نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: پول دادن همسرم به پدرش

872
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43073
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پول دادن همسرم به پدرش

سلام وقت بخیر .
    من ۲۳ سالمه و تقریبا یک ساله توی عقدیم و تابستون میخوایم عروسی بگیریم . این موضوع از موقعی که ما ازدواج کردیم داره آزارم میده و الان دیگه صبرم داره تموم میشه .
    همون اوایل شوهرم ۶۰ میلیون وام ازدواج گرفت . که اونو باباش ازش گرفت گفت بده چون تو کار خرید و فروش زمینم میزارم اونجا از سودش واسه خودتون استفاده کنیم . از اون ۶۰ تومن ماهیچی ندیدیم تو این یه سال هر وقتم به شوهرم میگم کجاست اون پول میگه : بابام زمین خریده و ... تازه پول قسط اون وام هم هر ماه شوهرم خودش داره یک میلیونو صد میده . شوهرم پرستاره و ماهی دو و هفتصد حقوق داره . حالا این بماند ... پدر شوهرم همش منت میزاره که ما داریم برای پسرمون جهیزیه میخریم . بهترین یخچال ، بهترین فلان و...
    مادر شوهرم میگه خوشبحالت همچین پدرشوهری داری ، اینجور پدرشوهر قسما هرکس نمیشه ، برای پسراش کم نمیزاره و...
    ولی خدا شاهده هر دو ماه تقریبا پدرشوهرم هرچی پول تو حسابه شوهرمه میگیره ازش ... میگه بده قسط وسایلتو بدم ... یعنی هیچیییی پول ته حساب شوهرم نمیزاره . شوهرمم چون پدرشه و توی رودروایستی میمونه و نمیخواد باباش ناراحت بشه نمیتونه بهش نه بگه و خودشم از این موضوع اصلا راضی نیست ولی روش نمیشه چیزی بگه که نکنه باباش ازش ناراحت بشه ... یعنی اصلا پولی نمیزارن برای شوهرم که اول زندگی بتونه دو قرون پس انداز کنه ... مثلا همین ماه به شوهرم نزدیک چهار و پونصد حقوق دادن . چون عیده با عیدیش شد انقدر . پدرشوهرم به شوهرم گفت . یه تومن که برای خانومت عیدی میگیری . یه تومنم بده قسط وامت . ۵۰۰ تومن تو کارتت برای خودت نگه دار . بقیشو برام کارت به کارت کن قسط دارم😭😭😭😭 ... واقعا صبرم تموم شده . چیکار کنم من ؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : پول دادن همسرم به پدرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Gh75 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر .
    من ۲۳ سالمه و تقریبا یک ساله توی عقدیم و تابستون میخوایم عروسی بگیریم . این موضوع از موقعی که ما ازدواج کردیم داره آزارم میده و الان دیگه صبرم داره تموم میشه .
    همون اوایل شوهرم ۶۰ میلیون وام ازدواج گرفت . که اونو باباش ازش گرفت گفت بده چون تو کار خرید و فروش زمینم میزارم اونجا از سودش واسه خودتون استفاده کنیم . از اون ۶۰ تومن ماهیچی ندیدیم تو این یه سال هر وقتم به شوهرم میگم کجاست اون پول میگه : بابام زمین خریده و ... تازه پول قسط اون وام هم هر ماه شوهرم خودش داره یک میلیونو صد میده . شوهرم پرستاره و ماهی دو و هفتصد حقوق داره . حالا این بماند ... پدر شوهرم همش منت میزاره که ما داریم برای پسرمون جهیزیه میخریم . بهترین یخچال ، بهترین فلان و...
    مادر شوهرم میگه خوشبحالت همچین پدرشوهری داری ، اینجور پدرشوهر قسما هرکس نمیشه ، برای پسراش کم نمیزاره و...
    ولی خدا شاهده هر دو ماه تقریبا پدرشوهرم هرچی پول تو حسابه شوهرمه میگیره ازش ... میگه بده قسط وسایلتو بدم ... یعنی هیچیییی پول ته حساب شوهرم نمیزاره . شوهرمم چون پدرشه و توی رودروایستی میمونه و نمیخواد باباش ناراحت بشه نمیتونه بهش نه بگه و خودشم از این موضوع اصلا راضی نیست ولی روش نمیشه چیزی بگه که نکنه باباش ازش ناراحت بشه ... یعنی اصلا پولی نمیزارن برای شوهرم که اول زندگی بتونه دو قرون پس انداز کنه ... مثلا همین ماه به شوهرم نزدیک چهار و پونصد حقوق دادن . چون عیده با عیدیش شد انقدر . پدرشوهرم به شوهرم گفت . یه تومن که برای خانومت عیدی میگیری . یه تومنم بده قسط وامت . ۵۰۰ تومن تو کارتت برای خودت نگه دار . بقیشو برام کارت به کارت کن قسط دارم😭😭😭😭 ... واقعا صبرم تموم شده . چیکار کنم من ؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    مشاورین دراسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک می باشد که شرایط فعلی برای شما با فشار زیادی همراه می باشد اما بهتر است همسرتان خودشان در این مورد با خانوادیشان در احترام و درک نگرانی های آنها صحبت کنند و بیان کنند که می خواهند مدیریت مالی شرایط را خودشان برعهده بگیرند تا هم مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند و هم اینکه نسبت به شرایط اقتصادیشان گام بردارند .
    تا زمانی که همسرتان نتوانند در این زمنیه خودشان به مسئولیت پذیری برسند و با خانوادیشان صحبت کنند ممکن است این رفتارها تکرار شود چون آنها ممکن است فکر کنند که او توان مدیریت را ندارد و به این نحوه سعی در تهیه شرایط زندگی بهتر برای فرزندشان را داشته باشند .
    در این مسیر بهتر است بدون توهین و یا صحبت در مورد خانواده ایشان با همسرتان صحبت کنید و احساسات و توقعات خودتان را در مورد استقلال و حریم های خصوصی زندگیتان با ایشان در میان بگذارید تا ایشان نیز در این مورد تصمیم گیری کنند.
    در این مسیر بهتر است قبل از وارد شدن به زندگی مشترک مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کنید تا بتوانیم در این زمینه به شما و همسرتان در پیش برد بهتر است مسیر کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

4. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Gh75 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر .
    ولی خدا شاهده هر دو ماه تقریبا پدرشوهرم هرچی پول تو حسابه شوهرمه میگیره ازش ... میگه بده قسط وسایلتو بدم ... یعنی هیچیییی پول ته حساب شوهرم نمیزاره . شوهرمم چون پدرشه و توی رودروایستی میمونه و نمیخواد باباش ناراحت بشه نمیتونه بهش نه بگه و خودشم از این موضوع اصلا راضی نیست ولی روش نمیشه چیزی بگه که نکنه باباش ازش ناراحت بشه ... یعنی اصلا پولی نمیزارن برای شوهرم که اول زندگی بتونه دو قرون پس انداز کنه ... مثلا همین ماه به شوهرم نزدیک چهار و پونصد حقوق دادن . چون عیده با عیدیش شد انقدر . پدرشوهرم به شوهرم گفت . یه تومن که برای خانومت عیدی میگیری . یه تومنم بده قسط وامت . ۵۰۰ تومن تو کارتت برای خودت نگه دار . بقیشو برام کارت به کارت کن قسط دارم ... واقعا صبرم تموم شده . چیکار کنم من ؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ابتدا بگم حس شمارو میشه درک کرد و میدونم از شرایط فعلی حس بدی در شما به وجود اومده اما باید واقع بینانه به مسئله پرداخت
    آیا پدرشوهرت واقعا وسایل منزل نظیر یخچال و ......رو واسه شوهرت میخره و شوهرت باید قسط بده ؟
    معذرت میخوام اما مگه مسئولیت جهاز با شما نیست؟!!!!
    آیا واقعا با اون مبلغ ۶۰ میلیون شوهرت واسش زمین خریدن و شوهرت باید قسط بده یا اینکه نه ؟

ابتدا باید سعی کنی طوری رفتار کنی تا کم ترین ناراحتی متوجه همسرت بشه و این شرایط روی روابط شما و همسرت تاثیر منفی نزاره . گام بعد سعی کن متوجه بشی آیا واقعا پدرشوهرت عیدی هسمرت رو برای قسط های خودش برداشته یا خیر
    گام بعد اینکه باید نظر شوهرت و حس قلبی شوهرت رو محک بزنی اینکه خودشم ناراحته یا نه ؟
    اگه ناراحت نباشه مشکل شما دوتاس یکی اخلاق پدر شوهر و خانوادش یکی برخورد خود همسرت

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

درود.
    اگر قسط وام رو شوهرتون میدن پس قسط کدوم پول رو شوهرتون به پدرش میده؟
    با شوهرتون در این مورد صحبت کنید.
    آیا پدرشوهرتون در مضیغه مالی هستن؟ چون پسرها در این شرایط تنها کسی هستن که میتونن به پدرشون کمک کنن.
    اگر نیستن. پس تا این حد رودروایستی اصلا منطقی و خوب نیست.
    من نظر خودم رو می گم: (در صورتی که پدرشوهرتون در مضیغه مالی نیستن و شوهرتون بدهی به پدرتون ندارن)
    درآمد شوهرتون رو تقسیم کنین.1- مخارجی که دارین. 2- قسط هایی که دارین. 3- باقیمانده.
    اگر پولی به عنوان باقی مانده یا پس انداز براتون میمونه رو باهاش سرمایه گذاری کنین. یا یه کاری باهاش انجام بدین. مثلا طلا بخرید یا در قرعه کشی های محلی شرکت کنید یا بگذارید بانک برای سپرده گذاری جهت برداشت وام. و ...
    هدف اینه که شما بهانه ای داشته باشید که به پولتون احتیاج دارید. و اگر پدرشوهرتون د رخواست پول کرد. بدونه که با پولتون کاری انجام میدیدن و لازمش دارین. کاملا رک باشید.
    و این رو هم بدونین که مهم شوهرتونه که چه تصمیمی می گیره.

7. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)