نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بارداری ناخواسته و ivig

2630
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43730
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بارداری ناخواسته و ivig

سلام خدمت دوستان
    من بارداری اولم ناموفق بود ودر هفته 26 ضربان جنین متوقف شد و ختم بارداری
    بارداری دومم با مصرف پنج ماه انوکسپارين و تا ماه هفتم بارداری سرم ivig تزریق کردم و به سلامتی فرزندم به دنیا اومد
    الان ناخواسته باردارم
    فرزندم 19 ماهشه هنوز پوشک میشه و شیر میخوره
    و ضمنا برای این بارداری هم باید سرم و آمپول تزریق کنم
    برای اینکار هم باید به تهران رفت و آمد کنم
    خودمم شهر غریب هستم و کسی رو ندارم ک پسر کوچيکم رو ساعتی پيشش بذارم
    واقعا شرایط سختیه مستأصل شدم
    کسی هست منو راهنمایی کنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : بارداری ناخواسته و ivig

نقل قول نوشته اصلی توسط مانلی0000 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من بارداری اولم ناموفق بود ودر هفته 26 ضربان جنین متوقف شد و ختم بارداری
    بارداری دومم با مصرف پنج ماه انوکسپارين و تا ماه هفتم بارداری سرم ivig تزریق کردم و به سلامتی فرزندم به دنیا اومد
    الان ناخواسته باردارم
    فرزندم 19 ماهشه هنوز پوشک میشه و شیر میخوره
    و ضمنا برای این بارداری هم باید سرم و آمپول تزریق کنم
    برای اینکار هم باید به تهران رفت و آمد کنم
    خودمم شهر غریب هستم و کسی رو ندارم ک پسر کوچيکم رو ساعتی پيشش بذارم
    واقعا شرایط سختیه مستأصل شدم
    کسی هست منو راهنمایی کنه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

آیا قصد سقط جنین دارین ؟
    باتوجه به سرمی که نام بردین بیماری شما جز بیماری های خود ایمن هست چون سرم ivig برای این دسته بیماری ها و بیماری های عفونتی شدید تجویز میشه
    بیماری های زیادی هستند که منجر میشه مادر نیاز به مراقبت در دوران بارداری و قبل بارداری داشته باشه ( تزریق سرم ها و امپول ها و واکسن ها ) که همگی باید تحت نظر پزشک انجام بشه

به نظر من به پزشک خودتون مراجعه کنید و دنبال پروسه درمان باشین اما هیچ گاه خود سرانه اقدام به سقط نکنید چون اگر مشکل شما در اختلالات کروموزومی جنینی باشه اگر بدون واکسن های قبل و بعد سقط
    عمل سقط رو انجام بدین دیگه بچه دار نمیشین و دچار مشکلات عفونتی شدید رحمی خواهید شد

ضمن اینکه سقط جنین گناه بزرگیه اما شما در شرایط خاص قرار دارین که فقط باید به دستور پزشک توجه کنید و طبق دستور پزشک شاید باید سقط کنید به خاطر تزریق نکردن آمپول ( بارداری محافظت نشده ) وشاید باید به بارداری ادامه بدین تازمانی که جنین به خاطر اِدَم خود به خود سقط بشه ( مثل اولین بارداریتون )

توی پست بعدی براتون توضیحات تکمیلی تر میدم

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

به احتمال ضعیف توی اولین بارداری و درنتیجه سقط جنین دکتری که مسئولیت جراحی و تخلیه جنین رو برعهده داشته کارش رو به خوبی انجام نداده و شما دچار عفونت در بدن یا رحم شدین و طوری این عفونت زیاد بوده که دچار بیماری خود ایمن شدین به طوری که بدن به خودش آسیب میزنه بجای مقابله با عفونت ها ( اسیب به خود = سقط ناگهانی جنین سالم )

اما چرا احتمال ضعیف : چون اگر مشکل شما به خاطر عفونت در سقط بود عفونت شما هرچند شدید و زیاد ( شدید و زیاد به خاطر تجویز ivig ) اما مقطعی بود و دیگه توی بارداری های بعدی نیاز به تزریق ivig و امپول نبود

به احتمال زیاد مشکل شما به خاطر موارد زیر هستند

چرا که ivig برای بیماری های عفونتی و خود ایمن درقالب داروهای آنتی بادی یا ایمو گلوبین تجویز میشه
    یا اینکه شما دچار بیماری های دسته ثانویه خودایمن نظیر ام اس و ......هستین که دراین صورت اگر دارو های متداول اثر گزاری لازم رو نداشته باشه IVIG (ایمونوگلوبولینی که داخل رگ تزریق میشه و مدت تزریق دوباره توسط پزسک تعین میشه ) داروی موثر در این زمینه هست
    بارداری هایی که نیاز به مراقبت و سرم و درمان قبل از حاملگی و حین حاملگی دارن به دو دسته بارداری هایی همراه اختلال کروموزومی و بارداری های غیر ایمیون تقسیم میشن

هیدرو پس جنین - آمینیو سنتز - آنتی بادی و کومبس غیر مستقیم

در ﺑﯿﻤﺎری ﻫﯿﺪروﭘﺲ ﻓﺘﺎﻟﯿﺲ (ﻫﯿﺪروﭘﺲ ﺟﻨﯿﻨﯽ) ﺟﻨﯿﻦ ﯾﺎ ﻧﻮزاد دﭼﺎر ادم ﺷﺪﯾﺪ زﯾﺮ ﺟﻠــﺪی ﻫﻤـﺮاه ﺗﺠﻤـﻊ ﻣـﺎﯾﻊ در حفرات صفاقی و پلور میشه همولیز شدید - هیپر پلاژی - رده اریتروئید در مغز استخوان خونسازی خارج از مغز استخوان در کبد و طحال اختلال عملکرد کبدی و آسیت و ادم از علایم همراه آن هست
    هیدرو پس جنینی به دونوع ایمیون و غیر ایمیون تقسیم میشه
    نوع ایمیون به علت ناسازگاری Rh و نوع غیر ایمیون بعلل کروموزومی _ ناهنجاری قلبی _ عروقی _ اسکلتی _ و...ایجاد میشه

تشخیص : از طریق سونوگرافی ، ارزیابی مادر از طریق کنترل دقیق توسط پزشک ماما و کنترل آنتی بادی کومبس مستقیم و غیر مستقیم انجام میشه
    درصورت خطر ناک بودن وضعیت جنین انتقال خون داخل رحمی و ختم حاملگی به عنوان درمان باید صورت بشه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

به احتمال ضعیف توی اولین بارداری و درنتیجه سقط جنین دکتری که مسئولیت جراحی و تخلیه جنین رو برعهده داشته کارش رو به خوبی انجام نداده و شما دچار عفونت در بدن یا رحم شدین و طوری این عفونت زیاد بوده که دچار بیماری خود ایمن شدین به طوری که بدن به خودش آسیب میزنه بجای مقابله با عفونت ها ( اسیب به خود = سقط ناگهانی جنین سالم )

اما چرا احتمال ضعیف : چون اگر مشکل شما به خاطر عفونت در سقط بود عفونت شما هرچند شدید و زیاد ( شدید و زیاد به خاطر تجویز ivig ) اما مقطعی بود و دیگه توی بارداری های بعدی نیاز به تزریق ivig و امپول نبود

چرا که ivig برای بیماری های عفونتی و خود ایمن درقالب داروهای آنتی بادی یا ایمو گلوبین تجویز میشه
    یا اینکه شما دچار بیماری های دسته ثانویه خودایمن نظیر ام اس و ......هستین که دراین صورت اگر دارو های متداول اثر گزاری لازم رو نداشته باشه IVIG (ایمونوگلوبولینی که داخل رگ تزریق میشه و مدت تزریق دوباره توسط پزسک تعین میشه ) داروی موثر در این زمینه هست
    بارداری هایی که نیاز به مراقبت و سرم و درمان قبل از حاملگی و حین حاملگی دارن به دو دسته بارداری هایی همراه اختلال کروموزومی و بارداری های غیر ایمیون تقسیم میشن

در ﺑﯿﻤﺎری ﻫﯿﺪروﭘﺲ ﻓﺘﺎﻟﯿﺲ (ﻫﯿﺪروﭘﺲ ﺟﻨﯿﻨﯽ) ﺟﻨﯿﻦ ﯾﺎ ﻧﻮزاد دﭼﺎر ادم ﺷﺪﯾﺪ زﯾﺮ ﺟﻠــﺪی ﻫﻤـﺮاه ﺗﺠﻤـﻊ ﻣـﺎﯾﻊ در حفرات صفاقی و پلور میشه همولیز شدید - هیپر پلاژی - رده اریتروئید در مغز استخوان خونسازی خارج از مغز استخوان در کبد و طحال اختلال عملکرد کبدی و آسیت و ادم از علایم همراه آن هست
    نوع ایمیون به علت ناسازگاری Rh و نوع غیر ایمیون بعلل کروموزومی _ ناهنجاری قلبی _ عروقی _ اسکلتی _ و...ایجاد میشه

تشخیص : از طریق سونوگرافی ، ارزیابی مادر از طریق کنترل دقیق توسط پزشک ماما و کنترل آنتی بادی کومبس مستقیم و غیر مستقیم انجام میشه
    درصورت خطر ناک بودن وضعیت جنین انتقال خون داخل رحمی و ختم حاملگی به عنوان درمان باید صورت بشه

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43730
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها

من بارداری اولم جنین رو بدون جراحی و به صورت طبیعی دفع کردم و.کالبد شکافی هم.انجام دادم که جنین سالم و هیچ مشکلی نداشت فقط قلبش نميزد دیگه ....
    و قبل از. بارداری دوم تحت نظر دکتر سقط مکرر آزمایشات ژنتیک و تخصصی دادم
    به من گفتن بهتره این آمپول و سرم ها رو بزنم
    و الان متاسفانه پزشک من مهاجرت کردن و الان پزشکی که در این زمینه متخصص باشه به این زودی نوبت نمیدن

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط مانلی0000 نمایش پست ها
    من بارداری اولم جنین رو بدون جراحی و به صورت طبیعی دفع کردم و.کالبد شکافی هم.انجام دادم که جنین سالم و هیچ مشکلی نداشت فقط قلبش نميزد دیگه ....
    و قبل از. بارداری دوم تحت نظر دکتر سقط مکرر آزمایشات ژنتیک و تخصصی دادم
    به من گفتن بهتره این آمپول و سرم ها رو بزنم
    و الان متاسفانه پزشک من مهاجرت کردن و الان پزشکی که در این زمینه متخصص باشه به این زودی نوبت نمیدن
    سلام مجدد

بله گفتم احتمال اینکه شما به دلیل سقط دچار عفونت شده باشین و درنتیجه براتون ivig تجویز کردن کم هست علت رو هم گفتم
    اگر دقت کنید توی پست دومی که براتون گزاشتم گفتم از علل این که براتون ivig تجویز کردن به دلایل ایمیون و غیر ایمیون هستند

که خودتون توی این پست گفتین آزمایشات ژنتیک دادین و دکتر براتون ivig تجویز کرده ( تشخیص دکتر غیر ایمیون بوده = اختلالت کروزو می و ژنتیکی )
    متاسفانه اختلال ت کرومی همیشه به شکل ناهنجاری در جنین نیست و برای همینه شما میگین که جنین هیچ مشکلی نداشت بجز ایست قلبی
    به احتمال زیاد دکتر شما حتماً تست های غربالگری جنین به ویژه تست ژنتیکی جنین (تست NIPT یا cell-free DNA) رو انجام داده و طبق نتایج متوجه شده علت ایست قلبی نا گهانی جنین دلایل کروزو می وژنتیک هستند

درواقع کروموزوم های شما تحت تاثیر بارداری واکنش منفی نشون میده و باعث صدمه به دستگاه تنفسی جنین میشه
    برای همین دارویی که برای بیماری های خود ایمن یا بیماری های ژنتیک تجویز میشه پزشک برای شماهم تجویز کردن

لازم نیست حتما به پزشک قبلی مراجعه کنید توی شهر خودتون به متخصص مراجعه کنید و مدارک پزشکی که قبلا داشتین رو به پزشک جدید ارائه بدین ایشون بهتون میگه باید چیکار کنید
    ویرایش توسط Saltanat : 04-19-2020 در ساعت 06:36 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)