نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خودکشی تنها راه نجاتم شده

5363
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44570
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خودکشی تنها راه نجاتم شده

سلام من۱۸سالمه، یه خواهر کوچیکتر از خودم دارم،من یه پدر مادر خیلی حساسی دارم ک هرچیزیو بد میدونن و زندگیشون فقط بخاطر حرف فامیل میگذره،۱۰سالم ک بود خونه دوستم بودم(همسایه بودیم) خاست بره خونه یکی از فامیلاشون منم باهاش تا جلوی درشون رفتم و برگشتم، تا رسیدم خونه بابام شروع کرد ب کتک زدن من و میگفت هنوز ولت نکردیم تا هر غلطی میخای بکنی با هرکسی میخای بگردی، شدی مثل دخترای هرجایی یه پسر میبینی میخندی، من اصلا هیچکدوم از حرفاشونو نمیفهمیدم فقط با دوستم رفتم جلو در یکی از فامیلاشون، نمیدونستم ک کارم اینقد بد بود ک لایق کتک خوردن و فحش شنیدن باشم، این کار من باعث شد زندگیم بشه جهنم،هر روز کتکم میزدن میگفتن نمیزاریم ابرومونو ببری، دنبال پسرا راه بیفتی بری، هرجا دلت خاست راهتو بکشی بری، به معنای واقعی کم اوردم، مامانم و بابام محبتشونو ازم دریغ کردن، حتی تو صورتم نگام نمیکردن، راجب حال و روزمم اصلا نمیتونستم باکسی حرف بزنم، تو تنهایی خودم میسوختم،اوضاع همینجوری بدتر میشد دیگه ب جایی رسیده بودم ک جلو کتکاشون بی حس شده بودم، از اون موقع با این اتفاقا از جنس مخالفم بدم اومد هرکاری ک بکنی نوشته میشه پای ارتباطت با یه پسر، مامانم دیگه دخترم صدام نمیکرد، بابام تا منو میدید میگفت فقط از جلو چشام گمشو کنار، من فقط اجازه مدرسه رفتن و برگشتن داشتم نه میزاشتن خونه دوستام برم ن میزاشتن کتابخونه برم هیجا هیجااا نمیزاشتن برم، زندگیو برام جهنم کردن و نمیدونم بخاطر کدوم اشتباه!
    کلاس نهم ک بودم بعد از پنج سال رفتم با مشاور مدرسمون راجب حال و روزم صحبت کردم، چون دیگه نسبت به چیزی حسی نداشتم، اوضاع درسام افتضاح بود فقط نمره قبولی میگرفتم، حوصله جاهای شلوغ مخصوصا مدرسه رو نداشتم، فقط برای فرار از خونه میرفتم مدرسه تنها جایی بود ک میتونستم بهش پناه ببرم، دقیقا یک روز بعد از صحبت کردن من با مشاوره مدرسه، ایشون با خونمون تماس میگیره و میگه دخترتون اصلا شرایط روحی خوبی نداره باید ببرینش پیش روانپزشک،وقتی من رسیدم خونه مامانم تا تونست منو زد میگفت نمیزارم با اینکارات بی ابرومون کنی، فردا میگن دختر فلانی دیونس میره پیش مشاور، تو زندگیت ب موقعش همه چی داشتی، هرلحظه این جهنمو برام بدتر میکردن،اون شب مامان بزرگم اومد خونمون دید چقد جو خونمون بده، صورت من کبوده مامانم به بابام گفته بود با مشاور مدرسمون صحبت کردم، بابام یهو لیوان تو دستشو پرت کرد سمتم لیوان خورد تو ستون پودر شد، بابام پاشد ک بیاد بزنه منو مامانم بزرگم بزور جلو گرف، بابام بهم گف سرتو میبرم تا ابروریزی نکنی، مامان بزرگم اون شب منو برد خونه خودشون به مامانم وبابام گف میبرمش تا فرد جنازشو نشونم ندیدن، الان سه ساله ک من با مامان بزرگم زندگی میکنم، ولی چ زندگی همش تو سری میخورم از همه طرف، از همه خجالت میکشم، تنها کارم شده زخمی کردن خودم، همش تیغ دستم باشه و خودمو زخمی کنم، پنج ماه پیش دقیقا قبل این تعطیلیای کرونا، موقع رفتن ب مدرسه هرچی قرص پیدا کردم خوردم، ولی تو مدرسه حالم بد شد و فهمیدن قرص خوردم زنگ زدن بابام اومد منو بردن بیمارستان معدمو شستشو دادن، اون موقع بعد از چن سال حرفامو زدم بهشون گفتم خسته ام کردین، بخاطر کدوم کار زندگیمو جهنم کردین، اوارم کردین، بابام تو همون بیمارستان زد تو گوشم گف، میمونی و تو جهنمی ک خودت ساختی زندگی میکنی، هرچی سرت بیاد حقته... بخدا هنوزم نمیدونم کجارو اشتباه رفتم، چ کاری انجام دادام ک لایق این همه مصیبتم
    خسته شدم، تا الانم خیلی صبر کردم، ولی تصمیم گرفتم خودمو راحت کنم تا ب اجبار زنده نباشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خودکشی تنها راه نجاتم شده

سلام به شما نگار جان
    احساسات شما قابل احترام هست اما دقت کن عزیزم که خودکشی راحل هیچ مشکلی نیست و تنها حق زندگی کردن را از خودت سلب می کنی در کنار اینکه با توجه به شرایطی که توضیح دادی امکان آسیب را برای خودت بیشتر می کنی پس بهتر است از هر گونه تصمیم هیجانی مانند خودکشی و یا خودزنی خوداری کنی چون کمکی در بهبود مشکلات شما نمی کند .
    در این مسیر بهتر است اگر خانواده اجازه دریافت مشاوره را نمی دهند و امکان صحبت با آنها نیز برایتان وجود ندارد در اولین گام با شماره 123 تماس بگیرید و با همکاران ما در مورد شرایط روحیتان و اوضاع خانوادگی صحبت کنید تا آنها هم در جهت بهبود شرایط روحی و هم در صورت نیاز اقدامات قانونی به شما کمک کنند.
    دقت داشته باش که در اینجا تنها در مورد رفتارهای خانواده صحبت کردی که خب حق با شما می باشد و آنها مسیر مناسبی را برای بیان احساسات و نگرانی های خود انتخاب نکرده اند اما در مورد نحوه ارتباط و صحبت کردن خودت با آنها اطلاعاتی در اختیار ما قرار ندادی گاهی با تغییراتی در این مسیر می توان نتیجه گیری خوبی در نحوه ارتباط داشت بهتر است سعی کنی بجای خودکشی و یا خودزنی که بازهم آسیب به خود می باشد به این امید که آنها تو را ببینند سعی کنی که با بازسازی روش های ارتباطی موثر در این مسیر پیش بروی.

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44570
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما نگار جان
    احساسات شما قابل احترام هست اما دقت کن عزیزم که خودکشی راحل هیچ مشکلی نیست و تنها حق زندگی کردن را از خودت سلب می کنی در کنار اینکه با توجه به شرایطی که توضیح دادی امکان آسیب را برای خودت بیشتر می کنی پس بهتر است از هر گونه تصمیم هیجانی مانند خودکشی و یا خودزنی خوداری کنی چون کمکی در بهبود مشکلات شما نمی کند .
    در این مسیر بهتر است اگر خانواده اجازه دریافت مشاوره را نمی دهند و امکان صحبت با آنها نیز برایتان وجود ندارد در اولین گام با شماره 123 تماس بگیرید و با همکاران ما در مورد شرایط روحیتان و اوضاع خانوادگی صحبت کنید تا آنها هم در جهت بهبود شرایط روحی و هم در صورت نیاز اقدامات قانونی به شما کمک کنند.
    دقت داشته باش که در اینجا تنها در مورد رفتارهای خانواده صحبت کردی که خب حق با شما می باشد و آنها مسیر مناسبی را برای بیان احساسات و نگرانی های خود انتخاب نکرده اند اما در مورد نحوه ارتباط و صحبت کردن خودت با آنها اطلاعاتی در اختیار ما قرار ندادی گاهی با تغییراتی در این مسیر می توان نتیجه گیری خوبی در نحوه ارتباط داشت بهتر است سعی کنی بجای خودکشی و یا خودزنی که بازهم آسیب به خود می باشد به این امید که آنها تو را ببینند سعی کنی که با بازسازی روش های ارتباطی موثر در این مسیر پیش بروی.
    ممنون ازشما،الان سه ساله ک من اصلا هیچ ارتباطی بااونا ندارم،اونا ن میخان منو ببین ن میخان صدامو بشنون،اون زمانیم ک من پیش اونا زندگی میکردم هر زمان ک خاستم باهاشون حرف بزنم جز جنگ و دعوا چیزی نصیبم نشد،چون از نظر اونا من حق ندارم اعتراض کنم اصلا حق چیزیو ندارم..حتی اگه بخان پیامی بهم برسونن ن میان دیدنم ن باهام تماس میگیرن،از طریق مامان بزرگم بهم میرسونن.
    من حتی شک دارم ک اونا پدرو مادر واقعیم باشن

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط negar18 نمایش پست ها
    ممنون ازشما،الان سه ساله ک من اصلا هیچ ارتباطی بااونا ندارم،اونا ن میخان منو ببین ن میخان صدامو بشنون،اون زمانیم ک من پیش اونا زندگی میکردم هر زمان ک خاستم باهاشون حرف بزنم جز جنگ و دعوا چیزی نصیبم نشد،چون از نظر اونا من حق ندارم اعتراض کنم اصلا حق چیزیو ندارم..حتی اگه بخان پیامی بهم برسونن ن میان دیدنم ن باهام تماس میگیرن،از طریق مامان بزرگم بهم میرسونن.
    من حتی شک دارم ک اونا پدرو مادر واقعیم باشن
    سلام

حالا که پیش مادربزرگتون هستید به اتفاقات گذشته فکر نکنید و روحیه از دست رفتتونو بازسازی کنید.

به حرف دیگران اهمیت ندین و برا خودتون خوب زندگی کنید.

شروع کنید به انجام دادن یکی دوتا از کارهایی که واقعاً بهشون علاقه دارید.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44570
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

حالا که پیش مادربزرگتون هستید به اتفاقات گذشته فکر نکنید و روحیه از دست رفتتونو بازسازی کنید.

به حرف دیگران اهمیت ندین و برا خودتون خوب زندگی کنید.

شروع کنید به انجام دادن یکی دوتا از کارهایی که واقعاً بهشون علاقه دارید.
    سلام
    الان عموی من دارع نقش اون پدرو مادرو بخوبی ایفا میکنه،از کارای اونا چیزی برام کم نزاشته،بجا اونا کتکم میزنه،فحش میده،بیرون نمیزاره برم و...
    حتی امتحانامم نزاشتن برم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط negar18 نمایش پست ها
    سلام
    الان عموی من دارع نقش اون پدرو مادرو بخوبی ایفا میکنه،از کارای اونا چیزی برام کم نزاشته،بجا اونا کتکم میزنه،فحش میده،بیرون نمیزاره برم و...
    حتی امتحانامم نزاشتن برم
    خدمات اجتماعی یا هر چیزی نمیشناسین به ایشون معرفی کنین که از طریق اونا مشکلشون حل بشه؟
    @moshaver-editor @dehghan @dr-ravan @Admin

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

مشکلات زیادی داری اما تا وقتی چاره کار خودتو خودکشی میدونی هیچ کس نمیتونه بهت کمک کنه چون تو درباره چیزای خوب و راهکارهای خوب و پیش برنده گارد گرفتی

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام خانم
    امیدوارم حال شما خوب باشه.
    این مسئله تاسف برانگیزه که تا این حد آزارت میدن. ولی موضوع مهم اونه که این کار اونا زشته نه وجود تو. اونا هستند که باید اشکال رفتارشونو متوجه بشن تو که گناهی نداری که بخوای بمیری.
    دختر خوب،
    به نظر من اگه این دفعه کسی خواست اذیتت کنه صریحاً بهش بگو تو چه حقی داری منو بزنی. حتی نذار سرت داد بزنن. به عموت بگو من بهت چون بزرگتری احترام میذارم ولی دیگه اجازه نمیدم دست روم بلند کنی. اگرم خواست بزندت بگو زنگ میزم پلیس بیاد. مملکت انقدا هم هرت نیست. ته تهش چی می خواد بشه؟ بالاتر از سیاهی رنگی نیست.
    اجازه نده باهات بد رفتار کنن ولی پرخاشگری نکن و مقابله به مثل نکن. زنگ بزن 123 میان مسئله رو حل می کنن.
    موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد