نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکلات درونی

1003
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44536
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post مشکلات درونی

سلام خدمت دوستان لطفا تا انتهای مطلبو بخونید اگه می تونید کمکم کنید 🙂🙂

من ۱۹ سالمه دانشجو هستم
    من یه چند وقتی هست به چند تا مشکل برخوردم و ممنون میشم اگه کمکم کنید

1.یکی از راه های رسیدن به رویات خیال بافیه من اینکار و خیلی انجام میدم و در راستاش تلاش میکنم اما کنترلش از دستم در رفته و خیال بافی هایی هم غیر از هدفم و رویام میکنم خیال های واقعا چرت از ذهنم رد میشه مثلا تو خانه نشستم یک دفعه به عالم خیال دارم تو خیابان با یه نفر دعوا میکنم از اینجور خیال ها که واقعا اذیتم میکنه که حتی چند وقته دارم سعی میکنم که خیال پردازیم و کنار بزارم اما بازم پیش خودم میگم که اگه خیال پردازیم و کنار بذارم هدفم و فراموش میکنم و تلاشم در راستای هدفم کم میشه اما واقعا اذیتم میکنه
    2.چند وقت مخصوصا تو دوره کرونا در خانه میموندم چون کاریم نداشتم بیشتر به گوشی.pc.game. انجام میدادم اما یه مدت وقتی اینکار و انجام میدم مغزم انگار قفل میکنه و بعد از یه مدت بازی یا فیلم دیدن وقتی بیرون حرف اطرافیانم متوجه نمیشم یا درک نمیکنم
    خیلی می ترسیدم که نکنه مشکلی برای ذهنم یا روانم به وجود اومده باشه به خاطر همین با خودم خیلی حرف میزدم که چیزی نیست و خوب میشم و از اینجور صحبتا الان ذهنم پر شده از فکر های منفی و مدام فکر های منفی به ذهنم خطور میکنه و واقعا سعی میکنم که این حرف زدن درونمو قطعش کنم اما هنوز موفق نشدم .
    برا مثال پیش خانوادم نشستم حرف زدن منفی درون ذهنم شروع میشه مثل فحاشی اینا😣 در صورتی که بخدا من عاشق خانوادمم و تمام زندگی منن واین افکار واقعا منو اذیت میکنه
    3. فراموشیم خیلی زیاد شده که فکر میکنم به خاطر شماره 2. مدام یه چیزی فراموش میکنم و یک کار و نمیتونم درست انجام بدم من خیلی حس شوخ طبعی دارم اما انگار این حس درونم کم رنگ شده و نمی تونم پیش دوستام و مردم اون ارتباطی که همیشه میگرفتمو بگیرم وقتی تنها میشم به خودم یاد اوری میکنم که چطور با مردم گرم میگرفتم که قبل اینکه برم بیرون به حالت قبلم برگردم تمرکز کردن برام سخت شده هر موارد کوچکی مثل بیماری برام رخ میده می ترسم مثلا مشکل شماره 1. پیش خودم فکر میکنم به خاطر خیال پردازی های مکرر وبه اون ادمی که میواخم و خودمو جای اون شخصیت قرار دادم تبدیل بشم دچار دو قطبی بودن شدم 🙁 از این قبیل فکرا خیلی چیزهای بیخودی فراموش میکنم و فراموشیم خیلی زیاد شده مثلا فوتبال بازی میکنم پیش خودم میگم چجوری حفظ توپ میکردم از و تصویر سازی درون ذهنم انجام میدم که اره اینجوری حفظ توپ میکردم اما بازم نمی تونم مثل قبل کارمو انجام بدم و تمرکز کنم یا اینکه فکر میکنم چون چپ دستم با بقیه فرق دارم از اینجور فکر ها ...

ممنون میشم اگه کمکم کنید.🙂🙂

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکلات درونی

سلام به شما آقا محمد
    بله خیالپردازی می تواند به نوجوان کمک کند تا برای رسیدن به موفقیت تلاش بیشتری کند اما این خیالپردازی ها میزان دارد به اندازه ای که فرد بتواند خود را و آرزوهایش را تصور کند نه اینکه فرد ارتباط خود را با دنیای بیرون قطع کند و تنها در خیالپردازی به دنبال رسیدن به اهدافش باشد بدون تلاش در دنیای بیرون چون اگر شما تایم زیادی را به خیالپردزای و تمرکز بر خود بگذارید ارتباط شما با دنیای بیرون و اطرافیان کم می شود و این خیالپردازی ها دیگر سازندگی ندارد و تی آسیب زا می باشد .
    در این مسیر بهتر است سعی کنید که اطلاعاتی دریافتی خود را بازسازی کنید و شما با تصور هدفتان و داشتن برنامه برای رسیدن به موفقیت می توانید این مسیر رشدی را طی کنید.
    اما در مورد اینکه صحبت های دیگران را متوجه نمی شوید و تمرکز لازم را ندارید به دلیل انرژی روانی زیادی می باشد که بر تمرکز بر خودتان و یا بازی و.. می گذارید و در این حالت فرد کمتر شرایط دنیای بیرونی را درک می کند که شما با داشتن برنامه برای زندگی روزانه می توانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
    اما افکاری که شما در مورد آن صحبت می کنید بیشتر نشان دهنده سواس فکری می باشد و نه اختلال دو قطبی و با توجه به این شرایط و کاهش عملکردی که این افکار برای شما دارد بهتر است به صورت حضوری برای بررسی احتمال وسواس فکری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم به شما با بررسی دقیق کمک کنیم.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354762

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44536
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکلات درونی

خیلی ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد