نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سکوت کردن در بحث ها

1828
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43099
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سکوت کردن در بحث ها

با سلام

مشکلی که من با همسرم دارم اینه توی بحث ها و صحبت هائی که بین ما پیش میاد وقتی حس بدی از طرف مقابل دریافت میکنم سکوت میکنم و بحث رو ادامه نمیدم . حتی وقتایی که از همسرم ناراحت هستم این کار رو میکنم . با اینکه بارها باهم حرف زدیم که دیگه این کار رو نکنم و با اینکه میدونم خیلی از اینکار متنفره باز هم این کار رو تکرار میکنم . نمیدونم چرا نمیتونم خودم رو اصلاح کنم . واقعا خودم هم کلافه شدم .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : سکوت کردن در بحث ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed6380 نمایش پست ها
    با سلام

مشکلی که من با همسرم دارم اینه توی بحث ها و صحبت هائی که بین ما پیش میاد وقتی حس بدی از طرف مقابل دریافت میکنم سکوت میکنم و بحث رو ادامه نمیدم . حتی وقتایی که از همسرم ناراحت هستم این کار رو میکنم . با اینکه بارها باهم حرف زدیم که دیگه این کار رو نکنم و با اینکه میدونم خیلی از اینکار متنفره باز هم این کار رو تکرار میکنم . نمیدونم چرا نمیتونم خودم رو اصلاح کنم . واقعا خودم هم کلافه شدم .
    بسم الله اررحمن الرحیم

سلام
    مشاورین دراسرع وقت پاسخ گوی شما هستند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    اینکه شما در زمان بحث با هیجان تصمیم گیری نمی کنید و یا رفتار تکانشی ندارید می تواند به مسیر بهبود روابط شما کمک کند اما نیاز است که در زمان مناسبی احساساتی را که تجربه می کنید در ارامش و در یک فضای سالم با همسرتان در میان بگذارید تا ایشان نیز در یان مورد آگاه شوند چون اگر شما احساسات ، علایق ، دیدگاهای خودتان را با ایشان به اشتراک نگذارید نمی توان از ایشان توقع رفتاری را داشت و یا بخواهید که رابطه بازسازی شود .
    هر فردی می تواند احساسات و دیدگاها و توقعات متفاوتی داشته باشد اما برای اینکه از دیگران توقع درک شدن و در زندگی مشترک توقع بهبود و توجه را داشت نیاز به اشتراک گذاری در درک متقابل و احترام می باشد .
    افکار که شما در آن زمان دارید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد چون می تواند باعث بازداری شما از واکنش و صحبت در مورد احساسات و... شود .
    در آن زمان چه افکاری دارید؟
    2. فکر می کنید با بیان نکردن چه اتفاق مثبت و منفی رخ می دهد؟

4. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام

سلام
    مشکل همسر شما دقیقا چیه؟!
    که چرا شما جواب حرفای ایشون رو نمیدین؟!
    یا که چرا واسه حرفاش اهمیت قایل نمیشین؟!

من خودم به حرفهای افراد بی ارزش جواب نمیدم و این باعث میشه که خیلی حرصشون بگیره و دست و پا بزنن
    اما خب قطعا این شیوه رو در مورد افراد قیمت دار و خودیهای خودم به کار نمیبندم

شما میگین سکوت!
    این سکوت هزاران معنی داره
    بهتر بود دقیقتر توضیح میدادین گله خانمتون دقیقا از کجاست و اینکه چرا خودتونم کلافه شدین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

6. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43099
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خانم من میگه در مورد مسئله حزف بزن و سکوت نکن . ولی وقتی من از دستش ناراحت میشم و یا حرفی میشنوم که توقع ندارم افکار درون ذهنم از اون مسئله دور میشه و هیچ ایده ای برای ادامه صحبت ندارم انگار دارم اون رو مجازات میکنم . ولی میدونم رفتار درستی نیست ولی نمیتونم جلو خودم رو بگیرم . یه خاطر دارم در زمان مجردی وقتی با مادرم هم بحثم میشد همین روال رو پیش میگرفتم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز همانطور که شما بیان کردید با توجه به اینکه بیان می کنید یک راه تنبیه برای فرد مقابلتان می باشد ممکن است واقعا از نظر ذهنی شما این رفتار را برای تنبیه فرد مقابل انجام بدهید و این موضوع بستگی زیادی به احساسات و مکانیزم هایی دارد که شما استفاده می کنید .
    در این زمینه بهتر است یک دروه شناخت درمانی را تجربه کنید تا بتوانیم با بررسی افکار و احساساتی که شما تجربه می کنید در این زمینه به عملکرد بهترتان کمک کنیم چون در هرصورت این یک موضوع ناخوشایند برای زندگی مشترکتان می باشد که می تواند آسیب های بیشتری را در طولانی مدت به همراه داشته باشد به همین خاطر نیاز داریم بدانیم که این سکوت برای شما چه کارکردهایی دارد تابتوانیم به شما کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

9. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43841
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام

کاشمن میتونستم مثل شما سکوت کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)