نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: تهدید ب جدایی نامزد

3741
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تهدید ب جدایی نامزد

دوستان سلام وقت به خیر

در دوره نامزدی به سر میبرم و شاهد رفتارهای عجیبی از شوهرم هستم ایشون خیلی عصبی هستند و توانایی حل مشکلات رو ندارند از هر کاهی کوه میسازن و بعد قهر میکنن و بی محللللی تا بفرستیم دنبالشون و بیان برای اشتی!

این بار خانواده ها سر اینکه کی مبل رو بخره رو کمی بحث کردند و ایشون با من قهر کردند!
    ب زور رفتیم مشاوره و اونجا گفتن باید تست شخصیت بدیم ایشون قبول نکردند و بعدشم گفتن ما حرف همو نمیفهمیم و لبه پرتگاهیم و این زندگی به درد نمیخوره و ....

چیزی ک برام خیلی خیلی عجیبه اینه ک ایشون همیشه از طلاق میترسیدن و اصلا نمیزاشتن فکر من ب اون سمت بره کسر شان میدونن ک نتونن زندگی جمع کنند ولی الان چی شده ک سر همچین مساله بیخودی گر گرفته

جالب اینه ک نمیره اقدام کنه برای طلاق و میخاد من اقدام کنم منم بهشون گفتم راه حل من مشاوره است نه طلاق
    ایشونم گفتن من مشاوره رو نمیام
    و الان یه ماه گذشته نه طلاق میدن ن مشاوره میان ن خاانوادشون زنگ میزنن

واقعا نمیدونم چیکار کنم رفتم مشاوره گفتن شخصیت خطرناکی داره از صحبتهاشون شک کردند ک خودشیفته باشن و گفتن تست رو نمیان بدن چون میترسن برچسبی بهشون زده بشه

من الان واقعا بلاتکلیفم
    اشتباهه ک خانوادم زنگ بزنن ولی تنها راه حل فکر میکنم همین باشه
    اگر اومدن و صحبت کردیم و ایشون همچنان مایل ب طلاق بود و نمیخاست اصلا حرفی بزنه من باید چیکار کنم؟نحوه بیانم بیشتر مورد سواله ایا کسی تجربه مشابهی دارد؟

---
    حدس من اینه ک این موضوع خرید مبل خانوادشونو بهم ریخته و اون برای اینکه بتونه مساله رو حل کنه ساده ترین راه رو انتخاب کرده ک من نباشم و ب تبع اون مبلی نباشه چون میدونم خیلی رو خانوادشون حساسن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تهدید ب جدایی نامزد

نقل قول نوشته اصلی توسط دل نواز نمایش پست ها
    دوستان سلام وقت به خیر

در دوره نامزدی به سر میبرم و شاهد رفتارهای عجیبی از شوهرم هستم ایشون خیلی عصبی هستند و توانایی حل مشکلات رو ندارند از هر کاهی کوه میسازن و بعد قهر میکنن و بی محللللی تا بفرستیم دنبالشون و بیان برای اشتی!

این بار خانواده ها سر اینکه کی مبل رو بخره رو کمی بحث کردند و ایشون با من قهر کردند!
    ب زور رفتیم مشاوره و اونجا گفتن باید تست شخصیت بدیم ایشون قبول نکردند و بعدشم گفتن ما حرف همو نمیفهمیم و لبه پرتگاهیم و این زندگی به درد نمیخوره و ....

چیزی ک برام خیلی خیلی عجیبه اینه ک ایشون همیشه از طلاق میترسیدن و اصلا نمیزاشتن فکر من ب اون سمت بره کسر شان میدونن ک نتونن زندگی جمع کنند ولی الان چی شده ک سر همچین مساله بیخودی گر گرفته

جالب اینه ک نمیره اقدام کنه برای طلاق و میخاد من اقدام کنم منم بهشون گفتم راه حل من مشاوره است نه طلاق

واقعا نمیدونم چیکار کنم رفتم مشاوره گفتن شخصیت خطرناکی داره از صحبتهاشون شک کردند ک خودشیفته باشن و گفتن تست رو نمیان بدن چون میترسن برچسبی بهشون زده بشه

من الان واقعا بلاتکلیفم
    اگر اومدن و صحبت کردیم و ایشون همچنان مایل ب طلاق بود و نمیخاست اصلا حرفی بزنه من باید چیکار کنم؟نحوه بیانم بیشتر مورد سواله ایا کسی تجربه مشابهی دارد؟

---
    حدس من اینه ک این موضوع خرید مبل خانوادشونو بهم ریخته و اون برای اینکه بتونه مساله رو حل کنه ساده ترین راه رو انتخاب کرده ک من نباشم و ب تبع اون مبلی نباشه چون میدونم خیلی رو خانوادشون حساسن

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که طرح تاپیکتون جنبه سوالی داره مورد اهمیت هست و قابل فهم
    والبته اگر دوستان تجربات مشابهی داشته باشن در اختیار خواهند گزاشت

امامورد بعدی این طور مسائل یک حالت‌کلی داره که اگر شخص پاسخ دهنده تجربه ای هم نداشته باشه میتونه بافت موضوع رو درک و حس کنه و نظرش رو با شما اشتراک بزاره

مسلما مشاوری که حالات ورفتار سوهر شما رو از نزدیک مشاهده کرده میتونه ۷۵ درصد تشخیص گزاری صحیح صورت کنه که شوهر شما دچار خودشیفتگی و شخصیت خطر ناک هست
    مشخصه که همسر شما راه حل مسائل واختلافات زناشویی رو فرا نگرفته
    و نمیتونه هنگام بروز مشکلات راه درست رو تشخیص داده و درجهت اون تلاش کنه ! به احتمال قوی این حالت ریشه در رفتار های آموزشی ایشون داره ! یعنی این طرز برخورد و حل مسائل رو از بستر خانواده بدین سان فراگرفته

علت اینکه ایشون دوست داره اقدام به درخواست طلاق از طرف شما صورت شه برای مهریه هست
    یعنی خانمی که دوران نامزدی با همسرش هست مهریه اش نصف دوران بعد عروسی تخمین میشه و در حال حاضر شما نمیتونی اقدام به مطالبه نفقه کنی چرا ؟ چون هنوز باهم زیر یک سقف نیستیند
    یعنی درشرایط عادی و فعلی مهریه شما نصف هست و وقتی بخوای
    خودت درخواست طلاق بدی بازم باید در رابطه با مهریه کوتاه بیای

پس اینها میتونه جمله دلایلی باشند که همسرت مایله شما اقدام به طلاق کنی
    در مورد تماس گرفتن باید درنهایت برای تسهیل تکلیف شما تماس برقرار شه تا شما بتونی نتیجه گیری کنید که قصد طرف شنا از یک ماه قهر چیه ؟

درمورد حدس خودتون هم باید بگم ایشون اگر سر مبل این طوری بخواد حرفش رو به کرسی بنشونه وای به حال مسائل پیچیده تر زندگی
    یعنی با این وجود که مبل جزئی از عناصر مهم ودخیل در تشکیل جهاز هستند رو حائز اهمیت نمیبینه ! پس با مسائل مهم دیگه چطور و چقدر ساده میخواد برخورد کنه !
    برای شما زندگی با این رفتار مقدور خواهد بود
    ویرایش توسط Saltanat : 01-29-2020 در ساعت 02:34 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

اول اینکه ظاهرا عقد کردید پس نامزد بحساب نمیاد و زن-شوهر رسمی هستید
    وقتی زندگی به اینجا میرسه معلومه از اول اشتباه بوده
    این چیزا کوچیک نیست و اگر حل نشه بعدا دردسر بیشتری خواهید داشت
    اینکه بگن برید زیر یک سقف درست میشه و نمیدونم زن و شوهر دعوا کنن ابلهان باور کنن اینا چرت و پرت محض و سریعتر یک تصمیم بگیرید بهتره

4. کاربران زیر از afshin98 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که طرح تاپیکتون جنبه سوالی داره مورد اهمیت هست و قابل فهم
    والبته اگر دوستان تجربات مشابهی داشته باشن در اختیار خواهند گزاشت

امامورد بعدی این طور مسائل یک حالت‌کلی داره که اگر شخص پاسخ دهنده تجربه ای هم نداشته باشه میتونه بافت موضوع رو درک و حس کنه و نظرش رو با شما اشتراک بزاره

مسلما مشاوری که حالات ورفتار سوهر شما رو از نزدیک مشاهده کرده میتونه ۷۵ درصد تشخیص گزاری صحیح صورت کنه که شوهر شما دچار خودشیفتگی و شخصیت خطر ناک هست
    مشخصه که همسر شما راه حل مسائل واختلافات زناشویی رو فرا نگرفته
    و نمیتونه هنگام بروز مشکلات راه درست رو تشخیص داده و درجهت اون تلاش کنه ! به احتمال قوی این حالت ریشه در رفتار های آموزشی ایشون داره ! یعنی این طرز برخورد و حل مسائل رو از بستر خانواده بدین سان فراگرفته

علت اینکه ایشون دوست داره اقدام به درخواست طلاق از طرف شما صورت شه برای مهریه هست
    یعنی خانمی که دوران نامزدی با همسرش هست مهریه اش نصف دوران بعد عروسی تخمین میشه و در حال حاضر شما نمیتونی اقدام به مطالبه نفقه کنی چرا ؟ چون هنوز باهم زیر یک سقف نیستیند
    یعنی درشرایط عادی و فعلی مهریه شما نصف هست و وقتی بخوای
    خودت درخواست طلاق بدی بازم باید در رابطه با مهریه کوتاه بیای

پس اینها میتونه جمله دلایلی باشند که همسرت مایله شما اقدام به طلاق کنی
    در مورد تماس گرفتن باید درنهایت برای تسهیل تکلیف شما تماس برقرار شه تا شما بتونی نتیجه گیری کنید که قصد طرف شنا از یک ماه قهر چیه ؟

درمورد حدس خودتون هم باید بگم ایشون اگر سر مبل این طوری بخواد حرفش رو به کرسی بنشونه وای به حال مسائل پیچیده تر زندگی
    یعنی با این وجود که مبل جزئی از عناصر مهم ودخیل در تشکیل جهاز هستند رو حائز اهمیت نمیبینه ! پس با مسائل مهم دیگه چطور و چقدر ساده میخواد برخورد کنه !
    برای شما زندگی با این رفتار مقدور خواهد بود
    تشکر از شما
    حرف شما درسته و در نهایت ما مجبور ب تماس خواهیم بود ولی واقعا برای من تصمیم سخت شده اگر امدند و پیشنهاد طلاق دادند من باید استقبال کنم یا مانع بشم؟
    از طرفی خب من تعمیر رابطه رو ارجح میدونم
    از طرفی هم حقیقتا زندگی با ایشون ک نمیتونن مدیریت بحران کنند ریسک خیلی بزرگیه و شاید طلاق بیشتر ب نفع من باشه
    ولی خب هیچ چیز صد درصد نیست چون ممکنه این ویزگی ایشون بخاطر تحت فشار بودنشون باشه ن ویزگی شخصیتی ! و ب راحتی قابل اموزش باشه ولی چون نمیان مشاوره من نمیتونم تصمیم بگیرم ک خاه از پای بست ویران است یا خیر

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42698
    تشکـر
    57
    تشکر شده 82 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    5

دوستان سلام وقت به خیر

من الان واقعا بلاتکلیفم

---
    سلام . این اقا توانایی حل مسائل رو ندارن و به نظر میرسه نمیتونن رو پای خودشون بایستن و استقلال فکری داشته باشن و به خانواده وابسته هستن . اگه برای مبل میخواد الان شمارو طلاق بده وقتی برین سر خونه و زندگی بهانه هاش تغیر میکنه سوختن غذا و .. اگه پیشنهاد طلاق داد شما هم قبول کنید همچین ادمی بعد ها دوباره به خاطر خانوادش شما رو تحت فشار قرار میده . بهتره باهاش صحبت کنید که دلیل این قهراش چیه چرا رفتارش اینجوریه؟ واقعا دوست داره جدا بشه؟

7. کاربران زیر از Leila.h بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

تشکر از شما
    حرف شما درسته و در نهایت ما مجبور ب تماس خواهیم بود ولی واقعا برای من تصمیم سخت شده اگر امدند و پیشنهاد طلاق دادند من باید استقبال کنم یا مانع بشم؟
    از طرفی خب من تعمیر رابطه رو ارجح میدونم
    از طرفی هم حقیقتا زندگی با ایشون ک نمیتونن مدیریت بحران کنند ریسک خیلی بزرگیه و شاید طلاق بیشتر ب نفع من باشه
    ولی خب هیچ چیز صد درصد نیست چون ممکنه این ویزگی ایشون بخاطر تحت فشار بودنشون باشه ن ویزگی شخصیتی ! و ب راحتی قابل اموزش باشه ولی چون نمیان مشاوره من نمیتونم تصمیم بگیرم ک خاه از پای بست ویران است یا خیر
    سلام مجدد
    درباره اینکه چه تصمیمی دررابطه با پیشنهاد طلاق از طرف خانواده همسرت درست هست باید بگم مربوط به شماست
    یعنی پاسخ این سوال منوط بر احساس فعلی شما و فاکتور های شما متغیر هستند
    گاه مطابق با احساس کاربر و فاکتورهای ایشون پیشنهاد طلاق اولویت خودش رو حفظ میکنه و گاه اولویت های نهایی هست

طبق این که شما هنوز امیدوار به بازسازی رابطه هستین و البته با فاکتور های موجود نمیشه صد در صد گفت ایشون ( همسر شما ) انسان قابل اطمینان برای بودن با شما نیست

پس باید بگم که شما به طور حتم دوراه بیشتر نداری

اولی اینکه همسرت درخواست طلاق رو فراموش میکنه واون موقع شما باید به فکر این باشید که مشکل رو از ریشه حل کنی ! اما چطور ؟
    باید با همسرت به طور درست و تاثیر گزار صحبت کنی و بگی که برید پیش مشاور تا امکان بروز مجدد مشکلات سابق به حداقل برسه
    که ممکنه بازم سر باز بزنه و خشونت کنه ( دراین صورت راهکار بعدی که میگم گزینه صحیح خواهد بود )

راه دوم این که همسرت میگه طلاق و شما باید برین برای تقاضای طلاق اقدام کنی طی این پروسه برای شما جلسه اجباری برای مشاوره میزارن وشوهرت دیگه نمیتونه از اومدن به جلسه مشاوره که توسط قانون هست سر باز بزنه اونجاست که یا میفهمه خطا کرده و راه درست رو آموزش میبینه و به باز سازی زندگیتون کمک میکنه یا اینکه توسط مشاور تائید میشه شوهر شما دچار اختلالاتی هستند و با گزارش نامه برای قاضی سعی میکنه تا وضعیت این آقارو برای قاضی شرح بده ( توی این مورد که همسر توسط مشاور رد صلاحیت میشه مهریه زن تا حدود هشتاد وپنج درصد حفظ میشه ) یعنی مرد باید مهریه رو پرداخت کنه

9. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد
    درباره اینکه چه تصمیمی دررابطه با پیشنهاد طلاق از طرف خانواده همسرت درست هست باید بگم مربوط به شماست
    یعنی پاسخ این سوال منوط بر احساس فعلی شما و فاکتور های شما متغیر هستند
    گاه مطابق با احساس کاربر و فاکتورهای ایشون پیشنهاد طلاق اولویت خودش رو حفظ میکنه و گاه اولویت های نهایی هست

طبق این که شما هنوز امیدوار به بازسازی رابطه هستین و البته با فاکتور های موجود نمیشه صد در صد گفت ایشون ( همسر شما ) انسان قابل اطمینان برای بودن با شما نیست

پس باید بگم که شما به طور حتم دوراه بیشتر نداری

اولی اینکه همسرت درخواست طلاق رو فراموش میکنه واون موقع شما باید به فکر این باشید که مشکل رو از ریشه حل کنی ! اما چطور ؟
    باید با همسرت به طور درست و تاثیر گزار صحبت کنی و بگی که برید پیش مشاور تا امکان بروز مجدد مشکلات سابق به حداقل برسه
    که ممکنه بازم سر باز بزنه و خشونت کنه ( دراین صورت راهکار بعدی که میگم گزینه صحیح خواهد بود )

راه دوم این که همسرت میگه طلاق و شما باید برین برای تقاضای طلاق اقدام کنی طی این پروسه برای شما جلسه اجباری برای مشاوره میزارن وشوهرت دیگه نمیتونه از اومدن به جلسه مشاوره که توسط قانون هست سر باز بزنه اونجاست که یا میفهمه خطا کرده و راه درست رو آموزش میبینه و به باز سازی زندگیتون کمک میکنه یا اینکه توسط مشاور تائید میشه شوهر شما دچار اختلالاتی هستند و با گزارش نامه برای قاضی سعی میکنه تا وضعیت این آقارو برای قاضی شرح بده ( توی این مورد که همسر توسط مشاور رد صلاحیت میشه مهریه زن تا حدود هشتاد وپنج درصد حفظ میشه ) یعنی مرد باید مهریه رو پرداخت کنه
    حتی اگر درخواست طلاق توافقی باشه جلسات مشاوره هست؟

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

حتی اگر درخواست طلاق توافقی باشه جلسات مشاوره هست؟
    بله در خواست توافقی طلاق هم طبق لایحه صادرشده در سال ۱۳۹۳
    مصادف با قانون و تبصره ۲۷ مفاد طلاق توافقی و طبق مواد 6 و 12 قانون نحوه ی اجرای طلاق توافقی جلسه مشاوره باید بر گزار بشه

اما اینکه شما میگین طلاق توافقی باید بگم این کار روش درست برای اقدام شما نیست
    شما باید علاوه بر دادخواست طلاق ( طلاق توافقی نه )
    و علاوه بر در خواست مهریه اقدام کنی
    هرچقدر هم همسرت خواست که بگه طلاق توافقی قبول نکن
    درواقع درخواست طلاق توافقی باعنوان اجرائیه طلاق توافقی هست
    اما عنوان درخواست طلاق عادی با اجرائیه تقاضای طلاق هست

شوهر عمه ام قاضی شعبه ۱۲۰ کیفری توی دادگاه نیکبخت اصفهان هستند
    به شخصه برای شما ازش پرسیدم و اینو گفتند
    ویرایش توسط Saltanat : 01-29-2020 در ساعت 06:13 PM

12. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مصادف با قانون و تبصره ۲۷ مفاد طلاق توافقی و طبق مواد 6 و 12 قانون نحوه ی اجرای طلاق توافقی جلسه مشاوره باید بر گزار بشه

واقعا خیلی ممنونم ک پیگیر هستید امیدوارم زندگی در بهترین حالتش براتون در جریان باشه

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

واقعا خیلی ممنونم ک پیگیر هستید امیدوارم زندگی در بهترین حالتش براتون در جریان باشه
    خواهش میکنم
    سوالی داشتین درخدمتم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

می خواستم در جریان قرارت بدم
    ایشون اومدن با پدرم صحبت کردند و گفتند ک مایل به ادامه نیستند و مشکلاتی ک رابطمون داره قابل اصلاح نیست
    بعد پدرم سوال کردند ک تصمیم نهایتت چیه؟جوابی ندادن
    قرار شد خبر بده تا اخر هفته ولی خبری ندادن
    فقط پیام فرستادن ک وسایلی ک برام گرفتن رو میان پس میگیرن و بعدش ما تصمیم بگیریم اقدام کنیم برای جدایی یا نکنیم خودشون اقدام نمیکنن

من حق طلاق رو هم دارم چطور باید عمل کنم؟اگر اقدام کنم برای دریافت مهریه ایشون مهریه رو در قبال طلاق میخان ک ببخشم
    اگر نبخشم طلاق نمیدن..و ایا اینجا من میتونم از حق طلاقم استفاده کنم؟
    اگر ببخشم هم ممکنه باز اذیت کنه و نیاد طلاق بده و شروع کنه باج گیری

نمیخام پروسه طلاقم طول بکشه ب یکی دوسال
    ویرایش توسط دل نواز : 02-04-2020 در ساعت 02:23 PM

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

می خواستم در جریان قرارت بدم
    ایشون اومدن با پدرم صحبت کردند و گفتند ک مایل به ادامه نیستند و مشکلاتی ک رابطمون داره قابل اصلاح نیست
    بعد پدرم سوال کردند ک تصمیم نهایتت چیه؟جوابی ندادن
    قرار شد خبر بده تا اخر هفته ولی خبری ندادن
    فقط پیام فرستادن ک وسایلی ک برام گرفتن رو میان پس میگیرن و بعدش ما تصمیم بگیریم اقدام کنیم برای جدایی یا نکنیم خودشون اقدام نمیکنن

من حق طلاق رو هم دارم چطور باید عمل کنم؟اگر اقدام کنم برای دریافت مهریه ایشون مهریه رو در قبال طلاق میخان ک ببخشم
    اگر نبخشم طلاق نمیدن..و ایا اینجا من میتونم از حق طلاقم استفاده کنم؟
    اگر ببخشم هم ممکنه باز اذیت کنه و نیاد طلاق بده و شروع کنه باج گیری

نمیخام پروسه طلاقم طول بکشه ب یکی دوسال

سلام دوست گرامی

ابتدا بهتون بگم هروسیله ای که برای شما خریدند که ارزش مالی داره مثل طلا ونقره بهشون نده
    اگر هم خواستی بهشون برگردونی ابتدا هرچیز که جنبه ی مالی داره و شما براش گرفتین رو ازش بگیرین و بعد
    اما درحالت کلی این کارو نکن و چیزای مثل طلا و.....بهشون نده

این موارد رو از شوهر عمم ( قاضی هستند ) براتون پرسیدم 👇

حرفای آدم عادی و بدون تخصص نیست

وکالت برای طلاق برای شما اگر در ضمن عقد نکاح (سند ازدواج) شرط شده باشه غیر قابل عزل از جانب مرد هست و اگر اعطای وکالت در حق طلاق برای شما در دفترخانه داده شده باشه می تونه بلا عزل و یا قابل عزل و یا مدت دار باشه که همه این موارد بستگی به مرد داره که چه نوع وکالت در طلاق بهتون اعطا کرده

یعنی اگر حق طلاق در عوض بخشش مهریه به شما داده باشه شما درصورتی میتونی از حق طلاقت استفاده کنی که مهریه نخوای وگرنه خیر و باید فقط درخواست اجرائیه طلاق بدی

نکته: اگر زوج (مرد) به زوجه (زن) وکالتنامه بلاعزل طلاق داده باشه حق طلاق مرد هنوز پابرجاست و شوهر هم می تونه برای طلاق از طرف مرد ( خودش ) اقدام کنه

آیا مهریه شما عند المطالبه هست یا عندالاستطاعه ؟

در مهریه عندالمطالبه به محض عقد، زن مالک مهر میشه و هر زمان که بخواد می‌تونه مهریه‌ اش رو مطالبه کنه. مهریه عندالمطالبه در هر حال باید پرداخت بشه . این در حالیه که در مهریه عندالاستطاعه، زمان پرداخت مهریه، زمانی هست که زوج، توانایی و استطاعت پرداخت را داشته باشه ، بنابراین پرداخت آن منوط به استطاعت و توانایی زوج ( همسر شماست )

اینکه همسر شما اصرار داره شما برای طلاق اقدام کنی میتونه براین باشه که مهریه نده چون وکالت حق طلاقی که به شما داده رو درعوض مهریه گزاشته باشه

آیا مهریه شما کدام یک از گزینه های عندالمطالبه و عندالاستطاعه هست؟
    آیا وکلات حق طلاق برای شما توی دفتر خانه صورت شده یا توی سند ازدواج شما درج شده و حین عقد از شروط شما بوده ؟
    ویرایش توسط Saltanat : 02-04-2020 در ساعت 03:42 PM

17. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست گرامی

ابتدا بهتون بگم هروسیله ای که برای شما خریدند که ارزش مالی داره مثل طلا ونقره بهشون نده
    اگر هم خواستی بهشون برگردونی ابتدا هرچیز که جنبه ی مالی داره و شما براش گرفتین رو ازش بگیرین و بعد
    اما درحالت کلی این کارو نکن و چیزای مثل طلا و.....بهشون نده

این موارد رو از شوهر عمم ( قاضی هستند ) براتون پرسیدم

حرفای آدم عادی و بدون تخصص نیست

وکالت برای طلاق برای شما اگر در ضمن عقد نکاح (سند ازدواج) شرط شده باشه غیر قابل عزل از جانب مرد هست و اگر اعطای وکالت در حق طلاق برای شما در دفترخانه داده شده باشه می تونه بلا عزل و یا قابل عزل و یا مدت دار باشه که همه این موارد بستگی به مرد داره که چه نوع وکالت در طلاق بهتون اعطا کرده

یعنی اگر حق طلاق در عوض بخشش مهریه به شما داده باشه شما درصورتی میتونی از حق طلاقت استفاده کنی که مهریه نخوای وگرنه خیر و باید فقط درخواست اجرائیه طلاق بدی

نکته: اگر زوج (مرد) به زوجه (زن) وکالتنامه بلاعزل طلاق داده باشه حق طلاق مرد هنوز پابرجاست و شوهر هم می تونه برای طلاق از طرف مرد ( خودش ) اقدام کنه

آیا مهریه شما عند المطالبه هست یا عندالاستطاعه ؟

در مهریه عندالمطالبه به محض عقد، زن مالک مهر میشه و هر زمان که بخواد می‌تونه مهریه‌ اش رو مطالبه کنه. مهریه عندالمطالبه در هر حال باید پرداخت بشه . این در حالیه که در مهریه عندالاستطاعه، زمان پرداخت مهریه، زمانی هست که زوج، توانایی و استطاعت پرداخت را داشته باشه ، بنابراین پرداخت آن منوط به استطاعت و توانایی زوج ( همسر شماست )

اینکه همسر شما اصرار داره شما برای طلاق اقدام کنی میتونه براین باشه که مهریه نده چون وکالت حق طلاقی که به شما داده رو درعوض مهریه گزاشته باشه

آیا مهریه شما کدام یک از گزینه های عندالمطالبه و عندالاستطاعه هست؟
    آیا وکلات حق طلاق برای شما توی دفتر خانه صورت شده یا توی سند ازدواج شما درج شده و حین عقد از شروط شما بوده ؟
    من 70 سکه عند المطالبه دارم و 40 عند الاستطاعه
    و همین امروز فهمیدم ک یه کلاه بزرگ سرم رفته!! قبل از اینکه عقد کنیم کلی بحث حق حضانت و مسکن و کار و تحصیل و خروج از کشور و طلاق شد و بالاخره ایشون کوتاه اومدن ک تمام حقوق به من تعلق بگیره و رفتیم محضر
    من اشتباها فکر میکردم همین ک تمام موارد سند ازدواج را امضا کنیم یعنی تمام حقوق بالا رو گرفتم ولی در واقع باید ضمن عقد نوشته مبشد
    ک نوشته نشد و این حقوق فقط شفاها ب من داده شد و در واقع هیچ سندی ندارم

متاسفانه من الان حق طلاق ندارم و احتمالا درخواست طلاق بدم در صورتی موافقت کنند ک مهریه رو ببخشم

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

من 70 سکه عند المطالبه دارم و 40 عند الاستطاعه
    و همین امروز فهمیدم ک یه کلاه بزرگ سرم رفته!! قبل از اینکه عقد کنیم کلی بحث حق حضانت و مسکن و کار و تحصیل و خروج از کشور و طلاق شد و بالاخره ایشون کوتاه اومدن ک تمام حقوق به من تعلق بگیره و رفتیم محضر
    من اشتباها فکر میکردم همین ک تمام موارد سند ازدواج را امضا کنیم یعنی تمام حقوق بالا رو گرفتم ولی در واقع باید ضمن عقد نوشته مبشد
    ک نوشته نشد و این حقوق فقط شفاها ب من داده شد و در واقع هیچ سندی ندارم

متاسفانه من الان حق طلاق ندارم و احتمالا درخواست طلاق بدم در صورتی موافقت کنند ک مهریه رو ببخشم
    سلام
    اشتباه نکن شما هنوزم حقوق خودت رو داری وحق طلاق داری
    منتها شوهرت میتونه هر آن اقدام کنه و وکالت رو از شما بگیره
    در مورد ۴۰ سکه عندالاستطاعه کارشما سخته وباید صرفا اثبات کنی همسرت توانایی مالی داره تابتونی ازش بگیری
    اما درمورد ۷۰ سکه عندالمطالبه تحت تاثیر همه شرایط میتونی بگیری
    حتی اگر درحال زندگی کردن زیر یک سقف باشین

وتوصیه ی لازم برای شرایط فعلی شما به اجرا گزاشتن ۷۰ سکه عندالمطالبه هست ( درخواست طلاق نده ) چون مهریه عندالمطالبه رو باید بده به دادگاه خواهد کشیده شد و درصورت لزوم روی مهر شما قسط بندی میشه ایشون وقتی متوجه سخت شدن شرایط شد میفهمه که باید با شما راه بیاد

20. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اشتباه نکن شما هنوزم حقوق خودت رو داری وحق طلاق داری
    منتها شوهرت میتونه هر آن اقدام کنه و وکالت رو از شما بگیره
    در مورد ۴۰ سکه عندالاستطاعه کارشما سخته وباید صرفا اثبات کنی همسرت توانایی مالی داره تابتونی ازش بگیری
    اما درمورد ۷۰ سکه عندالمطالبه تحت تاثیر همه شرایط میتونی بگیری
    حتی اگر درحال زندگی کردن زیر یک سقف باشین

وتوصیه ی لازم برای شرایط فعلی شما به اجرا گزاشتن ۷۰ سکه عندالمطالبه هست ( درخواست طلاق نده ) چون مهریه عندالمطالبه رو باید بده به دادگاه خواهد کشیده شد و درصورت لزوم روی مهر شما قسط بندی میشه ایشون وقتی متوجه سخت شدن شرایط شد میفهمه که باید با شما راه بیاد

ایشون از من زرنگترن فکر همه جا رو کردن
    وقتی داره فشار میاره و نمیره دادگاه برای طلاق یعنی دقیقا میخواد من برم مهریه رو اجرا بزارم و بعد اون بگه ندارم و نمیتونم ودرخواست عسروحرج بده و وارد بروکراسی اداری بشیم
    در نهایت بخاطر طولانی شدن پروسه، ازم بخاد مهریه رو ببخشم ک طلاقم بده
    چون ایشون حالا حالاها تصمیم نداره ازدواج کنه و اصلا براش مهم نیست یکی دوسال طول بکشه ولی من دخترم و موقعیتم بحرانی تره نباید اجازه بدم پروسه طلاقم طولانی بشه

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

ایشون از من زرنگترن فکر همه جا رو کردن
    وقتی داره فشار میاره و نمیره دادگاه برای طلاق یعنی دقیقا میخواد من برم مهریه رو اجرا بزارم و بعد اون بگه ندارم و نمیتونم ودرخواست عسروحرج بده و وارد بروکراسی اداری بشیم
    در نهایت بخاطر طولانی شدن پروسه، ازم بخاد مهریه رو ببخشم ک طلاقم بده
    چون ایشون حالا حالاها تصمیم نداره ازدواج کنه و اصلا براش مهم نیست یکی دوسال طول بکشه ولی من دخترم و موقعیتم بحرانی تره نباید اجازه بدم پروسه طلاقم طولانی بشه
    از این لحاظ بله درست میگین
    طولانی شدن پروسه طلاق و طولانی بدون سیکل قانون جمله دلایلی هستند که میتونند زمان شمارو هدر بدن

به هرحال سعی من بر کمک به شماست و تصمیم نهایی باشماست والبته قابل احترام

23. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42838
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از این لحاظ بله درست میگین
    طولانی شدن پروسه طلاق و طولانی بدون سیکل قانون جمله دلایلی هستند که میتونند زمان شمارو هدر بدن

به هرحال سعی من بر کمک به شماست و تصمیم نهایی باشماست والبته قابل احترام
    خیلی ممنونم از شما
    لطف و بزرگواری شما رو میرسونه این کمک های بی چشمداشت

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

خیلی ممنونم از شما
    لطف و بزرگواری شما رو میرسونه این کمک های بی چشمداشت
    خواهش میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)