نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نامزدم و تهدید ب جدایی

966
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نامزدم و تهدید ب جدایی

دوستان سلام وقت به خیر

در دوره نامزدی به سر میبرم و شاهد رفتارهای عجیبی از شوهرم هستم ایشون خیلی عصبی هستند و توانایی حل مشکلات رو ندارند از هر کاهی کوه میسازن و بعد قهر میکنن و بی محللللی تا بفرستیم دنبالشون و بیان برای اشتی!

این بار خانواده ها سر اینکه کی مبل رو بخره رو کمی بحث کردند و ایشون با من قهر کردند!
    ب زور رفتیم مشاوره و اونجا گفتن باید تست شخصیت بدیم ایشون قبول نکردند و بعدشم گفتن ما حرف همو نمیفهمیم و لبه پرتگاهیم و این زندگی به درد نمیخوره و ....

چیزی ک برام خیلی خیلی عجیبه اینه ک ایشون همیشه از طلاق میترسیدن و اصلا نمیزاشتن فکر من ب اون سمت بره کسر شان میدونن ک نتونن زندگی جمع کنند ولی الان چی شده ک سر همچین مساله بیخودی گر گرفته

جالب اینه ک نمیره اقدام کنه برای طلاق و میخاد من اقدام کنم منم بهشون گفتم راه حل من مشاوره است نه طلاق
    ایشونم گفتن من مشاوره رو نمیام
    و الان یه ماه گذشته نه طلاق میدن ن مشاوره میان ن خاانوادشون زنگ میزنن

واقعا نمیدونم چیکار کنم رفتم مشاوره گفتن شخصیت خطرناکی داره از صحبتهاشون شک کردند ک خودشیفته باشن و گفتن تست رو نمیان بدن چون میترسن برچسبی بهشون زده بشه

من الان واقعا بلاتکلیفم
    اشتباهه ک خانوادم زنگ بزنن ولی تنها راه حل فکر میکنم همین باشه
    اگر اومدن و صحبت کردیم و ایشون همچنان مایل ب طلاق بود و نمیخاست اصلا حرفی بزنه من باید چیکار کنم؟نحوه بیانم بیشتر مورد سواله ایا کسی تجربه مشابهی دارد؟

---
    حدس من اینه ک این موضوع خرید مبل خانوادشونو بهم ریخته و اون برای اینکه بتونه مساله رو حل کنه ساده ترین راه رو انتخاب کرده ک من نباشم و ب تبع اون مبلی نباشه چون میدونم خیلی رو خانوادشون حساسن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : نامزدم و تهدید ب جدایی

نقل قول نوشته اصلی توسط دل نواز نمایش پست ها
    دوستان سلام وقت به خیر

در دوره نامزدی به سر میبرم و شاهد رفتارهای عجیبی از شوهرم هستم ایشون خیلی عصبی هستند و توانایی حل مشکلات رو ندارند از هر کاهی کوه میسازن و بعد قهر میکنن و بی محللللی تا بفرستیم دنبالشون و بیان برای اشتی!

این بار خانواده ها سر اینکه کی مبل رو بخره رو کمی بحث کردند و ایشون با من قهر کردند!
    ب زور رفتیم مشاوره و اونجا گفتن باید تست شخصیت بدیم ایشون قبول نکردند و بعدشم گفتن ما حرف همو نمیفهمیم و لبه پرتگاهیم و این زندگی به درد نمیخوره و ....

چیزی ک برام خیلی خیلی عجیبه اینه ک ایشون همیشه از طلاق میترسیدن و اصلا نمیزاشتن فکر من ب اون سمت بره کسر شان میدونن ک نتونن زندگی جمع کنند ولی الان چی شده ک سر همچین مساله بیخودی گر گرفته

جالب اینه ک نمیره اقدام کنه برای طلاق و میخاد من اقدام کنم منم بهشون گفتم راه حل من مشاوره است نه طلاق
    ایشونم گفتن من مشاوره رو نمیام
    و الان یه ماه گذشته نه طلاق میدن ن مشاوره میان ن خاانوادشون زنگ میزنن

واقعا نمیدونم چیکار کنم رفتم مشاوره گفتن شخصیت خطرناکی داره از صحبتهاشون شک کردند ک خودشیفته باشن و گفتن تست رو نمیان بدن چون میترسن برچسبی بهشون زده بشه

من الان واقعا بلاتکلیفم
    اشتباهه ک خانوادم زنگ بزنن ولی تنها راه حل فکر میکنم همین باشه
    اگر اومدن و صحبت کردیم و ایشون همچنان مایل ب طلاق بود و نمیخاست اصلا حرفی بزنه من باید چیکار کنم؟نحوه بیانم بیشتر مورد سواله ایا کسی تجربه مشابهی دارد؟

---
    حدس من اینه ک این موضوع خرید مبل خانوادشونو بهم ریخته و اون برای اینکه بتونه مساله رو حل کنه ساده ترین راه رو انتخاب کرده ک من نباشم و ب تبع اون مبلی نباشه چون میدونم خیلی رو خانوادشون حساسن
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که طرح تاپیکتون جنبه سوالی داره مورد اهمیت هست و قابل فهم
    والبته اگر دوستان تجربات مشابهی داشته باشن در اختیار خواهند گزاشت

امامورد بعدی این طور مسائل یک حالت‌کلی داره که اگر شخص پاسخ دهنده تجربه ای هم نداشته باشه میتونه بافت موضوع رو درک و حس کنه و نظرش رو با شما اشتراک بزاره

مسلما مشاوری که حالات ورفتار سوهر شما رو از نزدیک مشاهده کرده میتونه ۷۵ درصد تشخیص گزاری صحیح صورت کنه که شوهر شما دچار خودشیفتگی و شخصیت خطر ناک هست
    مشخصه که همسر شما راه حل مسائل واختلافات زناشویی رو فرا نگرفته
    و نمیتونه هنگام بروز مشکلات راه درست رو تشخیص داده و درجهت اون تلاش کنه ! به احتمال قوی این حالت ریشه در رفتار های آموزشی ایشون داره ! یعنی این طرز برخورد و حل مسائل رو از بستر خانواده بدین سان فراگرفته

علت اینکه ایشون دوست داره اقدام به درخواست طلاق از طرف شما صورت شه برای مهریه هست
    یعنی خانمی که دوران نامزدی با همسرش هست مهریه اش نصف دوران بعد عروسی تخمین میشه و در حال حاضر شما نمیتونی اقدام به مطالبه نفقه کنی چرا ؟ چون هنوز باهم زیر یک سقف نیستیند
    یعنی درشرایط عادی و فعلی مهریه شما نصف هست و وقتی بخوای
    خودت درخواست طلاق بدی بازم باید در رابطه با مهریه کوتاه بیای

پس اینها میتونه جمله دلایلی باشند که همسرت مایله شما اقدام به طلاق کنی
    در مورد تماس گرفتن باید درنهایت برای تسهیل تکلیف شما تماس برقرار شه تا شما بتونی نتیجه گیری کنید که قصد طرف شنا از یک ماه قهر چیه ؟

درمورد حدس خودتون هم باید بگم ایشون اگر سر مبل این طوری بخواد حرفش رو به کرسی بنشونه وای به حال مسائل پیچیده تر زندگی
    یعنی با این وجود که مبل جزئی از عناصر مهم ودخیل در تشکیل جهاز هستند رو حائز اهمیت نمیبینه ! پس با مسائل مهم دیگه چطور و چقدر ساده میخواد برخورد کنه !
    برای شما زندگی با این رفتار مقدور خواهد بود
    ویرایش توسط Saltanat : 01-29-2020 در ساعت 02:33 PM

3. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که طرح تاپیکتون جنبه سوالی داره مورد اهمیت هست و قابل فهم
    والبته اگر دوستان تجربات مشابهی داشته باشن در اختیار خواهند گزاشت

امامورد بعدی این طور مسائل یک حالت‌کلی داره که اگر شخص پاسخ دهنده تجربه ای هم نداشته باشه میتونه بافت موضوع رو درک و حس کنه و نظرش رو با شما اشتراک بزاره

مسلما مشاوری که حالات ورفتار سوهر شما رو از نزدیک مشاهده کرده میتونه ۷۵ درصد تشخیص گزاری صحیح صورت کنه که شوهر شما دچار خودشیفتگی و شخصیت خطر ناک هست
    مشخصه که همسر شما راه حل مسائل واختلافات زناشویی رو فرا نگرفته
    و نمیتونه هنگام بروز مشکلات راه درست رو تشخیص داده و درجهت اون تلاش کنه ! به احتمال قوی این حالت ریشه در رفتار های آموزشی ایشون داره ! یعنی این طرز برخورد و حل مسائل رو از بستر خانواده بدین سان فراگرفته

علت اینکه ایشون دوست داره اقدام به درخواست طلاق از طرف شما صورت شه برای مهریه هست
    یعنی خانمی که دوران نامزدی با همسرش هست مهریه اش نصف دوران بعد عروسی تخمین میشه و در حال حاضر شما نمیتونی اقدام به مطالبه نفقه کنی چرا ؟ چون هنوز باهم زیر یک سقف نیستیند
    یعنی درشرایط عادی و فعلی مهریه شما نصف هست و وقتی بخوای
    خودت درخواست طلاق بدی بازم باید در رابطه با مهریه کوتاه بیای

پس اینها میتونه جمله دلایلی باشند که همسرت مایله شما اقدام به طلاق کنی
    در مورد تماس گرفتن باید درنهایت برای تسهیل تکلیف شما تماس برقرار شه تا شما بتونی نتیجه گیری کنید که قصد طرف شنا از یک ماه قهر چیه ؟

درمورد حدس خودتون هم باید بگم ایشون اگر سر مبل این طوری بخواد حرفش رو به کرسی بنشونه وای به حال مسائل پیچیده تر زندگی
    یعنی با این وجود که مبل جزئی از عناصر مهم ودخیل در تشکیل جهاز هستند رو حائز اهمیت نمیبینه ! پس با مسائل مهم دیگه چطور و چقدر ساده میخواد برخورد کنه !
    برای شما زندگی با این رفتار مقدور خواهد بود
    تشکر از شما
    حرف شما درسته و در نهایت ما مجبور ب تماس خواهیم بود ولی واقعا برای من تصمیم سخت شده اگر امدند و پیشنهاد طلاق دادند من باید استقبال کنم یا مانع بشم؟
    از طرفی خب من تعمیر رابطه رو ارجح میدونم
    از طرفی هم حقیقتا زندگی با ایشون ک نمیتونن مدیریت بحران کنند ریسک خیلی بزرگیه و شاید طلاق بیشتر ب نفع من باشه
    ولی خب هیچ چیز صد درصد نیست چون ممکنه این ویزگی ایشون بخاطر تحت فشار بودنشون باشه ن ویزگی شخصیتی ! و ب راحتی قابل اموزش باشه ولی چون نمیان مشاوره من نمیتونم تصمیم بگیرم ک خاه از پای بست ویران است یا خیر

5. 2 کاربران زیر از دل نواز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط دل نواز نمایش پست ها
    تشکر از شما
    حرف شما درسته و در نهایت ما مجبور ب تماس خواهیم بود ولی واقعا برای من تصمیم سخت شده اگر امدند و پیشنهاد طلاق دادند من باید استقبال کنم یا مانع بشم؟
    از طرفی خب من تعمیر رابطه رو ارجح میدونم
    از طرفی هم حقیقتا زندگی با ایشون ک نمیتونن مدیریت بحران کنند ریسک خیلی بزرگیه و شاید طلاق بیشتر ب نفع من باشه
    ولی خب هیچ چیز صد درصد نیست چون ممکنه این ویزگی ایشون بخاطر تحت فشار بودنشون باشه ن ویزگی شخصیتی ! و ب راحتی قابل اموزش باشه ولی چون نمیان مشاوره من نمیتونم تصمیم بگیرم ک خاه از پای بست ویران است یا خیر
    سلام مجدد
    درباره اینکه چه تصمیمی دررابطه با پیشنهاد طلاق از طرف خانواده همسرت درست هست باید بگم مربوط به شماست
    یعنی پاسخ این سوال منوط بر احساس فعلی شما و فاکتور های شما متغیر هستند
    گاه مطابق با احساس کاربر و فاکتورهای ایشون پیشنهاد طلاق اولویت خودش رو حفظ میکنه و گاه اولویت های نهایی هست

طبق این که شما هنوز امیدوار به بازسازی رابطه هستین و البته با فاکتور های موجود نمیشه صد در صد گفت ایشون ( همسر شما ) انسان قابل اطمینان برای بودن با شما نیست

پس باید بگم که شما به طور حتم دوراه بیشتر نداری

اولی اینکه همسرت درخواست طلاق رو فراموش میکنه واون موقع شما باید به فکر این باشید که مشکل رو از ریشه حل کنی ! اما چطور ؟
    باید با همسرت به طور درست و تاثیر گزار صحبت کنی و بگی که برید پیش مشاور تا امکان بروز مجدد مشکلات سابق به حداقل برسه
    که ممکنه بازم سر باز بزنه و خشونت کنه ( دراین صورت راهکار بعدی که میگم گزینه صحیح خواهد بود )

راه دوم این که همسرت میگه طلاق و شما باید برین برای تقاضای طلاق اقدام کنی طی این پروسه برای شما جلسه اجباری برای مشاوره میزارن وشوهرت دیگه نمیتونه از اومدن به جلسه مشاوره که توسط قانون هست سر باز بزنه اونجاست که یا میفهمه خطا کرده و راه درست رو آموزش میبینه و به باز سازی زندگیتون کمک میکنه یا اینکه توسط مشاور تائید میشه شوهر شما دچار اختلالاتی هستند و با گزارش نامه برای قاضی سعی میکنه تا وضعیت این آقارو برای قاضی شرح بده ( توی این مورد که همسر توسط مشاور رد صلاحیت میشه مهریه زن تا حدود هشتاد وپنج درصد حفظ میشه ) یعنی مرد باید مهریه رو پرداخت کنه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

Quote=دل نواز;292495]حتی اگر درخواست طلاق توافقی باشه جلسات مشاوره هست؟[/quote]

له در خواست توافقی طلاق هم طبق لایحه صادرشده در سال ۱۳۹۳
    مصادف با قانون و تبصره ۲۷ مفاد طلاق توافقی و طبق مواد 6 و 12 قانون نحوه ی اجرای طلاق توافقی جلسه مشاوره باید بر گزار بشه

اما اینکه شما میگین طلاق توافقی باید بگم این کار روش درست برای اقدام شما نیست
    شما باید علاوه بر دادخواست طلاق ( طلاق توافقی نه )
    و علاوه بر در خواست مهریه اقدام کنی
    هرچقدر هم همسرت خواست که بگه طلاق توافقی قبول نکن
    درواقع درخواست طلاق توافقی باعنوان اجرائیه طلاق توافقی هست
    اما عنوان درخواست طلاق عادی با اجرائیه تقاضای طلاق هست

شوهر عمه ام قاضی شعبه ۱۲۰ کیفری توی دادگاه نیکبخت اصفهان هستند
    به شخصه برای شما ازش پرسیدم و اینو گفتند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)