نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: عاشق دختر خالم شدم اما چون برادرم قبلا خواستگارش بود نمیدونم برم خواستگاریش یا نه؟

3982
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43999
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عاشق دختر خالم شدم اما چون برادرم قبلا خواستگارش بود نمیدونم برم خواستگاریش یا نه؟

سلام. من از دختر خالم خوشم میاد و عاشقش شدم. از طریق یه واسطه هم متوجه شدم اون هم به من علاقمنده و البته این رو میشه از رفتار خودش هم تشخيص داد.
    اما مشکل اینجاست که قبلا برادرم رفته بود خواستگاریش و خونوادش قبول نکرده بودن. و به همین خاطر من معذبم که بخام برم خواستگاریش، چون میترسم برادرم ناراحت بشه.
    البته من با شرایطی که دارم میدونم اگه برم حتما قبول میکنن.
    حالا از یه طرف نمیتونم بیخیالش بشم از طرف دیگه هم نمیخوام برادرم ناراحت بشه.
    من 27 و دختر خالم24 سالمونه
    به نظرتون چه کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : عاشق دختر خالم شدم اما چون برادرم قبلا خواستگارش بود نمیدونم برم خواستگاریش یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliamiri نمایش پست ها
    سلام. من از دختر خالم خوشم میاد و عاشقش شدم. از طریق یه واسطه هم متوجه شدم اون هم به من علاقمنده و البته این رو میشه از رفتار خودش هم تشخيص داد.
    اما مشکل اینجاست که قبلا برادرم رفته بود خواستگاریش و خونوادش قبول نکرده بودن. و به همین خاطر من معذبم که بخام برم خواستگاریش، چون میترسم برادرم ناراحت بشه.
    به نظرتون چه کنم؟
    سلام
    من دو مورد را می شناسم که همین طور بودند. در مورد اول، یکی از برادرها رفت خواستگاری دختر عموش ولی نشد. بعد برادر دیگر رفت و الآن زندگی می کنند.
    در مورد دوم، دختر غریبه بود. یکی از برادرها رفت خواستگاری دختر نشد و بعد برادر دیگر رفت و شد.
    به نظر من اگر واقعاً به یکدیگر علاقه دارید این موضوع چیز مهمی نیست. ابتدای آن سخت است و دلخوری هایی پیش می آید ولی بستگی به بلوغ ذهنی خودتان دارد. بعد از مدتی، زندگیتان به تعادل می رسد. کار سختی است و ممکن است برادرتان برای همیشه از شما دور شود.

3. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : عاشق دختر خالم شدم اما چون برادرم قبلا خواستگارش بود نمیدونم برم خواستگاریش یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliamiri نمایش پست ها
    به نظرتون چه کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    در این مسیر سعی کنید از دیدگاه های احساسی و غیر منطقی فاصله بگیرین و تنها به خاطر دلایلی نظیر ناراحتی برادرتون شانس خودتون رو به چالش نکشین !
    درصورتی که احتمال ناراحت شدن برادرتون رو با توجه به شناخت تون از ایشون دارین سعی کنید با ایشون صحبت منطقی به دور از توهین داشته باشین و ایشون رو متوجه عشق و علاقه تون نسبت به این شخص کنید وازش بخواین در این مسیر به عنوان برادر شما را همراهی کنه
    در این بین ممکنه برای برادر شما ناراحتی مقطعی به وجود بیاد اما دائما نخواهد بود و میتونن با گذر زمان به پذیرش لازم برای مواجه شدن با این مسئله برسه
    اما توجه نکردن به احساس قلب تون با وجود علاقه ی دو جانبه که از طرف فرد مقابل احساس میکنید اصلا کار درستی نیست
    وهمیشه ذهن شمارو درگیر باقی میزاره

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز اصولا ما در تصمیم گیری در هر زمینه ای با این چالش روبرو خواهیم بود که در آن باید از بین گزینه هایی که ار یک مزایا و معایبی دارند دست به انتخاب بزنیم.
    و این تصور که یک گزینه باید برتری واضحی نسبت به دگری داشته باشد اساسا اشتباه است چون در این صورت دیگر ان آم تصمیم گیری نخواهد بود.
    با توجه به این نکته بهتر است گزینه های موجودتان را بار دیگر با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کدام و با آگاهی از پیامدهای احتمالی هریک از آنها، در نهایت گزینه ای را انتخاب کنید که کفه سنگینتری در مزایا دارد و همچنین در بلند مدت رضایت خاطر و امنیت بیشتری را برای شما داشته باشد.
    برخی از معایب اجتناب ناپذیر هستند و نمی توان برای آنها کاری کرد اما برای برخی دیگر می توان راه حل هایی را در نظر گرفت و می توانید آنها را مدیریت کنید.
    برای اینکه بدانید کدام مسیر برایتان بهتر است می توانید زمانی را تصور کنید که سالها از امروز گذشته و به این فکر کنید که اگر اکنون چه اقدامی انجام داده بودید، سالها بعد حس رضایت و خشنودی بیشتری را تجربه خواهید کرد.
    برای دریافت اطلاعات بیشتر در جهت تصمیم مناسب و یا اقدامات لازم در این زمینه می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری از مشاوره فردی هم استفاده کنید.

7. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی شما قابل احترام می باشد اما بهتر است در این مسیر در اول با خانواده و برادرتان صحبت کنید و نگرانی و احساسات خودتان را با آنها در میان بگذارید و بعد در مورد ادامه مسیر تصمیم گیری کنید بهتر است تا زمانی که به اطمینان کامل برای خواستگاری نرسیده اید در مورد این موضوع با خود این خانم صحبت نکنید و این موضوع را به زمانی واگذار کنید که بتوانید نگرانی های خود را برطرف کنید و در این مسیر با خیالی آسوده تر گام بردارید .
    در این مسیر بهتر است با نادیده گرفتن احساسات خود پیش نروید اما از مسیر تعامل و صحبت استفاده کنید تا بتوانید تجربه بهتری داشته باشید .

9. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43999
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیقا به همین خاطر تا الان چیزی به خودش نگفتم، چون دوس نداشتم قبل از اینکه خودم به جمع بندی نهایی برسم و تکلیفم با خودم مشخص شه، اونو امیدوار کنم یا انتظاری براش ایجاد کنم

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

وضعیت الان برادرتون چجوریه؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43999
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از چه نظر؟ عادیه. مجرده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)