نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شروع رابطه ی دوستی بعد از سه ماه جدایی

2552
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44581
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شروع رابطه ی دوستی بعد از سه ماه جدایی

سلام خسته نباشید.
    من به مدت یکسال دراینستاگرام پیگیر پسری بودم که توجه من رو جلب کرده بود دراین یکسال هیچگونه ارتباطی با ایشون نداشتم یعنی حتی یکبارهم به ایشون پیامی ندادم وفقط یکبار ایشون خیلی محترمانه تولدم رو تبریک گفتن(باتوجه به استوریم) بعد از یکسال من جرعت این رو پیداکردم که حسم رو به ایشون بگم و وقتی گفتم خیلی تعجب کرد و ما شروع کردیم رابطه ای رو که ازسمت من شکل گرفته بود و من دراین مدت بسیاربه ایشون محبت میکردم و حسم رو بهشون ابراز میکردم ایشون هم احترام من رو داشتن ولی خب از اونجایی که ایشون علاقه قبلی به من نداشت خب به طبع ابراز احساساتی چندانی به من نمیکردن. بعد از دوماه رابطه ایشون گفتن من دوست دارم ولی بهتره بیخیال من بشی چون من مشکلات زیادی دارم(پسربزرگ خانواده هستن و پدرشون چندین ساله ترکشون کرده وتمامی مشکلات زندگی روی دوش ایشونه) و اینکه بهتره تنها باشم چون اینجوری تو داری اذیت میشی چون من نمیتونم به اندازه تو بهت محبت کنم و از زنگی و ایندت جا میمونی....
    اون زمان من اصراری نکردم و رفتم. الان سه ماه ازجدایی ما میگذره و نزدیک دو هفته پیش من پیج اینستاگرامم رو پاک کردم... ایشون به سختی من رو از طریق دوستام توی اینستاگرام پیدا کردن و از دوستام خواستن که به من اطلاع بدن و گفتن بهش بگین واسه یکبارم شده میخوام باهاش حرف بزنم....
    خلاصه ایشون اومده و از مشکلاتش به من گفته و اینکه اون زمان که بامن بوده توی شرایط روحی بدی بوده و به گفته خودش حتی توی کرایه خونشون مونده بود(من خودم قبول دارم بخاطراینکه خیلی به ایشون علاقه منو بودم اون زمان خیلی پیگیرش میشدم اصلا اجازه نمیدادک نفس بکشه و خیلی مواقع غر میزدم که چرا با من خیلی صمیمی نیستی)...خلاصه گفت که ببخشید قدر دوست داشتنت رو ندونستم و هفته اول شاید راحت بودم ولی از هقته دوم نبودنت برام سخت شد و اصلا فکرنمیکردم بهت وابسته باشم...گفت تو اون مدن همش پیگیر من بوده تز طریق اینستاگرام و زمانی که دید پیجم نیست خیلی بهم ریخت(تنهاچیزی که از من داشت همون پیج بود)
    گفتن من قبول دارم اون زمان رابطه رو جدی نگرفتم ولی در این مدت فهمیدم چقد دوست دارم چقدر متفاوتی با بقیه و ازینجوری حرف ها....حتی میخواستن از طریق دانشگاهم بیان خودشون توی شهرما و منو پیدا کنن... گفتن اگه تویه شهر بودیم دست مادرمو میگرفتم بیادبا خانوادت صحبت کنه که بدونی چقدر پشیمونم و چقدر فهمیدم عاقلی و دوست دارم...
    من رابطم رو با ایشون شروع کردم...
    ایشون معلم اموزش پرورش هستن وظاهر خیلی جذاب و معقولی دارن و مشکلاتشون به حدی هست که توی فکر دختربازی و اینجور مسائل نباشه.
    از طرفیم فوق العاده درونگرا و مغرور هستن و من هنوز شوکه هستم که چطور اینجوری اومده از عذرخواهی کرده...
    با توجه به اینکه ایشون بحث ازدواج رو پیش کشیده نظرتون درباره ادامه رابطه چی هست؟
    سوال دوم اینکه ایشون خیلی درونگراس یه چیزی که اخیرا توی حرفاش بهم گفت این بود که از من بچگی عادت کردم همه چیزو تو خودم بریزم ولی وقتی من هستم حس آرامش و اعتماد داره و درمورد زنگذیش باهام حرف میزنه و این خیلی حس خوبیخ برای من چون آدم مغروریه و این پیشرفت زیادی هست... من چطور میتونم این حس رو در اون تقویت کنم و بتونم بیشتر از لاک خودش بکشم بیرون که منو بیشتر از الان جزئی از خودش بدونه؟
    به عبارتی میخوام بدونم چطور با همچنین فرد درونگرایی میشه ارتباط بهتری داشت؟
    البته ایشون خیلی ادم شوخی هست و دوستای خیلی زیادی داره ولی خب بخاطر مشکلاتی که داشته زیاد وهمش سعی کرده زندگی خصوصیش رو توی خودش بریزه.
    ببخشید طولانی شد سعی کردم به همه نکات توجه اشاره کنم که راهنمایی مفیدتری داشته باشین🙏

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شروع رابطه ی دوستی بعد از سه ماه جدایی

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز اطلاعات مهمی مانند این که چه مدت با یکدیگر در ارتباط بودید و هر یک از شما چند سال دارید را از قلم انداخته اید.
    اما در کل آ» طور که شما توضیح دادید همه چیز به نظر خوب و بر روی روال به نظر می رسد اما این ممکن است فقط ظاهرا قضیه باشد.
    چرا که اولین نکته مهم و مشکلی که وجود دارد این است که شناخت در فضای مجازی هرگز نه تنها نمی تواند کامل باشد بلکه تا حد زیادی سرشار از تحریف است و معمولا از واقعیت فاصله زیادی دارد که این موضوع می تواند اولین نکته نگران کننده ای باشد که باید به آن دقت کنید.
    با توجه به این که در گفته هایتان اشاره کردید که یک سال ایشان را فقط از طریق پیج اینستاگرام دنبال می کردید و به این طریق به ایشان علاقه مند شدید، یعنی تقریبا بدون هیچ شناختی، چرا که خیلی از موارد تصویر افراد در اینستاگرام و صفحات مجازی با واقعیت آن ها فاصله زیادی دارد، علاوه بر این ذهن شما به صورت کاملا خودکار فضاهای خالی اطلاعات نداشته را با خیال پردازی پر می کند که این یعنی ذهن شما بیشتر یک نفر را بر اساس ایده آل هایش ساخته است و مشخص نیست تا چه اندازه به آن فردی که ایشان واقعا هستند تناسب و شباهت و هم خوانی داشته باشد.
    نکته مهم دیگیر که وجود دارد این است که پرسش شما اگر این باشد که آیا ایشان برای ازدواج مناسب هستند باید گفت هرگز نمی توان بر اساس این موارد نظری درباره این موضوع مطرح کرد.
    آن چه باعث پیش بینی موفقیت و تناسب در ازدواج می شود تناسب و شباهت در زمینه های مختلفی مانند سبک های شخصیتی و رفتاری، عقاید و نظام باورها و شیوه تفکر و ادراک، سبک مورد علاقه زندگی، غرهنگ خانواده ها و از این قبیل موارد است که باید اطلاعات حاصل در این زمینه ها هم حتما از طریق دیدار و ارتباط حضوری به دست آمده و مورد بررسی قرار گرفته باشد تا بتوان به آن اعتماد و اتکا کرد.
    \درباره درونگرایی هم ظاهرا این گونه افراد در روابط خودشان دقیق تر و سخت گیر تر هستند و دایره های مختلفی از نظر صمیمیت با دوستان و آشنایان خودشان دارند.
    نقش شما این است که خودتان باشید و اگر بخواهید تصویر خاصی از خودتان نشان دهید که مثلا مورد پسند ایشان باشید در آینده به مشکل بر خواهدی خورد پس توصیه می شود خودتان باشید و از طریق برقراری رابطه در دنیای واقعی پ دیدارهای حضوری سعی کنید یکدیگر را بشناسید و درباره یکدیگر اطلاعات دقیق تری به دست آورید نگران صمیمیت و اعتماد هم نباشید اگر خودتان باشید و به شیوه درستی رابطه برقرار کنید صمیمیت و اعتماد هم در فضا و در زمان خودش شکل خواهد گرفت چرا که اعتماد اساسا در نتیجه داشتن یک رفتار نسبتا با ثبات و قابل پیش بینی و مسئولانه و متعهدنه بین افراد شکل می گیرد.
    پس به نظر می رسد با توجه به این موارد بهتر است تصورات خودتان درباره ایشان را در حد یک تصور و فرضیه بدانید و سعی کنید واقعا ایشان را دقیق تر بشناسید و به گفته های ایشان درباره خودشان اکتفا نکنید.
    همچنین تمام موارد مهم را برای ادامه رابطه بررسی کنید و بدانید که دوست داشتن برای اقدام به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک هرگز کافی نیست و اگر شرایط در مواردی فراهم نیست به عنوان مثال به دلیل دور بودن شهرها امکان دیدار و رابطه حضوری ندارید شاید بهتر باشد از ههمین ابتدا تجدید نظر کنید تا وابستگی شکل نگیرد و به خاطر همین صرفا بخواهید با یکدیگر ادامه دهی.
    توصیه بسیار مهم دیگر این است که حتما برای تصمیم گیری نهایی درباره ازدواج مشاوره قبل از ازدواج دریافت کنید تا بتوانید با دریافت اطلاعات دقیق تری که در این جلسات به وسیله انجام ارزیتبی ها و بررسی های دقیق و تخصصی به دست می آید، بهترین و مناسب ترین انتخاب و تصمیم گیری را داشته باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)