نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دوست داشتن واقعی از دیدگاه شما چه خصوصیاتی میتونه داشته باشه؟

1703
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43169
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست داشتن واقعی از دیدگاه شما چه خصوصیاتی میتونه داشته باشه؟

سلام. روز همگی بخیر. دوستان عزیز من یه دوستی دارم. نزدیک به یه ساله با یه آقاییه. اما فاصله هاشون زیاده. مثال میزنم مثلا آقا ساکن اصفهان هستن و خانم ساکن تهران و اتفافی با هم تو یه نمایشگاه آشنا شده بودند. جوری که دوستم صحبت می کرد این آقا داره تلاش می کنه که دوستمو بیاره نزدیک خودش و سخت داره تلاششو میکنه که از فروردین دوستم تو یه شرکت خیلی معتبر و با اسم و نشان و شناخته شده مشغول به کار شه. دوستم خیلی کاریه و به کار کردن علاقه داره. اما دو نفرشون چنان مشغله دارن که خیلی کم همو میبینن. مثلا دوازده سیزده بار در نه ماه. همم ببینن در حد سه چهار ساعت نه بیش تر. دوستم آدم خیلی بامرامیه و میتونه وقتشم برای آقا خالی کنه و کرده ولی این آقا زنگ هم بهش نمیزنه که حالشو بپرسه و این مسئله که آقا به من حسی نداره و اینکه آقا تلاشی نمی کنه برای بهبود رابطه شون و از بین بردن سردی، عذابش میده. هر چند آقا همش بهش میگه من اگه دوستت نداشتم برات کار رو اوکی نمی کردم و ال و بل. به همین خاطر دوستم تصمیم گرفته ازش جدا شه.شما بودید چه تصمیمی میگرفتید؟ چه نظر یا پیشنهادی دارید؟ هر سوالی داشتید من در خدمتم عزیزان. ممنون بابت صبر و حوصله ای که تو خوندن پیامام به خرج دادین. روزتون عالی.
    ویرایش توسط Sara_Ka : 03-08-2020 در ساعت 02:47 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : دوست داشتن واقعی از دیدگاه شما چه خصوصیاتی میتونه داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Ka نمایش پست ها
    سلام. روز همگی بخیر. دوستان عزیز من یه دوستی دارم. نزدیک به یه ساله با یه آقاییه. اما فاصله هاشون زیاده. مثال میزنم مثلا آقا ساکن اصفهان هستن و خانم ساکن تهران و اتفافی با هم تو یه نمایشگاه آشنا شده بودند. جوری که دوستم صحبت می کرد این آقا داره تلاش می کنه که دوستمو بیاره نزدیک خودش و سخت داره تلاششو میکنه که از فروردین دوستم تو یه شرکت خیلی معتبر و با اسم و نشان و شناخته شده مشغول به کار شه. دوستم خیلی کاریه و به کار کردن علاقه داره. اما دو نفرشون چنان مشغله دارن که خیلی کم همو میبینن. مثلا دوازده سیزده بار در نه ماه. همم ببینن در حد سه چهار ساعت نه بیش تر. دوستم آدم خیلی بامرامیه و میتونه وقتشم برای آقا خالی کنه و کرده ولی این آقا زنگ هم بهش نمیزنه که حالشو بپرسه و این مسئله که آقا به من حسی نداره و اینکه آقا تلاشی نمی کنه برای بهبود رابطه شون و از بین بردن سردی، عذابش میده. هر چند آقا همش بهش میگه من اگه دوستت نداشتم برات کار رو اوکی نمی کردم و ال و بل. به همین خاطر دوستم تصمیم گرفته ازش جدا شه.شما بودید چه تصمیمی میگرفتید؟ چه نظر یا پیشنهادی دارید؟ هر سوالی داشتید من در خدمتم عزیزان. ممنون بابت صبر و حوصله ای که تو خوندن پیامام به خرج دادین. روزتون عالی.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    مشاورین دراسرع وقت پاسخ شمارو میدن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز در اینجا یعنی به طور کلی در زمینه ازدواج، بیشتر از معنای استاندارد دوست داشتن مهم باشد (که البته برای داشتن معیار و تشخیص پاتولوژی تا حدی مهم است) مسئله اصلی معنای دوست داشتن از دیدگاه دو طرفی هست که قرار است با یکدیگر ازدواج و زندگی کنند.
    هر چه تصویر دو نفر از دوست داشتن و معنا و برداشتشان از آن به یکدیگر نزدیکتر باشد، بهتر خواهد بود اما بر عکس آن اگر خیلی با هم متفاوت باشد، ممکن است هر دو معتقد باشند یکدیگر را دوست دارند اما احساس دوست داشته شدن را دریافت نمی کنند.
    همچنین باورها و انتظارات در این زمینه بسیار مهم هستند که می تواند تا حد زیادی وابسته به فرهنگ باشد.
    شیوه ابراز محبت و دوست داشتن هم مسئله حائز اهمیت دیگری می باشد.
    به عنوان مثال سبک ابرازی و ابزاری دو مدلی هستند که افراد در بیان و نشان دادن دوست داشتن و عشق و محبت خودشان به طرف مقابلشان به کار می برند.
    در سبک ابزاری (که بیشتر در مردان سنتی دیده می شود)، فرد همین که طرف مقابلش را تامین کند و سرویس بدهد را به معنای دوست داشتن می داند.
    در سبک ابرازی فرد با بیان و زبان و گفتن ابراز احساسات دوست داشتن خودشان را به طرف مقابلشان نشان می دهند.
    اگرچه که این موارد می توانند آموزش داده شوند و تا حد زیادی اگر خود فرد بخواهد، قابل تغییر و تعادل هستند اما بیشتر ریشه فرهنگی و تربیتی دارند.
    در این موردی که شما مطرح کردید، شاید علاوه بر دوری از بعد مسافت، از ابعاد دیگر هم تفاوتهای زیادی وجود داشته باشد که باعث اصطکاک دو طرف می شود و شاید اگر ادامه دهند بیشتر درگیر حل چالش ها و اختلافاتشان باشند.
    دریافت مشاوره پیش از ازدواج برای ارزیابی میزان تناسب دو طرف بسیار مفید و کمک کننده است و می تواند برای اخذ تصمیم مناسب و انتخاب درست به افراد کمک بسیاری کند.
    بنابراین پیشنهاد می شود اگر خیلی مردد هستند برای تصمیم گیری، چند جلسه مشاوره پیش از ازدواج دریافت کنند و بعد با توجه به تصمیمی که می گیرند، اقدامات لازم را انجام دهند.

4. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام مجدد

این اقا با دوست شما باهم چه نوع رابطه و پیوندی دارند ؟

آیا این دونفر رابطه ای دال بر دوستی ( دوست دختر و پسر ) ایجاد کردند یا قصد ازدواج دارند ؟

قصد و نظرشون و دیدگاهشون به این رابطه چیه ؟

این دیگاه درسته که این آقا میتونه حداقل دو روز یکبار یه تایم چند دقیقه ای رو مد نظر قرار بده و با دوست شما به حال واحوال بپردازه

ببین خلاء عاطفی که بین این دونفر به وجود اومده به خاطر موقعیت جغرافیای این دونفره
    چون اگر مقیم یک شهر باشن میتونن باهم تعامل بیشتری برقرار کنند و با set کردن قرار ملاقات توی کافی شاپ و.........به تعا مل بیشتر و نتیجه گیری بهتر و رابطه عشقانه توام با محبت این رابطه رو بار گزاری کنند
    هرچند از طریق اپلیکشین ها و devices ها میتونن محدودیت های فاصله جغرافیایی واثر گزاری منفیه ناشی از این فاصله رو به صفر درصد بروسونن اما باتوجه به مشغولیت های زیاد این دو نفر این جنبه رو در نظر نمیگیریم تا قضاوت صحیح بر این رابطه اتخاذ بشه

به نظر من دوست شما این مدت اندک تا فروردین ماه رو تحمل کنند تا توی شرکت مد نظر مشغول به کار بشن اگر احیانا اون شرکت به شهری که اون اقا مقیم هستند نزدیکه که خب شرایط برای ملاقات این دو نفر محیاست اما درغیر این صورت دوست شما باید برای تصمیم گیری درست ( کات کردن رابطه / ادامه دادن رابطه ) کمر همت ببنده
    آیا دوست شما اقدامی انجام داه و با اون آقا از نیاز روحیش ( هم صحبتی با اقا و........) صحبت کرده یا نه ؟

ایا دوست شما در این رابطه با اون اقا اصلا حرفی زده یا خیر ؟

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    دوست داشتن یکسری علایمی داره که یکیش همین دلتنگ شدنا و زنگ زدنا و گپ زدنا و.. هستش

ایا ایشون با دوست شما هیچ تماسی نمیگیره؟
    یا گاهی به گاهی یه زنگی میزنه؟

این خیلی مهمه که ایا ایشون اشتیاق داره صدای دوست شما رو بشنوه یا نه؟
    ایا واسش مهم هست از احوالات روزانه دوستتون باخبر شه یا نه؟

کار اکی کردن و کمکهای این شکلی لزوما دلیل عشق و علاقه نیستن مگر اینکه همراه با رفتارهای محبت امیز باشن
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

8. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    در این مسیر بهتر است خود دوستتان به روانشناس مراجعه کنند چون این موضوع می تواند از دیدگاهای فردی متفاوت باشد .
    اما موضوعی که قابل مشاهده می باشد این است که این رابطه از نظر دوست شما یانگونه که شما توضیح دادید پاسخ دهنده به نیازهای ایشان نمی باشد و سازندگی لازم را برای ایشان ندارد و بهتر است ایشان تنها بخاطر داشتن یک کار خود را در این مسیر قرار ندهند و سعی کنند همه شرایط از جمله هدفشان از این رابطه و اقداماتی که برای رسیدن به این هدف در این یک سال صورت گرفته است را مورد توجه قرار بدهند تا بتوانند تصمیم گیری داشته باشند .
    در هرصورت بعد مسافت چه در دوستی و چه ازدواج ار اهمیت زیادی برخوردار می باشد و نمی توان بر اساس چند بار دیدن یک فرد انهم در چند ساعت و روابط مجازی در مورد ادامه یک رابطه برای طولانی مدت تصمیم گیری کرد .
    دوست شما بهتر است همه جوانب را و هدفشان را از این رابطه مد نظر قرار بدهند تا بتوانند تصمیم گیری بهتری داشته باشند .

10. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)