فرزندتون غافل میمونید .
    در ضمن این کار باعث سرخوردگی و رنجش فرزندتون میشه و همین امر ایشون رو نسبت به شما بی اعتماد میکنه

اصلی ترین دلیل تماشای فیلم وعکس های مبتذل رو کنجکاوی درباره مسائل جنسی سهیم هست
    نوجونا معمولا تا سن ۱۸ سالگی اطلاعات مناسبی در مورد این مسایل ندارند و از طرفی در اوج فشار جنسی هستند و به همین علت به دنبال این فیلم ها میرن ! وممکنه عواقب زیر گریبان اونهارو بگیره !

1. بلوغ جنسی زودرس :

تخیلات جنسی زودهنگام ، بروز هیجانات منفی ناشی از تغییرات بدنی، طرد توسط دوستان همسالش
    همچنین خودارضایی یکی از مهم ترین وبد ترین نتایج دیدن فیلم‌های مستهجن هست

2. شکل گیری عقاید و نگرش های غلط جنسی :

این فیلم ها به صورت غیرواقعی رابطه جنسی رونشون میده وقتی که نوجوان هنوز نگرش و اطلاعاتی نسبت به امور جنسی نداره به صورت کامل این عقاید و باورهای غلط را قبول میکنه و به عنوان الگوی درست رابطه جنسی می بپذیره بنابراین در بزرگسالی و در برخورد با رابطه جنسی واقعی با همسر ، دچار مشکل میشه !

3. تقلید و انجام همون رفتارهای جنسی

4. ترس و سردرگمی از مسائل جنسی

با فیلم های مبتذل نوجون خیلی زودتر از زمان لازم درباره روابط جنسی اطلاعات کسب میکنه درحالی که آمادگی لازم برای انجام چنین کاری را ندارند؛ این موضوع باعث ایجادسردرگمی و ترس و تنفر نسبت به مسائل جنسی میشه

راهکار درست وصحیح ! چیه ؟

توجه کنید برای کمک کردن به فرزندتون باید ایشون بهتون اعتماد داشته باشه نه ترس ! اگر بخواین با سلاح زور پیش برین فقط تا سن ۱۸ الی ۱۹ سالگی میتونین این روند رو ادامه بدین ! اما بعدش پنهان یا آشکار کار خودش رو میکنه !
    در واقع در عصر اطلاعات و با امکانات اینترنتی هیچ دری بر روی کسی بسته نیست و در نهایت فرزندان به این گونه محتویات دسترسی پیدا میکنند! از طریق دوستان و...........................

تربیت فرزند در جهت ساده سازی در برخورد با شرایط پیچیده!
    فرزندی که نو جوانه باید بیا موزه در شرایط سخت وبحران ها باید
    مسائل ذهنیش رو به مادر ویا پدر ابراز کنه وبدونه راه درست پیش اونهاست !
    باید درجهت کمک به نو جون درشرایط فعلی بهش بفهمونید که اقدامات شما برای محترم شمردن فرزندتونه نه دخالت در حریم شخصیش
    با این کار میفهمه که شما وقتی وارد جزئیات مسئله ای میشین قصد شما سرک کشی نیست و این کار حتما ضرورت داشته !

اگر بتونید در این مرحله موفق باشین وقتی با فرزندت سر هر مسئله گفتگو کنی فرزندت با مکانیزم دفاعی با شما برخورد نمیکنه و مسئله رو جدی میگیره ! مثلا نمیگه من این کارو نکردم یا نمیگه حواسم نبود پسر همسایه گوشی رو گرفت و این سرچ ها کار اون بوده

مرحله بعد درک متقابل، کلید تربیت موفق

درک کردن افراد اول از همه به طرز شنیدن شخص بر میگرده .
    والدین به چیزایی که فرزندانشون میگن با جدیت گوش نمیدن و این خیال که فرزندم در سنی نیست که حرفاش مهم باشه توجه کافی رو نمیکنه ! وفرزند با دوستان ناباب و ...............برای بهتر شنیده شدن ودرک شدن قصد تعامل میکنه

پس الان که فرزندتون گفته میخوام توبه کنم و ................شما سعی کن ایشون رو هی آگاه کنی طوری که عذت نفسش جریحه دار نشه !

آگاهی از مذهب ، آگاهی از پیامد های خود ارضایی و.................... چون گام بعد از دیدن صحنه های جنسی تخلیه فشار جنسیه که به شخص فشار میاد وباتوجه به اینکه فرزند شما زن یا شوهر نداره خودارضایی خواهد کرد

اگر پسره باید پدرش از طریق راهکار های فوق اینهارو بهش بگه ودر جهت تربیت جنسی فرزندش تلاش کنه !

بازبون پدر پسری بهش موارد لازم در تربیت جنسی رو بفهمونه !

فرزند شما الان مکانیزم انکاری داره یعنی میخواد از طریق مختلف انکار کنه که چنین فیلم های تماشا کرده و دیگه قصد داره فلان گناه رو انجام نده ! اما اگر شما ایشون رو درست وصحیح آگاه نکنید دفعات بعدی هم وجود خواهد داشت !

آیا اگر فرزند شما پسرهست چطور روابطی با پدرش داره؟ !

از پدرش حساب میبره ؟

آیا دوستانش رو میشناسید؟

اگر فرندشما در سن بیست به بالا بود نگرانی الان رو نداشت چون الان فرزندتون یک بستر ساده و نا آگاهه و ممکنه مشکلات گوناگونی در یکی دوسال بعد سر راهش قرار بگیره!
    ویرایش توسط Saltanat : 01-06-2020 در ساعت 11:58 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : اينترنت گردي نادرست توسط نوجوان

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh58 نمایش پست ها
    سلام

خيلي ناراحتم
    سلام

گوشی و وسایل که به واسطه اونها به این طور سایت ها متصل میشه ازش بگیرید و اجازه ندین بهشون دسترسی پیدا کنه

اگر ادامه داد یکم تنبیه شه خوبه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)