نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: لطفا یه کارشناس مسائل مذهبی جواب بده

1438
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

لطفا یه کارشناس مسائل مذهبی جواب بده

سلام
    من یه دخترم اما می خوام اعتراف کنم که واقعا دوستی یه دختر و قبول ندارم. هیچ وقت ندیدم دو تا دختر که با هم دوستن تو همه ی مسائل کنار هم باشن همیشه همراه هم باشن و تو سختی ها به هم کمک کنن. خود من همیشه سعی کرد رفیق غم و شادی دوستام باشم ولی همیشه تو موقع سختی و ناراحتی دوستام منو تنها گذاشتن .واقعا دوستیای بین دخترا کشکه... اصلا به هم وفادار نیستن ...
    اما واقعا به دوستی بین پسرا غبطه میخورم انقد با هم صمیمی هستن انقد هوای هم و دارن انقد تو سختیا پیش همن . البته همشون انقد بی خیالن که سختی ها رو همیشه آسون می بینن ولی در هر صورت خیلی پشت هم هستن .
    خود من باید بگم که واقعا خیلی راحت ترم تا در مورد مسائلی که برام پیش میاد با یه پسر حرف بزنم تا یه دختر واقعا اونا رو امین تر میدون چون تا حالا یه دختر نظر منو به خودش جلب نکرده. همیشه دخترا دنباله سوژه هستن. واقعا من پسرا رو خیلی واقع بین می بینم و با توجه به این که برعکس اغلب دخترا همیشه عقلشون به احساسشون غلبه میکنه اکثرا مشورتایی که میدن خوبه ( البته اگه چند سالی ازم بزرگتر باشن ) ...
    اما سوال من اینه که چرا دین آدم تو این موارد دست و پای ما رو بسته؟
    با نا محرم حرف نزن
    صدای خنده تو نا محرم نشنوه
    شوخی با نا محرم حرامه
    و...
    چه اشکالی داره اگه دختر و پسری با هم دوست باشن حتی اگه قصدشون ازدواج نباشه حتی به هم ابراز علاقه کنن؟ این وسط هیچ گناهی هم اتفاق نمی افته. کی گفته همه فقط به چیزای شهوانی و مسائل جنسی توجه دارن ؟ چه اشکالی داره یه دختر و پسر با هم دوست باشن نمی گم مثل یه خواهر و برادر ولی مثل دو تا دوست خوب واقعا کنار هم باشن حتی اگه قصدشون ازدواج کردن نباشه ...
    این فرهنگ غلطه ماست که هر دوستی ای رو نا مربوط و جلف میبینه ؟ یا دین ماست که ابراز محبت و گناه می دونه ؟
    لطفا جواب منو بدین ...
    من خیلی به اسلام و قرآن و خدا و این چیزا معتقدم ... شاید البته اعتقادم به درد خودم بخوره فقط ولی در هر صورت اگه دلایل قانع کننده ای وجود داشته باشه می پذیرم ...
    مرسی از اینکه متن منو خوندین

2. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1196
    تشکـر
    16
    تشکر شده 93 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : لطفا یه کارشناس مسائل مذهبی جواب بده

اگ مشکلی نداشت خدا نمیگفت گناه حرامه اگ مشکلی نداشت صیغه پ عقدو همه اینا کشک بود هر کی هرکی رو میخواست دستشو میگرفت با خودش میبرد ما دینمون اسلامه این کارا حرام گناه داره اگ میبینی خیلی نیاز به هم دم داری ازدواج کن .ازدواج سنت پیامبر اگ دوستی یا رابطه بین دختر و پسر نامحرم مشکلی نداشت پیامبر این راهو بما توصیه میکرد نمیگفت از رابطه با نامحرم بپرهیزید ازدواج گفت حلال ازدواج کنید منم ازدواج کردم..اما دوستی نه توام خود دانی حالا اگ مسلمونی اینکار حرامه اگ دوست داری برو دنبال دوستی توام مث این همه دختر با طرز فکر تو اما این کار شرعی و دینی درست نیست من مشاور نیستم فقط نظرمو دادم

4. کاربران زیر از mostafa_1234 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2067
    تشکـر
    51
    تشکر شده 23 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

با دوستمون جناب مصطفی موافق نیستم
    به نظرم دین اونجوری که باید باشه جا نیفتاده یا خواستن جور دیگه ای جا بیفته!
    هدف اول دین جلوگیری از انحرافه، اگه میگه با نامحرم ارتباط نداشته باشه یه سخن کلی هست یعنی یه چیز عام.حالا ممکنه یکی ظرفیتش کم باشه اینجاست که دین گفته نگاه نامحرم نکنید ولی وقتی ادم خودشو بشناسه طرفشو بشناسه چه اشکالی داره دختر با پسر دوست باشه؟؟ بگه بخنده شوخی کنه، ببخشید اون پسری که با خنده ی یه دختر دچار شهوت میشه ظرفیتش کمه اما دلیل نمیشه همه رو محدود کنیم!
    به نظرم دین و قران برای مسلمانان راهنما و راهگشا هستن نه اینکه از چیزای ریز و درشت ادمو محدود کنن
    اگه قرار به این بود پس قدرت اختیار و تفکر انسان برای چیه؟ برای تشخیص خوب از بد، تشخیص گناه از پاکی و ... هست.
    کلام اخر اینکه اگه میدونید ظرفیت دارید مشکلی نیس البته اینا نظر منه..
    حالا بماند همین نداشتن ظرفیت هم تقصیر ماها نیس تقصیر جامعه و طرز فکر مردمه

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من کارشناس نیستم
    اول در مورد دوستی دخترا اگه واقعا دوست باشن این چیزا که گفتی نیست دوستیشون واقعیه
    ولی مشکل اینجاست دوست خوب و کلا آدم خوب کم پیدا میشه
    در مورد پسرا هم اگه جواب منطقی می دن تو چه می دونی شاید دنبال اهداف دیگه ای ( مثلا به دست آوردن دل جنابعالی باشن و یا ... ) و الا پسرا هم خیلی دیدم سر به سره هم میزارن ولی می خندن به دل نمی گیرن ولی ما دخترا حساسیم اگه کسی سر به سرمون بزاره می گیم دنباله سوژه س .
    دیدی حالا ما با پسرا فرق داریم آخه
    دوم اینکه
    من شنیدم
    خیلی از اونایی که به انحراف کشیده شدن اول این حرفو میزدن
    که چه اشکالی داره و این حرفا
    ببین عزیزم از قدیم گفتن دختر و پسر مثله پنبه و آتیش می مونن ، سریع همدیگه رو جذب می کنن
    تو یه اتاق هم که گفتن اگه 2 تا نامحرم باشن نفر 3 شیطانه
    نگاه کن دو نفر اگه با هم دوست باشن اولش شوخی و خنده س بعد میگن خب چه اشکال داره به هم دست بزنیم ؟ و بعدم .... خب چیه به هم علاقه داریم دیگه اشکالی نداره فلان کارو بکنیم ..... خب مگه میشه دوستی بدون علاقه ؟ بدون وابستگی ؟ اولش آره ولی هه اینا کم کم به وجود میاد
    خب واسه همینه که میگن باید ازدواج کرد یا محرمیت برا همینه
    خودت برات مهم نیست شوهرت با کسی دوست باشه بعد بگه چه اشکالی داره ؟ دوستیم دیگه ؟
    میگن اول قلب آدم مثله یه صفحه سفید میمونه با اولین گناه یه نقطه تیره توش به وجود میاد و همینجوری که ادامه بدی یه قلب سیاه پیدا می کنی
    اگه احتیاج به دوست داری اول خدا دوم ائمه اطهار سوم خانواده
    هیچ وقت خودتو درگیر یه پسره نامحرم نکن
    موفق باشی

7. 2 کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    عزیزم من درکت میکنم و من هم همیشه نسبت به هم جنسام همین احساس رو دارم و این بنظرم یک واقعیت هست که اکثر پسرها صفت جوانمردی رو دارن درحالیکه اکثر دخترها معمولا عکس این حالت هستن. ( البته منظورم همه نیست)
    من هم همیشه با دیدن پسرها دوست داشتم پسر بودم تا میتونستم با اونها یک دوستی صادقانه و بدون حسادت داشته باشم اما اگر شما به اسلام اعتقاد و بعد ایمان دارید این روابط نهی شده است و حتی تجربه نشان داده که به حسهای دیگری می انجامد و شما نباید در این مورد فریب حرف کسانی را بخورید که وعده خداوند رو ملعبه قرار داده و باور ندارند اونها در واقع خودشان هم خوب قضیه رو متوجه نشدن و بقول قرآن کریم:« فعلا بهره ببرید زود است که بدانید».

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1234 نمایش پست ها
    اگ مشکلی نداشت خدا نمیگفت گناه حرامه اگ مشکلی نداشت صیغه پ عقدو همه اینا کشک بود هر کی هرکی رو میخواست دستشو میگرفت با خودش میبرد ما دینمون اسلامه این کارا حرام گناه داره اگ میبینی خیلی نیاز به هم دم داری ازدواج کن .ازدواج سنت پیامبر اگ دوستی یا رابطه بین دختر و پسر نامحرم مشکلی نداشت پیامبر این راهو بما توصیه میکرد نمیگفت از رابطه با نامحرم بپرهیزید ازدواج گفت حلال ازدواج کنید منم ازدواج کردم..اما دوستی نه توام خود دانی حالا اگ مسلمونی اینکار حرامه اگ دوست داری برو دنبال دوستی توام مث این همه دختر با طرز فکر تو اما این کار شرعی و دینی درست نیست من مشاور نیستم فقط نظرمو دادم
    سلام
    مرسی که جواب دادید ..
    حرف شما کاملا صحیحه. اما دین ما هیچ کاری رو نمیگه بدون دلیل انجام بدین. به قول شما ما واقعا دین و نشناختیم .... دینمون میگه که رابطه نداشته باشین با نا محرم تا باعث گناه نشه . ولی من میگم اگه همه دین و بشناسن و به دستورای اون عمل کنن مطمئنن همه ی رابطه ها
    گناه آلود نمیشه ...

10. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedbg نمایش پست ها
    با دوستمون جناب مصطفی موافق نیستم
    به نظرم دین اونجوری که باید باشه جا نیفتاده یا خواستن جور دیگه ای جا بیفته!
    هدف اول دین جلوگیری از انحرافه، اگه میگه با نامحرم ارتباط نداشته باشه یه سخن کلی هست یعنی یه چیز عام.حالا ممکنه یکی ظرفیتش کم باشه اینجاست که دین گفته نگاه نامحرم نکنید ولی وقتی ادم خودشو بشناسه طرفشو بشناسه چه اشکالی داره دختر با پسر دوست باشه؟؟ بگه بخنده شوخی کنه، ببخشید اون پسری که با خنده ی یه دختر دچار شهوت میشه ظرفیتش کمه اما دلیل نمیشه همه رو محدود کنیم!
    به نظرم دین و قران برای مسلمانان راهنما و راهگشا هستن نه اینکه از چیزای ریز و درشت ادمو محدود کنن
    اگه قرار به این بود پس قدرت اختیار و تفکر انسان برای چیه؟ برای تشخیص خوب از بد، تشخیص گناه از پاکی و ... هست.
    کلام اخر اینکه اگه میدونید ظرفیت دارید مشکلی نیس البته اینا نظر منه..
    حالا بماند همین نداشتن ظرفیت هم تقصیر ماها نیس تقصیر جامعه و طرز فکر مردمه

سلام مرسی که جواب دادید ...
    بله منم دقیقا با شما موافقم ...
    اما حالا سوال اینجاس که چه جوری میشه که رابطه ها در حد دوستی باقی بموئنه و به گناه کشیده نشه به قول شما ظرفیتا بالا بره ...؟

12. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تک ستاره نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناس نیستم
    اول در مورد دوستی دخترا اگه واقعا دوست باشن این چیزا که گفتی نیست دوستیشون واقعیه
    ولی مشکل اینجاست دوست خوب و کلا آدم خوب کم پیدا میشه
    در مورد پسرا هم اگه جواب منطقی می دن تو چه می دونی شاید دنبال اهداف دیگه ای ( مثلا به دست آوردن دل جنابعالی باشن و یا ... ) و الا پسرا هم خیلی دیدم سر به سره هم میزارن ولی می خندن به دل نمی گیرن ولی ما دخترا حساسیم اگه کسی سر به سرمون بزاره می گیم دنباله سوژه س .
    دیدی حالا ما با پسرا فرق داریم آخه
    دوم اینکه
    من شنیدم
    خیلی از اونایی که به انحراف کشیده شدن اول این حرفو میزدن
    که چه اشکالی داره و این حرفا
    ببین عزیزم از قدیم گفتن دختر و پسر مثله پنبه و آتیش می مونن ، سریع همدیگه رو جذب می کنن
    تو یه اتاق هم که گفتن اگه 2 تا نامحرم باشن نفر 3 شیطانه
    نگاه کن دو نفر اگه با هم دوست باشن اولش شوخی و خنده س بعد میگن خب چه اشکال داره به هم دست بزنیم ؟ و بعدم .... خب چیه به هم علاقه داریم دیگه اشکالی نداره فلان کارو بکنیم ..... خب مگه میشه دوستی بدون علاقه ؟ بدون وابستگی ؟ اولش آره ولی هه اینا کم کم به وجود میاد
    خب واسه همینه که میگن باید ازدواج کرد یا محرمیت برا همینه
    خودت برات مهم نیست شوهرت با کسی دوست باشه بعد بگه چه اشکالی داره ؟ دوستیم دیگه ؟
    میگن اول قلب آدم مثله یه صفحه سفید میمونه با اولین گناه یه نقطه تیره توش به وجود میاد و همینجوری که ادامه بدی یه قلب سیاه پیدا می کنی
    اگه احتیاج به دوست داری اول خدا دوم ائمه اطهار سوم خانواده
    هیچ وقت خودتو درگیر یه پسره نامحرم نکن
    موفق باشی
    سلام
    ممنون که جواب دادید ..
    حق با شماست اما آیا این درسته که انقد دید ما منفی باشه که به این فک کنیم که اگه به یکی به ما جواب منطقی میده همیشه اهداف سودجویانه داره ؟
    در ضمن همه ی رابطه ها کثیفن ؟ ینی یک در هزارم نیست که یه دوستی پاک و سالم باشه ؟

14. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط باران باران نمایش پست ها
    سلام
    عزیزم من درکت میکنم و من هم همیشه نسبت به هم جنسام همین احساس رو دارم و این بنظرم یک واقعیت هست که اکثر پسرها صفت جوانمردی رو دارن درحالیکه اکثر دخترها معمولا عکس این حالت هستن. ( البته منظورم همه نیست)
    من هم همیشه با دیدن پسرها دوست داشتم پسر بودم تا میتونستم با اونها یک دوستی صادقانه و بدون حسادت داشته باشم اما اگر شما به اسلام اعتقاد و بعد ایمان دارید این روابط نهی شده است و حتی تجربه نشان داده که به حسهای دیگری می انجامد و شما نباید در این مورد فریب حرف کسانی را بخورید که وعده خداوند رو ملعبه قرار داده و باور ندارند اونها در واقع خودشان هم خوب قضیه رو متوجه نشدن و بقول قرآن کریم:« فعلا بهره ببرید زود است که بدانید».

سلام
    ممنون که جواب دادید...
    خوب سوال منم دقیقا همین جاست . چجوری میشه که به حسای دیگه ای کشیده نشه ؟
    همه ی رابطه ها بدن مگه آخه ؟

16. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2067
    تشکـر
    51
    تشکر شده 23 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S.epanta نمایش پست ها
    سلام مرسی که جواب دادید ...
    بله منم دقیقا با شما موافقم ...
    اما حالا سوال اینجاس که چه جوری میشه که رابطه ها در حد دوستی باقی بموئنه و به گناه کشیده نشه به قول شما ظرفیتا بالا بره ...؟
    ببینید رابطه برقرار کردن با جنس مخالف بیماری نیس که بخواهیم ازش پیشگیری کنیم!
    مردم ما همیشه جنبه ی منفی رو نگاه میکنن در مورد همه چیز.
    اینکه هی به خودمون بگیم وای با فلانی حرف زدم پس گناه کردم، وای دیروز جواب فلان پسر رو دادم گناه کردم و .. خب اینجوری ذهن ناخوداگاه فقط جنبه منفی رو در نظر میگیره و وقتی دو نفر با هم حرف میزنن همش فکرشون منفیه و هی حس میکنن حتما هدف بدی توی اون کار هست
    خب ما از اول باید دیدمون رو درست کنیم
    درسته نمیشه همه رو تغییر داد اما اگه خودمون تغییر کنیم مطمنا کسی که باهاش در ارتباطیم هم تغییر میکنه.
    متاسفانه وقتی دو نفر ارتباط بر قرار میکننن سریع یجوری دختره یا پسره میگه حواسمون باشه گناه نکنیما خب وقتی از ثانیه اول ذهن اونجوری هست دیگه معلومه به گناه کشیده میشه..
    این که بعضی دوستان میگن سریع ازدواج کنید به نظر من درست نیس
    یعنی چون میخواستی یه رابطه سالم داشته باشی ولی چون یه عده ظرفیت ندارن باید بری سریع ازدواج کنی؟
    اصلا دقت کردید چرا انقدر امار طلاق بالاست؟
    چرا انقد امار خیانت بین زوج ها زیاده؟
    اگه دختر یا پسر در جامعه بتونن ارتباط سالم برقرار کنن خیلی توی ازدواج و انتخاب همسر موثر واقع میشه
    تمام این حرفام نظر بنده حقیر هستش و هرکسی ممکنه نظری عکس داشته باشه.

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    ممنون که جواب دادید...
    خوب سوال منم دقیقا همین جاست . چجوری میشه که به حسای دیگه ای کشیده نشه ؟
    همه ی رابطه ها بدن مگه آخه ؟
    خواهش میکنم عزیزم ...

حضرت علی علیه السلام میفرمایند: عبرتها چه زیاد و عبرت گرفتن ها چه کمند.

بنظر من یکی از راهها این هست که عبرت بگیرید از عاقبت اینطور افراد و جز این افراد. و ببینین که احتمال وفاداری و تعصب به زندگی دو نفره و پایبندی و پایداری و سازگاری بین کدام نوع از آقایون و خانمها بیشتر بوده .(حتی بسیار دیده شده که افرادی که به روابط بی پروا به بهانه های مختلف رضایت دارند متأسفانه بعد از ازدواج هم از این روابط کوتاه نمی آیند چون انسانها براحتی نمی توانند از عادات خود دست بکشند و اکثر اونها همه اش در حال تعویض و جایگزینی برای شریکشون هستن تا تقی به توقی می خوره همو ول می کنن میرن دنبال یکی بهتر از اون به خاطر همین روابط بی پرواست دیگه)

خواندن معانی قرآن کریم شما را از شبهه در می آورد و علاوه بر اینکه بر افسانه هایی که آدمهای سود جو و خشک یا منحرف از دین در میاورند خط بطلان میکشد پاسخگوی شما خواهد بود
    اگر ما دین را بشناسیم دیگر علاقه ای به نافرمانی از خداوند نخواهیم داشت
    چون دین ما اسلام است
    و اسلام روشی هست مبنی بر دستورات کتاب «قرآن کریم».
    خداوند در قرآن میفرمایند:
    (سوره مبارکه نور):
    «بر مردان و زنان مؤمن واجب هست نگاهشان را از نامحرم حفظ کنند.»
    ممکن است جواب ما این باشد که ما خودمان را میشناسیم و جنبه داریم مخصوصا اینکه دیت را هم میفهیم!!!
    قرآن میفرماید:
    (سوره مبارکه ق ۱۶):«ما انسان را آفریدیم و بآنچه نفس او وسوسه میکند آگاهیم از رگ گردن باو نزدیکتریم...»
    و بی تردید هم خالق و مبدع هر چیز تسلط و دانایی تامی روی آن چیز دارد. ما باید بجای اینکه بخودمون و جنبه مون اعتماد کنیم بخالقمون و به گفته های اون اعتماد کنیم اگر دین رو فهمیدیم.
    البته در جای دیگری میفرماید کهف/29)« بگو: این حقّ است از سوى پروردگارتان! هر کس مى‏خواهد ایمان بیاورد (و این حقیقت را پذیرا شود)، و هر کس میخواهد کافر گردد .» و منتظر عاقبت تلخ باشد.
    بنظرم آشنایی قبل از ازدواج باید با معاشرت و دوستی خانوادگی همراه باشد بدون ایجاد وابستگی بین دو طرف . و دوستی و معاشرت دو نفره درباره ازدواج معنی نداره همونطور که بلافاصله سر سفره عقد نشستن .

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

19. 3 کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط باران باران نمایش پست ها
    خواهش میکنم عزیزم ...

حضرت علی علیه السلام میفرمایند: عبرتها چه زیاد و عبرت گرفتن ها چه کمند.

بنظر من یکی از راهها این هست که عبرت بگیرید از عاقبت اینطور افراد و جز این افراد. و ببینین که احتمال وفاداری و تعصب به زندگی دو نفره و پایبندی و پایداری و سازگاری بین کدام نوع از آقایون و خانمها بیشتر بوده .(حتی بسیار دیده شده که افرادی که به روابط بی پروا به بهانه های مختلف رضایت دارند متأسفانه بعد از ازدواج هم از این روابط کوتاه نمی آیند چون انسانها براحتی نمی توانند از عادات خود دست بکشند و اکثر اونها همه اش در حال تعویض و جایگزینی برای شریکشون هستن تا تقی به توقی می خوره همو ول می کنن میرن دنبال یکی بهتر از اون به خاطر همین روابط بی پرواست دیگه)

خواندن معانی قرآن کریم شما را از شبهه در می آورد و علاوه بر اینکه بر افسانه هایی که آدمهای سود جو و خشک یا منحرف از دین در میاورند خط بطلان میکشد پاسخگوی شما خواهد بود
    اگر ما دین را بشناسیم دیگر علاقه ای به نافرمانی از خداوند نخواهیم داشت
    چون دین ما اسلام است
    و اسلام روشی هست مبنی بر دستورات کتاب «قرآن کریم».
    خداوند در قرآن میفرمایند:
    (سوره مبارکه نور):
    «بر مردان و زنان مؤمن واجب هست نگاهشان را از نامحرم حفظ کنند.»
    ممکن است جواب ما این باشد که ما خودمان را میشناسیم و جنبه داریم مخصوصا اینکه دیت را هم میفهیم!!!
    قرآن میفرماید:
    (سوره مبارکه ق ۱۶):«ما انسان را آفریدیم و بآنچه نفس او وسوسه میکند آگاهیم از رگ گردن باو نزدیکتریم...»
    و بی تردید هم خالق و مبدع هر چیز تسلط و دانایی تامی روی آن چیز دارد. ما باید بجای اینکه بخودمون و جنبه مون اعتماد کنیم بخالقمون و به گفته های اون اعتماد کنیم اگر دین رو فهمیدیم.
    البته در جای دیگری میفرماید کهف/29)« بگو: این حقّ است از سوى پروردگارتان! هر کس مى‏خواهد ایمان بیاورد (و این حقیقت را پذیرا شود)، و هر کس میخواهد کافر گردد .» و منتظر عاقبت تلخ باشد.
    بنظرم آشنایی قبل از ازدواج باید با معاشرت و دوستی خانوادگی همراه باشد بدون ایجاد وابستگی بین دو طرف . و دوستی و معاشرت دو نفره درباره ازدواج معنی نداره همونطور که بلافاصله سر سفره عقد نشستن .

ممنون از توجهتون
    مرسی که وقتتونو در اختیار من گذاشتین

21. کاربران زیر از S.epanta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون که جواب دادید ..
    حق با شماست اما آیا این درسته که انقد دید ما منفی باشه که به این فک کنیم که اگه به یکی به ما جواب منطقی میده همیشه اهداف سودجویانه داره ؟
    در ضمن همه ی رابطه ها کثیفن ؟ ینی یک در هزارم نیست که یه دوستی پاک و سالم باشه ؟
    سلام
    خواهش می کنم
    من دید منفی نداشتم ، فقط احتمال رو گفتم .
    آخه من رفتار پسرا رو دیدم معمولا در مقابله یه دختر خیلی منطقی هستن ولی در مقابله دوستای خودشون اونجوری نیستن یا تو خونه
    البته همه هم اینجوری نیستن
    من نگفتم همه رابطه ها کثیفن
    بازم می گم احتمالو گفتم و اینکه آدم معمولا از اول قصد بدی نداره
    کم کم شیطان آدمو گول می زنه
    دله دیگه
    مگه کسی از اول می خواسته معتاد شه؟
    با چند بار مصرف تفریحی کم کم آلوده میشه
    اینم یجوری مثله همونه
    دوستی نباید باشه بین نامحرم چون ما مسلمونیم
    همکاری یا آشنایی برا ازدواج چرا می تونه باشه . اونم در حد محدود
    من حرفای باران باران رو 100 درصد قبول دارم
    خیلی ممنونم ازش

23. کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد