نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عصبی سردرگم

761
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

عصبی سردرگم

سلام مدیر نابودم نه تلاش میکنم نه زندگی واسم مهمه به صدای تلویزیون تو موقع خواب که بقیه تلویزیون نگاه میکنن و صبح که بعضی مومقع روشن میکنن خلاصه به صدای تلویزیون و اهنگ اذربایجانی حساسم چیکار کنم ؟ به خاطر اینجور چیزا درسمو ناجور میخونم اندفعه اینقدر که عصبی بودم رفتم حیاط با این که سرد بود ولی چاره ای نداشتمتا میخوام کل خونه ساکت باشه من درس بخونم ولی اینطوری هم نمیشه به نظرت چیکار کنم احساس میکنم پدر و مادرم منو درک نمکنن یعنی زیاد درک نمیکنن میگن درد تو بی دردیه ولی من واقعا یه زمانی میخواستم بمیرمو راحت شم ولی الان بهترم فقط خسته ام همین کمکم کنین لطفا میدونم این ندمیم باریه که ازتون کمک خواستم اما خواهشا کمکم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : عصبی سردرگم

نقل قول نوشته اصلی توسط redrabbit نمایش پست ها
    سلام مدیر نابودم نه تلاش میکنم نه زندگی واسم مهمه به صدای تلویزیون تو موقع خواب که بقیه تلویزیون نگاه میکنن و صبح که بعضی مومقع روشن میکنن خلاصه به صدای تلویزیون و اهنگ اذربایجانی حساسم چیکار کنم ؟ به خاطر اینجور چیزا درسمو ناجور میخونم اندفعه اینقدر که عصبی بودم رفتم حیاط با این که سرد بود ولی چاره ای نداشتمتا میخوام کل خونه ساکت باشه من درس بخونم ولی اینطوری هم نمیشه به نظرت چیکار کنم احساس میکنم پدر و مادرم منو درک نمکنن یعنی زیاد درک نمیکنن میگن درد تو بی دردیه ولی من واقعا یه زمانی میخواستم بمیرمو راحت شم ولی الان بهترم فقط خسته ام همین کمکم کنین لطفا میدونم این ندمیم باریه که ازتون کمک خواستم اما خواهشا کمکم کنین

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

باتوجه به تمام هفت هشت تا تاپیک های شما و تمام حرفایی که تا الان گفتین باید گفت شما دچار انواع وسواس هستین و متاسفانه به حدی پیشرفته هست که باعث میشه تمام انرژی فکر و ذهن و جسم شما تخلیه بشه و حتی نمیتونید کوچیک ترین صدا هارو تحمل کنید

دوست گرامی اینجا کسی نمیتونه بهت کمک کنه بجز اینکه بگن باید چیکار کنی و تا زمانی که خودت رسما اقدام نکنی کاری از پیش نمیره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام
    دوست عزیز به نظر می رسد به خاطر نداشتن تمرکز و هیجانات و احساسات شدیدی که تجربه می کنید، آشفته و پریشان هستید.
    بله ممکن است دیگران شما را درک نکنند چون تجربیات و شرایط شما را ندارند و در موقعیت شما هم قرار ندارند و آنها هم ادراک خودشان را دارند که ممکن است برای شما غیرقابل درک باشد.
    می توانید دقایقی را در روز به صحبت کردن با دوست صمیمی یا کسیکه با او رابطه خوبی دارید، اختصاص دهید و با او احساسات و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چه احساساتی را تجربه می کنید.
    اما چیزی که مهم است این است که چگونه سعی کنید خودتان را متمرکز نگه دارید و اضطراب و تنش خودتان را کمی کاهش دهید تا بتوانید درس بخوانید.
    در ادامه یک تمرین مطرح می شود که می توانید آن را روزانه و قبل از شروع به درس خواندن انجام دهید:
    در وضعیتی راحت و آرام بنشینید.
    دستهای خود را روی زانوها و یا اگر پشت میز نشسته اید، بر روی میز قرار دهید.
    به صداهای اطرافتان در اتاق توجه کنید و به خودتان اجازه دهید که در همین لحظه و در اکنون حضور داشته باشید.
    سپس یک یا هر دوی دستانتان را روی شکم خود بگذارید.
    به نحوه نفس کشیدن و حرکات شکمتان که به هنگام دم و بازدم عقب و جلو رفته و حرکت می کند، بدون اینکه نحوه نفس کشیدنتان را تغییر دهید، توجه کنید. فقط و فقط توجه کنید.
    حالا پنج بار به همان شیوه معمولی نفس بکشید بدون هیچ تلاشی برای تغییر شیوه نفس کشیدنتان.
    به اینکه اکنون چه احساساتی دارید توجه کنید.
    اگر احساس اضطراب، نگرانی، غم و یا هر احساس آزاردهنده و ناخوشایند دیگری دارید، نفس عمیق بکشید به طوریکه به هنگام دم و بازدم تصور کنید به آرامی فضایی در درون شما برای این احساسات ایجاد می شود.
    پنج بار نفس عمیق بکشید و هربار به دم بازدم خودتان توجه کنید و فقط توجه کنید.
    حالا به اطرافتان نگاه کنید.
    چه چیزهایی می بینید؟ پنج چیزی که می بینید را نام ببرید.
    حالا به صداهایی که می شنوید توجه کنید.
    چه صداهایی می شنوید؟ آنها را برای خودتان نام ببرید.
    به بوهایی که در فضا پیچیده است توجه کنید.
    آیا بوی خاصی به مشامتان می رسد؟
    به قسمتهایی از بدنتان که در تماس با صندلی و یا لباستان است توجه کنید.
    دوست عزیز این تمرین را اگر روزانه و در مواقعی که خیلی آشفته هستید و یا قبل از شروع درس خواندن می توانید انجام دهید.
    افراد معمولا تجربه های متفاوتی بعد از انجام این تمرین دارند که شما هم می توانید آن را انجام دهید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام
    دوست عزیز به نظر می رسد به خاطر نداشتن تمرکز و هیجانات و احساسات شدیدی که تجربه می کنید، آشفته و پریشان هستید.
    بله ممکن است دیگران شما را درک نکنند چون تجربیات و شرایط شما را ندارند و در موقعیت شما هم قرار ندارند و آنها هم ادراک خودشان را دارند که ممکن است برای شما غیرقابل درک باشد.
    می توانید دقایقی را در روز به صحبت کردن با دوست صمیمی یا کسیکه با او رابطه خوبی دارید، اختصاص دهید و با او احساسات و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چه احساساتی را تجربه می کنید.
    اما چیزی که مهم است این است که چگونه سعی کنید خودتان را متمرکز نگه دارید و اضطراب و تنش خودتان را کمی کاهش دهید تا بتوانید درس بخوانید.
    اگرچه نمی دانیم نمی دانیم تا چه اندازه به مطالب و تمریناتی که در پاسخ به پستهای قبلیتان دریافت کردید، عمل کردید.
    با این حال در ادامه یک تمرین مطرح می شود که می توانید آن را روزانه و قبل از شروع به درس خواندن انجام دهید:
    ۱- در وضعیتی راحت و آرام بنشینید.
    ۲- دستهای خود را روی زانوها و یا اگر پشت میز نشسته اید، بر روی میز قرار دهید.
    به صداهای اطرافتان در اتاق توجه کنید و به خودتان اجازه دهید که در همین لحظه و در اکنون حضور داشته باشید.
    ۳- سپس یک یا هر دوی دستانتان را روی شکم خود بگذارید.
    و به نحوه نفس کشیدن و حرکات شکمتان که به هنگام دم و بازدم عقب و جلو رفته و حرکت می کند، بدون اینکه نحوه نفس کشیدنتان را تغییر دهید، توجه کنید. فقط و فقط توجه کنید.
    ۴- حالا پنج بار به همان شیوه معمولی نفس بکشید بدون هیچ تلاشی برای تغییر شیوه نفس کشیدنتان.
    ۵- به اینکه اکنون چه احساساتی دارید توجه کنید.
    اگر احساس اضطراب، نگرانی، غم و یا هر احساس آزاردهنده و ناخوشایند دیگری دارید، نفس عمیق بکشید به طوریکه به هنگام دم و بازدم تصور کنید به آرامی فضایی در درون شما برای این احساسات ایجاد می شود.
    ۶- پنج بار نفس عمیق بکشید و هربار به دم بازدم خودتان توجه کنید و فقط توجه کنید.
    ۷- حالا به اطرافتان نگاه کنید.
    چه چیزهایی می بینید؟ پنج چیزی که می بینید را نام ببرید.
    ۸- حالا به صداهایی که می شنوید توجه کنید.
    چه صداهایی می شنوید؟ آنها را برای خودتان نام ببرید.
    ۹-به بوهایی که در فضا پیچیده است توجه کنید.
    آیا بوی خاصی به مشامتان می رسد؟
    ۱۰- اکنون به قسمتهایی از بدنتان که در تماس با صندلی و یا لباستان است توجه کنید.
    دوست عزیز این تمرین را اگر روزانه و در مواقعی که خیلی آشفته هستید و یا قبل از شروع درس خواندن می توانید انجام دهید.
    افراد معمولا تجربه های متفاوتی بعد از انجام این تمرین دارند که شما هم می توانید آن را انجام دهید.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

ممنونم مشاور فقط منظورتون از اینکه به ارامی فضایی درون من از احساسات نگران کننده به وجود میاد چی بود ؟ یعنی اروم اروم بهشون توجه کنم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام
    به نظرم پدر و مادرت راست میگن و مشکل تو بی دردیه تن سالم امکانات همه چیز داری فقط برا یه چیز مزخرف به نام درس اینقدر داری حساسیت به خرج میدی و لحظاتت رو خراب میکنی ...
    به خودت بیا و به چیزهای کوچیک حساس نشو

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام تو میدونی من چی کشیدم نمیدونی که یا تقصیر خودم بوده یا عوامل محیطی یا هر چی ببین ذهنم پر شده از بدبینی نفرت عصبانیت خشم من از سوم دبستان لبم رو میکندم اگه توو اولین پست من که نا امیدی وپوچیه نگاه کنه این موضوع رو بیان کردم ولی در کل چون ذهن حساسی دارم رو همه چیز زیاد حساسم و خودمم تلاش نمیکنم و خسته شدم اینا هم موثر و به خاطر چیزای ریز که درنظر بقیه کوچیکن اما واسه ذهن من بزگ میاد ولی نباید زود قضاوتم کنی البته مادرم فقط این موضوع رو گفت ولی مهم نیست چون هیچ کس مثل بقیه نیست و یکی از مشکلاتم اینه که نمیتونم درک کنم تفاوتی که بین ادما هستش پس لطفا تو این جور موقع ها اگه حالا همدلی هم نمیکنی ته دل طرفو خالی نکن میدونم منظوری نداشتی فقط نظرتو گفتی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)