نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل عصبی دارم

4088
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43889
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل عصبی دارم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما دوستان عزیز.
    من یک پسر 15 سالم ک خیلی زود عصبانی میشم اصلا نمیتونم خشمم رو کنترل کنم تا یکی یه حرفی بزنه زود ناراحت میشم و باهاش دعوا میکنم و این قضیه به شدت ناراحتم میکنه به طوری که سعی میکنم کمتر با اطرافیانم صخبت کنم تا مشکلی پیش نیاد.
    علاوه بر این نمیتونم اصلا بخوابم این تاپیک رو هم که الان دارم مینویسم ساعت یک و پنجاه و شیش دیقه نصف شبه.

میخواستم بدونم باید به روانپزشک مراجعه کنم یا شما میتونید کمکم کنید.

ممنون میشم جواب بدید🙏

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل عصبی دارم

سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد اجازه بده باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتویم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
    1. چند مدت هست که مشکلات خواب دارید؟
    2. عملکرد درسیتون چطوریه؟
    3. روابط مشا با دوستانتون چطوری هست؟
    4. تغییراتی در خواب و تغذیه احساس می کنید؟
    5. بیشتر چه موضوعاتی شما را عصبانی می کنه و چطوری واکنش نشون می دید؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    مدیریت خشم و مدیریت احساسات و هیجانات منفی جزو مهارتهای اکتسابی محسوب می شوند که باید آنها را به دست آورد.
    از سوی دیگر با توجه به اینکه در دوران نوجوانی به سر می برید با تغییرات زیادی از نظر رشدی و هیجانی و تغییرات حاصل از ان روبرو هستید که تا حد زیادی اضطراب را افزایش می دهد و ممکن است به صورت تکانشگری بروز پیدا کند که تا حدی طبیعی است ولی باید بیاموزید که ان را مدیریت کنید تا باعث دردسر و آسیب شما و از دست دادن روابطتان نشود.
    خیلی خوب است که درباره آن توضیح می دهید و این خودآگاهی هم قابل تحسین است.
    می توانید مهارتهای مدیریت خشم را جستجو کنید و با مطالعه سعی کنید راهکارهای آن را استفاده کنید.
    اما به طور کلی بهتر است به یک روانشناس یا مشاور هم مراجعه کنید تا بتوانید در مسیر زندگی تان اقدامات موثری انجام دهید و به مشکل بی خوابیتان هم پرداخته شود.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43889
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد اجازه بده باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتویم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
    1. چند مدت هست که مشکلات خواب دارید؟
    2. عملکرد درسیتون چطوریه؟
    3. روابط مشا با دوستانتون چطوری هست؟
    4. تغییراتی در خواب و تغذیه احساس می کنید؟
    5. بیشتر چه موضوعاتی شما را عصبانی می کنه و چطوری واکنش نشون می دید؟
    سلام.
    حدودا یک سالی میشود که نمیتوانم خوب بخوابم شب ها بیدار میمونم و روز ها هم حدودا ۲ ساعت فقط میتوانم بخوابم.
    عملکرد درسیم بد نیست با این که زیاد مطالعه ندارم ولی نمراتم متوسط رو به بالاست.
    من ۳ تا دوست دارم که فقط با یکی از آنها رابطه ام صمیمی است.
    همانطور که گفتم نمیتوانم خوب بخوابم در مورد تغذیه هم باید بگویم که جدیدا خیلی پرخوری میکنم
    بیشتر جر و بحث والدینم من رو عصبانی میکند و ولی در بیرون از خانه بخاطر چیزهای بی ارزشی عصبانی میشوم
    اگه بیرون از خونه عصبانی بشم دعوا میکنم ولی در خانه اکثرا سعی میکنم برای ارام شدنم هرچی که دستم میرسد را بشکنم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

دقت کن علیرضا اول اینکه شما در دوران نوجوانی هستی و در این دوران به دلیل تغییرات هرمونی و همچنین تغییرات احساسی و خلقی که نوجوان تجربه می کند گاهی با عصبانیت و درگیری فکری بیشتری نسبت به گذشته روبرو می شوید و این موراد برای شما با فشار روحی همراه می شود .
    بهتر است سعی کنید در روابط و مشکلات پدر و مادرتان وارد نشوید هردو یانها افراد بالغی می باشند که می توانند برای مسیر زندگی خود تصممی گیری داشته باشیند .
    این شرایط خوابی شما تاثیر زیاد بر نوع واکنش ها و درگیری های بیشتر فکر و حتی به مرور کاهش تمرکز شما و.. دارد .
    با توجه به یک سال بودن این روند خوابی نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط روحی شما بررسی کامل بشه و بعد بتونیم در بهبود شرایط روحی بهت کمک کنیم دقت داشته باش که تنها با نادیده گرفتن این مشکل برطرف نمی شود و نیاز هست که احساسات و افکاری که تجربه می کنید بررسی بشه و بتوینم با هم راحل های حل مسئله بیشتری را پیدا کنیم تا به این احساسات از مسیر بهتری پاسخ بدید و بتونی عملکرد و شرایط روحی بهتری را تجربه کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685741

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43889
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    دقت کن علیرضا اول اینکه شما در دوران نوجوانی هستی و در این دوران به دلیل تغییرات هرمونی و همچنین تغییرات احساسی و خلقی که نوجوان تجربه می کند گاهی با عصبانیت و درگیری فکری بیشتری نسبت به گذشته روبرو می شوید و این موراد برای شما با فشار روحی همراه می شود .
    بهتر است سعی کنید در روابط و مشکلات پدر و مادرتان وارد نشوید هردو یانها افراد بالغی می باشند که می توانند برای مسیر زندگی خود تصممی گیری داشته باشیند .
    این شرایط خوابی شما تاثیر زیاد بر نوع واکنش ها و درگیری های بیشتر فکر و حتی به مرور کاهش تمرکز شما و.. دارد .
    با توجه به یک سال بودن این روند خوابی نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط روحی شما بررسی کامل بشه و بعد بتونیم در بهبود شرایط روحی بهت کمک کنیم دقت داشته باش که تنها با نادیده گرفتن این مشکل برطرف نمی شود و نیاز هست که احساسات و افکاری که تجربه می کنید بررسی بشه و بتوینم با هم راحل های حل مسئله بیشتری را پیدا کنیم تا به این احساسات از مسیر بهتری پاسخ بدید و بتونی عملکرد و شرایط روحی بهتری را تجربه کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685741
    باشه ممنونم از راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)