نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: به یه آدم عصبی و پرخاشگر تبدیل شدم

5790
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44658
    تشکـر
    13
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به یه آدم عصبی و پرخاشگر تبدیل شدم

به آدم عصبی و پرخاشگر تبدیل شدم
    چند روز دیگه دهمین سالگرد ازدواجم میشه دوتا بچه 6 و 4 ساله دارم .
    قبل از ازدواجم دختر شیطون و با ادب و شاد و مهربونی بودم و همه اطرافیانم دوستم داشتن. بعد از ازدواجم مشکلاتم کم کم شروع شد . شوهرم بشدت بی ادب بود و رفتار و حرفاش باعث شرمندگیم میشد کم کم بد دهنیشم متوجه شدم جلو خانوادش یا خانواده خودم بهم بی احترامی میکرد و تحقیر میشدم . اختلافای ما شب عروسیمون که خانوادش دعوا راه انداختن و عروسیمو بهم ریختن اوج گرفت خاطره ای که هیچوقت از ذهنم پاک نمیشه . بعد اون ماجرا کم کم منم عصبی و پرخاشگر شدم دعوا میکردم و انقدر کشش میدادم تا دستش روم باز بشه و در مقابلش منم بهش حمله میکردم کم کم جلوی بی احترامیش به خانوادم منم بی احترامی میکردم و فحش میدادم. از همه بدتر این بود همسرم منو تحت فشار روانی میزاشت و گاها میگفت انقدر گیر میدم و اذیتت میکنم که بزاری بری یا خودتو بکشی یا بهم خیانت کنی .
    به دلایلی جدا نشدم اما تمام دوستان و اطرافیان حتی خانوادمو جز مادرمو از دست دادم حتی خواهرام حاضر نیستن نگاهم کنن.
    بخواستش رسید من تبدیل به یه ادم عصبی و بد دهن و پرخاشگر شدم. چند بار پیش روانپزشک رفتم دارو مصرف کردم اما همه تاثیراتش موقتی ست . حال روحی من خوب نیست احتیاج به کمک دارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : به یه آدم عصبی و پرخاشگر تبدیل شدم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و حال بدی که با توجه به این شرایط تجربه می کنید کاملا قابل درک است.
    آن طور که توضیح دادید ظاهرا هر دوی شما از رفتارهای مخرب و سمی در رابطه مانند توهین و تحقیر، پرخاشگری، قضاوت منفی و سرزنش، برچسب زدن و قهر کردن زیاد استفاده کرده اید و بنابراین تعجبی ندارد که اکنون چنین احساسی نسبت به هم داشته باشید و تا این حد اوضاع رابطه تان نا بسامان و خراب باشد.
    چرا که اساسا ازدواج قرار است یک مکان امنی باشد که افراد در آن بتوانند با مشارکت و همکاری و همراهی یکدیگر به شکل بهتری نیازهای اساسی خودشان را برآورده کنند و اگر قرار باشد این فضای سالم تبدیل به رینگ بوکس بشود دیگر چیزی از رابطه باقی نخواهد ماند و نه تنها افراد مانع تحقق نیازهای اساسی یکدیگر مانند عشق و تعلق خاطر و حساس ارزشمندی خواهند بود بلکه سلامت روان و جسم آن ها هم به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
    اگر چه طبق گفته هایتان همسرتان در ابتدا این رویه را در پیش گرفتند اما بهتر است بدانید در ادامه یافتن این روند هر دو نفر سهم و نقش دارند و هر کسی مسئول رفتارهای خودش است و ما اگرچه نمی توانیم دیگران را تغییر دهیم اما مسئول تحقق خواسته های خودمان هستیم و باید سعی کنیم با انتخاب رفتارهای مسئولانه و موثر به شکل درست و اصولی و مسئولانه پیگیر نیازها و خواسته های خودمان باشیم.
    در مورد شما ظاهرا شما هم همان روال نادرست و مخرب را در پیش گرفته اید و درون یک چرخه معیوب گرفتار شده اید و طبیعی است که حاصلی به جز خشم و ناکامی ندارد.
    با توجه به ین که اکنون دو فرزند هم دارید که نظاره گر شما هستند و در چنین فضای آکنده و از خشم و تنفری زندگی می کنند، بهتر است هر چه سریع تر برای دریافت کمک حرفه ای به یک روانشناس یا مشاور در این زمینه مراجعه کنید که بتوانید اپس از انجام ارزیابی ها و بررسی های بیشتر در این زمینه مداخلات تخصصی لازم را دریافت نمایید و بعد از شناسایی و رفع موانع درونی و بیرونی تان بتوانید یک تصمیم مناسب بگیرید.
    چرا که اگر به این شرایط با همین روند ادامه دهید و در برابر سلامت خودتان و بعد فرزندانتان احساس مسئولیت نداشته باشید و متعهدانه و فعالانه تلاش و اقدام موثری انجام دهید به نفع هیچ یک از شما نخواهد بود و به مرور با از دست دادن کارکردهایتان در حوزه های مختلف وضعیت شما بدتر و وخیم تر خواهد شد و ممکن است عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.
    پس به شما خیلی جدی توصیه می شود حتما هرچه زودتر برای دریافت کمک حرفه ای و تخصصی اقدام کنید تا بتوانید خواسته ها و نیازهایتان را از طریق انتخاب ها و تصمیم گیری های درست بهتر پیگیری کنید و گام های لازم و موثر را در این زمینه بردارید.

3. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44658
    تشکـر
    13
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : به یه آدم عصبی و پرخاشگر تبدیل شدم

من قبلا پیش مشاوره رفتم تا حالم بهتر میشه و تمرکزم برمیگرده دوباره رفتارهاش شروع میشه انقدر ادامه میده تا کنترلمو از دست بدم .
    من دوست ندارم اینجوری باشم اصلا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)