نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بر سر دو راهى ازدواج

747
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بر سر دو راهى ازدواج

سلام من پسرى سى ساله هستم و مجرد
    تحصيلات ليسانس و سربازى رفتم و كارمند هستم با درآمد خوب خدارو شكر
    تابحال دوست دختر نداشتم و رفيق باز هم نيستم
    خيلى دوست دارم ازدواج كنم ولى يكسرى مشكلات سد راه بنده هست
    اول اينكه استرسى هستم و از جمع گريزون و تو آينده در مهمانى هاى خانوادگى به مشكل خواهم خورد
    دوم اينكه شديدا از مسايلى مثل مهريه ترس دارم و دوست ندارم مهريه بيشتر از ١٤ سكه باشه و ميترسم كار به طلاق بكشه. چون متاسفانه آمار طلاق تو جامعه بالاست و دور و برى هام طلاق گرفتن ميترسم!
    سوم اينكه مشكلات خانوادگى دارم و همه تو خانواده ام با هم قهر هستن و خانواده درست و حسابى ندارم و نميدونم خانواده دختر چطور قراره با اين خانواده وحشتناك من روبرو بشن!
    چهارم اينكه هيچ دخترى رو سراغ ندارم و نميدونم از كجا پيدا كنم و شديدا خجالت زده ام به مادرم بگم و مشكلات شماره قبلى باعث ميشه بدتر زبانم باز نشه و به مادرم يا خواهرم بگم
    بنظر شما ازدواج با اين شرايط من منطقى است؟
    تشكر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بر سر دو راهى ازدواج

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز شما خواسته ای دارید و آن هم این است که بتوانید ازدواج کنید.
    مانند هر فرد دیگری بخشی از امکانات و پتانسیل ها و شرایط لازم برای این اقدام را دارید (مانند استقلال مالی و سربازی و شغل ثابت و...) و بخشی را فکر می کنید که ندارید و یا می توانید در آن بهتر شوید و بعد اقدام کنید.
    حالا به جای تمرکز بر نداشته ها و گیر افتادن در چرخه معیوب افکار و احساسات منفی و ناخوشایند، به نظر می رسد بهتر باشد بر حل این مساله، یعنی چگونگی برطرف کردن مشکلات احتمالی موجود و کسب آمادگی لازم و کافی برای اقدام جهت ازدواج تمرکز کنید و گزینه های موجود را پیدا و بعد بررسی و اقدام نمایید.
    به عنوان مثال اگر فکر می کنید در زمینه مهارتهای اجتماعی ضعیف هستید می توانید برای توانمند سازی خودتان در این زمینه هدف گذاری و اقدام نمایید.
    یا اگر فکر می کنید ممکن است مشکل شما فراتر از یک عدم مهارت و در حد یک مشکل و مسئله روانشناختی باشد، می توانید برای دریافت کمک حرفه ای و انجام بررسی و ارزیابی لازم و به دنبال آن مداخله و درمان مورد نیازتان برنامه ریزی و اقدام نمایید (همچنین به نظر می رسد افکار نگرانی زیادی دارید که شاید نیازمند بررسی جدیتر باشد).
    درباره مسائل و مشکلات خانوادگی هم ببینید چگونه می توانید آن را به بهترین شکل مدیریت کنید تا کمترین آسیب متوجه شما شود و مانع شما برای رسیدن به خواسته تان نشود.
    تمام این موارد از جمله اقدامات موثری بودند که می توانید در مسیر رسیدن به خواسته تان انجام دهید که اگر به حل مشکل به جای خود مشکل تمرکز کنید حتما گزینه های بیشتر و بهتری هم به ذهنتان خواهد رسید.
    این نکته را هم به عنوان بخشی از واقعیت در نظر داشته باشید که اگر بخواهیم منتظر بمانیم تا همه شرایط به صورت ایده آل فراهم شود، زمان موعود هرگز از راه نخواهد رسید چرا که همواره مواردی وجود دارند که می توانند مانع شوند و یا شرایط هرگز ایده آل نخواهد شد و چنین توقع و انتظاری اساسا غیر واقع بینانه و نشدنی است.
    نکته دیگر این که همواره همه چیز تحت کنترل و اراده ما نیست و چون توان و انرژی انسان محدود است مهم است که در ابتدا تشخیص دهیم چه چیزهایی در دایره اختیارات و کنترل ما هست که در گام بعدی بتوانیم بر روی همان متمرکز شده و انرژی مان را صرف همان حوزه کنیم و بیهوده وقت و انرژی خودمان را هدر ندهیم.
    به نظر می رسد تنها چیزی که تحت اراده و کنترل ما هست رفتاری است که انجام می دهیم و می توانیم در مسیر خواسته ها و نیازهای خودمان برنامه ریزی کرده و دست به اقدامات موثر بزنیم و برای رفع موانع موجود در این مسیر تلاش کنیم.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بر سر دو راهى ازدواج

سلام به شما دوست عزیز
    یک سری نگرانی ها برای وارد شدن به مسئولیت بزرگ تر مانند ازدواج کاملا طبیعی می باشد اما اگر این نگرانی ها به اضطراب تبدیل شود و در عملکرد شما تاثیر منفی داشته باشد می تواند آسیب زا باشد .
    دقت کنید که این میزان از اضطراب و تمرکز بر آنچه ندارید می تواند با مسئله جمع گریزی شما ارتباط داشته باشد پس بهتر است در این مسیر این جمع گریزی و اضطراب هایی را که با آن مواجهه هستید را به کمک شناخت درمانگر و یا روان درمانگر مورد بررسی قرار بدهید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم تا اول بتوانید اضطراب های خود را بهتر بشنساید و نتیجه گیری بهتری داشته باشید و بعد در مورد موضوع ازدواج بر اساس معیارهایی که دارید اقدام کنید .
    بهتر است در مورد مشکلات خانوادگی نیز دقت کنید که در کنار اینکه شما عضوی از جمع یک خانواده می باشید اما اجباری بر شبیه بودن و سبک رفتاری مانند آنها نمی باشد و در آینده و زادواج نیز بهتر است زندگی مشترک از زندگی خانوادگی جدا باشد تا مشکلات خانوادگی و یا زندگی مشترک به یکدیگر وارد نشود و شما بتوانید مسیر رشدی خود را طی کنید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685895

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد