نمایش نتایج: از 1 به 27 از 27

موضوع: وسواس مطالعه

1443
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

وسواس مطالعه

سلام خواهش میکنم کمکم کنین من همون کاربر bluehorse هستم موقع مطالعه همه صدا ها رو می‌شنوم و بهشون حساسم حتی صدای تلفن و صحبت کردن رو حتی در اتاقم رو هم می‌بندم می‌شنوم تازگی ها شب تا صبح تو اینترنتم همه چیز واسم بی اهمیت شده فوری هست خواهشاً جواب بدین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : وسواس مطالعه

با سلام خدمت شما
    اینکه توجهتان به صداها به هگام مطالعه زیاد است یعنی تمرکز ندارید و البته توضیح زیادی نداده اید که آیا فقط در مورد مطلاعه این اتفاق می افتد یا در مواقع دیگر و به هنگام انجام کارهای دیگری که به تمرکز نیاز دارد هم وجود دارند.
    و در مورد کتاب خواندن و مطالعه آیا هرکتابی یا انهایی که مطالعه شان ضروری و تکلیف محسوب می شود مانند درس خواندن این اتفاق روی می دهد و این عدم تمرکز وجود دارد.
    این اطلاعات برای دریافت راهنمایی دقیقتر مهم هستند.
    چون مثلا گاهی پش می آید که بعضی از افراد در برخی از حواس پنجگانه خود اصطلاحا هایپرسنس هستند به این معنا که آستانه تحریکشان در آن حس بخصوص پایینتر بوده و سریعتر با یک محرک تحریک می شوند و همین مسئله می تواند در مواقعی مزید بر علت باشد.
    از سوی دیگر درباره ارتباط موضوع اولی که مطرح کردید با مسئله دوم یعنی اینکه همه چیز برایتان بی اهمیت شده و شب تا صبح در اینترنت هستید، توضیحی نداده اید و بسیار مبهم مطرح کرده اید.
    اینکه بی انگیزه شده اید اگر در مورد کارهای روزمره دیگر هم باشد و خلق شما هم پایینتر از قبل بوده و غمگینتر شده اید، نشاندهنده یک ناکامی عمیق و ممکن است نشاندهنده وجود یک مشکل روانشناختی جدیتری باشد.
    بنابراین بهتر است هرچه سریعتر برای ارزیابی و بررسی بیشتر و دریافت اقدامات و مداخلات لازم ر این زمینه از یک روانشناس بالینی مشاوره فردی و تخصصی دریافت نمایید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام راستش چون وقت نشد نتونستم بهتون بگم اینجوری هست که من قبلا بیشتر من درس هام رو با صدای بلند می‌خوندم تو دوران راهنمایی البته برام فرقی نداشت که تو هال بخونم یا تو اتاق تو هر شرایطی می‌خوندم یعنی اگه زلزله سیل هر چی نیومد می‌خوندم منظورم این بود که به عامل های محیطی اهمیت نمیدادم تو دبیرستان هم گاهی بلند می‌خوندم گاهی چشمی گاهی هم لبم ت************ میخورد اما همش عصبی بودم یعنی الان که پشت کنکور هستم هم همینطوره و اینکه هر وقت می‌خوام تو اتاقم درس بخونم و حتی کوچک تریم صدایی هم باشه من اونو می‌شنوم مثلا صدای اخبار بقیه میگن ما نمی‌شنویم ولی من میگم بلنده مخصوصا به صدای آهنگ که بلند باشه خیلی حساسم مخصوصا آهنگی که دوسش نداشته باشم مثل آهنگ آذربایجانی مخصوصا وقتی درس میخونم بابام که گوش میده حتی دو سالی میشه که خانواده خودم از ترس اینکه من عصبی شم صدا زیاد بلند نمیکنن بابایم مراعات می‌کنه بعد وقتی عصبی میشم در اتاق رو می‌بندم و هی غر میزنم کلا خونواده خودم خیلی عالیا خیلی از خونواده ها بهشون رو نمیفهمن خلاصه رک و راست بگم که تازگی ها مامانم یه راه حل واسم پیدا کرده اون اینه که من بیام تو هال درس بخونم ومن راستش تو هال اعصابم آروم تره قراره دو سه روز تو هال بخونم بعد برگردم اتاقم با اینکه بعضی وقتی همراه با درس خوندن حواسم به فیلمه ولی حداقل اعصاب آروم دارم و اینکه من اگه کتاب غیر درسی بخوام بخونم یا مجله با چشم میخونم و حتی اگه یکی داستانشو بخواد میتونم واسش تعریف کنم نمی‌دونم شاید به خاطر این باشه که هی توی اینترنت دنبال روش مطالعه رفتم گیج شدم و میترسم که مثلا مفهوم متابولیسم یاد نگیرم بعضی وقتا احساس میکنم کتاب های درسی رو فقط حفظ میکنم نمی‌دونم شاید فقط یه تلقینه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

ادامه ماجرا حالا راجع به اینترنت بگم واستون اینکه من کامپیوترم تو اتاقمه و چون به اینترنت اعتیاد پیدا کردم موس رو دادم به مادرم اما طاقت نیاوردم و هرجور شده یا با گوشی بابام یا با کامپیوتر با کیبورد کار میکنم میرم اینترنت انگار اینترنت رو بیشتر از هر کار دیگه ای دوستدارم یکی هم اینکه چون ناخواسته نسبت به مادر و پدرم افکار منفی پیدا کردم بعد صحبت کردیم حل شد اما من نمی‌دونم چطوری دوباره درس بخونم البته اگه بخوام میتونم چون پایم خوبه اما می‌خوام دوباره بخونمش و ادامه بدم هدفم اینه که رتبه ۸۰۰ بیارم پزشکی اما ناامیدم میترسم و نمی‌دونم چطوری اعتماد به خودم و اعتماد به نفسم رو دوباره به دست بیارم و این که خودمو دست کم میگیرم خواهش میکنم یه راه حل بدین من نمیتونم مشاور بگیرم هزینه زیاد داره خواهشاً کمکم کنین مدیر کل

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

شاید بازم حرف باشه که بخوام بهتون بگم اونا رو بعداً میگم یکی هم اینکه من تو راهنمایی همه چیزومنظم انجام میدادم اما از دبیرستان یعنی از دهم شب ها بیدار میموندم و فیلم می‌دیدم یا اینترنت میرفتم انگار احساس میکنم انگیزه زندگیم رفته هر کی برای من حیفش میاد و خودم بیخیال درسم و هدفم هستم و خیلی از این بابت پشیمونم خواهش میکنم کمکم کنین

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43320
    تشکـر
    10
    تشکر شده 16 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ،من انگیزه ای برای درس خوندن و مطالعه ندارم در صورتی که تا چند ماه پیش معدل بیست مدرسه بودم ؟لطفا کمکم کنید بگید چطور مطالعه کنم

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

بهترین روش برای موفقیت در آزمون این است که کل زمان قبل از آزمون را به عنوان زمان پیش آزمون در نظر بگیرید، دوره ای که در آن آمادگی پیدا می کنید. چرا که این دوره می تواند چند ماه تا یکسال را در بر بگیرد.

در اینصورت ارتباط برقرار کردن بین کارهای روزانه، تکالیف دوره ای و آزمون نهایی تان مشکل خواهد بود. برای کسب بهترین نتیجه، با سازماندهی تمامی کارها به نحوی که تا پایان نیمسال تحصیلی، تابستان یا زمان مدرسه تمام شوند، شروع کنید.

استراتژی های زیر می تواند به شما کمک کند تا در طول سال جلو بروید. این استراتژی ها موفقیت در آزمون را تضمین می کنند.

هدف خود را معین کنید
    مروری بر شرح دوره یا مفاد آزمون داشته باشید تا بدانید که دوره چه چیزهایی را در بر میگیرد و چه مواردی امتیاز خواهند داشت. هدف خود را خیلی روشن و مبرهن تعریف کنید و بنویسید تا تثبیت شود.

گاهی سلسه مراتبی از اهداف مفید هستند به این صورت که شما یک هدف کلان تنظیم می کنید مانند موفقیت در آزمون کنکور، سپس اهداف خرد برای دستیابی به این هدف کلان را تدوین می کنید مانند اتمام مطالعه دروس تخصصی تا ماه اردیبهشت و به این ترتیب اهداف را می توانید اهداف را مدیریت کنید. گاهی نیاز است اهداف را به ترتیب درجه اولویت، دسته بندی کنید.

زمان خود را مدیریت کنید
    مهارتهای مدیریت زمان می تواند به شما کمک کند تا جریان مطالعه تان را کنترل کنید، به موارد بیشتری برسید و استرس کمتری داشته باشید. راههای زیادی برای زمان بندی وجود دارند یک تقویم آکادمیک و یا برنامه ریز تحصیلی تهیه کنید.

دفترچه ای تهیه کنید که مرور کارهای هفته را در یک صفحه داشته باشد یا بصورت مرورهای ماه به ماه تنظیم شده باشد بطوری که بتوانید یک نگاه جامع تر به زمان در دسترستان داشته باشید. تاریخ ها و سر رسیدهای مهم مرتبط با امتحان ها، تست ها و یا آزمون ها را مشخص کنید.

با این روش شما قادر خواهید بود از مناسبات غیر ضروری در طول ایام قبل از آزمون دوری کنید. عوامل مزاحم را به حداقل برسانید و اولویت هایتان را در راس امور قرار دهید. بر هدف خود مبنی بر کسب بالاترین نمره ها متمرکز باشید.

فعالیت های اجتماعی را در خلال برنامه های درسی و با نظر به برنامه های درسی تنظیم کنید و نه برعکس! به یاد داشته باشید که این فقط یک چالش دانشگاهی نیست، بلکه شغل شما را در آینده تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین برای یک سال موفقیت آمیز و لذت بخش برنامه بچینید.

سبک مطالعه خود را بیابید
    یک تست بدهید تا بدانید سبک مطالعه تان چگونه است،آیا کسی هستید که با شنیدن یاد می گیرید یا نه با دیدن و حافظه بینایی و یا هر دو. این دانش فردی می تواند به شما کمک کند که از زمان خود استفاده ی بهینه تری داشته باشید.

به یاد داشته باشید، سبک یادگیری شما ممکن است کاملا از سبک یادگیری اعضای خانواده و یا دوستانتان متفاوت باشد. بکارگیری روش مطالعه مختص شما شما را قادر خواهد ساخت تا نتایج بهتری در زمان کمتر بگیرید.

برنامه ی مطالعه داشته باشید
    برای هر دوره ای، مشخص کنید که چه زمانی را بیرون از کلاس باید وقت صرف کنید. این کار برای این است که با برنامه جلو بروید. یک برنامه زمانی ترتیب دهید که به شما اجازه دهد تا در کنترل روند جریان فعالیتی باقی بمانید.

میتوانید از جداول زمانی مصور استفاده کنید. و حتی میتوانید برای دوره های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه جدول زمانی از امورات مختلفی که باید به انجام برسند، ترتیب دهید.

مطالعه را ادامه دهید
    بخصوص در دوران مدرسه و یا دانشگاه، مطالعه تان را به روز نگه دارید چرا که مطالعه بخش جدایی ناپذیر از رسیدن به موفقیت است.

زمانی که یک ارائه درسی را بدون مرور کامل مطالب و خواندن مطالب کافی انجام می دهید در واقع فرصت یادگیری مطالب جدید را از دست می دهید.

از روش های نوت برداری موثر بهره بگیرید
    سبک های نوت برداری مختلفی می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات مهم را ثبت کرده و تصویر بزرگتری از از موضوع مورد بحث داشته باشید.

راهبردهای خوب نت برداری می تواند به شما کمک کند که در زمان کوتاهی مرور خوبی بر بسیاری از مطالب آموخته در کلاس ها و مطالب خوانده شده قبلی داشته باشید. در زیر برخی از متدهای نوت برداری آورده شده است:

روش کرنل
    روش کرنل یکی از بهترین و موثرترین روش های نوت برداری در بین دانش آموزان است.

در این روش شما صفحه ی نوت خود را به سه بخش جدا کنید. ستون سمت راست حوزه ی عمومی است. اینجا جایی است که شما مهم ترین ایده های خود را در آن جای می دهید. همان ایده های که در کلاس توسط معلم گفته شده است.

اینکه بتوانید تا جای ممکن خلاصه سازی کنید خود از اهمیت زیادی برخوردار است.

در سمت راست شما کلیدواژه های عمده را قرار می دهید و در ستون سمت چپ شما نت هایی که برداشت کرده اید را در مقابل واژه ی کلیدی مربوط به آن قرار می دهید و در پایین صفحه یک خلاصه کلی از تمامی مطالب آورده می شود.

دیاگرام های تصویری
    در این متد بر کمک گرفتن از توانایی های بصری تاکید شده است.

در این روش بر کمک بینایی برای بهبود اینکه چگونه پردازش اطلاعات توسط مغز تصاویر، گراف ها، دیاگرام ها و غیره را درگیر می کند، بکار می رود.

استفاده از رنگ ها و دیگر مولفه های بصری مانند حروف با اندازه های مختلف همچنین به عنوان سوپر نت ها نامیده می شوند، به کاربر کمک می کند.

فلش کارت ها
    این نوع متداولترین روش برای نوت برداری می باشد.

در این روش شما در کارت های کوچک، مفاهیم کلیدی را آورده و توضیحات مربوط به آن را بصورت خلاصه می آورید.

این فلش کارت ها می توانند بر اساس موضوعات و یا به ترتیب اهمیت دسته بندی شوند.

یکی از مزایای این روش قابل حمل بودن فلش کارت ها است و شما می توانید در هر زمان در هر فضایی مانند اتوبوس، مترو، و تاکسی مروری بر مطالب خود داشته باشید.

خط کشیدن زیر نکات مهم
    بسیار توصیه شده است که مفاهیم کلیدی مهم از هر درس را زیر آن خط بکشید بطوری که به طور روشن تری از متن بیرون زده و در حافظه شما بهتر می مانند. به این ترتیب متون دیگر پراکنده و یا گسترده نخواهد بود.

با مرور این خطوط شما می توانید درک کلی به مطالب یک کتاب یا جزوه در زمان کوتاهی داشته باشید.

مقالات مشاوره کنکور و تحصیلی
    نقشه ذهنی ایجاد کنید
    نقشه های ذهنی یک ساختاردهنده ی بصری هستند که می توانند کمک کند که اطلاعات ضروری را از مقالات و کتب درسی خلاصه سازی کنید. هر عنوانی می تواند برای یک صفحه در نظر گرفته شود، هر فصل می تواند در یک نقشه بزرگتر خلاصه سازی شود.

نهایتا، شما می تواند یک نقشه ذهنی ترتیب دهید تا بخش های کلیدی و مهم را از هر درس مرور کنید و دید گسترده تری به هر آنچه به عنوان خاصی مرتبط می شود، داشته باشید. ببینید که آیا می توانید این نقشه ذهنی را بسازید یا نه.

به این روش، می توانید بیازمایید که آیا می توانید واژگان کلیدی، عوامل مهم، دلالیل و مثال ها را بازخوانی کنید.

اطراف خود را غرق کنید از موارد مرتبط با مطالعه
    یک محیط آموزش و یادگیری ۲۴ ساعته ترتیب دهید و این کار را با نصب نمودارهای مرور در نقاطی که هر روز بتوانید ببینید، جلوی آینه، روی درها، روی یخچال، حمام، تلویزیون و یا یک طرف میز، انجام دهید. در صورت امکان، یک وایتبرد و ماژیک بخرید، بدین ترتیب شما می توانید نقشه های ذهنی خود را ارزیابی کنید. مارکرهای رنگ روشن تهیه کنید و هرجا که ممکن بود متون را هایلایت کنید تا منجر به بازخوانی های ذهنی شوند.

گاهی همخوانی با دوستانی که هدف مشترک دارند، کمک بسیار بزرگی بر افزایش انگیزه است. به این صورت که با دوستان خود برای مطالعه برنامه ریزی می کنید و با همدیگر شروع به مطالعه می کنید.

این همزمانی می تواند بصورت هم مکانی هم باشد یعنی در یک مکان مشترک برنامه خود را پیش ببرید. مثلا برای مطالعه به یک کتابخانه مشخص مراجعه کنید و یا نه اگر هر کدام در خانه خود میخواهید برنامه مطالعه را پیش ببرید، با هم هماهنگ کنید که در یک زمان خاص هر دو یا سه نفر شما مباحث مشخصی را بخواند و همدیگر را از میزان پیشبرد برنامه آگاه کنید. با این کار تشویق خواهید شد ادامه دهید.

با تمرکز کار خود را انجام دهید
    یک ساعت مطالعه با تمرکز بهتر از چندین ساعت از مطالعه با حواس پرتی است. اگر یاد بگیرید که چگونه با تمرکز کار کنید، شما می توانید بیش از ۹۵ درصد افراد، به موارد مطالعه برسید. این مهارت مهم شما را قادر می کند تا کار زیادی را در زمان کمتری انجام دهید و یکی از ویژگی های متمایز کننده ی دستیابی های بزرگ در سراسر دنیا است.

تکنیک های حافظه را بکار بگیرید
    زمان بگذارید تا تکنیک های مختلفی از حافظه را یاد بگیرید و تمرین کنید تا این تکنیک ها را در زمینه های آکادمیک و حرفه ای مختلف بکار ببرید. اصول پایه به حافظه سپاری را که مغز شما با آن کار می کند را بفهمید و برخی از توصیه ها را در مورد بهبود حافظه فرا بگیرید.

هرچه شما ذهن خود را بیشتر به چالش بکشید، همانقدر قوی تر خواهد بود و شما به همانمیزان اعتماد به نفس بیشتری در توانایی برای بازخوانی اطلاعات در زمان نیاز، خواهید داشت.

از تمام هوش خود استفاده کنید
    آیا از مفهوم چند هوشی اطلاعی دارید؟ آیا می دانید مهم تر این است تا بدانید چگونه باهوش هستید تا اینکه بدانید چقدر باهوش هستید؟

این مفهوم تعداد مختلفی از روش ها را شرح می دهد که به وسیله ی آن فرد می تواند مطالعه کند و به طرز کارآمدتری هم این کار را انجام دهد.

به عنوان مثال برخی افراد از حافظه شنیداری بالایی برخوردار هستند پس استفاده از پادکست گزینه بهتری است. برخی دیگر از افراد حافظه ی بصری بالایی دارند در نتیجه نقشه های ذهنی و ابزارهای تصویری موارد بهتری برای به خاطر سپاری و یادگیری هستند.

منبع: گروه تخصصی تولید محتوا مشاورانه – مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷
    امضای ایشان

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Roy نمایش پست ها
    سلام ،من انگیزه ای برای درس خوندن و مطالعه ندارم در صورتی که تا چند ماه پیش معدل بیست مدرسه بودم ؟لطفا کمکم کنید بگید چطور مطالعه کنم
    انگیزه و انگیزش کلید دستیابی به موفقیت است.

همان طور که در طی یک مسافرت روزانه و یا هفتگی، اولین کار چک کردن بنزین اتومبیل است، برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ زندگی نیز چنین کاری ضروری است.

برای حرکت به سمت اهداف تان نیز نیازمند آن هستید که موتور انگیزه تان را روشن کنید و و در طی مسیر نیز همواره آن را پر و روشن نگاه دارید.

در حقیقت می توان گفت برای رسیدن به اهداف، تنها انگیزه ی اولیه کافی نیست بلکه باید مهارت هایی را بیاموزیم تا بتوانیم با انگیزه بمانیم و قله ی موفقیت را فتح کنیم.

در غیر این صورت ممکن است مسیرهای زیادی را تا نیمه طی کنیم و در میانه ی راه آن را رها کرده و ناامید شویم.

کلاس های نصف نیمه، اهدافی که تنها بر روی کاغذ نوشته شده اند، ابزارهای ورزشی که خریداری کرده اید و هنوز از آن ها استفده نکرده اید و.. تنها چند نمونه از نتایج خالی شدن موتور انگیزه تان در میانه راه است.

برای آشنایی بیشتر با آنچه برای با انگیزه ماندن نیاز دارید با ادامه ی متن همراه باشید.

۱٫ قبل از هر کاری، خودتان را به منبع انرژی وصل کنید.
    اگر شما هم جزء دسته ای از افراد هستید که روزتان را با چک کردن تلفن همراه تان و سر زدن به شبکه های مجازی آغاز می کنید، با خطر از دست دادن انگیزه و دلمردگی مواجه خواهید بود.

برای شروع هر روز لازم است خودتان را به منبع انرژی وصل کنید و از طریق آن روان تان را به خوبی تغدیه کنید.
    این منبع برای افراد مختلف متفاوت است.

ممکن است شما از طریق مرور اهداف زندگی تان، انگیزه کسب کنید و یا بخواهید از طریق مراقبه و مدیتیشن صبح گاهی، انرژِ های منفی را از خودتان دور کنید.

نکته ای که مهم است آن است که منبع انرژی تان را کشف کنید و همه روزه، قبل از شروع کارها، به آن متصل شوید تا وجودتان لبریز از آرامش و انرژی شود.

۲٫ روزتان را با یک کار آسان و موفقیت آمیز شروع کنید.
    این کار می تواند شامل غذا دادن به حیوانات، مرتب کردن تخت خواب تان و یا هر فعالیت دلچسب دیگری باشد.
    از این طریق شما می دانید که امروز روز بهتری خواهد بود و برای فعالیت و تلاش، انگیزه ی بیشتری خواهید داشت.

[vplayer id=7473]

[vplayer id=7478]

مدیریت خشم در زندگی زناشویی
    مدیریت خشم در زندگی زناشویی
    0 دیدگاه/مارس 15, 2020
    ادامه مطلب ...
    ۳٫ اهداف تان را جزیی کنید.
    در سر داشتن یک هدف کلی ممکن است سردرگم کننده باشد و شما را برای ادامه مسیری که به نظر خیلی طولانی و ناممکن می رسد بی انگیزه کند.

برای حل این مشکل لازم است اهدف کلی تان را به اهداف جزیی تر تقسیم بندی کنید تا قابل دسترس تر شوند و بتوانید در مسیر آن ها حرکت کنید.

در حقیقت می بایست برای هر روزتان برنامه ای در راستای اهدف تان داشته باشید تا بتوانید میزان موفقیت در تحقق هدف را اندازه گیری کنید.

این کار به خودی خود انگیزه تان را افزایش می دهد چرا که احساس می کنید در حال نزدیک و نزدیک تر شدن به مقصد هستید.

۴٫ خودتان را با دیگران مقایسه نکنید
    به خاطر داشته باشید که شما فردی منحصر به فرد هستید.

دیگران هرگز نمی توانند در جای شما قرار بگیرند چرا که شرایطی کاملا متفاوت با شما دارند.
    بنابراین مقایسه آن ها با خودتان می تواند کاملا غیر منصفانه باشد و انگیزه های تان را کور کند.

۵٫ هدف تان را با تفریح و طنز همراه کنید.
    هر چه هدف تان جدی تر و مهم تر باشد، بیشتر نیازمند آن خواهید بود که از چاشنی شوخ طبعی به همراه تفریح و نشاط استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که همواره شادی موجب موفقیت می شود و برای کسب موفقیت نیازمند آن هستید که وقتی را به شادی و تفریح بگذارانید تا انگیزه ی کافی برای کار کردن داشته باشید.

۶٫ از سلامتی تان مراقبت کنید
    اگر می‌خواهید در طول هفته به سختی کار کنید، شب ها زود بخوابید و از خودتان مراقبت کنید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید و ورزش کنید.برا با انگیزه ماندن لازم است غذای بهتری بخورید، مرتب ورزش کنید و خوب بخوابید.

۷٫ از خودتان تقدیر کنید.
    با انگیزه ماندن مستلزم احترام به خود است.

اگر عادت دارید تا در مسیر انجام کارها به خودتان زور بگویید و به احساسات درونی تان توجه نکنید، دیر یا زود خسته و رنجور خواهید شد.

بهتر است قبل از رسیدن به چنین وضعیتی، در پایان هر روز بخاطر تلاش های تان ازخودتان تشکر کنید و با امید روزی بهتر به خواب روید.

در برخی موارد ممکن است تصمیم بگیرید برای خودتان جایزه ای در نظر بگیرید.
    این ایده می تواند بسیار مفید و موثر باشد و شما را در طول مسیر با انگیزه نگه دارد.

شما می توانید نوع جایزه را بسته به علایق و ویژگی های شخصی تان انتخاب کنید.

ممکن است بخواهید پس از انجام یک فعالیت نه چندان خوشایند، دوش بگیرید یا برای خودتان غذایی خوشمزه درست کنید.

در برخی موارد بد نیست خودتان را به یک سفر دعوت کنید و یا ایده ی جدیدی برای غافل گیر کردن خودتان ایجاد کنید.
    در حقیقت به میزانی که کارتان سخت تر و یکنواخت تر باشد به میزان تشویق بیشتری برای با انگیزه ماندن نیاز دارید.

[vplayer id=7480]

مشاوره فردی و سلامت
    تکنیک ماندگاری انگیزه و با انگیزه بودن و انگیزش رسیدن به هدف
    ۸٫ خلاقیت را فراموش نکنید.
    حتی اگر در برنامه های روزمره تان کاملا ماهر و متخصص باشید، انجام یک روتین تکراری می تواند شما را گرفتار رخوت و سستی کند.

بهتر است هر روز از شیوه های جدیدی برای انجام کارهای تان استفاده کنید.

ممکن است حتی بخواهید محل فعالیت تان را تغییر دهید تا احساس نشاط و سرزندگی بیشتری را تجربه کنید.

داشتن حدی از انعطاف و خلاقیت در انجام کارها می تواند ذهن را برای چالش های دلپذیر و جدید آماده کند و شما را شاداب تر از همیشه کند.

۹٫ بلند پرواز اما صبور باشید.
    مطالعه ی سرگذشت افراد موفق نشان دهنده ی آن است که موفقیت هرگز یک شبه به دست نمی آید.

اگر انسان بلند پرواز و زیاده خواهی هستید، جای تبریک دارد اما عجول بودن برای رسیدن به موفقیت می تواند خطرناک باشد.

بهتر است اهداف بلند پروازانه ی تان را به اهداف جزیی تر تقسیم کنید و برای رسیدن به آن ها صبوری کنید تا اهداف تان از جلد آرزوهای دست نیافتنی خارج شوند و بتوانید لذت رسیدن به آن ها را در سایه ی صبر و پشتکارتان تجربه کنید.

نویسنده : مشاورانه
    امضای ایشان

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb پاسخ : وسواس مطالعه

نقل قول نوشته اصلی توسط redrabbit نمایش پست ها
    سلام خواهش میکنم کمکم کنین من همون کاربر bluehorse هستم موقع مطالعه همه صدا ها رو می‌شنوم و بهشون حساسم حتی صدای تلفن و صحبت کردن رو حتی در اتاقم رو هم می‌بندم می‌شنوم تازگی ها شب تا صبح تو اینترنتم همه چیز واسم بی اهمیت شده فوری هست خواهشاً جواب بدین
    تکنیک های مدیریت استرس می توانند به دو گروه تقسیم شوند: مقابله ای متمرکز بر مشکل و مقابله ای متمرکز بر عواطف.

استراتژی های مقابله ای متمرکز بر مشکل (یا متمرکز بر راه حل) که بیشتر مبتنی بر صحبت کردن می باشند.

با هدف از بین برن منابع استرس یا کار بر روی خود عوامل استرس زا می باشند، در حالی که تکنیک های مقابله ای متمرکز بر عواطف به شما کمک می کنند .

از نظر عاطفی کمتر تحت تاثیر استرس مواجه شده قرار بگیرید، یا روشی را که این موقعیت ها را تجربه می کنید را تغییر دهید تا تاثیر متفاوتی بر روی شما داشته باشند.

اکثر افراد بر این عقیده هستند که استراتژی های مقابله ای متمرکز بر راه حل، بهترین روش برای مدریت استرس می باشند، چرا که در این روش عواملی که منجر به استرس می شوند.

از بین می روند و ما نیاز نداریم که نحوه تغییر واکنش های خودمان را نسبت به عوامل استرس زا یاد بگیریم – هیچ نوع آسیبی در زندگی ما صورت نمی گیرد!

با این وجود، این امکان وجود ندارد که تمامی استرسهای موجود در زندگی ما از بین بروند – برخی از عوامل موجود در مشاغل ما، روابط ما، یا سبک زندگی ما در معرض ایجاد چالش ها قرار دارند.

در واقع، حتی در صورتی که بتوانیم تمامی استرس های موجود در زندگی را از بین ببریم، انجام چنین کاری درست نمی باشد؛

یک مقدار خاص از استرس به عنوان یک مورد عادی و مناسب در نظر گرفته می شود.

مزایا
    در این بخش مفید بودن مقابله متمرکز بر عواطف بحث می شود – تغییر نحوه تجربه استرس های بالقوه در زندگی ما می تواند تاثیر منفی آنها را کاهش بدهد.

ما با استفاده از روش های مقابله ای متمرکز بر عواطف، هیچ گونه نیازی برای منتظر تغییر ماندن در زندگی، یا تلاش برای تغییر موارد حتمی نداریم –

ما به راحتی می توانیم روش هایی را برای پذیرش مواردی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم، پیدا کنیم و اجازه ندهیم که ما را اذیت کنند.

این کار می تواند منجر به از بین رفتن استرس مزمن شود، چرا که به بدن ما این شانس را می دهد که از شرایطی که دارای سطوح بالای استرس هستند، بهبود یابد.

مزیت دیگری که روش مقابله ای تمرکز بر عواطف دارد، عبارت از این است که به ما اجازه می دهد تا به صورت مشخص تری فکر کنیم و به راه حل های دست پیدا کنیم که در صورت ایجاد احساس مضمحل شدن نمی توانیم به آنها دست پیدا کنیم.

به دلیل اینکه افراد دچار شده به استرس نمی توانند بهترین تصمیم ممکن را بگیرند، روش مقابله ای تمرکز بر روی عواطف می تواند یک استراتژی باشد .

قبل از کار بر روی تکنیک های متمرکز بر روی مشکل، منجر به ایجاد یک شرایط مناسب برای مغز می شود.

در این روش، روش مقابله ای تمرکز بر روی عواطف می تواند از طریق هر دو مورد عواطف و راه حل ها به ما کمک کند و هر دو نوع از استراتژی های مقابله ای بیان شده در این شرایط می توانند کارایی مناسب در کنار یکدیگر داشته باشند.

در حالی که استراتژی های متمرکز بر مشکل باید با عوامل استرس زای خاصی که شناسایی می کند تطبیق پیدا کند.

تکنیک های مقابله ای متمرکز بر روی عواطف بیشتر بر روی اکثر عوامل استرس زا کار می کند و فقط باید با نیاز های شخصی افرادی که از این تکنیک استفاده می کنند، تطابق داشته باشد.

پیدا کردن استراتژی های مقابله ای متمرکز بر عواطف مناسب برای سبک زندگی و شخصیت شما می تواند یک ابزار مناسبی برای از بین بین استرس کلی باشد .

می تواند شما را قادر کند که سلامت فیزیکی و عاطفی بهتری را به دست بیاورید. تکنیک های بیان شده در زیر در مورد تمامی استرس ها کاربرد مناسبی دارند.

مشاوره روانشناسی تحصیلی
    مدیتیشن
    مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا در هنگام واکنش نسبت به استرس، خودتان را از تفکراتتان جدا کنید، بنابراین می توانید از شرایط موجود فاصله بگیرید و به جای واکنش نشان دادن نسبت به یک مورد مزمن یا ترس، یک پاسخی را انتخاب کنید.

همچنین مدیتیشن به شما کمک خواهد کرد که بدنتان را ریلکس کنید، و این مورد می تواند واکنش های استرسی شما را معکوس کند.

افرادی که مدیتیشن را با استفاده از روش در حال پیشرفت و متداوم اجرا می کنند، همچنین تمایل دارند که واکنش پذیری کمتری نسبت به استرس داشته باشند؛ بنابراین مدیتیشن یک روش مناسبی است که می توانید از آن استفاده کنید.

روزنامه نویسی
    روزنامه نویسی برای شما این امکان را ایجاد می کند که عواطف خودتان را به روشهای مختلفی مدیریت کنید.

این روش می تواند یک خروجی عاطفی را برای احساسات استرس زای شما ایجاد کند؛ این روش می تواند شما را قادر کند تا راه حل های مختلفی برای مشکل ایجاد شده، به ذهن شما خطور کنند؛

این روش می تواند به شما کمک کند تا احساسات مثبت تری را به دست بیاورید، و در نهایت احساس استرس کمتری داشته باشید.

همچنین روزنامه نویسی دارای فواید بهزیستی و مدیریت استرس دیگری هم می باشد و باعث می شود که این روش یک تکنیک مقابله ای متمرکز بر احساسات مناسبی باشد.

چارچوب بندی مجدد
    چارچوب بندی مجدد شناختی این امکان را برای شما ایجاد می کند تا دیدگاه خودتان نسبت به یک مشکل را تغییر بدهید، و این مورد در هنگام مقابله با استرس می تواند به شما کمک کند که شرایط بهتری داشته باشید.

تکنیک های چارچوب بندی مجدد در مورد “فریب دادن خودتان و نداشتن استرس” یا وانمود کردن این مورد که عوامل استرس زای مربوط به شما اصلا وجود ندارند، نمی باشد؛ چارچوب بندی مجدد در مورد توجه به راه حل ها، مزایا و دیدگاه های جدید می باشد.

اختلالات شناختی
    شناخت نحوه تغییر دیدگاه ما توسط ذهن ما، مواردی را که نسبت به موارد تجربه شده به خودمان می گوییم، و روشهایی که ما به صورت ناخودآگاه بر روی مشکلاتمان اعمال می کنیم، می تواند به ما کمک کند تا این الگوها را تغییر بدهیم.

در صورتی که نسبت به اختلالات شناختی رایج مطلع شوید، در هنگام انجام دادن این اشتباهات متوجه اشتباه خودتان خواهید شد و همچنین دلیل انجام دادن این اشتباهات توسط سایر افراد را هم متوجه خواهید شد.

تفکر مثبت
    تبدیل شدن به یک فرد مثبت نگر شامل روش های خاصی برای درک کردن مشکلات می باشد – روشهایی که قدرت شما در یک موقعیت را به یک سطح حداکثری می رسانند و گزینه های موجود را در اختیار شما قرار می دهند.

هر دو این موارد می توانند تجربه استرس شما را کاهش دهند و به شما کمک کنند در موقعیت هایی که می توانند منجر به مضمحل شدن شما شوند، احساس قدرت داشته باشید.

نویسنده: الیزابت اسکات[1]

آخرین به روز رسانی: 05 نوامبر 2018، [1] Elizabeth Scott, MS، سایت “مشاوره تحصیلی فردا” با جدیدترین مقالات روانشناسی همواره در کنار شماست تا با روش های جدید کنترل و مدیریت اضطراب و استرس، روش های برنامه ریزی و مدیریت زمان، تکنیک های برتر مطالعه و آشنایی با بحرانهای دوره های سنی و پیش از آزمون هایی همچون امتحان نهایی، کنکور، دانشگاهی شما را راهنمایی می کند.
    امضای ایشان

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام میشه یکم واضح تر صحبت کنین مثلا روزنامه نویسی یعنی چی؟ و اینکه اگه تو هال درس بخونم خوبه این عصبانیتم درست میشه و لطفا بگین چه شکلی به خودم باور داشته باشم و چطوری درسامو درست بخونم با تمرکز و اینکه چیکار کنم لیمو نکنم و اینکه چطوری خودمو باور داشته باشم بدون اینکه به خانوادم وابسته باشم ممنونم از اینکه جواب دادین اما واضح نبود یکم بیشتر توضیح بدین

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام اگه میشه زود تر جوابمو بدین

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    این موضوع به دلیل تمرکز زیاد شما می باشد و می تواند از نظر ذهنی یک راحل برای فرار از روبرو شدن با درس باشد البته این یک فرضیه می باشد و این موضوع نیاز به بررسی دارد که این افکار و صداها چه کمکی به شما می کنند و چه کارایی برای شما دارند که در زمان مطالعه توجه بیشتری را از شما می گیرند .
    دقت کنید که نمی توان با یک راحل کلی بیان کرد که از این طریق همه می توانند تمرکز خود را افزایش بدهند همانطور که خودتان نیز اشاره کردید می گوید چگونه نشدنی است من ان را حس می کنم و.... بله همه این صحبت ها درست می باشد که از نظر روانی شما امادگی تمرکز را ندارید و محرک های محیطی می تواند برای شما با حساسیت بیشتری همراه شوند .
    در این مسیر بهتر است یک دوره مشاوره را تجربه کنید تا بتوانیم با بررس احساسات و شرایط روحی که شما تجربه می کنید در این مسیر به شما کمک کنیم.
    پس زدن افکار منفی که بیان می کنید و همچنین گرایشات شما برای دیدن فیلم ، کاهش تمرکز و... همه این موارد می تواند با یکدیگر ارتباط داشته باشد و نیاز به بررسی می باشد .

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354762

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام من واقعا شرایط مالی خودم خوب نیست که مشاوره بگیرم اگه خودتون مشاور هستید و میخواهید زیاد باهام آشنا بشید همینجا بنویسید لطفا مدیر کل شما هم بیشتر توضیح بدین من خوب درک نکردم صحبت هاتون رو لطفا

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

ادامه ماجرا حالا راجع به اینترنت بگم واستون اینکه من کامپیوترم تو اتاقمه و چون به اینترنت اعتیاد پیدا کردم موس رو دادم به مادرم اما طاقت نیاوردم و هرجور شده یا با گوشی بابام یا با کامپیوتر با کیبورد کار میکنم میرم اینترنت انگار اینترنت رو بیشتر از هر کار دیگه ای دوستدارم یکی هم اینکه چون ناخواسته نسبت به مادر و پدرم افکار منفی پیدا کردم بعد صحبت کردیم حل شد اما من نمی‌دونم چطوری دوباره درس بخونم البته اگه بخوام میتونم چون پایم خوبه اما می‌خوام دوباره بخونمش و ادامه بدم هدفم اینه که رتبه ۸۰۰ بیارم پزشکی اما ناامیدم میترسم و نمی‌دونم چطوری اعتماد به خودم و اعتماد به نفسم رو دوباره به دست بیارم و این که خودمو دست کم میگیرم خواهش میکنم یه راه حل بدین من نمیتونم مشاور بگیرم هزینه زیاد داره خواهشاً کمکم کنین مدیر کل
    سلام

شما برای مطالعه به خودتون فشار اوردین و دچار خستگی ذهنی شدین.

خب حالا اگه رتبه 800 نیارید و 900 بیارید چه فرقی میکنه؟

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

مشاور و مدیر کل خواهشاً جوابمو بدین

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام لطفا جواب بدین من وضعیتم بده به کمک احتیاج دارم مدیر کل لطفا جواب بدین به سوالاتم خواهش میکنم مشاور اگه میخواین کمکم کنین هر سوالی لازمه همین جا بپرسین من جواب میدم مامانم همش تازگیا گیر داده میگه حواست یه جای دیگه اسانگار واسش مهمم تنها چیزی که برایش مهمه آبجی کوچیکه که اون خوبه من بدم

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

تو رو خدا واضح جواب بدین فقط مدیر کل و مشاور جوابمو بدن تو رو خددددددددداااااااا

18. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

تو رو خدا جواب بدین جون من جواب بدین

19. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام تو خودرو خدا توضیحاتی که دادین یکم واضح تر بگین مثلا روزنامه نویسی یعنی چی؟ و اینکه یعنی چی تمرکزمان زیاده مشاور ؟

20. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

خواهشاً جواب بدین تورو خدا

21. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام ایندفعه جواب بدین لطفا من تو راهنمایی خوب درس می‌خوندم و زیاد هم می‌خوندم بعد تو دبیرستان هم زیاد درس می‌خوندم ولی کیفیتش زیاد بالا نبود ولی با این حال معدلام همیشه چه تو راهنمایی چه تو دبیرستان بالای نوزده و نیم بود به غیر نیم سال دوم دوازدهم البته اونم بالای هجده بود میخواستم بپرسم ممکنه به خاطر زیاد درس خوندن باشه

22. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

در جوابتون باید بگم مشاور که تو اکثر کارام اینجوریه حتی وقتی با گوشی بابام تو اینترنتم ولی فقط با کامپیوتر

23. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

اینجوری نیستم

24. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

مدیر کل تو رو خدا جواب بده متنی که واسه استرس فرستادیم و اصلا نفهمیدم چی شد

25. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

جمع بندی گفته های مشاور ادیتور داشتن برنامه ریزی صحیح وایجاد انگیزه کافی در احشاء خودتون نسبت به درس و مطالعه هست
    درصورتی که دوست داری کسی به تاپیکت مراجعه کنه براش فرا خوان یا دعوت به تاپیک بزن

26. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام چه شکلی فراخوان بزنم ببخشید تازه واردان درست و حسابی نمی‌دونم جریان چیه؟

27. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام چه شکلی فراخوان بزنم ببخشید تازه واردان درست و حسابی نمی‌دونم جریان چیه؟
    سلام من برات هم دعوت میزنم هم فرا خوان
    @Admin@ @dehghan@

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)