نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: اعتیاد به خودارضایی

2714
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتیاد به خودارضایی

38 ساله هستم و مجرد از دوران راهنمایی شروع به خود ارضایی کردم و هن.زم ادامه داره.تا 30 سالگی اصلا نمیدونستم که به این کار اعتیاد دارم.اولین بار اصلا یادم نمیاد چطوری اینکارو کردم فقط میدونم لذت داد و از روزی یک بار شروع شد و بدون هیچ فیلمی. رفته رفته بیشتر شد شروع کردم به فیلم دیدن و به این کار اعتیاد پیدا کردم.چندین بار شده که کنار گذاشتم بیشترین مدت هم 40 روز بوده ولی هر بار شکست خوردم و بعد از اون با میل بیشتری سمتش برگشتم(یعنی 5 بار در روز). این مسئله منو خیلی عصبی کرده و تمام زندگیم و سلامتیمو تحت تاثیر قرارداده...میخوام ترکش کنم اما نمیدونم چجوری؟؟؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : اعتیاد به خودارضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط اهورا2020 نمایش پست ها
    38 ساله هستم و مجرد از دوران راهنمایی شروع به خود ارضایی کردم و هن.زم ادامه داره.تا 30 سالگی اصلا نمیدونستم که به این کار اعتیاد دارم.اولین بار اصلا یادم نمیاد چطوری اینکارو کردم فقط میدونم لذت داد و از روزی یک بار شروع شد و بدون هیچ فیلمی. رفته رفته بیشتر شد شروع کردم به فیلم دیدن و به این کار اعتیاد پیدا کردم.چندین بار شده که کنار گذاشتم بیشترین مدت هم 40 روز بوده ولی هر بار شکست خوردم و بعد از اون با میل بیشتری سمتش برگشتم(یعنی 5 بار در روز). این مسئله منو خیلی عصبی کرده و تمام زندگیم و سلامتیمو تحت تاثیر قرارداده...میخوام ترکش کنم اما نمیدونم چجوری؟؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    مشاورین دراسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    داشتن نیاز جنسی در شما نشان از سلامت جسمی شما می باشد و این نیاز یک نیاز طبیعی در هر انسانی محسوب می شود و اگر بخواهیم به ان توجهی نکرد و یا توجه زیادی داشت می تواند انسان را با مشکلات مواجهه کند .
    در این مسیر با توجه به اینکه توجه زیاد به نیاز جنسی و همچنین دیدن فیلم های پورن ، سایت های جنسی و... می تواند باعث افزایش این نیاز و تمایل به تکرار شود در اول بهتر است سعی کنید عوامل تحریک کننده را رفع کنید و در کنار آن با داشتن یک برنامه دقیق برای خود ارضایی تمرکز خود را بر این نیاز کاهش بدهید به عنوان مثال بیان کنید در فلان روز در هفته و فلان ساعت این نیاز را برطرف می کنید البته با حذف عوامل تحریک کنند و بعد از مدتی این خودارضایی را به دو هفته و بعد ماهی یکبار و... افزایش بدهید تا ذهن شما بتواند از تمرکز بر آن خوداری کند و مسیر های و علایق دیگرتان را نیز مورد توجه قرار بدهد .
    در کنار این مورد دقت کنید تنهایی ، بی برنامگی ، نشناختن علاقه ، بیکار ، شرایط روحی نامناسب مانند افسردگی و... می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد و در افزایش خودارضایی فرد نقش داشته باشد پس بهتر است علایق ورزشی ، هنری ، روابط اجتماعی و... خود را بشناسید و با نوشتن یک برنامه برای زندیگ روزانه خود میزان بیکاری را کاهش بدهید و در کنار آن با توجه به علایق دیگرتان در برنامه احساس لذت های دیگری را نیز تجربه کنید تا در ذهن شما عوامل لذت بخش و زمان های آن افزایش یابد و تمرکز مغزی بر خودارضایی کاهش یابد .
    در کنار این موارد دقت کنید که میزان تنهایی شما بهتر است کاهش یابد چون خودارضایی نیاز به تنهایی دارد و با داشتن برنامه و حضور در جمع می توانید نتیجه بهتری بگیرید در کنار این موارد بهتر است زمان و مکان های خودارضایتان را نیز بشناسید تا بتوانید طول حضور در آن را کاهش بدهید و نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
    در کنار این موراد تغذیه شما نیز از اهمیت برخوردار می باشد با شکم پر به رختخواب نروید و همچنین سعی کنید از غذاهای مناسب استفاده کنید تا بتوانید انرژی لازم را در طول روز داشته باشید و همچنین یک سری توصیه های طب سنتی نیز در مورد غذا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام

خودارضایی تحت تاثیر عوامل مختلف ناشی میشه که مهم ترینش عدم رفع این نیاز به صورت طبیعیه
    درواقع رفع نیاز جنسی به صورت طبیعی یا از طریق رابطه جنسیه یا دفع اسپرم درخواب

دفع اسپرم فواید خاص خودش رو داره که براتون مطرح میکنم

کاهش احتمال سرطان پروستات ، بهبود خلق و رفع تنش ، دفع اسپرم‌های ضعیف،

اما چیزی که باعث میشه دفع اسپرم در قالب خودارضایی یک گناه
    ( به لحاظ مذهبی ) یا یک رفتار سوء تلقی بشه دوعلت اصلی داره
    یکی پزشکی ویکی مذهبی
    جنبه مذهبی: افراد در حین خودارضایی یک شخص مونث یا یک فرد خاص تصور میکنن واین یعنی شبهه زنا یا شبه لواط وبرای همینه که گناه محسوب میشه

جنبه پزشکی: خودارضایی یعنی دفع اسپرم به صورت مکرر و خارج از حد اعتدال به طوری که باعث کاهش بارم بینایی و استحکاک حافظه و..........‌‌ میشه وبرای همینه که میگن خودارضایی برای سلامتی مضره

به نظر من شما دچار خودارضایی مزمن شدین ! اما چرا؟

وقتی که نیاز جنسی از طریق طبیعی رفع نشه و دراین بین عوامل تحریک کننده نظیر شیوع فیلم‌ های پورنوگرافی و....... باعث افزایش خودارضایی های مکرر و در افراد بشه اینجاست که اعتیاد مغز به این روند باعث به وجود اومدن خودارضایی مزمن میشه
    درواقع افراد بعد از تماشای این دست فیلم ها به‌نوعی خودشون رو مجبور به انجام خودارضایی می‌بینند

دراین نوع خود ارضایی ( مزمن ) ساختار مغز تغییر میکنه و مغز معتاد هیچ وقت به احساس رضایت دست پیدا نمیکنه ( خود ارضایی ۵ بار در روز )

درواقع هیچ مطالعه علمی، نفس تخلیه فشار جنسی با دست رو مضر نمیدونه بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی رو یک روند مختل یا مزمن تشخیص میدن . بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل شد.

برای کاهش ضرر های ناشی از خود ارضایی مکرر و مزمن تغذیه مناسب و حتی مصرف کپسول ها و ویتامین های daily need رو در دستور برنامه غذاییتون درج کنید

و درجهت اینکه راهکارهای درست برای ترک این رفتار سوء رو اعمال کنید به مواردی که سرکار دهقان گوش زد کردند توجه کنید

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

هر ادمی تو زندگیش تجربه خودارضایی داره و هرکی ادعا کنه تابحال انجامش نداده یاوه گفته

اما چرا همه مردم اعتیاد به خودارضایی پیدا نمیکنن؟!!
    چرا این مشکل در شما هست و در اکثریت نیست؟!!

چون شما بر خلاف اکثریت مردم ،پارتنر جنسی ندارین و کسی وجود نداره که به نیازهای جنسی شما پاسخ دلخواه بده

واسه کسی که پارتنر جنسی نداره هفته ای ۲-۳ بار خودارضایی توصیه پزشکهاست که تعادل هورمونی برقرار بشه و شخص تحت فشار عصبی و فکری قرار نگیره و دچار اختلالات روانی نشه
    اما خب شما یه مقدار زیاده روی کردین

میشه یه مقدار توضیح بدین چرا دوس دختر ندارین و چرا ازدواج نکردین؟
    و اینکه ایا قبلا تجربه ارتباط جنسی داشتین یا نه؟
    فک کنم مشکل اصلی همین باشه و اگه این مشکل حل بشه اعتیاد به خودارضایی هم خودبخود حل خواهد شد
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

6. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خانم دهقان و بقیه دوستانی که جواب دادن خیلی ازتون ممنونم بابت وقتی که گذاشتین.
    فکر میکنم توضیحات من کامل نبوده لازم میدونم یه سری چیزای دیگه رو اضافه کنم... من شرایط ازدواج ندارم ولی یه دوست دختر هم دارم که واقعا ایده آلمه عاشقشم و رابطه جنسی باهاش خیلی بهم لذت میده هروقت که بخوام پیشمه و از این نظر کمبودی ندارم، اما شده بعد از رابطه با اون رفتم سراغ خودارضایی چون اونم لذت خودشو برام داره. ایشونم از این مشکل من خبر داره و میخواد بهم کمک کنه اما هیچکدوم نمیدونیم چطوری؟؟؟ شاید باورش سخت باشه اما خیلی اوقات حتی شهوتی در من وجود نداره اما باز مثل کاری که باید انجام بشه، انجامش میدم. برای همین اسمشو گذاشتم اعتیاد. من دائم در حال کلنجار رفتن با عذاب وجدانم هستم چرا که این کارو یه جور خیانت به دوست دخترم میبینم. خیلی عصبی میشم وقتی یه نفرو دارم که همه جوره منو ساپورت میکنه باز میرم سراغ خودارضایی میخوام هرچه سریعتر کنارش بزارم
    1. آیا کسی بوده که شرایطش مثل من باشه و ترک کرده باشه؟
    2. به نظر شما من نیاز به دارو دارم؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43046
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر میکنم توضیحات من کامل نبوده لازم میدونم یه سری چیزای دیگه رو اضافه کنم... من شرایط ازدواج ندارم ولی یه دوست دختر هم دارم که واقعا ایده آلمه عاشقشم و رابطه جنسی باهاش خیلی بهم لذت میده هروقت که بخوام پیشمه و از این نظر کمبودی ندارم، اما شده بعد از رابطه با اون رفتم سراغ خودارضایی چون اونم لذت خودشو برام داره. ایشونم از این مشکل من خبر داره و میخواد بهم کمک کنه اما هیچکدوم نمیدونیم چطوری؟؟؟ شاید باورش سخت باشه اما خیلی اوقات حتی شهوتی در من وجود نداره اما باز مثل کاری که باید انجام بشه، انجامش میدم. برای همین اسمشو گذاشتم اعتیاد. من دائم در حال کلنجار رفتن با عذاب وجدانم هستم چرا که این کارو یه جور خیانت به دوست دخترم میبینم. خیلی عصبی میشم وقتی یه نفرو دارم که همه جوره منو ساپورت میکنه باز میرم سراغ خودارضایی میخوام هرچه سریعتر کنارش بزارم
    دوست عزیز کدوم ادمی به شما گفته خودارضایی کردن خیانت به شریک جنسی محسوب میشه؟شما نیاز به دارو نداری از لحاظ علمی خودارضایی کردن هیچ ضرری نداره کسایی هم که میگن ضرر داره لطفا منبع علمی معتبر بیارن وسط. مرز های علم پزشکی رو نوابغ ایرانی در هم شکستند!! ولی از لحاظ مذهب حرام هست اگه شما ادم مذهبی هستی این دیگه به عقاید خودتون مربوطه.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام مجدد

دوست گرامی توضیحات و گزارشات شما شما کامل و درست و به اندازه بود.
    درواقع تناسب کاملی با تیتر تاپیک داشت و موضوع پرسشی شما در باره راهکارهایی مقابله با ترک خود ارضایی بود نه مسائل حاشیه ای

اگر دقت کنی بهتون گفتم که شما دچار خود ارضایی مزمن شدین و اصلا خود ارضایی مزمن هیچ ربطی به داشتن شریک جنسی و دوست دختر و ......نداره !!!
    چرا؟ چون یک نوع اعتیاده که با فشار جنسی و تحریک جنسی و نیاز جنسی و وابستگی مغز همراهه
    اگر دقت کنین بهتون گوش زد کردم که شما دچار اعتیاد به خود ارضایی از نوع مزمن شدین و علتش رو هم عنوان کردم که
    دراین نوع خود ارضایی ( مزمن ) ساختار مغز تغییر میکنه و مغز معتاد هیچ وقت به احساس رضایت دست پیدا نمیکنه ( خود ارضایی ۵ بار در روز )
    وهمینه که باعث شده شما حتی وقتی هیچ نیازی نداری بازهم به خود ارضایی رو بیاری

10. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

N.f

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)