نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تردید بین کسی که دوستش داری و خانواده مخالفن و کسی که دوست داره و توام بهش حس های داری و مناسبته

9557
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43236
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Talking تردید بین کسی که دوستش داری و خانواده مخالفن و کسی که دوست داره و توام بهش حس های داری و مناسبته

سلام من حدودا 5 ماهی هست که با کسی در رابطم تو شروع این رابطه طرفم بهم گفت که قصدش جدیه و ازدواجه چند ماه گذشت و بنا به شرایطی اومد برای آشنایی با خانوادم ولی تنهایی حالا بماند که خانواده من مخالف بودم تنهایی بیاد ولی بلاخره راضیشون کردم که باهاش آشنا بشن به هر حال اون اومد خونمون و با خانوادم آشنا شد پدرم بهش گفت که بره و با خانوادش بیاد برای آشنایی بیشتر ولی رفت و دیگه خبری در این باره نشد ولی ما با هم در ارتباط بودیم ولی بعد این موضوع رابطه ما خیلی سرد شد و حتی به مرز کات کردن هم رسید اون بهم نمیگفت مشکل چیه که بلاخره گفت که من پدرم میگه برای تو زوده بخوای نامزد کنی و اینا و اینکه مادر دوست پسرم از این قضیه که اون اومده خونمون خبر نداره و فقط پدرش میدونه و اینکه همون روز اون اومد خونمون و پدرم باهاش صحبت کرد و فهمید که پدرش درسته خونشون اجاره نیست ولی برای پدربزرگ دوست پسرمه که داده به اینا و اینا توش میشینن و خودشون با پول خودشون خونه رو نخريدن و اینکه پدر دوست پسرم که کتابفروشی داره هم مغازه برای خودش نیست بلکه برای دوستشه و این اونجا کار میکنه و سر این موضوع که پدر دوست پسرم از نظر پدر من تو زندگیش موفق نبوده پدرم کمی مخالف بود ولی ن کاملا ولی الان بخاطر اینکه رفت و ازش خبری نشد خیلی ناراحته و کاملا مخالفه ولی کس دیگه ای هست که واقعا دوستم داره و من نمیدونستم و فقط به عنوان دوست معمولی باهاش چت میکردم ولی حدودا دو ماه پیش که رابطه من و دوست پسرم خیلی خراب بود و من باهاش درد و دل میکردم بهم گفت که من قبل از اینکه اون بهت پیشنهاد بده دوستت داشتم ولی خجالت کشیدم بگم و دارم میبینم که چقدر داری عذاب میکشی من با همه اتفاقاتی که افتاده دوست دارم و میخوام باهات باشم من آنموقع چیزی بهش نگفتم و گفتم حرفتو نشنیده میگیرم و ما فقط یه دوست معمولیم و اونم گفت باشه ولی الان چند هفته ایه که رابطم با این شخص دوم خیلی خوبه و واقعا هم قصدش جدیه و میگه هر وقت تو بخوای با خانوادم میاییم برای خواستگاری ولی من نمیدونم باید چیکار کنم باید با دوست پسرم کات کنم یا ن؟درسته دوست پسرم دوست دارم و اونم منو دوست داره ولی هم خانواده من مخالفن هم یه سری تفاوت های فکری داریم ولی با این نفر دوم خیلی اوکیم و تقریبا تو اکثر زمینه ها هم فکریم میشه لطفا راهنماییم کنید که بنظرت بهتره از دوست پسرم جدا شم یا ن؟اینم بگم که خیلی نگران اینم که اگه ازش جدا شم دلش بشکنه😔

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تردید بین کسی که دوستش داری و خانواده مخالفن و کسی که دوست داره و توام بهش حس های داری و مناس

نقل قول نوشته اصلی توسط delba نمایش پست ها
    سلام من حدودا 5 ماهی هست که با کسی در رابطم تو شروع این رابطه طرفم بهم گفت که قصدش جدیه و ازدواجه چند ماه گذشت و بنا به شرایطی اومد برای آشنایی با خانوادم ولی تنهایی حالا بماند که خانواده من مخالف بودم تنهایی بیاد ولی بلاخره راضیشون کردم که باهاش آشنا بشن به هر حال اون اومد خونمون و با خانوادم آشنا شد پدرم بهش گفت که بره و با خانوادش بیاد برای آشنایی بیشتر ولی رفت و دیگه خبری در این باره نشد ولی ما با هم در ارتباط بودیم ولی بعد این موضوع رابطه ما خیلی سرد شد و حتی به مرز کات کردن هم رسید اون بهم نمیگفت مشکل چیه که بلاخره گفت که من پدرم میگه برای تو زوده بخوای نامزد کنی و اینا و اینکه مادر دوست پسرم از این قضیه که اون اومده خونمون خبر نداره و فقط پدرش میدونه و اینکه همون روز اون اومد خونمون و پدرم باهاش صحبت کرد و فهمید که پدرش درسته خونشون اجاره نیست ولی برای پدربزرگ دوست پسرمه که داده به اینا و اینا توش میشینن و خودشون با پول خودشون خونه رو نخريدن و اینکه پدر دوست پسرم که کتابفروشی داره هم مغازه برای خودش نیست بلکه برای دوستشه و این اونجا کار میکنه و سر این موضوع که پدر دوست پسرم از نظر پدر من تو زندگیش موفق نبوده پدرم کمی مخالف بود ولی ن کاملا ولی الان بخاطر اینکه رفت و ازش خبری نشد خیلی ناراحته و کاملا مخالفه ولی کس دیگه ای هست که واقعا دوستم داره و من نمیدونستم و فقط به عنوان دوست معمولی باهاش چت میکردم ولی حدودا دو ماه پیش که رابطه من و دوست پسرم خیلی خراب بود و من باهاش درد و دل میکردم بهم گفت که من قبل از اینکه اون بهت پیشنهاد بده دوستت داشتم ولی خجالت کشیدم بگم و دارم میبینم که چقدر داری عذاب میکشی من با همه اتفاقاتی که افتاده دوست دارم و میخوام باهات باشم من آنموقع چیزی بهش نگفتم و گفتم حرفتو نشنیده میگیرم و ما فقط یه دوست معمولیم و اونم گفت باشه ولی الان چند هفته ایه که رابطم با این شخص دوم خیلی خوبه و واقعا هم قصدش جدیه و میگه هر وقت تو بخوای با خانوادم میاییم برای خواستگاری ولی من نمیدونم باید چیکار کنم باید با دوست پسرم کات کنم یا ن؟درسته دوست پسرم دوست دارم و اونم منو دوست داره ولی هم خانواده من مخالفن هم یه سری تفاوت های فکری داریم ولی با این نفر دوم خیلی اوکیم و تقریبا تو اکثر زمینه ها هم فکریم میشه لطفا راهنماییم کنید که بنظرت بهتره از دوست پسرم جدا شم یا ن؟اینم بگم که خیلی نگران اینم که اگه ازش جدا شم دلش بشکنه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

برای تصمیم گیری صحیح باید معیار های سنجیده رو سرلوحه کارتون قراربدین و از تصمیم گیری با این نگرش که دوست پسرم دلش میشکنه یا ناراحت میشه جدا پرهیز کنید ( احساسی رفتار نکنید )

در رابطه با منتخب کردن بین این دونفر یا تمام خاستگارهای دیگتون ابتدا باید خود آگاهی رو سرلوحه تصمیم گیری قرار بدین
    خودآگاهی = علایق ، عواطف ، معیار ها ، انگیزه ها ، هنجار ها ، ارزش ها و..............

دوست عزیز نظریات پدر و مادر شما جُدا از نظریات شماست وکسی که قراره تشکیل زندگی بده شماهستین نه پدر و مادر شما
    خودآگاهی برای انتخاب کردن دوست پسر اول شما به این صورت هست که ببینید آیا خود شما ( نه پدر و مادر ) میتونید با شرایط ایشون کنار بیاین ویک عمر باهاش زندگی کنید یا نه ؟
    خوآگاهی یعنی اینکه بسنجید آیا وضعیت مالی و اقتصادی همسر آیندتون وخانوادش چقدر برای شما حائز اهمیته ؟

خودآگاهی یعنی این که بسنجی شمایل کدوم یک از خاستگارهات برات دلنشین تره ؟ یا کدوم یک از خاستگارهات از لحاظ رفتار اجتماعی و اعتقادات دینی و............با شما هماهنگ تر هست ؟

خودآگاهی یعنی اینکه ببینی در کنار کدام یک از خاستگارهاتون امکان خوشبختی بیشتری دارین ودرکنار کدام یک از اونها فقط احساس میکنی که خوشبخت خواهی شد ؟ !!
    دوست پسر اول شما ممکنه مشکلاتی متعدد در زمینه مسکن و امور مالی و تامین پیش نیاز های تشکیل زندگی داشته باشه و ممکنه در روابط خانوادگی با خانوادش دچار مشکلات باشه که اگر ازدواج با ایشون صرفا با جنبه دل سوزی و عدم خو آگاهی و بر اساس هیجانات استوار بشه برای شما وحتی ایشون ضرر آفرین خواهد بود !

دقت کن با توجه به اینکه نفر دوم که رابطه ی خوبی باهاش دارید
    وظاهرا سبک عقاید و الگوهای پذیرش شده ی همسان تری دارین ظاهرا گزینه مناسبی برای انتخاب شدن هست

درنهایت بعد از انتخاب شخص مورد نظر قبل از ازدواج مشاوره پیش از ازدواج رو یکی از معیار های تصمیم گیری درست وسنجیده قرار بدین

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تردید بین کسی که دوستش داری و خانواده مخالفن و کسی که دوست داره و توام بهش حس های داری و مناس

سلام به شما دوست عزیز
    بهتر است سعی کنید به خودتان فرصت بدهید و از تصمیمات هیجانی خوداری کنید دوس پسر شما شرایط بیرونی ازدواج را نمی توانند ایجاد کنند و نمی توان بدون در نظر گرفتن خانواده ها و تفاوت های فرهنگی وارد پروسه ازدواج شود و در این مسیر بهتر است به شرایط اجتماعی ، اقتصادی ، تحصیلی و.. خود فرد توجه داشته باشید و نه پدر چون نمی توانید همیشه توقع داشته باشید که خانواده ها از شما حمایت کنند و بهتر است تمرکز بر زندگی مشترک بین خودتان دو نفر باشد .
    در مورد فرد دم نیز دقت کنید شما در زمان فعلی در شرایط روحی سختی بوده اید و به این دلیل امکان وابستگی برایتان زیاد می باشد بهتر است د راول تکلیف رابطه اول خود را مشخص کنید و بعد از ان به خودتان فرصت پذیرش بدهید و بعد اگر این آقا شرایط اولیه مورد نظر شما را برای ازدواج دارند می توانند به صورت رسمی برای آشنایی اقدام کنند بهتر است از تصمیم گیری هیجانی خوداری کنید و در کنار شناخت در دنیای واقعی ، تحقیق و مشاوره پیش از ازدواج را نیز ردیافت کنید تا بتواینم در این زمینه به تصمیم گیری بهتر شما کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685741

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس سردرگمی تردید شما قابل درک است.
    بهتر بود تا زمانیکه تکلیفتان را با رابطه اولتان مشخص نکرده اید، وارد رابطه دیگری نمی شدید.
    به این خاطر که به دلیل احساس ناکامی و ناراحتی از رابطه ای که هنوز برای شما در جریان است، مانع شناخت درست و شکل گیری اصولی رابطه شما خواهد بود.
    اما به هر حال الان در این شرایط قرار دارید.
    در ابتدا باید تصمیمتان را درباره رابطه اول خودتان بگیرید و از نفر دوم هم زمان و فرصت بخواهید تا ابتدا تکلیفتان را با این رابطه مشخص کنید.
    به نظر می رسد با توجه به مواردی که مطرح کردید ایشان خودشان هم تردید دارند و هنوز از تصمیم به ازدواج در این سن مطمئن نیستند و برای همین هم با قاطعیت پا پیش نمی گذارند.
    و اینکه ظاهرا خانواده ایشان کلا با قضیه ازدواج ایشان مخالف هستند و این یعنی حمایتی از سوی آنها وجود نخواهد داشت.
    این ماجرا احتمالا باعث دلسردی شما شده و شما را هم در این تصمیم مردد کرده است.
    و با توجه به مواردیکه مطرح کردید به نظر می رسد اگر قصدتان ازدواج باشد بهتر است واقع بین باشید و با توجه به شرایط موجود و مطابفت آن با نیازها و خواسته های و ملاک و معیارتان تصمیم مناسبی بگیرید.
    می توانید با ایشان در این زمینه صحبت کنید ببینید تصمیم ایشان چیست و می توانید فرصتی بدهید و از ایشان بخواهید هرچه زودتر تصمیمشان را در این زمین اعلام کنند که در نهایت چه برنامه و هدفی دارند و با مخالفت خانواده شان چ************ه می خواهند کنار بیایند.
    ایشان هم مراقبت از خودشان و کنار آمدن با این ماجرا وظیفه خودشان است که هرچند دردنا خواهد بود ولی می توانند با دریافت کمک با این ماجرا به بهترین نحو کنار بیایند.
    در مرحله بعد می توانید ترجیحا با گذشت یک فاصله زمانی، با آن فرد جدید وارد رابطه برای آشنایی بشوید.
    در هر صورت به شما توصیه می شود برای تصمیم نهایی ازدواج حتما مشاوره پیش از ازدواج دریافت نمایید تا با آگاهی و شناخت هرچه بیشتر تصمیم مناسبتری بگیرید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)