نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: موضوع قضایی

3837
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    تشکر شده 49 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

موضوع قضایی

سلام.

دوستان خوب برادر من اسفند ماه سال گذشته بهش حمله شد
    و با پنجه بکس مورد ضربه های متعدد در سر و صورت قرار گرفت !
    طرف اعتراف کرد که این کارو کرده ورای دادگاه به نفع داداشم شد ! طی جلسات بعد دادگاه برای برادرم دیه بریدند !
    که باید متهم در سال اسفند ماه سال جاری تا قبل از زمان اتفاق در سال قبل دیه رو پرداخت میکرد اما الان رفته اعتراض کرده که پول نداره ! و دیه رو بده

طرف متهم ۱۵ سالشه و برادر من ۲۱ سالشه حالا ما باید چیکار کنیم ؟
    به نظر شما ممکنه دیه رو ندهند !
    ما خیلی خرج کردیم پزشک قانونی هزینه های درمان و......باید چیکار کنم وکیل هم درست راهنمایی نکرد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : موضوع قضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط فروزان @ نمایش پست ها
    سلام.

طرف اعتراف کرد که این کارو کرده ورای دادگاه به نفع داداشم شد ! طی جلسات بعد دادگاه برای برادرم دیه بریدند !
    که باید متهم در سال اسفند ماه سال جاری تا قبل از زمان اتفاق در سال قبل دیه رو پرداخت میکرد اما الان رفته اعتراض کرده که پول نداره ! و دیه رو بده

ما خیلی خرج کردیم پزشک قانونی هزینه های درمان و......باید چیکار کنم وکیل هم درست راهنمایی نکرد
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . به سایت مشاور خوش اومدین !

طرف متهم رفته اعسار از دیه کرده !
    یعنی عدم توانایی در پرداخت دیه !
    ظاهرا دیه برادر شما سنگینه باتو جه به این که جراحات دامیه متلاحمه حارصه ومضحمه باشند و باتوجه به اینکه دیه زیبایی صورت متفاوت از حالت عادی حساب میشه حدود دوبرابر
    پس دیه حدوداً از صد میلیون بالاست !

اعسار از دیه حق طرف متهمه حتی اگر توانایی مالی داشته باشه
    فقط ممکنه قاضی اقساط رو با مبلغ بالا قسط بندی کنه مثلا ما هی پنج میلیون ! اما اعسار حق متهمه چون بالاخره نمیتونه هزینه سنگین رو یک بار متقبل بشه !

ممکنه فکر کنی که چون پانزدا سالشه وبه ۱۸ سالگی نرسیده به اون صورت مشمول قانون نیست اما اشتباهه ۱۸ سالگی سن قانونی طرف هست که مثلا میتونه گواهینامه دریافت کنه یا بدون رضایت والدین به طور مستقل بره سفر خارجی
    دقت کن که اون پسر پانزده ساله از نظر قانون به سن تکلیف عقلی رسیده وخوب وبد رو تشخیص میداده پس بنا بر این پرداخت دیه گردن خودشه نه بر عهده پدرش یا شخص قیم

پس بنابر این یک پسر ۱۵ ساله اموال نداره که ازش دریافت کنند و این دیه حتما قسطی میشه ! چون متهم شاهد میاره که با قسم به قرآن شهادت میدن این شخص اموال نداره وباتوجه به سن طرف معقول به نظر میرسه ! اما خود قاضی در خواست استعلام میکنه
    نگران نباشید

اگر طرف به قدرت تفکیک خوب از بد از نظر سنی نرسیده بود پدرش قیم بود وباید دیه رو ایشون پرداخت میکرد ! وچون اموال کم یا زیاد به هر حال داشت ! مسئول پرداخت دیه بود !

هرچند بازهم میتونستند اعسار از دیه کنند اما ممکن بود داد گاه رای به نفع اونا نده !

شما الان منتظر زمان صدور حکم باشید یعنی هر زمان حکم پرداخت دیه صادر شده اگر تا اون زمان دیه بهتون ندادند باید حکم جلب بگیرید
    اما با توجه به سنش به کانون کودکان زندانی خواهد رفت نه زندان !

پیچ اعسار از دیه دردست قاضیه قاضی میتونه بپذیره میتونه رد کنه !
    برادر شما باید روی قاضی کارکنه! از نظر احساسی و بگه من ضرر وزیان دیدم چند وقت طولانی سردرد داشتم آبروم رفت همه گفتند که یه بچه تو رو کتک زده
    واحساسی شدن قاضی برابر با رد کردن اعسار یا اقساط سنگین میشه
    یعنی قاضی میگه یاباید پول رو کامل بده وگرنه میره کانون یا قسط های سنگین میگره مثل ماهی ده میلیون تومن

اما اگر برادر شما نتونه اون قاضی رو احساسی کنه ! ممکنه دیه به ماهی پانصد هزار تومن هم قسط بشه !
    ویرایش توسط Saltanat : 01-08-2020 در ساعت 12:01 AM

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام.

سلام
    اگه میگین وکیل درست راهنمایی نکرده که حالا چطوری شما درست و غلط حرف وکیل رو تونستین ارزیابی کنین اونش بماند! اونوقت چطوری توقع دارین اینجا درست راهنمایی کنن؟!!

اگه میخواین جواب دقیق و صحیح بگیرین فقط از یه وکیل یا مشاور حقوقی بپرسین
    یا اگه نمیخواین هزینه کنین از پاسخگوی قوه قضاییه سوال کنین
    اونها رایگان و البته صحیح راهنماییتون میکنن

در هر مساله ای خصوصا قضایی راهنمایی غلط گرفتن حتی بدتر از راهنمایی نگرفتنه

پ ن: سوال ظاهرا ساده س و بنظر میرسه با یه سرچ مختصر تو گوگل جوابش میاد و به همین خاطر ساخت تاپیک تا ارسال مثلا جواب نهایتا نیم ساعت طول میکشه!!
    اما خب در واقع سوال یا سوژه ساده ای نیست و جواب صحیحش صرفا از عهده کارشناس قضایی برمیاد
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

5. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    میزان امتیاز
    0

سلام.

......

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . به سایت مشاور خوش اومدین !

طرف متهم رفته اعسار از دیه کرده !
    یعنی عدم توانایی در پرداخت دیه !
    ظاهرا دیه برادر شما سنگینه باتو جه به این که جراحات دامیه متلاحمه حارصه ومضحمه باشند و باتوجه به اینکه دیه زیبایی صورت متفاوت از حالت عادی حساب میشه حدود دوبرابر
    پس دیه حدوداً از صد میلیون بالاست !

اعسار از دیه حق طرف متهمه حتی اگر توانایی مالی داشته باشه
    فقط ممکنه قاضی اقساط رو با مبلغ بالا قسط بندی کنه مثلا ما هی پنج میلیون ! اما اعسار حق متهمه چون بالاخره نمیتونه هزینه سنگین رو یک بار متقبل بشه !

ممکنه فکر کنی که چون پانزدا سالشه وبه ۱۸ سالگی نرسیده به اون صورت مشمول قانون نیست اما اشتباهه ۱۸ سالگی سن قانونی طرف هست که مثلا میتونه گواهینامه دریافت کنه یا بدون رضایت والدین به طور مستقل بره سفر خارجی
    دقت کن که اون پسر پانزده ساله از نظر قانون به سن تکلیف عقلی رسیده وخوب وبد رو تشخیص میداده پس بنا بر این پرداخت دیه گردن خودشه نه بر عهده پدرش یا شخص قیم

پس بنابر این یک پسر ۱۵ ساله اموال نداره که ازش دریافت کنند و این دیه حتما قسطی میشه ! چون متهم شاهد میاره که با قسم به قرآن شهادت میدن این شخص اموال نداره وباتوجه به سن طرف معقول به نظر میرسه ! اما خود قاضی در خواست استعلام میکنه
    نگران نباشید

اگر طرف به قدرت تفکیک خوب از بد از نظر سنی نرسیده بود پدرش قیم بود وباید دیه رو ایشون پرداخت میکرد ! وچون اموال کم یا زیاد به هر حال داشت ! مسئول پرداخت دیه بود !

هرچند بازهم میتونستند اعسار از دیه کنند اما ممکن بود داد گاه رای به نفع اونا نده !

شما الان منتظر زمان صدور حکم باشید یعنی هر زمان حکم پرداخت دیه صادر شده اگر تا اون زمان دیه بهتون ندادند باید حکم جلب بگیرید
    اما با توجه به سنش به کانون کودکان زندانی خواهد رفت نه زندان !

پیچ اعسار از دیه دردست قاضیه قاضی میتونه بپذیره میتونه رد کنه !
    برادر شما باید روی قاضی کارکنه! از نظر احساسی و بگه من ضرر وزیان دیدم چند وقت طولانی سردرد داشتم آبروم رفت همه گفتند که یه بچه تو رو کتک زده
    واحساسی شدن قاضی برابر با رد کردن اعسار یا اقساط سنگین میشه
    یعنی قاضی میگه یاباید پول رو کامل بده وگرنه میره کانون یا قسط های سنگین میگره مثل ماهی ده میلیون تومن

اما اگر برادر شما نتونه اون قاضی رو احساسی کنه ! ممکنه دیه به ماهی پانصد هزار تومن هم قسط بشه !
    سلام
    مرسی خیلی ممنونم

من در واقع دنبال این بودم که میتونم این قسط بندی رو لغو کنیم یا نه که ظاهرا نمیشه !
    من با وکیل حرف زدم میخواستیم وکیل بگیریم که وکیل گفت حکم نهایی صادر شده ومن دیگه جایی برای مانُور ندارم
    یعنی متحم اعتراف کرده و حکم مجازاتش دیه بوده که باید پرداخت کنه گفت شما نیاز به وکیل نداری !

حرفایی دیگه گفت که من هول داشتم و نتونستم بفهمم چیه !
    یعنی سر در نیاوردم !

درضمن ما حدود ده میلیون هزینه کردیم برا بیمارستان و....مدرک هم دارم ! قراره روز دادگاه به قاضی نشون بدیم خودمم به برادرم حرف یاد میدم اما خوب هول داریم
    خیلی ممنون که راهنمایی کردید !

8. کاربران زیر از فروزان @ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    اگه میگین وکیل درست راهنمایی نکرده که حالا چطوری شما درست و غلط حرف وکیل رو تونستین ارزیابی کنین اونش بماند! اونوقت چطوری توقع دارین اینجا درست راهنمایی کنن؟!!

پ ن: سوال ظاهرا ساده س و بنظر میرسه با یه سرچ مختصر تو گوگل جوابش میاد و به همین خاطر ساخت تاپیک تا ارسال مثلا جواب نهایتا نیم ساعت طول میکشه!!
    اما خب در واقع سوال یا سوژه ساده ای نیست و جواب صحیحش صرفا از عهده کارشناس قضایی برمیاد
    سلام
    منظورتان رو نفهمیدم که ساخت تاپیک و ارسال یعنی نباید زمان اینجا میزاشتم و زمان تاجیک زدن رو تو گوگل سرچ میکردم
    خوب چی رو باید سرچ کنم که جواب درست بگیرم

می دونید نمی گم درست راهنمایی نکرد خیلی با کلاس راهنمایی کرد یعنی از کلمات خیلی مدل بالا استفاده کرد

من اینجا حرف زدم چون وقتی توی اینترنت سایت مشاور سرچ کردم سریع اینجا اومد براهمین فکر کردم همه مشاوری داره

دستتون درد نکنه

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    میزان امتیاز
    0

سلام

عزیزم گیج شدم
    غلط بهم گفتن که دیه رو اعتراض کرده چون ابلاغ اومد رو گوشی داداشم بعد کافی نت بهمون داد
    رفتم شعبه ۱۲۰ داد گاه بعد از یک وکیل پرسیدم از مسول شعبه هم پرسیدم گفتند یعنی گفته پول ندارم بعد گفت برو خانم وقت نگیر

واقعا گیج شدم چیکار کنم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام
    مرسی خیلی ممنونم

من در واقع دنبال این بودم که میتونم این قسط بندی رو لغو کنیم یا نه که ظاهرا نمیشه !
    من با وکیل حرف زدم میخواستیم وکیل بگیریم که وکیل گفت حکم نهایی صادر شده ومن دیگه جایی برای مانُور ندارم
    یعنی متحم اعتراف کرده و حکم مجازاتش دیه بوده که باید پرداخت کنه گفت شما نیاز به وکیل نداری !

حرفایی دیگه گفت که من هول داشتم و نتونستم بفهمم چیه !
    یعنی سر در نیاوردم !

درضمن ما حدود ده میلیون هزینه کردیم برا بیمارستان و....مدرک هم دارم ! قراره روز دادگاه به قاضی نشون بدیم خودمم به برادرم حرف یاد میدم اما خوب هول داریم
    خیلی ممنون که راهنمایی کردید !
    سلام مجدد

درمورد هزینه هایی که کردی نباید به قاضی مدرک ارائه بدی
    همون بیان کافیه !.
    چرا ؟ چون هر حرفی که بزنی در مورد هزینه درمان در روند شکایت شما تاثیر نخواهد داشت !
    خود قاضی میدونه که شما هزینه کردی بالاخره دکتر پزشک قانون بیمارستان و....................

برادر شما فقط توی دادگاه رای اعسار به قاضی یاد آور شید که بسیار لطمه خوردین و آبرو ریزی جلوی مردم و.............. قاضی رو متوجه کنه که چه بلایی سرش اومده به لحاظ اجتماعی و.......
    عقب افتادن از دانشگاه یا کار

و اگر میخاین هزینه درمان رو دریافت کنی باید به دفتر قضایی بری ولایحه با عنوان درخواست هزینه های درمان ناشی از جرم مجرم
    بنویسی و با مدارک مثل فیش های درمان فیش های صورت حساب در بیمارستان و.........................

نکته در دادگاه رای اعسار برادر شما حتما به قاضی بگه

قابل توجه قاضی محترم دیه برای یک نو جوان ۱۵ ساله نقش تادیب داره وایشون اگر دیه رو بده ادب میشه که دیگه این کارو نکنه
    جناب قاضی ایشون سنش سن شکل گیری شخصیته و اگر شما در انجام حکمش تخفیف بدی باعث میشه شخصیتش جری و گستاخ بار بیاد !

واگر درآینده ایشون قاتل افرادی مثل روح الله داداشی بشه شما امروز باعث شدی که فکر کنه قانون هیچه و این مدلی شخصیت بگیره

نگران نباش تمام مواردی که گفتم باتوجه به قانونه مطمئن باش درسته !

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

عزیزم گیج شدم
    غلط بهم گفتن که دیه رو اعتراض کرده چون ابلاغ اومد رو گوشی داداشم بعد کافی نت بهمون داد
    رفتم شعبه ۱۲۰ داد گاه بعد از یک وکیل پرسیدم از مسول شعبه هم پرسیدم گفتند یعنی گفته پول ندارم بعد گفت برو خانم وقت نگیر

واقعا گیج شدم چیکار کنم
    فروزان خانم گیج شدن نداره من همه رو توضیح دادم
    شما به موارد ریز توجه نکن

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    منظورتان رو نفهمیدم که ساخت تاپیک و ارسال یعنی نباید زمان اینجا میزاشتم و زمان تاجیک زدن رو تو گوگل سرچ میکردم
    خوب چی رو باید سرچ کنم که جواب درست بگیرم

می دونید نمی گم درست راهنمایی نکرد خیلی با کلاس راهنمایی کرد یعنی از کلمات خیلی مدل بالا استفاده کرد

من اینجا حرف زدم چون وقتی توی اینترنت سایت مشاور سرچ کردم سریع اینجا اومد براهمین فکر کردم همه مشاوری داره

دستتون درد نکنه
    اصلا بحث زمان گذاشتن نیس!
    بحث اینه که کسی تاپیک بسازه و سوالی بپرسه و یه جواب پیشاپیش از اینور اونور گوگل واسش جور کرده باشه و کلا نیم ساعت فاصله بیفته خب این یه مقدار عجیبه
    بقیه دوستان هم متوجه شدن اینو و خصوصی و عمومی از مدیران سایت درخواست بررسی کردن

کلا یه مثلی هس میگه انشای ادما مث امضای ادماست!
    حالا بماند..

و اما اگه وکیل از کلمات مدل بالا! استفاده کرده وکیل از اصطلاحات تخصصی قضایی استفاده کرده که اینجور وقتا موکل درخواست توضیح میکنه
    معنی کلماتی که نمیدونه رو میپرسه!
    این خیلی رایج و طبیعیه

این سایت همونطور که از نامش پیداست همه جور مشاوری نداره!!
    این سایت فقط یک مشاور روانشناس فعال بنام خانم دهقان داره ولاغیر

شما قاعدتا بایستی مشاوره حقوقی رو سرچ میکردین اونوقت دیگه به این سایت هدایت نمیشدین

کسی که میگه با وکیل صحبت کرده و به نتیجه نرسیده اما میاد تو سایت روانشناسی دنبال مشاوره حقوقی میگرده اونم از کاربران معمولی دیگه واقعا..
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام

شما شک دارید به این که یک کاربر این تاپیک رو زده و بعد با یوزر ثانویه پاسخ داده ! ومیگی مدت زمان فاصله بین سرچ و تحقیق و تاپیک زدن و جواب دادن اطو لانی نیست !

پس من این کارو کردم

چون تنها کاربری که جواب داده بود به غیر از شما من بودم !

متاسفم ?????????????????????????????????????????????
    متاسفم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    متاسفم .................................................. ..............................

درواقع من دراکثر تاپیک ها اولین شرکت کننده هستم !
    پس تمام کاربران رو من ساختم !

پس این سایت عملا از رونق افتاده!
    چون تمام کاربران رو من ساختم !

کار بر دلواپس وقتش رسیده چشماتو باز کنی !
    من خودمم سلطنت خودمم

من دومی ندارم هر کاری خواستم کنم با این نام کار بری کردم

تلاش درجهت حذف تاپیک های بی ارزش !
    راهنمایی های مقبول کاربران !

من با این نام کاربری بهت کمک کردم به کاربرانی نظیر یک تنهای خسته بگی عزیزم !

چون ناراحتش کردی ! یادته
    پست ها موجوده و ازش نقل قول گرفته شده و تاپیک های سابق هست که تو چقدر به کاربران حرف بد میزدی !
    مثل eli2 رزمریم و شقایق_ و shervin66 و....................

من با همین نام کاربری کمکت کردم تا به کاربران احترام بزاری
    چون هی نقل قولت کردم گفتم به کاربران احترام بزار و با اصالت باش و یواش یواش یاد گرفتی احترام بزاری

نه نام دوم !

من با ایمان به خدا عمل میکنم و همه جا موفقم و خواهم بود

چشماتو بازکن

اگر در پاسخ دادن به تاپیک ها عاجزی نظر دیگران رو پائین نکش
    ارزش طلا به ایار طلاست نه به حرف زر گر دلال
    ویرایش توسط Saltanat : 01-08-2020 در ساعت 10:22 PM

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

اصلا بحث زمان گذاشتن نیس!
    بحث اینه که کسی تاپیک بسازه و سوالی بپرسه و یه جواب پیشاپیش از اینور اونور گوگل واسش جور کرده باشه و کلا نیم ساعت فاصله بیفته خب این یه مقدار عجیبه
    بقیه دوستان هم متوجه شدن اینو و خصوصی و عمومی از مدیران سایت درخواست بررسی کردن

کلا یه مثلی هس میگه انشای ادما مث امضای ادماست!
    حالا بماند..

و اما اگه وکیل از کلمات مدل بالا! استفاده کرده وکیل از اصطلاحات تخصصی قضایی استفاده کرده که اینجور وقتا موکل درخواست توضیح میکنه
    معنی کلماتی که نمیدونه رو میپرسه!
    این خیلی رایج و طبیعیه

این سایت همونطور که از نامش پیداست همه جور مشاوری نداره!!
    این سایت فقط یک مشاور روانشناس فعال بنام خانم دهقان داره ولاغیر

شما قاعدتا بایستی مشاوره حقوقی رو سرچ میکردین اونوقت دیگه به این سایت هدایت نمیشدین

کسی که میگه با وکیل صحبت کرده و به نتیجه نرسیده اما میاد تو سایت روانشناسی دنبال مشاوره حقوقی میگرده اونم از کاربران معمولی دیگه واقعا..

مطمئن باش من خودم یکی از کسانی هستم که رسما درخواست رسیدگی خواهم کرد

مطمئن باش فقط چشم تو واون کاربران کور کور کور و کور تر خواهد شد

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42541
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.

زمانیکه این اتفاق افتاد شما رضایت دادید و گفتید دیه می خوایم و دیگه شکایتی نداریم ؟
    چون هر جرمی وجه عمومی هم داره و طرف حداقل باید 6 ماه میرفته کانون اصلاح تربیت و زندانی می شده ....
    نه نمی تونه دیه نده و اگر پرداخت نکنه چون مورد کیفری هستش میتونید حکم جلب بگیرید
    تشریف ببرید دادسرا یا دادگاه محل تو واحد دایره ارشاد مشاوره قضایی بگیرید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)