نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چطور خودم رو وارد روابط اجتماعی و عاطفی کنم؟

2467
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43701
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چطور خودم رو وارد روابط اجتماعی و عاطفی کنم؟

سلام, من یک پسر تهرانی 30 ساله هستم که خداروشکر دستم به دهنم میرسه... کار خوب دارم, سربازی و دانشگاهم تموم شده ولی یه مشکلی که دارم شدیدا حس می کنم بخاطر نداشتن روابط عاطفی دارم مریض میشم و افسردگی به سراغم اومده و گوشه گیر شدم...
    نه فقط روابط عاطفی, کلا دوستی ندارم و آدم تنهایی هستم که همیشه هم کوه میرم یا اینور اونور یا با خانواده هستم یا تنها! البته بیشتر تنها
    با توجه به سن و سالم و شرایط خودم خیلی دوست دارم وارد یک رابطه عاطفی بشم و تجربه کنم. حالا که بحث بیماری کرونا پیش اومده و فهمیدم چقدر انسان زود میمیره و تو این زندگی چقدر زود دیر میشه میخوام دست بکار بشم و با رسیدن به چیزایی که دوست دارم از این زندگی انتقام بگیرم!
    بنظر شما چطور این زنجیره روابط اجتماعی ام رو گسترش بدم؟ چطور بتونم وارد یک رابطه عاطفی بشم و بیشتر دنبال نظرات دوستان هستم
    مورد ازدواج هم وجود داره البته! ولی من اصلا به ازدواج فکر نمی کنم و احساس میکنم اصلا بلد نیستم خانم هارو و نیاز دارم بیشتر بدونم یک رابطه عاطفی با یک خانم چه چالش هایی داره
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : چطور خودم رو وارد روابط اجتماعی و عاطفی کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط danial30 نمایش پست ها
    سلام, من یک پسر تهرانی 30 ساله هستم که خداروشکر دستم به دهنم میرسه... کار خوب دارم, سربازی و دانشگاهم تموم شده ولی یه مشکلی که دارم شدیدا حس می کنم بخاطر نداشتن روابط عاطفی دارم مریض میشم و افسردگی به سراغم اومده و گوشه گیر شدم...
    نه فقط روابط عاطفی, کلا دوستی ندارم و آدم تنهایی هستم که همیشه هم کوه میرم یا اینور اونور یا با خانواده هستم یا تنها! البته بیشتر تنها
    با توجه به سن و سالم و شرایط خودم خیلی دوست دارم وارد یک رابطه عاطفی بشم و تجربه کنم. حالا که بحث بیماری کرونا پیش اومده و فهمیدم چقدر انسان زود میمیره و تو این زندگی چقدر زود دیر میشه میخوام دست بکار بشم و با رسیدن به چیزایی که دوست دارم از این زندگی انتقام بگیرم!
    بنظر شما چطور این زنجیره روابط اجتماعی ام رو گسترش بدم؟ چطور بتونم وارد یک رابطه عاطفی بشم و بیشتر دنبال نظرات دوستان هستم
    مورد ازدواج هم وجود داره البته! ولی من اصلا به ازدواج فکر نمی کنم و احساس میکنم اصلا بلد نیستم خانم هارو و نیاز دارم بیشتر بدونم یک رابطه عاطفی با یک خانم چه چالش هایی داره
    ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . طی خوندن گزارشات شما ابتدا یه سوال ذهن فرد رو متوجه میکنه

1.چرا وقتی شرایط شما برای ازدواج محیاست قصد ازدواج ندارین ؟
    آیا دلیل خاصی که با دیگاه منفی مرتبط باشه دارین یا خیر ؟ درصورتی که لازم میدونید به این سوال پاسخ بدین

اگر تنها علتی که باعث میشه به ازدواج فکر نکنین عدم شناخت خانم ها هست خب در اشتباه هستین چون شما همواره دارین به مراحل بالاتر سنی پا میگزارین و این باعث میشه تا فرصت های مناسب و کیس های موجود برای ازدواج موفق برای شما کاهش پیدا کنه
    شما میتونید برای ازدواج اقدام کنید علاوه بر این از طریق خوندن کتاب های مخصوص و گزارش های حاصل از تحقیقات به اطلاعات پایه آگاهی پیدا کنید ( برای آغاز مسیر ) وبعد از ازدواج با چالش ها و نیاز های خانم خودتون آشنا میشین که برای زندگی شما بسیار سازنده تر خواهد بود

چون شما حتی اگر موفق بشین ارتباط هاتون رو با خانم ها گسترش بدی اینو بدون تجربیاتی که بایک خانم خواهید داشت اصلا اطلاعات مناسبی برای شناخت کل خانم ها در اختیار شما نمیزاره

چرا که خانم ها هرکدام ویژگی های اخلاقی و رفتاری منحصر به خود را دارن که فقط مختص خودشون هست و همه ی خانم ها اون ویژگی را ندارن
    درواقع ویژگی های اخلاقی خانم ها دو دسته میشه که دسته اول شامل ویژگی های همگانی میشه که باسرچ در گوگل و خوندن کتاب میتونید بفهمین ( و اصلا نیاز نیست برای فهمیدنش وارد رابطه با کسی که قرار نیست باهاش ازدواج کنید بشین ) و دسته دوم شامل ویژگی های شخصی میشه که هرگز در تمام خانم ها مشترک نیست

به نظرم وقت با ارزشتون رو برای پروسه ازدواج بار گزاری کنید که پروسه ازدواج از زمان اقدام تا زمان نتیجه میتونه چند سال طول بکشه

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    شما با شناخت بهتر نیازهایتان و ایجاد روابط اجتماعی که می تواند با حضور بیشتر در اجتماعات و یا روابط دوستی و خانوادگی باشد می توانید با ایجاد ارتباط بهتر در جهت افزایش روابط خود گام بردارید اما موضوع پر اهمیت در اینجا این است که آیا مشکلی در ایجاد ارتباط با افراد دارید به این معنا که در جمع می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید ؟ با چه افکاری و احساساتی در زمان روبرو شدن با روابط دوستی مواجهه می شوید ؟ در این مسیر شناخت بهتر نیازها و احساساتتان به شما کمک می کند تا این مسیر را بهتر طی کنید .

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43701
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام , ممنون از دوستان که جواب دادن
    من با کمی جستجو متوجه شدم که اضطراب جمع یا اجتماعی دارم
    چون خودم وارد جمعی میشم و مثلا بین همکارا می خوام صحبت کنم یهو دچار تعریق و استرس یا حالات هیجان میشم و بخاطر همین موارد کلا از جمع و دورهمی بیزارم
    برای اینکه این حالت حملات بهم دست میده بخاطر همینه که گوشه گیر شدم!
    خوبه خداروشکر حداقل تو شناخت مشکل ام یک مرحله رفتم جلو و فهمیدم که اضطراب جمع یا اجتماعی دارم
    بنظر شما برای درمانش باید چیکار کنم؟ مثلا میخوام آرایشگاه هم برم استرس میگیرم و یا تا بانک برم کارم رو انجام بدم
    ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)