نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رفتار صحیح با برادرم

2318
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار صحیح با برادرم

سلام من دختری 19 ساله ام و یه برادر13 ساله و خواهر 10 ساله دارم. چند ماه پیش با کلی ترفند رمز گوشی داداشم رو ازش گرفتم و بعضی اوقات گوشیش رو یواشکی چک میکردم تا اینکه فهمیدم میره توی سایت ها پورن و فیلم های نا جور میبینه. به پدر مادرم هیچ چیز در این باره نگفتم اما بهشون گفتم مجبورش کنند تا فیلتر شکنش رو حذف کنه. اما دوباره به بهانه بازی، نصب کرد. تا اینکه امروز دوباره رفتم تا چکش کنم. با یه چیز واقعا افتضاح مواجه شدم. یکی از دوستاش که نمره اول مدرسشونه و دوست صمیمی برادرمه شدیدا فحاشی میکرد و من خیلی تعجب کردم. بعد از اون سرچ های اخیرش رو توی گوگل چک کردم و دیدم سرچ کرده s*x with sister in iran. من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم اگر به پدر مادرم بگم مطمئنا رفتار تندی باهاش دارن و گوشیش رو ازش میگیرن و اون اعتمادش رو به من از دست میده. اون در ظاهر خیلی خیلی بچه مثبت و اهل درسه و هیچکس باور نمیکنه که این کار ها بکنه.
    ویرایش توسط Mimra : 05-15-2020 در ساعت 11:19 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : رفتار صحیح با برادرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mimra نمایش پست ها
    سلام من دختری 19 ساله ام و یه برادر13 ساله و خواهر 10 ساله دارم. چند ماه پیش با کلی ترفند رمز گوشی داداشم رو ازش گرفتم و بعضی اوقات گوشیش رو یواشکی چک میکردم تا اینکه فهمیدم میره توی سایت ها پورن و فیلم های نا جور میبینه. به پدر مادرم هیچ چیز در این باره نگفتم اما بهشون گفتم مجبورش کنند تا فیلتر شکنش رو حذف کنه. اما دوباره به بهانه بازی، نصب کرد. تا اینکه امروز دوباره رفتم تا چکش کنم. با یه چیز واقعا افتضاح مواجه شدم. یکی از دوستاش که نمره اول مدرسشونه و دوست صمیمی برادرمه شدیدا فحاشی میکرد و من خیلی تعجب کردم. بعد از اون سرچ های اخیرش رو توی گوگل چک کردم و دیدم سرچ کرده s*x with sister in iran. من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم اگر به پدر مادرم بگم مطمئنا رفتار تندی باهاش دارن و گوشیش رو ازش میگیرن و اون اعتمادش رو به من از دست میده. اون در ظاهر خیلی خیلی بچه مثبت و اهل درسه و هیچکس باور نمیکنه که این کار ها بکنه.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دراین مورد اقدام شما به تنهایی کار ساز نیست و نیازه که پدر و مادرتون به این مسئله رسیدگی کنند
    برادر شما توی سن حساسی هست و انحرافات جنسی توی این سن میتونه شکل گرفته بشه ضمن این که الگو سرچ برادرتون میتونه هشدار خطر باشه چرا که شما یک خواهر کم سن تر از برادرتون در منزل دارین
    سعی کنید این مسئله رو با پدر یا مادرتون ( هرکدام برخورد منطقی تر دارن ) دربین بگزارین و سعی کنید ایشون رو آماده کنید تا برخورد درست و موجه داشته باشن
    برادر شما نسبت به این فیلم ها کنجکاو و حساس شده و هرچقدر هم که از گوشی و نت و فیلتر شکن و....محروم بشه بازم این مسئله توی ذهنش باقی میمونه . پس بهتره این مسئله ریشه ای حل بشه
    دراین مسیر نیازه والدین شما با کمک یک مشاور به برادرتون کمک کنند تا برادرتون به لحاظ شناختی بتونه آشنایی زود هنگام با این مسائل رو هضم کنه و دچار هیجانات و به دنبالش عواقب بزرگ تر نشه

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : رفتار صحیح با برادرم

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز برادر شما در آسانه ورود به دوران نوجوانی است و کنجکاوی و تلاش برای دانستن و جستجوی خیلی از مطالب به خصوص در حوزه جنسی تا حدی طبیعی است و نمی توان بر این اساس قضات کرد که چون در این زمینه سرچ داشته پس دچار انحراف اخلاقی شده است، هرچند مراقبت و نظارت درست در این سنین بسیار مهم است.
    نگرانی شما درباره برادرتان کاملا قابل درک است اما بهتر ات بدانید که با تهدید و زور و اجبار و کنترلگری یا تنبیه والدینتان نمی توانید رفتار ایشان را کنترل کنید و فقط رابطه تان را خراب خواهید کرد.
    تنها مسیری که می توانید در او موثر باشید این است که رابطه خوب و صمیمانه ای بدون فضا و جو سرزنش آمیز و قضاوتگرانه و نصیحت و غر زدن با او برقرار کنید و ببینید در این جه چه اقدامتی می توانید انجام دهید.
    دقت داشته باشید که اگر ایشان درسشان را می خوانند و از نظر رفتار بیرونی و کارکردهای روزمره شان دچار مشکل نشده اند نگرانی خاصی وجود ندارد.
    افراد در سنین نوجوانی به یافتن هویت خودشان می پردازند و هویت جنسی هم بخش مهمی از این موضوع است و حتما در کنار همسالانشان که قرار می گیرند ممکن است درباره مواردی صحبت کنند چرا که دغدغه های مشترکی دارند و ممکن ات مدتی گرایش بیشتری با آنها به جای خانواده شان داشته باشند.
    اما هنوز در چیزی ثبات نیافته اند و معمولا با گذشت زمان خود واقعی و ایده آلشان را خواهند یافت.
    در این مدت به نظر می رسد تنها راه موثر همان تلاش اعضای خانواده برای افزایش صمیمیت و کیفیت رابطه با ایشان است.
    به پدر و مادرتان مخصوصا پدرتان هم می توانی پیشنهاد دهید که زمانهای بیشتری را به ایشان اختصاص دهند و فعالیتهای مشترکی را با یکدیگر داشته باشند و در برخی از تفریحات دو نفره با یکدیگر باشند و به انجام فعالیتهایی بپردازند که مورد علاقه هردویان باشد و به این ترتیب رابطه شان را تقویت کنند.
    چرا که تنها مسیری که در سنین بالاتر می توانیم بر دیگران تاثیر گذار باشیم رابطه خوب و صمیمی داشتن با آنها است.
    همچنین می توانید دورادور بر او و رفتارهایش نظارت داشته باشید اما نه چک کردنهای مستقیم چرا که اگر روزی متوجه شود شما وارد حریم شخصی و خصوصی او شده اید ممکن است کلا رابطه تان خراب شود و دیگر به شما اعتماد نداشته باشند که این با توجه به دغدغه ها و نگرانی هایی که اکنون دارید می تواند بدترین انتخاب باشد.
    در نهایت در کنار تمام این موارد این نکته را هم مدنظر داشته باشید که شما نه مسئول برادرتان و نه هیچ فرد دیگری به جز خودتان نیستید و بهتر است به دغدغه ها و نیازهای مربوط به مسیر خودتان در زندگی بپردازید و قرار نیست کل انرژی زمانتان را صرف هدایت برادرتان کنید چون به هر حال شما والدین او نیستید و هر کسی این در این دوران بوده و اگر به توانمندیهای برادرتان تا حدی اعتماد داشته باشید احتمالا خودش مسیر درستش را خواهد یافت.
    به الدینتان پیشنهاد دهید برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره این دوران به متخصص در حوزه فرزندپروری مراجعه کنند تا نحوه نظارت و برخورد درست را بیاموزند.
    اینها اقدامات موثری هست که می توانید در این مسیر انجام دهید و حتما خودتان گزینه های بهتری هم خواهید یافت و اگر در این زمینه زیادی نگران هستید و کارکردهایتان مختل شده است توصیه می شد حتما مشاوره فردی دریافت کنید تا بدانید چگونه در مسیر خواسته هایتان گامهای موثری بردارید به طوریکه زندگی و اهداف شخصی خودتان در حاشیه قرار نگیرند و از خودتان غافل نشوید.

5. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، به، تا، رو،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد