نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عاشق دوستم شدم.

5299
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42673
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy عاشق دوستم شدم.

من نمیدونم ولی عاشقش شده بودم و هر شب تو خیالم باهاش رابطه فیزیکی داشتم. حتی وقتی بو عطرشو میفهمیدم آرامش میگرفتم‌ و خودمو تحقیر کردم و ضربه خوردم. همه بهم میگفتن چه طور میتونی با یه همچنین آدمی دوست بمونی در حالیکه که همش داره اذیتت میکنه. خلاصه ندیدمش و الان اتفاقی افتادیم تو یه دانشگاه و من هنوزم خیلی بهش احساس دارم. چرا آخه؟ من از نظر عقلی باید ازش متنفر باشم ولی هنوزم دوسش دارم . هر کاری کردم که ازش متنفر بشم یا بهش احساسی نداشته باشم نشد. همش تو فکرمه. چی کار کنم؟ راستی حرف خدا رو هم نزنین که جواب نداده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : عاشق دوستم شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_rezai نمایش پست ها
    من نمیدونم ولی عاشقش شده بودم و هر شب تو خیالم باهاش رابطه فیزیکی داشتم. حتی وقتی بو عطرشو میفهمیدم آرامش میگرفتم‌ و خودمو تحقیر کردم و ضربه خوردم. همه بهم میگفتن چه طور میتونی با یه همچنین آدمی دوست بمونی در حالیکه که همش داره اذیتت میکنه. خلاصه ندیدمش و الان اتفاقی افتادیم تو یه دانشگاه و من هنوزم خیلی بهش احساس دارم. چرا آخه؟ من از نظر عقلی باید ازش متنفر باشم ولی هنوزم دوسش دارم . هر کاری کردم که ازش متنفر بشم یا بهش احساسی نداشته باشم نشد. همش تو فکرمه. چی کار کنم؟ راستی حرف خدا رو هم نزنین که جواب نداده
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.

وابستگی تحت تا ثیر عوامل مختلف به وجود میاد ! و احساسات و سن و علایق و عقاید و هنجار ها و معیارها و.......................فرد مفعول درکیفیت این حس ( وابستگی ) دخیل هستند

یعنی شما به عنوان یک فرد وابسته با توجه به احساساتتون و باتوجه به موارد مذکور فوق تاحد زیادی وابسته شدید

متاسفانه الگو برداری های اشتباه عدم خودآگاهی عدم آموزش ها و تربیت های احساسی باعث وابستگی و احساس شبهه عشق میشه

برای مثال شما یک دختر ی هستید که از مرد هایی سبک سُنتی خوشتون میاد وشما این رو میدونی و این یعنی خود آگاهی
    شما یک مرد در فامیل یا همسایه ها با این مشخصه دارید
    پس شما باید حواستون رو جمع کنید تا تحت تاثیر این شخص نباشید
    اما چطور؟ 1دوری کردن از شخص 2 تضعیف نکردن نفس در برابر شخص 3 وارد نشدن در فضای صمیمیت و دوستی با شخص
    4 الی آخر.........................
    به کلیه موارد فوق خود آگاهی از احساسات و تربیت احساسی گویند
    متاسفانه برای اینکه به دام وابستگی نیوفتیم باید از قبل به فکر باشیم اما حالا باید چیکار کرد

بله خداوند متعال مارو مخیر به اختیار خلق کرد تابتونیم از خودمون و احساساتمون و.............حراست کنیم
    ودزمینه فراموش کردن وابستگی به دیگران باید خودمون تلاش کنیم نه این که از حضرت حق درخواست فراموش کردن کنیم !

اما دوست خوب باید چیکار کنی ؟
    شما باید فعلا به هرطریق که میشه از این شخص دور باشی ودر اجتماعی که ایشون هست مشارکت نکنی
    خودت رو و عذت نفست رو در برابرش کم نگیر
    با توجه به این که خودت میگی تورو حقیر میکرده حتما شما این اجازه رو بهش دادین

باهاش تماس نگیر

وبزرگ ترین نقش رو زمان بازی خواهد کرد ! زمان
    با گذر زمان فراموشی به دفتر احساساتت رجوع خواهد کرد

اگر خیلی اذیت میشی باید به روانپزشک مراجعه کنی چرا؟
    چون روانپزشک میتونه با داروهایی تغیر هورمون در شما به وجود بیاره و تمام رویکرد های هورمونی که باعث غم و فسردگی میشه کاهش بده وشما تخفیف در احساسات غم آلود رو تجربه خواهید کرد
    ویرایش توسط Saltanat : 03-17-2020 در ساعت 10:55 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43246
    تشکـر
    10
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

منم همچین حسی رو تجربه کردم...الان که از بوی عطرش گفتی کلی خاطره برام زنده شد...درسته...کاش میشد به جای اینکه از این حسمون انقد احساس شرمندگی و سرخوردگی داشته باشیم یکم بقیه حالمون رو میفهمیدن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    سوال ذهنی شما این است که چرا با اتفاقاتی که تجربه کرده اید هنوز هم این فرد را دوست دارید و به او فکر می کنید ؟ اما دقت داشته باشید جواب سوال شما در متنی که ارسال کرده اید وجود دارد ممکن است از نظر دنیای بیرونی ارتباطی بین شما وجود نداشته باشد اما این فرد در ذهن شما زنده می باشد همانطور که بیان کردید (هر شب تو خیالم باهاش رابطه فیزیکی داشتم) دقت کنید که در دنیای خیال خیلی از موضوعات وو چیزهایی که حتی شما را ناراحت می کند نیز قابل تغییر می باشد به همین دلیل ممکن است شما به پذیرش لازم نرسیده باشد چون در ذهنتان این فرد را زنده نگهداشته اید و رابطه خود را ادامه داده اید .
    بهتر است در این مسیر برای اینکه تصمیم گیری اشتباهی نداشته باشید یک دروه مشاوره شناختی و یا روان درمانی را تجربه کنید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)