نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بی تفاوتی

879
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    تشکر شده 59 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

بی تفاوتی

سلام خسته نباشید

جوانی 21 ساله هستم که نسبت به زندگی حال و آینده گاهی خیلی بی تفاوت و گاهی بسیار پر اضطراب و اغلب هم همین دو حس رو دارم یعنی در عین بی تفاوتی بسیار اضطراب آشفتگی و استرس دارم که با دستور پزشک قرص پرانول مصرف میکنم.

خیلی ناامید و بی انگیزه هستم واقعا نمیدونم چی کنم... میدونم که باید زندگی رو جدی بگیرم و آیندمو بسازم اما در عمل اصلا اینطور نیستم... انگار واسم مهم نیست در حالیکه واقعا مهمه

آخه این حس دوگانگی یعنی چی؟ هرچی فکر کردم نتونستم به راه حلی برسم تا اینکه از شما درخواست کمک و راهنمایی کردم.

هیچ شور و شوقی دیگ ندارم نمیتونم خودمو جمع کنم حتی کارایی که میکردم دیگه لذت نمیبرم... فقط دوس دارم بشینم خونه از بس منزوی شدم... حتی خواب راحتیم ندارم لطفا کمکم کنید جوونیمو تباه نکنم

من بخاطر شرایط کرونا و بدلیل بیکار بودن نمیتونم مشاوره حضوری و تلفنی داشته باشم... صمیمانه اینجا کمکم کنید
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بی تفاوتی

سلام به شما دوست عزیز
    داشتن این افکار و سردرگمی بیشتر می تواند نشان از شناخت ناقص شما باشد زمانی که فرد شناختی از علایق و اهداف و حتی استعدادهای خود ندارد ممکن است در موقعیت های مختلف با دیدن دیگران تصمیماتی در مورد زندگی و آینده خود بگیرد اما چون تنها یک تصمیم هیجانی بودن شناخت بوده است دوام زیادی نخواهد داشت همانگونه که شما این روند را در خودتان مشاهده می کنید در کنار شناخت افکار و احساساتی که شما نسبت به خودتان و زندگیتان دارید نیز از اهمیت برخودار می باشد تا بتوانید در این مسیر حرکت کنید .
    بهتر است در این مورد به صورت حضوری به شناخت درمانگر مراجعه داشته باشید تا هم اضطراب شما شناسایی شود و هم اینکه به شما کمک شود تا شناخت بیشتری نسبت به خود بدست بیاورید و بتوانید در ادامه مسیر زندگی با شناخت پیش بروید ..
    در این مورد بهتر است از خانواده برای ادامه مشاوره کمک بگیرید چون این مسیر نیاز به چند جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی دارد تا تعامل بین شما و روانشناس وجود داشته باشد و بتوان با بررسی همه جوانب در این مسیر به شما کمک کرد.
    بهتر است اگر این مسیر برایتان مقدور نیست از این روش استفاده کنید هرچند نمی تواند نتیجه اصلی یک مشاوره را بدهد و اضطراب شما را بررسی و درمان کند اما شاید به شناخت بیشتر شما کمک کند .
    سعی کنید افکار و احساساتی را تجربه می کنید را یاداشت کنید در کنار آن یک برگ تهیه کنید و در آن در یک ستون حداقل 5 ویژگی مثبت خود را بنویسید و در ستون دوم 5 ویژگی اصلی منفی خود را یاداشت کنید و در ستون بعدی خواسته ها و علایقتان را یاداشت کنید در ستون بعدی عوالی که باعث می شود شما برای رسیدن به این خواسته ها در مسیر برنامه و حرکت گام برندارید .
    سعی کنید که با ترکیب به این چار ستون به نتیجه گیری بهتری در مورد خودتان برسید و دقت داشته باشید با سرزنش خود پیش نروید چون سرزنش کردن تنها باعث می شود که انرژی شما کاهش بیشتری پیدا کند و مخرب می باشد هر انسانی ویژگی های مثبت و منفی زیاد دارد پس در اول این را بپذیرید و بعد برای تبدیل ویژگی های منفی و انتقال آن به ستون مثبت با شناخت دلایل این ویژگی ها و مسیر پیش بروید و همچنین در این مسیر اگر دقت کنید عوامل که برای نرسیدن به علایقتان یاداشت کرده اید بی ارتباط با ویژگی های منفی نخواهد بود سعی کنید این عوامل را بررسی و برطرف کنید .
    حتما برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید چون بدون برنامه بلاتکلیفی یک مسیر کاملا طبیعی می باشد ، در کنار برنامه دقت داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت یک سری عوامل مهم می باشند که همه آنها باید در یک راستا قرار بگیرند تا فرد به موفقیت مورد نظرش برسید 1. شناخت لازم نسبت به علاق و احساسات و افکار 2. داشتن برنامه 3. داشتن استعداد در این زمینه البته دقت کنید بی برنامگی و نداشتن پشتکار را به بی استعدادی ارتباط ندهید 4. داشتن هدف مشخص 5. داشتن پشتکار که می تواند باعث شود افراد با هدف های یکسان و برنامه یکسان نتیجه گیری متفاوت تری داشته باشند گروهی از افراد در زمان روبرو شدن با مشکل سریع کناره گیری می کنند اما عده ای دیگر از مسیر دیگری با میزانی انعطاف پذیری برای رسیدن به خواسته های خود تلاش می کنند پس تفاوت عمده در بین افراد می تواند پشتکار باشد .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی تفاوتی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و غم و نگرانی و سردرگمی که تجربه می کنید کاملا قابل درک است اما لازم است توجه داشته باشید که اگر پیشنهاد مراجعه به روانشناس به شما یا دیگران مطرح می شود دلیل اصلی آن این است که امکان کمکی فرارتر از مطالبی که این جا عنوان می شود عملا وجود نخواهد داشت و این فضا اجازه ی بیشتری نمی دهد و یا امکان انجام مداخلات تخصصی و روان درمانی یا آن چه در جلسات مشاوره بیان می شود وجود ندارد، نه این که امکانش باشد و انجام نشود.
    اکنون به توجه به مواردی که مطرح کردید به نظر می رسد درگیر اختلال افسردگی شده باشید که برای تشخیص حتما بررسی ها و ارزیابی های بیشتری نیاز است که در جلسات مشاوره فردی می توان انجام داد و همچنین دریافت مداخلاتی که مورد نیاز است تا در ابتدا از این شرایط خارج شوید و بعد بتوانید با تعیین چشم انداز برای آینده در مسیر زندگی دلخواهتان هدف گذاری انجام دهید و بر اساس همان برنامه ریزی عملیاتی داشته باشید تا بدانید قرار است چه مسیری را با چه برنامه ای پیش بروید و در این راستا شاید نیاز به آموختن و به دست آوردن مهارت های جدیدی باشید و یا لازم باشد توانمندی های خودتان را در زمینه هایی تقویت کنید تا در کل بدانید چگونه می توانید در مسیر تحقق خواسته ها و نیازها و اهدافی که در زندگی دارید اقدامات موثری انجام دهید.

4. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)