نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: میخواد بگه خواستگار داره

5066
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میخواد بگه خواستگار داره

سلام. در مورد مشکل یکی از دوستانم مشورت میخام. یکی از دوستام مدتی هست که از یکی از همکارای اداره شون خوشش اومده و علاقمند شده در واقع حدود دو سال هست که بهشون علاقه داره و میگه تو این دو سال خیلی بهم نزدیک شدن و موقه که کار زیاد نیست یعنی موقه استراحت و غیره زیاد پیش می اومد که با هم صحبت کنن راجبه چیزای مختلف و میگفت حس میکنم که اونم علاقه ای داره و تا حدی صمیمت به وجود اومده، ولی تا امروز اون آقا، چیزی عنوان نکرده...
    الان با توجه به شرایط کرونا خیلی اوقات پیش میاد که دورکاری دارن و ارتباط شون کمتر شده ولی به خاطر نوع کار و مسائل مربوط به اون باید توی واتساپ بهم پیام میدادن و گزارش کار میدادن و غیره الان برای دوستم قراره خواستگار بیاد بصورت سنتی و کسی معرفی کرده ، ولی دوستم خیلی به همکارشون علاقه داره و نمیدونه چکار کنه. الان چیزی که میخام بپرسم اینه که دوستم میگه تصمیم دارم در خلال پیامایی که تو واتساپ میدم در مورد کار، بگم که قراره برام خاستگار بیاد و فکرم یکم درگیره، میگه میخام ببینم اون چی جواب میده و اگه علاقه ای داره باعث بشه زودتر پا پیش بزاره و علاقشو عنوان کنه تا تکلیف هر دوشون مشخص بشه.. چون از بلاتکلیفی خسته شده..
    به نظر شما این کار درست هست؟ اگه میشه راهنمایی کنید.
    سرکار خانم دهقان خوشحال میشم از راهنمایی شما استفاده کنم. و بقیه دوستان که راه حلی دارن.
    ببخشید که زیاد تایپ کردم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : میخواد بگه خواستگار داره

سلام به شما دوست عزیز
    در اول اینکه احساسات این دوست شما و نگرانی شما برای دوستتان هردو قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این مسیر برداشت های دوست شما از دوست داشتن این آقا ممکن است تحت تاثیر احساسات خود ایشان باشد و با تعمیم دادن این احساسات به ایشان این احساس را بزرگنمایی کنند اما به عنوان افراد بالغی که در مسیر رشدی قرار دارند تجربه احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن یک روند طبیعی می باشد و در این مسیر هردوی این افراد بالغ می باشند و اگر از دوست داشتن خود هدفی را دنبال کنند می توانند در این زمینه با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند دیدگاهای فرد مقابل را بشنوند و برای ادامه مسیر زندگی خود تصمیم گیری داشته باشند .
    اینکه دقیقا زا چه راهی دوست شما وارد شوند بستگی زیادی به میزان صمیمت و رابطه آنها دارد اگر بیان احساسی وجود دارد از سمت این آقا که می توانند به صروت مستقیم از ایشان بپرسند که هدفشان از این صحبت های احساسی چیست و اگر نه تنها یک رابطه کاری می باشد در این مسیر بهتر است کمی صبور تر باشند و در کنار احترام به احساسات خود و بزرگنمایی نکردن احساسات اجازه بدهند که این مسیر طی شود .
    در مورد اینکه ایشان بیان کنند خواستگار دارند اگر روابط انها باهم به این میزان صمیمی می باشد که از یکدیگر در کارها مشورت بگیرند در این مورد مشکلی وجود ندارد اما بهتر است سعی کنند بدون پیش فرض در این مسیر پیش بروند تا اگر احساسات فرد مقابل با ایشان در یک راستا نبود آسیبی به ایشان وارد نشود .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    در اول اینکه احساسات این دوست شما و نگرانی شما برای دوستتان هردو قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این مسیر برداشت های دوست شما از دوست داشتن این آقا ممکن است تحت تاثیر احساسات خود ایشان باشد و با تعمیم دادن این احساسات به ایشان این احساس را بزرگنمایی کنند اما به عنوان افراد بالغی که در مسیر رشدی قرار دارند تجربه احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن یک روند طبیعی می باشد و در این مسیر هردوی این افراد بالغ می باشند و اگر از دوست داشتن خود هدفی را دنبال کنند می توانند در این زمینه با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند دیدگاهای فرد مقابل را بشنوند و برای ادامه مسیر زندگی خود تصمیم گیری داشته باشند .
    اینکه دقیقا زا چه راهی دوست شما وارد شوند بستگی زیادی به میزان صمیمت و رابطه آنها دارد اگر بیان احساسی وجود دارد از سمت این آقا که می توانند به صروت مستقیم از ایشان بپرسند که هدفشان از این صحبت های احساسی چیست و اگر نه تنها یک رابطه کاری می باشد در این مسیر بهتر است کمی صبور تر باشند و در کنار احترام به احساسات خود و بزرگنمایی نکردن احساسات اجازه بدهند که این مسیر طی شود .
    در مورد اینکه ایشان بیان کنند خواستگار دارند اگر روابط انها باهم به این میزان صمیمی می باشد که از یکدیگر در کارها مشورت بگیرند در این مورد مشکلی وجود ندارد اما بهتر است سعی کنند بدون پیش فرض در این مسیر پیش بروند تا اگر احساسات فرد مقابل با ایشان در یک راستا نبود آسیبی به ایشان وارد نشود .
    سلام و ممنون از پاسخگویتون خانم دهقان.
    راستش این آقا قبلا یکبار ازدواج ناموفق داشته و جدا شده ولی دوست من مجرده و قبلا ازدواج نکرده و میگه شاید بخاطر این هست که همکارش دو دل باشه که پا پیش بزاره و اینکه یبار هم سر صحبت ازدواج و غیره موقع صحبت با همکارا، همون دو سال پیش، داشته میگفته که یه مشکل خانوادگی دارم و تا این مسئله حل نشه نمیتونم دوباره به ازدواج فکر کنم..
    الان دوستم میگه فکر میکنم تا حدی مشکلش شون حل شده این جور که یبار صحبت میکردن و میگه میترسم اینجوری بگم که خاستگار دارم و اینها و اون اگه علاقه ای هم داشته باشه پشیمون بشه..
    اینکه میگین بدون پیش فرض پیش برن منظورتون چی هست؟ میشه بیشتر راهنمایی کنین

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

ببین عزیزم در این مرود نمی توان توجهات همکار ایشان را بر مبنای علاقه ترجمه کرد به همین دلیل ممکن است دوست شما حتی در صورت ابراز مستقیم به این آقا با جواب منفی مواجهه شوند و در این مسیر نیاز است که ایشان اگر می خواهند موضوع را به هر سبکی بیان کنند آمادگی این جواب را داشته باشند چون ما هیچ چیزی از یان آقا نمی دانیم در کنار اینکه دوست شما تنها براساس حدسیات پیش می رود و بهخاطر هیمن بیان کردم بدون هیچ پیش فرضی پیش بروند چون اگر بخواهند حدسیات خود را مبنای تصمیم گیری قرار بدهند در صورت مواجهه شدن با خلاف آن انکان آسیب برایشان وجود دارد .
    در این مورد همکار ایشان شناخت لازم را نسبت به ایشان دارند و به عنوان یک فرد بالغ اگر احساس و تصمیم به ازدواجی وجود داشته باشد می توانند در احترام به ایشان بیان کنند و دوست شما نیز اگر می خواهند احساسات خود را بیان کنند نیاز است به این موضوع توجه کنند که ممکن است با خلاف دیدگاهشان و جواب منفی این آقا مواجهه شوند .

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه پیکر نمایش پست ها
    سلام. در مورد مشکل یکی از دوستانم مشورت میخام. یکی از دوستام مدتی هست که از یکی از همکارای اداره شون خوشش اومده و علاقمند شده در واقع حدود دو سال هست که بهشون علاقه داره و میگه تو این دو سال خیلی بهم نزدیک شدن و موقه که کار زیاد نیست یعنی موقه استراحت و غیره زیاد پیش می اومد که با هم صحبت کنن راجبه چیزای مختلف و میگفت حس میکنم که اونم علاقه ای داره و تا حدی صمیمت به وجود اومده، ولی تا امروز اون آقا، چیزی عنوان نکرده...
    الان با توجه به شرایط کرونا خیلی اوقات پیش میاد که دورکاری دارن و ارتباط شون کمتر شده ولی به خاطر نوع کار و مسائل مربوط به اون باید توی واتساپ بهم پیام میدادن و گزارش کار میدادن و غیره الان برای دوستم قراره خواستگار بیاد بصورت سنتی و کسی معرفی کرده ، ولی دوستم خیلی به همکارشون علاقه داره و نمیدونه چکار کنه. الان چیزی که میخام بپرسم اینه که دوستم میگه تصمیم دارم در خلال پیامایی که تو واتساپ میدم در مورد کار، بگم که قراره برام خاستگار بیاد و فکرم یکم درگیره، میگه میخام ببینم اون چی جواب میده و اگه علاقه ای داره باعث بشه زودتر پا پیش بزاره و علاقشو عنوان کنه تا تکلیف هر دوشون مشخص بشه.. چون از بلاتکلیفی خسته شده..
    به نظر شما این کار درست هست؟ اگه میشه راهنمایی کنید.
    سرکار خانم دهقان خوشحال میشم از راهنمایی شما استفاده کنم. و بقیه دوستان که راه حلی دارن.
    ببخشید که زیاد تایپ کردم.
    سلام
    این که نمیشود با تخیل و حدس تصمیم گرفت به هر روی باید تکلیفشان را معین شود حالا مستقیم یا غیرمستقیم در هر صورت باید دید طرف مقابل جوابش چیست ولی به هر حال اگر آقا تا به حال پیش قدم نشده احتمال جواب رد بالاست باید دوستتان را از نظر ذهنی آماده شنیدن جواب نه بکنید.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام

اون اقا اگر قصدش جدی بود تا الان یه حرفی زده بود یه عکس العملی نشون داده بود
    به نظرم دوست شما یکم احساساتیه و رفتار این مرد را اشتباه برا خودش معنی کرده

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    ببین عزیزم در این مرود نمی توان توجهات همکار ایشان را بر مبنای علاقه ترجمه کرد به همین دلیل ممکن است دوست شما حتی در صورت ابراز مستقیم به این آقا با جواب منفی مواجهه شوند و در این مسیر نیاز است که ایشان اگر می خواهند موضوع را به هر سبکی بیان کنند آمادگی این جواب را داشته باشند چون ما هیچ چیزی از یان آقا نمی دانیم در کنار اینکه دوست شما تنها براساس حدسیات پیش می رود و بهخاطر هیمن بیان کردم بدون هیچ پیش فرضی پیش بروند چون اگر بخواهند حدسیات خود را مبنای تصمیم گیری قرار بدهند در صورت مواجهه شدن با خلاف آن انکان آسیب برایشان وجود دارد .
    در این مورد همکار ایشان شناخت لازم را نسبت به ایشان دارند و به عنوان یک فرد بالغ اگر احساس و تصمیم به ازدواجی وجود داشته باشد می توانند در احترام به ایشان بیان کنند و دوست شما نیز اگر می خواهند احساسات خود را بیان کنند نیاز است به این موضوع توجه کنند که ممکن است با خلاف دیدگاهشان و جواب منفی این آقا مواجهه شوند .
    سلام ممنون که راهنمایی میکنید. بله منم بهش گفتم که ممکنه اون اصلا به فکر ازدواج با تو نباشه ولی خب میخاد یجوری اگه هم جواب منفی هست از زبون خودش بشنوه تا خیالش راحت بشه.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که جواب دادین. بله منظورتون متوجه هستم اما من توی تایپیک قبلی هم گفتم، همکار دوستم یبار طلاق گرفتن و از طرفی هم تو این مدت یه سری مشکلات خانوادگی داشتن که برطرف شده ظاهرا.. حالا دوستم نظرش اینه که شاید به همین دلایل هست که اون نتونسته تا حالا، پا پیش بزاره مخصوصا چون دوستم مجرد هست و قبلا ازدواج نکرده.
    به هر حال اون میخاد از این بلاتکلیفی در بیاد و به قول معروف تیری تو تاریکی بندازه، نمیخاد که مستقیم خاستگاری کنه از طرف. میگه اینجوری بگم شاید اگه اونم فکری نسبت به من داره زودتر بجنبه و عکس العملی نشون بده اگه هم نه که دوستم بتونه بدون شک و تردید به خاستگاری که قراره چند وقت دیگه براش بیاد فکر کنه..
    منم از الان بهش گفتم که آماده هر جوابی باش و اونم پذیرفته.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه پیکر نمایش پست ها
    ممنون که جواب دادین. بله منظورتون متوجه هستم اما من توی تایپیک قبلی هم گفتم، همکار دوستم یبار طلاق گرفتن و از طرفی هم تو این مدت یه سری مشکلات خانوادگی داشتن که برطرف شده ظاهرا.. حالا دوستم نظرش اینه که شاید به همین دلایل هست که اون نتونسته تا حالا، پا پیش بزاره مخصوصا چون دوستم مجرد هست و قبلا ازدواج نکرده.
    به هر حال اون میخاد از این بلاتکلیفی در بیاد و به قول معروف تیری تو تاریکی بندازه، نمیخاد که مستقیم خاستگاری کنه از طرف. میگه اینجوری بگم شاید اگه اونم فکری نسبت به من داره زودتر بجنبه و عکس العملی نشون بده اگه هم نه که دوستم بتونه بدون شک و تردید به خاستگاری که قراره چند وقت دیگه براش بیاد فکر کنه..
    منم از الان بهش گفتم که آماده هر جوابی باش و اونم پذیرفته.
    ببخشید اینو در جواب کاربر سعید 62نوشتم ولی یادم رفت گزینه نظرت چیه رو بزنم!

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42430
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sssssalar نمایش پست ها
    سلام

اون اقا اگر قصدش جدی بود تا الان یه حرفی زده بود یه عکس العملی نشون داده بود
    به نظرم دوست شما یکم احساساتیه و رفتار این مرد را اشتباه برا خودش معنی کرده
    ممنونم از شما
    بله اینم میتونه باشه ولی خب بعضی از اقایون یه سری دلایل و یا مشکلاتی که دارن نمیتونن از شخص مورد نظرشون خاستگاری کنن و یا از علاقش با خبر بشن و خیلی وقتا از خیر این قضیه میگذرن، البته همه اینجور نیستن. دلایلی مثل نداشتن شغل ثابت و یا درآمد، مشکلات جسمی یا تجربه بد از رابطه هایی که قبل داشتن مثل طلاق و جدایی وچیزای دیگه، میتونه اونا رو دو دل کنه و اعتماد به نفسشون رو بگیره..
    امیدوارم هر چی خیره هست واسه همه پیش بیاد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)