نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل با پدر

673
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با پدر

سلام من ۲۶ سالمه و از ۱۹ سالگی با پدرم مشکل دارم ایشون با هر خواستگاری که برام میومد تو خونه دعوا راه مینداخت و میخواستن به زور من ازدواج کنم با کسایی که فقط باب میل ایشون بودن و هیچ عشقی در میان نبود من برای ادامه تحصیل از بابام جدا شدم و نیخواستم که زندگی خودم رو بسازم تا مقطع فوق لیسانس ادامه دادم و در این دوره تصمیم گرفتم از جو خانواده ام دور باشم با مادرم مشکلی ندارم و مادرم با من هم نظر هست ولی در این بازده زمانی از ۱۹ سالگی تا هم اکنون مدام این دعواها ادامه داره و مدام پدرم میگه ازدواج نکردی ابرومونو بردی و مدام نفرین میکنه حتی تو دعوا با مادرم تحدید کرده که مارو میکشه و بارها حتی خودزنی کرده من برای خواسته پدرم برای ازدواج بارها وارد رابطه شدم و با هدف ازدواج خواستم با روش خودم به خواسته پدرم برسم با کسی که دوست دارم ولی به دلیل عجله و تحت فشار بودن بارها انتخاب های غلط کردم و شکست خوردم و اخرین شکستم رابطه ایی بود که بعد از دوسال تموم شد و من باز شکست خوردم راهنمایی میکنید به روانپزشک برم یا روانشناس کی میتونه کمک کنه من اطمینان دارم پدرم هم مشکل داره میشه راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مشکل با پدر

نقل قول نوشته اصلی توسط Melikaz نمایش پست ها
    سلام من ۲۶ سالمه و از ۱۹ سالگی با پدرم مشکل دارم ایشون با هر خواستگاری که برام میومد تو خونه دعوا راه مینداخت و میخواستن به زور من ازدواج کنم با کسایی که فقط باب میل ایشون بودن و هیچ عشقی در میان نبود من برای ادامه تحصیل از بابام جدا شدم و نیخواستم که زندگی خودم رو بسازم تا مقطع فوق لیسانس ادامه دادم و در این دوره تصمیم گرفتم از جو خانواده ام دور باشم با مادرم مشکلی ندارم و مادرم با من هم نظر هست ولی در این بازده زمانی از ۱۹ سالگی تا هم اکنون مدام این دعواها ادامه داره و مدام پدرم میگه ازدواج نکردی ابرومونو بردی و مدام نفرین میکنه حتی تو دعوا با مادرم تحدید کرده که مارو میکشه و بارها حتی خودزنی کرده من برای خواسته پدرم برای ازدواج بارها وارد رابطه شدم و با هدف ازدواج خواستم با روش خودم به خواسته پدرم برسم با کسی که دوست دارم ولی به دلیل عجله و تحت فشار بودن بارها انتخاب های غلط کردم و شکست خوردم و اخرین شکستم رابطه ایی بود که بعد از دوسال تموم شد و من باز شکست خوردم راهنمایی میکنید به روانپزشک برم یا روانشناس کی میتونه کمک کنه من اطمینان دارم پدرم هم مشکل داره میشه راهنمایی کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . احساسات شما قابل درک هستند به خاطر موقعیتی که درش قرار گرفتین متاسفم.
    لیکن دوست گرامی در پیرامون ما و در محیط تعامل ما با خانواده و دوستان و اجتماع افرادی هستند که سبک رفتاری و نظری خودشون رو دارن و مطابق با میل و نظر خودشون تصمیم میگیرن و عمل میکنند
    اگر این اشخاص پدر یا مادر و یا شخصی باشه که در زندگی فرد موثر باشه تاثیر بسزایی در جریان زندگی فرد داره چرا که ممکنه خواسته ها و باور های خودش رو به فرد تحمیل کنه !
    درست مثل عملی که پدر شما داره انجام میده .
    ابتدا در مورد پدرتون بگم که والدین مطابق با باور هاشون و عقایدشون دوست دارند فرزندانشون رو در مسیر پیشرفت و خوشبختی هدایت کنن حال ممکنه در این مسیر دچار اشتباه بشن و از تهدید یا الفاظ و رفتار های منفی که نه تنها موثر نیستند بلکه اوضاع رو خراب تر میکنه بهره ببرن
    این رفتار ها از گروه رفتارهای سلطه جویانه هستند که علل و دلایل مختلف و طبقه بندی وسیع و گسترده ای دارند و برای کمک به پدرتون
    روانشناس و مشاوره میتونه اثر گزار باشه روانشناسان بر این باورند که تمام بیماری های روحی افراد با شرکت در جلسات مشاوره و دادن آگاهی های لازم به آنها قابل درمان هستند .
    هدف مشاوره و روان درمانی این هست که فرد سلطه جو تبدیل به فردی خویشتن ساز بشه
    واما در مورد خودتون : یک درمانگر آموزش دیده می تونه به افراد کمک کنه تا یک سری تغییراتی رو در سبک زندگی شون ایجاد کنند.
    همچنین آنها میتونند در شناسایی علل مربوط به مشکلات کمک کنن
    وفرد رو درجهت زندگی مطلوب و فارغ شدن از مشکلات پیش اومده هدایت کنند ( مشاوره )
    درمانگر میتونه افراد رو به مهارت های مناسبی تجهیز کنه تا آنها مشکلات موجود رو مدیریت کنن استرسشون رو کاهش بدن و کیفیت زندگی خودشون رو بهبود بدن

توصیه : شما باید باید در کنار مدیریت شرایط هرگز به خاطر جلب رضایت سایرین وارد رابطه های متععد نشین چون ممکنه در شما ایجاد وابستگی کنه بهتره در مورد ازدواج فارغ از تحکم دیگرا ن و با آسایش تصمیم گیری کنید و اجازه بدید در زمان مناسب و با لحاظ شدن تمام شرایط و معیار های مد نظر تون ازدواج کنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسخی که دادین

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد که تحت فشار قرار گرفتن برای ازدواج می تواند برای شما فشار روحی زیادی را به همراه داشته باشد اما بهتر است دقت کنید که در اول پدرتان اگر بارها خودزنی دارند نیاز است که شرایط روحی ایشان توسط متخصص روانشناسی و روان پزشک مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به ایشان کمک کنیم .
    اما در مورد خود شما نیاز است بدانیم که دلیل اینکه بارها روابط شما به شکست خورده است چیست چون دوسال زمان تقریبا زیادی می باشد برای شناخت و تصمیم گیری برای ازدواج و اینکه شما فکر کنید اگر پدرتان نبود شما عجله نمی کردید و این ارتباط را ادامه می داید غیر از این موضوع ممکن است دلایل بیرونی و درونی دیگری نیز وجود داشته باشد که بر روند روابط شما و نوع انتخاب هایتان تاثیر می گذارد بهتر است در این مسیر به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در اول به شما کمک کنیم تا شرایط روحی بهتری را تجربه کنید و در کنار آن انتخاب ها وشرایط شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و بتوانیم به شما در ادامه این مسیر کمک کنیم.
    دقت کنید که شما سالهاست شرایط رفتاری و سبک دیدگاهای ایشان را می شناسید بهتر است از تمرکز بر آن خوداری کنید و سعی کنید که مسیر رشدی خودتان را طی کنید در کنار اینکه در جایگاه خانواده برای آنها احترام قائل هستید و می توانید به دیدگاهای آنها به عنوان یک دیدگاه و مشورت توجه کنید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354783

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    شرایط دشواری را پشت سر گذاشته اید و مشخص است که دختر توانمندی هستید و مصمم بودن شما در مسیر خواسته هایتان قابل تحسین است.
    البته که احساسا شما هم با توجه به فشارهایی که از سمت پدرتان متحمل می شدید کاملا قابل درک است.
    البته شما که مسیر خودتان را رفته اید با این حال احساس اجباری در برابر خواسته پدرتان مبنی بر ازدواج دریافت کرده اید که نشان دهنده اثر زیاد و موثر ارزیابی و قضاوت والدین درهیجانات فرزندانشان است که تا حد زیادی می تواند طبیعی باشد اما قابل کنترل هم هست.
    به این معنا که احترام به نظرات والدین می تواند جزو ارزش های افراد باشد اما دلیلی ندارد مانعی باشد برای رسیدن به اهداف و نیازها و خواسته های فرد باشد.
    بنابراین اولین مسئله ای که مهم است ایجاد تعادل بین خواسته ها و ارزش ها در مسیر زندگی در مواقع تعارض است.
    مسئله بعدی این است که چنین تنش و فشاری می تواند موثر باشد اما نیاز به بررسی بیشتری هست تا عوامل دیگری که در شکست های عاطفی پی در پی شما نقش داشته اند هم شناسایی شده و مورد ارزیابی قرار بگیرند.
    گاهی لازم است در برخی زمینه ها مهارتهایی را به دست آورید و یا خودتان را در موارد توانمند سازید.
    درباره پدرتان هم به احتمال زیاد با توجه به مواردی که مطرح کردید پدرتان دارای مشکلات و مسائلی هسند که واقعا نیازمند کمک هستند اما تا زمانی که خودشان نیازی به تغییر احساس نکنند مسلما تمایلی هم به اقدام در این جهت نخواهند داشت.
    ما نمی توانیم درباره دیگران تصمیمی بگیریم و گاهی برخی از موارد را به عنوان بخشی از واقعیت بهتر است بپذیریم تا تکلیف خودمان را در آن موارد بدانیم و با تلاش بیهوده انرژی مان را به هدر ندهیم.
    پس شما فقط می توانید برای تغییر و بهبود اوضاع خودتان و با تکیه بر دایره اختیارات و رفتارهای خودتان اقدام کنید و با پذیرفتن ایشان به همین صورتی که هستند بیاموزید که چگونه می توانید خودتان را توانمنتر سازید تا کمتر در چنین فضا و شرایطی آسیب پذیر باشید.
    بنابراین به شما توصیه می شود برای دریافت راهنمایی و مشاوره دقیقتر که بررسی و ارزیابی بیشتری را می طلبد، به یک روانشناس مراجعه فرمایید تا بتوانید در مسیر خواسته هایتان اقدامات موثری را انجام دهید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، از، با،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد