نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا بعضی افراد نیاز به حرف زدن زیاد با دیگران دارند؟

1347
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42696
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا بعضی افراد نیاز به حرف زدن زیاد با دیگران دارند؟

سلام
    من یه پسر 30 ساله و مجرد با موقعیت خوب اجتماعی و تحصیلات بالا هستم.و حتی ظاهرمم خوبه. ولی یه بدبختی دارم که هرچی بیشتر میگذره بیشتر عصبی میکنه منو و بیشتر داره از خودم بدم میاد. اونم نیاز دائمی به حرف زدنه! اصلا انگار باید یه ادمی همیشه 24 ساعت کنار من باشه که من هر وقت دلم خواست باهاش حرف بزنم و اونم سریع جواب بده. بعد تازه کلی اطلاعات و سواد توی همه زمینه ها هم داشته باشه تا بتونه با من بحث کنه(آخه خودم مطالعم زیاده و به همه چیزم فکر میکنم و انگار همش دلم میخواد این اطلاعات و افکار رو با یکی که همسطح و بالاتر از منه به اشتراک بذارم و نظرشو بدونم و ...)

بعضی وقتها اینقدر حرف میزنم که خودم سر درد میگیرم و به خودم فحش میدم که چقدر حرف میزنی بابا!
    البته حرفایی که میزنم معمولا همیشه غیر تکراریه. و حرف سطحی و دم دستی نیست و غالبا تحلیل یه موضوع و یا اتفاقه، ولی چون حجمش خیلی زیاده و درواقع راجع به همه چیز به ذهنم یه حرفی میرسه واسه گفتن که دوست دارم به یکی بگم، خسته کننده و نفسگیر میشه!! شبیه یه کلاس درس که درسته مطالبش خوبه ولی وقتی هر روز 5 تا کلاس درس پشت سر هم بری دیگه حالت بهم میخوره!(چقد تحویل گرفتم خودمو ) )

خلاصه نمیدونم چکار کنم و ادمای اطرافم هم بعد یه مدت یا فراری میشن. و یا بی تفاوت گوش میکنن و انگار تو ذهنشون به چیز دیگه فکر میکنن، و این رفتار خیلی سنگین هست واسم و عصبانی میشم و منم ساکت میشم و به خودم قول میدم دیگه با کسی حرف نزنم. ولی نهایت بعد چند روز کم کم دوباره شروع میکنم به همون روند.

دوستای صمیمیم که منو میشناسن هم بهم میگن تو شخصیتت خیلی خوبه و حرفاتم همینطور(بالاخره دوسته و نوشابه هاش)، ولی اینکه زیاده روی میکنی باعث میشه ارزش جفتشو بیاری پایین.

آیا واقعا راهی هست برای درمان این معضل؟ راهی که شبیه مسکن نباشه و ریشه ی این اتفاق رو از بین ببره درون من؟

ضمنا اینم بگم که من در 90 درصد موارد به عنوان فرد کم حرف و مغرور و کسی که خودشو میگیره شناخته میشم، چون جالبه بدونید در اکثر جمع ها کم حرفم و علاقه به حرف زدنم ندارم. ولی با یه تعداد ادم محدود که حس کنم حرف منو میفهمن و میتونن باهام بحث کنن، طوری جوگیر میشم و اینقدر حرف میزنم که اون 90 درصد ساکت بودنمو جبران کنم و بلکه بیشتر!!

یا مثلا قبلا که نامزد داشتم دوست داشتم دائم بهش پیام بدم در طول روز و اونم همون موقع جواب بده و اگر پیامم حالت بحث کردن داره اونم باهام بحث کنه و دیر جواب دادن اعصابمو خورد میکرد! و یا الان که با کسی نیستم همش الکی توی اینستا و واتس اپ و تلگرام و ... میگردم و کامنت میذارم و خلاصه میخوام وقت تلف کنم. (درواقع کارهامم میکنم ولی بدبختی من درست زمانیه که وقت ازاد و استراحتم حساب میشه و اونجا دوست دارم یکی باشه باهاش حرف بزنم و همون موقع جوابمو بده)
    ویرایش توسط mardetanha : 02-11-2020 در ساعت 02:46 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : چرا بعضی افراد نیاز به حرف زدن زیاد با دیگران دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mardetanha نمایش پست ها
    سلام
    من یه پسر 30 ساله و مجرد با موقعیت خوب اجتماعی و تحصیلات بالا هستم.و حتی ظاهرمم خوبه. ولی یه بدبختی دارم که هرچی بیشتر میگذره بیشتر عصبی میکنه منو و بیشتر داره از خودم بدم میاد. اونم نیاز دائمی به حرف زدنه! اصلا انگار باید یه ادمی همیشه 24 ساعت کنار من باشه که من هر وقت دلم خواست باهاش حرف بزنم و اونم سریع جواب بده. بعد تازه کلی اطلاعات و سواد توی همه زمینه ها هم داشته باشه تا بتونه با من بحث کنه(آخه خودم مطالعم زیاده و به همه چیزم فکر میکنم و انگار همش دلم میخواد این اطلاعات و افکار رو با یکی که همسطح و بالاتر از منه به اشتراک بذارم و نظرشو بدونم و ...)

بعضی وقتها اینقدر حرف میزنم که خودم سر درد میگیرم و به خودم فحش میدم که چقدر حرف میزنی بابا!
    البته حرفایی که میزنم معمولا همیشه غیر تکراریه. و حرف سطحی و دم دستی نیست و غالبا تحلیل یه موضوع و یا اتفاقه، ولی چون حجمش خیلی زیاده و درواقع راجع به همه چیز به ذهنم یه حرفی میرسه واسه گفتن که دوست دارم به یکی بگم، خسته کننده و نفسگیر میشه!! شبیه یه کلاس درس که درسته مطالبش خوبه ولی وقتی هر روز 5 تا کلاس درس پشت سر هم بری دیگه حالت بهم میخوره!(چقد تحویل گرفتم خودمو ) )

خلاصه نمیدونم چکار کنم و ادمای اطرافم هم بعد یه مدت یا فراری میشن. و یا بی تفاوت گوش میکنن و انگار تو ذهنشون به چیز دیگه فکر میکنن، و این رفتار خیلی سنگین هست واسم و عصبانی میشم و منم ساکت میشم و به خودم قول میدم دیگه با کسی حرف نزنم. ولی نهایت بعد چند روز کم کم دوباره شروع میکنم به همون روند.

دوستای صمیمیم که منو میشناسن هم بهم میگن تو شخصیتت خیلی خوبه و حرفاتم همینطور(بالاخره دوسته و نوشابه هاش)، ولی اینکه زیاده روی میکنی باعث میشه ارزش جفتشو بیاری پایین.

آیا واقعا راهی هست برای درمان این معضل؟ راهی که شبیه مسکن نباشه و ریشه ی این اتفاق رو از بین ببره درون من؟

ضمنا اینم بگم که من در 90 درصد موارد به عنوان فرد کم حرف و مغرور و کسی که خودشو میگیره شناخته میشم، چون جالبه بدونید در اکثر جمع ها کم حرفم و علاقه به حرف زدنم ندارم. ولی با یه تعداد ادم محدود که حس کنم حرف منو میفهمن و میتونن باهام بحث کنن، طوری جوگیر میشم و اینقدر حرف میزنم که اون 90 درصد ساکت بودنمو جبران کنم و بلکه بیشتر!!

یا مثلا قبلا که نامزد داشتم دوست داشتم دائم بهش پیام بدم در طول روز و اونم همون موقع جواب بده و اگر پیامم حالت بحث کردن داره اونم باهام بحث کنه و دیر جواب دادن اعصابمو خورد میکرد! و یا الان که با کسی نیستم همش الکی توی اینستا و واتس اپ و تلگرام و ... میگردم و کامنت میذارم و خلاصه میخوام وقت تلف کنم. (درواقع کارهامم میکنم ولی بدبختی من درست زمانیه که وقت ازاد و استراحتم حساب میشه و اونجا دوست دارم یکی باشه باهاش حرف بزنم و همون موقع جوابمو بده)

بسم الله الرحمن الرحیم

دراسرع وقت کاربران به شما مشاوره میدن

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mardetanha نمایش پست ها
    سلام

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ابتدا بگم حالت شما یک نمونه از حالت افراد با استعداد و البته بیش فعال نوع مثبت رو داره رو داره ( عدم نا توانی در کارها ( توانا بودن در کارها ) و عدم ناتوانی در تحصیل ( توانایی در تحصیل ) و.........)

من خودم بیش فعال( نوع مثبت ) هستم به طوری که در یک لحضه میتونم درس بخونم پست بزارم و چایی بخورم

من هم مثل شما بودم خیلللللی حرف میزدم و خودم برای خودم قابل کنترل نبودم طوری که پدرم میگفت یوسف تو چطور خسته نمیشی ؟!!!
    خواب نداشتم و میتونستم توی اکثر موارد حرف بزنم اذعان نظر کنم و به کسی میدان ندم

هنوزم حالت های اصلی رو دارم ( پرحرفی ، استعداد ، کنجکاوی ، توانا تر بودن از سن و سالم )

اما با تشخیص گزاری صحیح و دریافت دارو و یک سری راهکار ها الان خیلی خوبم اگر حالت خیلی غیر عادی داری به پزشک مراجعه کن و بگو برای تشخیص بیش فعالی غربال بشین ود صورت لزوم دارو دریافت کنید

به دیگران کمک کن و برنامه‌ریزی کنین
    از اوقات فراغتتون در برابر استرس محافظت کنین
    زندگی خودتون رو‌ جمع‌وجور و پاکسازی کنین
    دایره‌ی فعالیت‌هاتون رو وسیع و ماجراجویی کنین
    یادگیری رو کنار نگزارین

ورزش ها و تفریحات مهیج نظیر شنا کردن سوارکاری کردن و....رو
    دربرنامه خودتون تدوین کنید

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    مطالبی که عنوان کردید می تواند دلایل بسیار داشته باشد از جمله اضراب، میل به دریافت توجه و دیده شدن، و یا اجبار وسواسی برای صحبت کردن.
    اما نکته مهم این است که این امر در کل برای خودتان هم آزاردهنده شده و دلتان نمی خواهد اینگونه باشید اما نمی توانید رویه خود را تغییر دهید.
    به نوعی شبیه یک رفتار تکانشی و یا عدم مهارت مدیریت هیجانات.
    با توجه به اینکه در این زمینه کارکردها و از همه مهمتر روابط شما تحت تاثیر قرار گرفته و این رفتار برای شما آسیب زا شده، به شما توصیه می شود حتما برای بررسی دقیقتر به روانشناس مراجعه کرده و مشاوره حضوری دریافت کنید.

7. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)