نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: : ازدواج با دوست پسر یا خواستگار

758
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42885
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

: ازدواج با دوست پسر یا خواستگار

سلام من دختری ۲۱ساله هستم دو ساله ک با پسری ک همسن خودمه دوستم و قصدمونم ازدواجه ولی خب باتوجه ب سن کم دوست پسرم شرایط مالیشو نداره ک اقدام کنه خانوادش درجریانن مادر منم میدونه من تا الان چند تا خواستگار رد کردم والان یه خواستگار مناسب دیگ دارم ک واقعا دچار شک شدم از اینده میترسم معلوم نیس اصلا چند سال طول میکشه تا دوست پسرم خودشو جمع و جور کنه ازطرفیم نمیخوام و نمیتونم دلشو بشکنم واقعا موندم چ کنم میترسم به پاش بمونن اخرش بذاره بره یا به هردلیلی کات بشه دخترم تا یه سنی خواستگار خوب داره دیگ میترسم پشیمون شم راهنماییم کنین لطفا.اینم بگم ک بهم علاقه داریم.دوست پسرم خیلی تلاش میکنه ها با این سن کم هم درس میخونه هم کار میکنه بخاطر من ولی خب معلوم نیس چقد طول بکشه تا بتونه بیادخواستگاری
    ویرایش توسط Mel.m : 02-02-2020 در ساعت 03:35 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : : ازدواج با دوست پسر یا خواستگار

نقل قول نوشته اصلی توسط Mel.m نمایش پست ها
    سلام من دختری ۲۱ساله هستم دو ساله ک با پسری ک همسن خودمه دوستم و قصدمونم ازدواجه ولی خب باتوجه ب سن کم دوست پسرم شرایط مالیشو نداره ک اقدام کنه خانوادش درجریانن مادر منم میدونه من تا الان چند تا خواستگار رد کردم والان یه خواستگار مناسب دیگ دارم ک واقعا دچار شک شدم از اینده میترسم معلوم نیس اصلا چند سال طول میکشه تا دوست پسرم خودشو جمع و جور کنه ازطرفیم نمیخوام و نمیتونم دلشو بشکنم واقعا موندم چ کنم میترسم به پاش بمونن اخرش بذاره بره یا به هردلیلی کات بشه دخترم تا یه سنی خواستگار خوب داره دیگ میترسم پشیمون شم راهنماییم کنین لطفا.اینم بگم ک بهم علاقه داریم.دوست پسرم خیلی تلاش میکنه ها با این سن کم هم درس میخونه هم کار میکنه بخاطر من ولی خب معلوم نیس چقد طول بکشه تا بتونه بیادخواستگاری
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

چند عامل مجهول درجریان فعلی دوستی شما با اون آقا پسربارز هست

1 مجهول بودن زمان توانایی ایشون برای خاستگاری از شما

2 مجهول بودن اینکه آیا میتونه به لحاظ مادی شرایط رو محیا کنه یا خیر

3 مجهول بودن ثبات وعده و قرار بین شما * به گفته خودتون ( پاش بمونم و بزاره بره یا به هردلیلی کات بشه )

4 مجهول بودن پذیرش ونظر پدر شما نسبت به این خاستگار

ابتدا با نظر به این که آیا این شخص با استاندارد ها ومعیار هاتون تطبیق داره یانه خودآگاهی کسب کنید سپس با صحبت قاطع و بیان شیوا
    ایشون رو محک بزن تا متوجه بشی درجهت اقدامات نیاز برای خاستگاری از شما و تامین نیاز های اولیه برای ازدواج تا چه حد جدی هست
    درنهایت پس از محک زدن ایشون باتوجه به حس فعلیتون هرچی که هست
    و باتوجه به درصد تحقق آرمان ها واستاندارد هاتون با این پسر
    اقدام به تصمیم گیری کن که آیا از ایشون جدا بشین یا نه
    وبعد به خاستگارهاتون فکر کنید
    به نظرم این آقا پسر رو با این سن تحت فشار نزارید تا بتونه به راحتی و به دور از استرس تحصیل کنه
    وبرای پذیرش خاستگارهایی که تکمیل هستند زمینه سازی کنید
    ویرایش توسط Saltanat : 02-02-2020 در ساعت 02:49 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    یکی از مشکلاتی که روابط دوستی در سن پایین و به صورت طولانی مدت ایجاد می کند همین موراد می باشد که در سنین نوجوانی روباط بیشتر بر پایه هیجان شکل می گیرد و به شرایط سنی و موقعیت اجتماعی ، اقتصادی و... توجه نمی شود و ممکن است برای هردو فرد به دلیل وابستگی مشکلاتی ایجاد شود .
    در این مسیر بهتر سعی کنید که از روباط طولانی مدت خوداری کنید و با ایشان صحبت کنید و بیان کنید که شرایط فعلی چگونه می باشد و ایشان اگر شرایط ازدواج را دارند می توانند در این مسیر اقدام کنند و نیاز است کهش ما بر اساس معیارهایی که برای ازدواج دارید در این مورد تصمیم گیری داشته باشید اینکه شرایط فعلی دوست پسرتان برای ازدواج برای شما قابل پذیرش می باشد و نیاز است که شما بر اساس شرایط فعلی فرد تصمیم گیری کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
    در مورد خواستکارتان نیز بهتر است بر مبنای شناخت ، مشاوره پیش از ازدواج ، تحقیق و مشورت با خانواده تصمیم گیری کنید اما بهتر است در اول تکلیف رابطه فعلی خودتان را بدون در نظر گرفتن وجود خواستگار مشخص کنید و بعد در صورتی که تصمیم به جدایی گرفتید در این مورد بعد از فرصتی به خودتان برای بازسازی شرایط روحی در مورد خواستگارهایتان تصمیم گیری کنید.

4. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42885
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من بادوست پسرم حرف زدم میگ تا سربازی نرم شغل ثابت نداشته باشم خونه نداشته باشم نمیشه احساسی تصمیم گرف این مشکلات بعدا اذیتمون میکنه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با توجه به پاسخ ایشان بهتر است این رابطه به صورت طولانی مدت تر ادامه پیدا نکند چون سربازی رفتن ، خرید خانه ، ماشین و.. حداقل 4 سال زمان می خواهد و در کمترین حالت دوسال سربازی که می تواند برای هردوی شما این میزان طولانی بودن رابطه آسیب زا باشد پس بهتر است اجازه بدهید در آینده زمانی که شرایط ایشان برای ازدواج محیا شود اگر ایشان بازهم مایل به زادواج با شما بودند و شما مجرد بودید در این مسیر اقدام کنند چون بر پایه خیالپردازی این مسیر را ادامه دادن می تواند مشکل آفرین باشد .

7. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

من بادوست پسرم حرف زدم میگ تا سربازی نرم شغل ثابت نداشته باشم خونه نداشته باشم نمیشه احساسی تصمیم گرف این مشکلات بعدا اذیتمون میکنه
    بهتره زمینه برای پذیرش خاستگارهاتون رو محیا کنید
    ایشون هنوز تصمیم ثبات شده در این رابطه مقعیت نکرده
    ویرایش توسط Saltanat : 02-02-2020 در ساعت 10:11 PM

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    اگه دوس پسرتونو دوست دارین و اون داره بخاطر شما اینهمه تلاش میکنه پس همونو نگهدارین و پاش وایسین و بهش پشت پا نزنین

اگه دوس پسرتونو رها کنین بعدها حسرتش تو دلتون میمونه
    و شما درحالیکه ایشون رو دوست دارین نمیتونین خواستگارتونم دوست داشته باشین
    اصلا چطور میشه همچی چیزی؟

ضمن اینکه شکستن دل دوس پسرتون ممکنه بعدها بازخوردهای منفی در زندگیتون داشته باشه
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

10. 2 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

اگه دوس پسرتون در همین وضعیتی که هست تمایل به ازدواج داشت میگفتم باهاش ازدواج کن، اما چون خودش بهانه میاره نمیشه روش حساب کرد.

12. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام به مشاوره ازدواج مراجعه کنید

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام
    مسلما ازدواج دراین دوران و با این سن بدون حمایت خانواده ها، امکان پذیر نخواهد بود.
    شرایط دشواری است ولی باید گفت پاسخ قطعی برای این پرسش وجود ندارد و کاملا خودتان هستید که در نهایت انتخاب می کنید بمانید و به او فرصت بدهید و یا اینکه او را رها کرده و فرصتهای احتمالی دیگرتان را از دست ندهید.
    بنابراین به برنامه ریزی شما برای آینده و خواسته خودتان بستگی دارد.
    اینکه آیا ازدواج در حال حاضر برایتا اولویت است یا خیر؟
    فرد مورد نظرتان آیا تنها مسئله اش همین است و از جهات دیگر کاملا مطابق نظر شماست و به قول معروف تا چه اندازه برایتان اهمیت دارد و می توانید زمان بدهید؟
    اگر تصمیم ایشان کاملا جدی و قاطع هست، چه گزینه هایی برای جلو انداختن این امر وجود دارد یا به بیان دیگر چه منابعی دارید، مثلا آیا می شود روی خانواده ها و کمکشان حساب کرد؟ تا چه حد؟
    شاید پیش بینی اینکه در چه زمانی شرایط ازدواج از سوی ایشان فراهم می شود با توجه به شرایط وجود جامعه دشوار باش اما تخمین آن غیرممکن هم نیست.
    می توانید یک زمانی را مشخص کنید مثلا ۶ماه، یک سال یا هر مدت زمان دیگری بسته به شرایطتان و بگویید در این فاصله اگر تکلیف مشخص شد اقدام کنید و در غیر اینصورت تصیم به جدایی بگیرید.
    در نظر داشته باشید که تصمیم ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر فردی است و هرکسی در ابتدا نسبت به خودش مسئول است پس این بررسی ها بدون هیچگونه احساس گناه یا ترحمی باید صورت گیرد، همانطور که طرف مقابل شما هم همین کار را انجام می دهد.
    در آخر توصیه می شود به یک مشاور یا روانشناس مراجعه کنید تا این فرایند را برایتان تسهیل کند و کمکتان کند تا بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)