نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: بچه دار شدن به فاصله شش ماه از نوزاد قبلی

751
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بچه دار شدن به فاصله شش ماه از نوزاد قبلی

سلام
    نوزادم حدودا شش ماه دارد و در حال حاضر بارداری ناخواسته داشتیم ، این در حالی که نوزاد فوق‌العاده بد آروم و خیلی بد خواب و کم خواب شب تا صبح بیدار پیش 50 تا دکتر بردمش ولی بی فایده باور کنید این مدت تموم موهای ریش و سبیل سفید شده و کاملا عصبی شدم و تحمل هیچ چیزی رو ندارم، خانمم از من بدتر باور کنید واقعاً نمیدونم چیکار کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم در ضمن خانمم هفته چهارم بارداری هست.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : بچه دار شدن به فاصله شش ماه از نوزاد قبلی

نظر شخصیم اینه که یکی از علت های بی قراری نوزادان میتونه به خاطر استرس های زیاد مادر در طول حامگی باشه ، هرررفتار مادر و استرس و عصبی شدنش در طول حاملگی مستقیما روی جنین اثر میزاره، بهتره این موضوع رو بپذیرید و به جای استرس دادن به همسرتون بهشون ارامش بدین تا فرزند صبوری داشته باشید، اگر مذهبی هستید که خواندن یکسری دعاها و سوره های قران در طول حاملگی میتونه بچه رو صبور کنه،
    البته بی خوابی بچه ها در طول شب عادی هست که ممکنه به خاطر دل پیچه باشه یا سیر نشده که نیاز به شیر خشک کمکی داره و حتما از پزشک متخصص بپرسید که بهتون راهنمایی کنن
    اما به نظرم این اتفاق رو به فال نیک بگیرید چون معمولا بچه هایی که بدقلق هستن وقتی بزرگتر میشن نیاز به هم بازی دارن و خیلی شیطونی میکنن .چه بسا شاید باید خیلیم به خاطر این اتفاق خوشال باشید که وقتی کمی بزرگتر شد به خاطر داشتن همبازی ، نگرانی های شما کمتر میشه ، چون بعدا به این نتیجه میرسیدید که اخرش برای سرگرم کردنش نیاز به بچه ی دیگه هس که هرجه اختلاف سنی بین بچه ها کمتر باشه بهتره ، به هر حال شما یه سختی دارید میکشید ، فرضا دوسال سختی داره بعدش مطمن باشید راحتتر میشه ،
    ویرایش توسط eli2 : 03-29-2020 در ساعت 07:44 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Alidef نمایش پست ها
    سلام
    نوزادم حدودا شش ماه دارد و در حال حاضر بارداری ناخواسته داشتیم ، این در حالی که نوزاد فوق‌العاده بد آروم و خیلی بد خواب و کم خواب شب تا صبح بیدار پیش 50 تا دکتر بردمش ولی بی فایده باور کنید این مدت تموم موهای ریش و سبیل سفید شده و کاملا عصبی شدم و تحمل هیچ چیزی رو ندارم، خانمم از من بدتر باور کنید واقعاً نمیدونم چیکار کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم در ضمن خانمم هفته چهارم بارداری هست.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

عوامل بسیار زیادی هستند که باعث میشه نوزاد بی قرار باشه
    که با مراجعه به هر پزشکی نمیشه مشکلات کودک رو درمان کرد
    آیا تا به حال به فوق تخصص اطفال مراجعه کردین ؟
    لازم به ذکر هست که بردن کودک به چندین دکتر دال بر این نیست که شما تمام راه هارو رفتین خیر ! درواقع ویزیت شدن کودک توسط دکتر های متفاوت باعث میشه اونا فقط کودکتون رو از نظر اُردر های بالینی پزشکی معاینه کنند و به صورت تخصصی تر کودک معاینه نمیشه
    برای مثال من یک پارچه دارم ومیخوام دوخته بشه پیش هر خیاطی برم ابتدا اندازه من رو میگیره و من هربار خیاط جدید تری رو برم بازهم اندازه گیری از من اولین قدم برای دوخت پارچه هست

پس ابتدا کودکتون رو به پیش فوق تخصص اطفال ببرین و تمام مراحل معاینه و غربال پزشکی رو به ایشون بسپارین

از طرفی هیچ وقت فکر سقط جنین به ذهنتون خطور نکنه !
    چون سبب ناراحتی های جسمی زیادی برای همسرتون میشه و گناه بزرگی هستش ( با توجه به عنوان تاپیک و با توجه به این که گفتین خانم شما هفته چهارم بارداریه احساس میکنم قصد سقط دارین ! )

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر بابت راهنمایی خوب شما
    همینطور که گفتم واقعاً عصبی شدیم تصور کنید یک روز نخوابید ببینید عملکردتان و رفتاتون میتونه مثل قبل باشه حالا من حدود شش ماه تموم خواب نداشتم آرزوی یک ساعت خواب خوش دارم از طرفی قبل از اینکه خیلی بچه دوست داشتم ولی حالا نگاه که بچه میوفته‌ مظطرب و عصبی میشم حالا تصورش رو بکنید یه بچه دیگه اضافه بشه تو این وضعیت

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Alidef نمایش پست ها
    تشکر بابت راهنمایی خوب شما
    همینطور که گفتم واقعاً عصبی شدیم تصور کنید یک روز نخوابید ببینید عملکردتان و رفتاتون میتونه مثل قبل باشه حالا من حدود شش ماه تموم خواب نداشتم آرزوی یک ساعت خواب خوش دارم از طرفی قبل از اینکه خیلی بچه دوست داشتم ولی حالا نگاه که بچه میوفته‌ مظطرب و عصبی میشم حالا تصورش رو بکنید یه بچه دیگه اضافه بشه تو این وضعیت
    درسته میدونم سخته اما واقعا سقط جنین راهکار شما نیست
    دیگه اتفاقیه که افتاده

7. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد تصمیم گیری برای نگهداری و یا سقط جنین بر عهده خودتان نسبت به شرایط اجتماعی ، روحی ، اقتصادی و.. می باشد و در این میان شرایط کودک دیگرتان نیز اهمیت دارد این بی خوابی ها را می تواند دلایل مختلفی از جمله اضطراب و بارداری همسرتان داشته باشد چون کودک شما این موضوعات را درک می کند پس بهتر است سعی کنید که روابط خودتان و همسرتان را مورد بررسی قرار بدهید چون روابط مشا نیز تاثیر دارد پس در این مورد نیاز است که شما همه موارد را مورد توجه قرار بدهید تا بتوانید در این مورد به شما کمک کنیم.
    دقت کنید که کودکان تا رسیدن به سنینی که بتوانند صحبت کنند و یا حرکت داشته باشند تا نیازهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارد از راحل گریه ، مکیدن برای شیر استفاده می کند تا نیاز به غذا ، محبت ، توجه ، تمیز شدن و.. را با شما به اشتراک بگذارد .
    1. کودک شما چه میزان در خواب بیدار می شود و چند ساعت خواب در طول شبانه روز دارد؟
    2. روابط شما و همسرتان چگونه می باشد؟
    3. از نظر روحی و جسمی و همچنین شرایط اجتماعی و اقتصادی آمادگی داشتن فرزند جدید را دارید؟
    4. واکنش شما و همسرتان نسبت به بی خوابی و گریه های کودکتان چگونه می باشد ؟

9. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد تصمیم گیری برای نگهداری و یا سقط جنین بر عهده خودتان نسبت به شرایط اجتماعی ، روحی ، اقتصادی و.. می باشد و در این میان شرایط کودک دیگرتان نیز اهمیت دارد این بی خوابی ها را می تواند دلایل مختلفی از جمله اضطراب و بارداری همسرتان داشته باشد چون کودک شما این موضوعات را درک می کند پس بهتر است سعی کنید که روابط خودتان و همسرتان را مورد بررسی قرار بدهید چون روابط مشا نیز تاثیر دارد پس در این مورد نیاز است که شما همه موارد را مورد توجه قرار بدهید تا بتوانید در این مورد به شما کمک کنیم.
    دقت کنید که کودکان تا رسیدن به سنینی که بتوانند صحبت کنند و یا حرکت داشته باشند تا نیازهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارد از راحل گریه ، مکیدن برای شیر استفاده می کند تا نیاز به غذا ، محبت ، توجه ، تمیز شدن و.. را با شما به اشتراک بگذارد .
    1. کودک شما چه میزان در خواب بیدار می شود و چند ساعت خواب در طول شبانه روز دارد؟
    2. روابط شما و همسرتان چگونه می باشد؟
    3. از نظر روحی و جسمی و همچنین شرایط اجتماعی و اقتصادی آمادگی داشتن فرزند جدید را دارید؟
    4. واکنش شما و همسرتان نسبت به بی خوابی و گریه های کودکتان چگونه می باشد ؟
    1-تقریبا به فاصله نیم ساعت خواب و حدود سه الی چهار ساعت بیدار و اون نیم ساعت هم به سختی به خواب میره
    2- جونم رو فداش میکنم
    3-از لحاظ روحی و جسمی خیر و از لحاظ اجتماعی تا حدودی و اقتصادی نداشتن خانه، نداشتن امنیت شغلی، حقوق همین حالا هم تا حدود زیادش میره برای اقساط و مقدار خیلی کمش برام باقی می ماند
    4-خودم تا اونجا که میتونم نوزاد رو نگه میدارم تا همسرم بتونه تغذیه و استراحت کافی داشته باشه و خودم با کلیپ های موزیکال، اسباب بازهای صدا دار، بغل کردن و.... مراقبش هستم در حالی که همین مواقع هم با کلی بهانه گیری گاه و بی گاه نوزاد
  11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز با توجه به شرایطی که مطرح کردید احساس نگرانی و درماندگی شما کاملا قابل درک است.
    و جای بسی خرسندی است که شما به عنوان پدر اینگونه مشارکت دارید و به نقش و سهم خودتان آگاهید و این مسئله بسیار تحسین برانگیز است.
    فرزندپروری واقعا فرایند دشواری هست و دوران نوزادی تا یک سالگی هم که مشکلات خاص خودش را دارد.
    گریه های بی دلیل نوزادان و اینکه هنوز قلق آنها به دست پدر و مادر نیامده و گاهی که کلا بدقلق بوده و جزو نوزادان دشوا محسوب می شوند.
    نوزادان دشوار اصطلاحی هست که به اینگونه نوزادان گفته می شود و بسیار از پدر و مادر و مراقبان انرژی می گیرند و احساس ناکامی زیادی را به آنها منتقل می کنند و گاهی حتی واقعا شرایط به شدت دشوار، خسته کننده و غیرقابل تحمل می شود.
    بنابراین شما کاملا حق دارید که حتی گاهی احساسات ناخوشایند و ضد و نقیضی را در ارتباط با فرزندتان تجربه کنید و کاملا هم طبیعی است.
    بارداری ناخواسته هم خب گاهی برخلاف میل و پیش بینی ما رخ می دهد و مسلما با وجود یک فرزند کوچک، دریافت این خبر چندان برایتان خوشایند نیست چرا که تمام تجربیات ناخوشایند قبلی و احساس عدم کنترل اوضاع و آشفتگی را برای شما یادآوری می کند.
    با وجود اینکه طبیعی است که ما موارد مشابه را با توجه به تجربه های قبلی ارزیابی و پیشبینی کنیم اما بهتر است بدانید که الزاما همان موقعیت تکرار نخواهد شد.
    درباره فرزند دوم معمولا تجربه بیشتر است و اغلب پدر و مادرهایی که در شرایط مشابه شما بودند گزارش داده اند که تجربه کاملا متفاوتی داشته اند.
    و این خاصیت ذهن ما هست که در شرایطی که خلق ما پایین است و خسته هستیم، معمولا پیشگویی منفی می کند.
    البته منظور شما از راهنمایی اندکی مبهم بود.
    اگر منظورتان تصمیم گیری درست برای نگه داشتن و یا سقط جنین است که این تصمیمی کاملا شخصی مبتنی بر باورها و ارزشهای افراد است و درست و غلط مشخصی در این زمینه وجود ندارد.
    می وانید برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید زمانی را تصور کنید که ده سال از موقعیت امروزتان و تمام این دشواری ها و تجربیات ناخوشایندتان گذشته است، خودتان را در آن زمان تصور کنید و ببینید اگر امروز چه تصمیمی گرفته بودید و چگونه عمل کرده بودید و چه اقدامی انجام می دادید اکنون (ده سال آینده) احساس بهتری نسبت به این تصمیمتان و خودتان دارید.
    پاسخی که به این تمرین می دهید، تا حدود زیادی مسیر درس و مناسب را به شما نشان می دهد.
    اگر هم منظورتان این است که با نگه داشتن فرزند، چگونه با دشواری های آن روبرو شوید، که پاسخ این است که اگرچه دشوار خواهد بود اما با بهره مندی از منابعی که در اختیار دارید و تجربیاتی که از فرزند اولتان دارید، قطعا احساس کارآمدی تان در این زمینه افزوده خواهد شد و واقعا هم بچه ها بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.
    اگر این را به عنوان یک مسئله در نظر بگیریم، می توان به جای تمرکز بر عمق مشکل و دشواری های آن، به چگونگی مقابله و روبرویی بهتر با آن و گزینه های موجودتان فکر کنید.
    مثلا اینکه از چه کسانی در این مسیر می توانید کمک دریافت کنید.
    چگونه می توانید اطلاعات خودتان را در این زمینه افزایش دهید تا احساس توانمندی بیشتری کنید.
    چگونه می توانید به خودتان کمک کنید تا ذهنتان را به گونه ای مدیریت کنید که تسلیم افکار ناامید کننده نشوید و به جای آن بر کارآمدی و چگونگی مقابله با این مسئله تمرکز کنید و به افکار امیدوار کننده بها دهید.
    در این زمینه برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر و دقیقتر می توانید مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

12. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

در مورد نگهداشتن جنین بهتر است با همسرتان مشورت کنید و همه شرایط خودتان و فرزندتان را مد نظر قرار بدهید و بعد تصمیم گیری داشته باشید اما در مورد شرایط خواب نوازدتان دقت کنید که نوزادان از 4 ماهگی - 1 سال - کودکان در این سن نیاز به 14 تا 15 ساعت خواب دارند. با این حال بسیاری از آن ها در بیشتر طول شب می خوابند و در طول روز و عصر 3 بار چرت می زنند. در طی این مدت واقعا مهم است عادت های خواب سالم برای فرزندتان ایجاد کنیداغلب شیرخواران وقتی شب هنگام بیدار می­ شوند گریه می­ کنند و نیازمند حمایت والدین برای دوباره خوابیدن هستند ولی این حالت از حدود 1 سالگی به بعد تقریبا به کم ترین میزان خواهد رسید.
    یک سری توصیه های کلی به شما می کنم تا در روند خواب بتواند به نوزاد شما کمک کند اما بهتر است این شرایط خوابی اگر با توضیحاتی که بیان کردم هماهنگ نیست بهتر است با متخصص کودکان و همچنین به صورت حضوری با روانشناس بالینی کودک برای بررسی کامل شرایط رشدی و همچنین شرایط زایمان و... مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم نظر دقیق تری بیان کنیم.
    نوزادان زیر 6 ماه ب راحتی می توانند برنامه‌های آموزش خواب را اموش ببینند در طول روز مطمئن شوید که نوزاد در معرض نور روز و فعالیت­های روزانه قرار گرفته است. سعی کنید شب­ ها از فعالیت­ های کودک بکاهید و او را به سمت منفعل بودن ببرید.
    شرایط را برای آرام شدن و خواب آلودگی فراهم کنید مثلا لالایی بخوانید، داستان بگویید و نوزاد را ماساژ بدهید، شواهد علمی نشاد داده که ماساژ و نوازش نوزاد باعث بالا رفتن ملاتونین(هورمون تنظیم خواب) در شب می­ شود. برای اغلب نوزادان حمام کردن می­ تواند به خواب آرام ­تر کمک کند البته بعضی از نوزادان به حمام واکنش هیجانی نشان می­ دهند و ممکن است حتی دیرتر بخوابند بهتر است اگر کودک شما این حالت را دارد شب‌ها او را به حمام نبرید.

در نهایت قبل خواب نوزاد را تغذیه کنید به این موضوع توجه کنید که نوزادتان به اندازه کافی سیر شده باشد ، نور اتاق کودک را تنظیم کنید، میزان سر و صدا و آلودگی‌های صوتی را کاهش بدهید و تا حد امکان از جابجایی و تکان دادن نوزاد خودداری کنید. همه­ ی اینها به شما کمک می­کند تا خواب خوبی را برای نوزاد­تان رقم بزنید.

14. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaver-editor نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    دوست عزیز با توجه به شرایطی که مطرح کردید احساس نگرانی و درماندگی شما کاملا قابل درک است.
    و جای بسی خرسندی است که شما به عنوان پدر اینگونه مشارکت دارید و به نقش و سهم خودتان آگاهید و این مسئله بسیار تحسین برانگیز است.
    فرزندپروری واقعا فرایند دشواری هست و دوران نوزادی تا یک سالگی هم که مشکلات خاص خودش را دارد.
    گریه های بی دلیل نوزادان و اینکه هنوز قلق آنها به دست پدر و مادر نیامده و گاهی که کلا بدقلق بوده و جزو نوزادان دشوا محسوب می شوند.
    نوزادان دشوار اصطلاحی هست که به اینگونه نوزادان گفته می شود و بسیار از پدر و مادر و مراقبان انرژی می گیرند و احساس ناکامی زیادی را به آنها منتقل می کنند و گاهی حتی واقعا شرایط به شدت دشوار، خسته کننده و غیرقابل تحمل می شود.
    بنابراین شما کاملا حق دارید که حتی گاهی احساسات ناخوشایند و ضد و نقیضی را در ارتباط با فرزندتان تجربه کنید و کاملا هم طبیعی است.
    بارداری ناخواسته هم خب گاهی برخلاف میل و پیش بینی ما رخ می دهد و مسلما با وجود یک فرزند کوچک، دریافت این خبر چندان برایتان خوشایند نیست چرا که تمام تجربیات ناخوشایند قبلی و احساس عدم کنترل اوضاع و آشفتگی را برای شما یادآوری می کند.
    با وجود اینکه طبیعی است که ما موارد مشابه را با توجه به تجربه های قبلی ارزیابی و پیشبینی کنیم اما بهتر است بدانید که الزاما همان موقعیت تکرار نخواهد شد.
    درباره فرزند دوم معمولا تجربه بیشتر است و اغلب پدر و مادرهایی که در شرایط مشابه شما بودند گزارش داده اند که تجربه کاملا متفاوتی داشته اند.
    و این خاصیت ذهن ما هست که در شرایطی که خلق ما پایین است و خسته هستیم، معمولا پیشگویی منفی می کند.
    البته منظور شما از راهنمایی اندکی مبهم بود.
    اگر منظورتان تصمیم گیری درست برای نگه داشتن و یا سقط جنین است که این تصمیمی کاملا شخصی مبتنی بر باورها و ارزشهای افراد است و درست و غلط مشخصی در این زمینه وجود ندارد.
    می وانید برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید زمانی را تصور کنید که ده سال از موقعیت امروزتان و تمام این دشواری ها و تجربیات ناخوشایندتان گذشته است، خودتان را در آن زمان تصور کنید و ببینید اگر امروز چه تصمیمی گرفته بودید و چگونه عمل کرده بودید و چه اقدامی انجام می دادید اکنون (ده سال آینده) احساس بهتری نسبت به این تصمیمتان و خودتان دارید.
    پاسخی که به این تمرین می دهید، تا حدود زیادی مسیر درس و مناسب را به شما نشان می دهد.
    اگر هم منظورتان این است که با نگه داشتن فرزند، چگونه با دشواری های آن روبرو شوید، که پاسخ این است که اگرچه دشوار خواهد بود اما با بهره مندی از منابعی که در اختیار دارید و تجربیاتی که از فرزند اولتان دارید، قطعا احساس کارآمدی تان در این زمینه افزوده خواهد شد و واقعا هم بچه ها بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.
    اگر این را به عنوان یک مسئله در نظر بگیریم، می توان به جای تمرکز بر عمق مشکل و دشواری های آن، به چگونگی مقابله و روبرویی بهتر با آن و گزینه های موجودتان فکر کنید.
    مثلا اینکه از چه کسانی در این مسیر می توانید کمک دریافت کنید.
    چگونه می توانید اطلاعات خودتان را در این زمینه افزایش دهید تا احساس توانمندی بیشتری کنید.
    چگونه می توانید به خودتان کمک کنید تا ذهنتان را به گونه ای مدیریت کنید که تسلیم افکار ناامید کننده نشوید و به جای آن بر کارآمدی و چگونگی مقابله با این مسئله تمرکز کنید و به افکار امیدوار کننده بها دهید.
    در این زمینه برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر و دقیقتر می توانید مشاوره تلفنی دریافت نمایید.
    واقعاً صحبت های شما به من دلگرمی خاصی داد، همینطور که فرمودید 10 سال دیگر رو فرض کردم و خودم رو در 10 سال آینده دیدم که دوتا بچه با فاصله یکسال با هزینه و مخارج تحصیل خیلی بالا از پوشاک گرفته تا غیر ذلک واقعاً فکر میکنم در حق هردوشون خیلی ظلم میکنم،همین حالا بچه اول حداقل روزی 10 بار شیر مادرش رو میخوره تصور کنید بخوایم از شیر بگیرمیش آیا ظلم نکردم؟ از طرفی خانمم بارداری سختی داره مرتبا ویار داره هیچی نمی تونه بخوره این یعنی ظلم به هر دو

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    در مورد نگهداشتن جنین بهتر است با همسرتان مشورت کنید و همه شرایط خودتان و فرزندتان را مد نظر قرار بدهید و بعد تصمیم گیری داشته باشید اما در مورد شرایط خواب نوازدتان دقت کنید که نوزادان از 4 ماهگی - 1 سال - کودکان در این سن نیاز به 14 تا 15 ساعت خواب دارند. با این حال بسیاری از آن ها در بیشتر طول شب می خوابند و در طول روز و عصر 3 بار چرت می زنند. در طی این مدت واقعا مهم است عادت های خواب سالم برای فرزندتان ایجاد کنیداغلب شیرخواران وقتی شب هنگام بیدار می­ شوند گریه می­ کنند و نیازمند حمایت والدین برای دوباره خوابیدن هستند ولی این حالت از حدود 1 سالگی به بعد تقریبا به کم ترین میزان خواهد رسید.
    یک سری توصیه های کلی به شما می کنم تا در روند خواب بتواند به نوزاد شما کمک کند اما بهتر است این شرایط خوابی اگر با توضیحاتی که بیان کردم هماهنگ نیست بهتر است با متخصص کودکان و همچنین به صورت حضوری با روانشناس بالینی کودک برای بررسی کامل شرایط رشدی و همچنین شرایط زایمان و... مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم نظر دقیق تری بیان کنیم.
    نوزادان زیر 6 ماه ب راحتی می توانند برنامه‌های آموزش خواب را اموش ببینند در طول روز مطمئن شوید که نوزاد در معرض نور روز و فعالیت­های روزانه قرار گرفته است. سعی کنید شب­ ها از فعالیت­ های کودک بکاهید و او را به سمت منفعل بودن ببرید.
    شرایط را برای آرام شدن و خواب آلودگی فراهم کنید مثلا لالایی بخوانید، داستان بگویید و نوزاد را ماساژ بدهید، شواهد علمی نشاد داده که ماساژ و نوازش نوزاد باعث بالا رفتن ملاتونین(هورمون تنظیم خواب) در شب می­ شود. برای اغلب نوزادان حمام کردن می­ تواند به خواب آرام ­تر کمک کند البته بعضی از نوزادان به حمام واکنش هیجانی نشان می­ دهند و ممکن است حتی دیرتر بخوابند بهتر است اگر کودک شما این حالت را دارد شب‌ها او را به حمام نبرید.

در نهایت قبل خواب نوزاد را تغذیه کنید به این موضوع توجه کنید که نوزادتان به اندازه کافی سیر شده باشد ، نور اتاق کودک را تنظیم کنید، میزان سر و صدا و آلودگی‌های صوتی را کاهش بدهید و تا حد امکان از جابجایی و تکان دادن نوزاد خودداری کنید. همه­ ی اینها به شما کمک می­کند تا خواب خوبی را برای نوزاد­تان رقم بزنید.
    پیش چند تا دکتر فوق متخصص و حتی مدتی هم زیر نظر فوق متخصص خاصی بود اکثرا نظرشون بر رفلکس بود که اونم با شربت تا حدودی رفع شد ولی همچنان بی قراری و بی خوابی ادامه داره دوست دارم زودتر این روزها تموم بشه

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43410
    تشکـر
    11
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودم عزمم بر سقط هست ولی برعکس خانمم بسیار تاکید بر نگه داشتن داره، البته اونم از عواقب سقط بیشتر ترس داره و از اینکه دیگه نتونه باردار بشه تا همین دیشب نتوستیم چشم روی هم بزاریم و 6 صبح هم شیفت کاری داشتم از لحاظ روحی کاملا ریختم بهم نمیدونم چه راهی پیدا کنم تا موقع سقط اذیت نشه و خیلی زود به شرایط عادی برگرده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)