نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: توروخدا راهنمایی کنید ؟

1909
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38508
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

توروخدا راهنمایی کنید ؟

من و همسرم تقریبا ی سال عقدیم ی شب همسرم زنگ زد با دعوا به من گفت چرا رفتی کلاس زبان در صورتی که من بهت گفتم نرو ، در صورتی که خودش موافق بود اونروزکع من نرم کلاس خلاصه اینکه همسرم دنبال بهونه بود برای قهر ... از دیشب که قهر کرد من امشب بهش زنگ زدم گفت شما؟؟؟؟ و بعد پیامک کرد که دیگه تموم و من زنی که اینجوری باشه و حرف شوهرش رو گوش نده نمی‌خوام ، به پدرم گفتم و ایشون تماس گرفت بهش و گفت کی طلاقش میدی ؟گفت هروقت شما بگی. و بابام گفت پس فردا صبح بیا با بابات ، بعدش بهم پیامک کرد که بابات زیر پاسخ علف سبز شه درخواست بده طلاقت نمیدم ، بعد دوساعت گفت نه باید بیاد دادخواست بده ، بابام بهم گفت دخترم خودتو دیگه کوچیک نکن و من حلش میکنم اگه از اول همین باشه زندگی سختی خواهی داشت .... ما تا حالا دعوامون اینجوری نشده بود ، باورم نمیشه از اولم دوستم نداشته ، کمکم کنید توروخدا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : توروخدا راهنمایی کنید ؟

سلام به شما غزال جان
    قابل درک هست که در زمان فعلی در شرایط روحی سختی قرار دارید اما دقت کنید که در این مورد بهتر است در هیمن زمان و قبل از ازدواج تصمیم گیری شود چون اگر با وجود این مشکلات وارد پروسه ازدواج شوید امکان اینکه با مشکلات بیشتری مواجهه شوید وجود دارد .
    در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
    1. هریک از شما چند سال دارید؟
    2. ایشان دیدگاهی همراه با شک و سوء ظن دارند ؟
    3. معیارهای شما برای انتخاب ایشان چه ویژگی های می باشد؟
    4. مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کرده اید؟
    5. در قبل موضوعات قهر شماها شامل چه مورادی بوده است و واکنش همسرتان در این موارد چگونه بوده است؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38508
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

۱- ۲۱,۲۴
    ۲-خیر اصلا
    ۳-ایشان اکثر مواقع حامی من ، مهربان ، مسئولیت پذیر
    ۴-خیر
    ۵-قهر و دعوای ما به ی روز نمکشید و ایشان خود پایش می‌گذاشتند و مسائل جدی نبوده

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با توجه به توضیحات شما بهتر است در این مسیر بدون تهدید به جدایی در زمان مناسبی بدون به دنبال مقصر بودن با همسرتان تماس بگیرید و بخواهید که در مکانی بیرون از محیط خانواده ها باهم صحبت کنید و در مورد این مشکل پیش آمده دیدگاهای همسرتان را جویا شوید اما بهتر است در این مسیر شما و ایشان برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا بتواینم با بررسی همه این جوانب به هردوی شما در ادامه مسیر کمک کنیم چون شما و همسرتان در سالهای زندگی مشترک ممکن است با مشکلات و اختلاف دیدگاهای زیادی مواجهه شوید اما اگر بخواهید با قهر ، تهدید به جدایی و یا رفتن و... واکنش نشان بدهید این مشکلات که برطرف نمی شود هیچ بلکه مشکلات بیشتری را نیز ایجاد می کند پس دیدگاه هریک از شما به زندگی، دیدگاه به جایگاه زن و مرد در زندگی مشترک ، توقعاتی که از یکدیگر دارید ، سبک شخصیتی و رفتاری همه از اهمیت زیادی برخودار می باشد که نیاز است مورد توجه و بررسی قرار بگیرد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    دو تا سوال دارم اگر اشکالی ندارد جواب دهید.
    1. چرا پدر محترمتان به ایشان زنگ زد؟
    2. چرا حرف طلاق را در دهان ایشان گذاشت؟
    ویرایش توسط ماجراجو : 07-18-2020 در ساعت 02:34 PM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و اضطراب و نگرانی شما با توجه به موضوعی که مطرح کردید کاملا قابل درک است.
    دقت داشته باشید که اکنون در شرایط بحران به سر می برید و بهتر است سعی کنید بر افکار منفی و احساسات و هیجانات ناخوشایند و شدید خودتان مساط شوید تا بتوانید بهتر به حل مساله بپردازید و دید باز تر و جامع تری به موضوع داشته باشید و به جای تمرکز بر خود این مشکل و رویداد ناراحت کننده بر گزینه های موجود برای حل یا مدیریت آن تمرکز داشته باشید.
    اگرچه درباره این که هر یک از شما چند سال دارید و ازدواج شما به چه صورتی بوده است و تا چه اندازه یکدیگر را می شناختید و آیا تا به حال از این قبیل مشکلات داشته اید یا خیر و اگر داشتید چگونه آن ها را حل و فصل کردید هیچ توضیحی نداده اید اما این موضوع موضوع مهمی به نظر می رسد.
    به نظر می رسد شما اکنون بیشتر احساس سردرگمی و شوک و آشفتگی دارید و هنوز ممکن است خواسته خودتان را به طور مشخص و واضح در چنین شرایط و موقعیتی ندانید که این موضوع و حالت هم کاملا طبیعی است.
    اگر بخواهیم به ابعاد مختلف این رویداد بپردازیم ظاهرا ماجرا از این قرار بوده که ایشان با انجام کاری از سوی شما یعنی کلاس زبان مخالف بودند، که البته اشاره کردید ادراک شما این بوده که موافق هستند، و بعد از انجام آن کار از سوی شما ایشان قهر کردند و با زهم با تلاش برای برقراری مجدد رابطه از سوی شما ایشان تهدید به جدایی کرده اند که شاید هم در این موضوع جدی هستند و این را هنوز نمی دانیم.
    اگر بخواهیم بررسی کنیم در این جا یک اختلافی شکل گرفته و ایشان به جای گفتگو و تلاش برای حل آن از شیوه های موثر، به رفتارهای پرخاشگرانه و کنترل گرانه و مخربی مانند تهدید و قهر متوسل شده اند که این یا نشان دهنده عدم وجود مهارت های کافی در ایشان است و یا نشان دهنده تیپ شخصیتی کنترل گر ایشان است که فقط به خودشان حق تصمیم گیری و انتخاب حتی در مورد این گونه مسائل را می دهند و نیازها و خواسته های شما را نادیده می گیرند.
    هر دو این حالت ها نشان دهنده این است که ایشان احتمالا هنوز آمادگی ورود به زندگی مشترک و ازدواج را ندارند و یا از نظر سلامت روان و شخصیتی مناسب ازدواج نیستند.
    چرا که افراد اساسا ازدواج می کنند تا بتوانند در کنار یکدیگر و با همراهی و همکاری و مشارکت با یمدیگر بتوانند بهتر نیازهایشان را برآورده کنند نه این که مانع یکدیگر در مسیر تحقق خواسته ها و نیازهای اساسی مانند اراده و استقلال رای و یا عشق و تعلق خاطر و یا احساس ارزشمندی در رابطه باشند و دریافت احساس ارزشمندی و امنیت جزو اصول اساسی هر رباطه است که اگر محقق نشود سلامت روان افراد را در معرض آسیب جدی قرار خواهد داد.
    نکته مهم دیگر این است که برای همین معمولا به افراد توصیه می شود که دوران مختلف را طی کنند چرا که در دوران نامزدی و عقد که موضوع تاهل جدی تر مطرح است افراد ممکن است رفتارهایی را نشان بدهند که قبلاز این قابلیت بروز نداشته است و در واقع ما باید به این موارد هم به عنوان اطلاعاتی درباره یکدیگر و تکمیل مسیر و فرایند شناخت نگاه کنیم تا بتوانیم تصمیم و انخاب درستی داشته باشیم.
    با توجه به این موارد به شما توصیه می شود که با ایشان دراین زمینه بدون خشم و پرخاشگری گفتگو کنید تا اگر مایل به حل این مشکلات هستند به یک زوج درمانگر مراجعه کنید و یا حتما برای مشاوره ازدواج اقدام کنید تا چالش های پیش رو را بهتر ببینید و بتوانید تصمیم گیری خوب و مناسبی داشته باشید.
    اگر هم از این قبیل رفتارهای تحکم آمیز و کنترل گرانه قبلا هم داشته اند و سعی دارند به شیوه های مختلفی شما را به سمت آن چه دلخواه خودشان است سوق دهند و به شما اجازه نمی دهند خودتان باشید و شما مجبور به سانسور کردن خودتان می شوید و احساس نمی کنید همان گونه که هستید خوب هستید و از سوی ایشان پذیرفته نشده اید بهتر است درباره ادامه این رابطه جدی تر فکر کنید و از کنار این موارد هرگز به سادگی عب.ور نکنید و خ=حتما با یک روانشناس یا مشاور جلسه داشته باشید تا با انجام بررسی های بیشتر راهنمایی های دقیق تری را دریافت کنید و با دریافت کمک حرفه ای و تخصصی بتوانید تصمیم گیری بهتری در این زمینه داشته باشید و این را هم بدانید که طبق مطالعات ازدواج بد و نا موفقی که در آن آیتم های لازم و ضروری وجود نداشته باشد، بسیار می تواند آسیب رسان باشد و کیفیت زندگی افراد را به شدت کاهش دهد در حالی که اگر ازدواج نکرده باشید تنها یکی از عوامل متعددی را که در افزایش کیفیت زندگی موثر هستند را فعلا نخواهید داشت.
    پس سعی نید با کمک یک متخصص تصمیمی بر اساس اصول و ارزش ها و خواته هایتان داشته باشید که در بلند مدت برای شما رضایت و خشنودی بیشتری را در پی داشته باشد نه این که بر اساس ترس ها و موانع درونی خودتان دست به انتخاب زده باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)