نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس پوچی

8457
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44976
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس پوچی

سلام
    یه پسر ۲۱ ساله هستم حدود چند ماهی هست احساس میکنم زندگیم خیلی گوسفندی و ساده و پوچ شده و نسبت به همه چی بی تفاوتم و با خودم میگم اگه وجود نداشتم لازم نبود اینقدر زجر روحی بکشم
    رفیق خیلی صمیمی که بیشتر وقتا با هم باشیم ندارم کلا ۲ تا رفیق دارم اونم شاید ۲ ماه یک بارم نبینمشون، با اقوام هم سر و کاری نداریم
    تا ۱۸ سالگی هیچی از زندگی بارم نبود و همینجوری روزا میگذشت منم مشکلی نداشتم. ۱۹ سالگی کنکور دادم و پرستاری شهر دوری قبول شدم که یه تغییر بزرگ تو زندگیم بود. با چند تا بچه های پرستاری دیگه خونه گرفتیم و دوستای جدید خیلی خوبی پیدا کردم و هر روز میخندیدیم و تفریح میکردیم اما افسوس که فقط وقتی دانشگاه باشه میتونم ببینمشون!!! با اینکه دانشگاه خوش میگذشت اما درونم احساس خیلی بدی داشتم که چطور دوستام همشون دوست دختر دارن اما من کسیو ندارم باهاش درد و دل کنم
    فردی درون گرا و خجالتی هستم و به سختی با کسایی که نمیشناسم ارتباط برقرار میکنم و همچنین خیلی اعتماد به نفسم پایین، اما از وقتی رفتم دانشگاه اوضاعم خیلی بهتر شده به طوری که اونایی که تو دانشگاه میشناسنم همشون منو دوست دارن و تقریبا شوخ ترینشون که هرچی میگه میخندن من هستم و با رفیقام خیلی راحتم!!(کلا وقتی رفتم دانشگاه یه آدم دیگه شدم)
    تا اینکه کرونا اومد و من از فروردین تا الان دانشگاه نرفتم انگار باز شدم همون آدم قبلی
    همونطور که گفتم رفیق صمیمی تو شهر خودم ندارم به همین خاطر خیلی خیلی کم از خونه بیرون میرم و از همین فروردین این احساسای بد درونم شکل گرفت مخصوصا اینکه تا حالا با جنس مخالفی نبودم خیلی اذیتم میکنه! خودمو مجبور کردم باید برم باشگاه شاید حالم خوب شد الان یه ماهیه میرم باشگاه و قصد دارم برا همیشه ادامه بدم اما فقط اون لحظه ای که میرم لذت داره تا باز میام خونه حالم بد میشه
    خیلی دوس دارم برم بیرون همه جا رو بگردم(مخصوصا سفر به خارج از ایران شده خواستنی‌ترین فانتزیم) اما افسوس که تنهام و انجام این کارا به تنهایی خیلی سخته
    در حال حاضر خودمو یه جورایی راضی کردم تا وقتی که از خانواده جدا نشم و حقوق خودمو نداشته باشم اوضاع همینه و یه جورایی نحوه تربیت خانواده رو مقصر این حالم میدونم مثلا خجالت میکشم جلو خانواده آهنگ با اسپیکر گوش بدم کلا با خانواده خیلی مرزا دارم با اینکه پدر و مادرم آدمای خیلی سخت گیری نیستن
    تنها تفریحاتم فیلم و سریال(خیلی فیلم و سریال میبینم) و اینستا هست
    میدونم ریشه خیلی از مشکلات بر میگرده به گذشته و مشکلات اصلی گذشته من به دوران مدرسه برمیگرده اما ترجیح میدم راجبش صحبت نکنم
    لطفا کمکم کنید چیکار کنم و از کجا شروع کنم که حالم بهتر بشه واقعا دارم از درون نابود میشم
    ویرایش توسط Bad-chance : 08-22-2020 در ساعت 07:57 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : احساس پوچی

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام هست اما دقت داشته باشید که شناخت ناقص شما از خودتان و کناره گیری از اجتماع باعث می شود که روابط شما محدود شود و احساسات مانند سردگمی ، عدم رضایت از خود ، تنهایی و.. را بیشتر تجربه کنید.
    شما به نظر فرد درون گرایی نمی آید بلکه فردی که به نظر می رسد در برقراری روابط اجتماعی با مشکل مواجهه می باشد و این مشکلات می تواند از دیدگاهای خودتان نشعت بگیرد .
    در اول اینکه شما حتی در این متن نیز سرزنش زیادی نسبت به خود داشته اید و سرزنش کردن خود تنها با کاهش عزت نفس و کناره گیری بیشتر از اجتماع همراه می باشد در کنار این موارد مقایسه یکی دیگر از مواردی بود که شما به آن اشاره زیادی کردید در صورتی که شما فردی جدا از دیگران و با علایق و نیازها و دیدگاهای خاص خودتان هستید اینکه شما روابط با جنس مخالف ندارید تصمیمی می باشد که خودتان گرفته اید و این یک موضوع انتخاب می باشد پس سرزنش و مقایسه خود کمکی به بهبود این مشکلات نمی کند در کنار اینکه شما در اول نیاز است که بتوانید خود را بشناسید و در شرایط روحی مناسبی قرار بگیرید چون اگر بدون هدف و تنها برای تنها نبودن وارد یک ارتباط شوید این سردگمی شما ممکن است فرد مقابل را نیز اذیت کند و بعد از مدتی نیز برای خودتان نیز جذابیت اولیه وجود نداشته باشد .
    در این مسیر بهتر است یک لیست از کارهایی که دوست دارید انجام بدهید را تهیه کنید در برنامه روزانه آنها را قرار بدهید ، سعی کنید که روابط خودتان را با دوستان و هم باشگاهی ها حفظ کنید حتی در شرایط فعلی با تلفن و گاهی برنامه بیرون ریختن ، سعی کنید که خودتان را سرزنش نکینید و به خودتان با تمام ویژگی های مثبت و منفی در احترام برخورد کنید در این حالت به خودتان فرصت می دهید که ویژگی های منفی را و مثبت خود را در جهت بهبود رشد بدهید و نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44976
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام هست اما دقت داشته باشید که شناخت ناقص شما از خودتان و کناره گیری از اجتماع باعث می شود که روابط شما محدود شود و احساسات مانند سردگمی ، عدم رضایت از خود ، تنهایی و.. را بیشتر تجربه کنید.
    شما به نظر فرد درون گرایی نمی آید بلکه فردی که به نظر می رسد در برقراری روابط اجتماعی با مشکل مواجهه می باشد و این مشکلات می تواند از دیدگاهای خودتان نشعت بگیرد .
    در اول اینکه شما حتی در این متن نیز سرزنش زیادی نسبت به خود داشته اید و سرزنش کردن خود تنها با کاهش عزت نفس و کناره گیری بیشتر از اجتماع همراه می باشد در کنار این موارد مقایسه یکی دیگر از مواردی بود که شما به آن اشاره زیادی کردید در صورتی که شما فردی جدا از دیگران و با علایق و نیازها و دیدگاهای خاص خودتان هستید اینکه شما روابط با جنس مخالف ندارید تصمیمی می باشد که خودتان گرفته اید و این یک موضوع انتخاب می باشد پس سرزنش و مقایسه خود کمکی به بهبود این مشکلات نمی کند در کنار اینکه شما در اول نیاز است که بتوانید خود را بشناسید و در شرایط روحی مناسبی قرار بگیرید چون اگر بدون هدف و تنها برای تنها نبودن وارد یک ارتباط شوید این سردگمی شما ممکن است فرد مقابل را نیز اذیت کند و بعد از مدتی نیز برای خودتان نیز جذابیت اولیه وجود نداشته باشد .
    در این مسیر بهتر است یک لیست از کارهایی که دوست دارید انجام بدهید را تهیه کنید در برنامه روزانه آنها را قرار بدهید ، سعی کنید که روابط خودتان را با دوستان و هم باشگاهی ها حفظ کنید حتی در شرایط فعلی با تلفن و گاهی برنامه بیرون ریختن ، سعی کنید که خودتان را سرزنش نکینید و به خودتان با تمام ویژگی های مثبت و منفی در احترام برخورد کنید در این حالت به خودتان فرصت می دهید که ویژگی های منفی را و مثبت خود را در جهت بهبود رشد بدهید و نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
    خیلی ممنون از کمکتون راستش یه مشکل دیگه هم دارم مثلا چند روز پیش رفیقم زنگ زد بریم بیرون که بهانه آوردم و نرفتم
    وقتی شب شد گفتم اشتباه کردم ایکاش میرفتم خوش میگذروندم
    همیشه شبا غمگین میشم و برا فردا برنامه ریزی میکنم که چیکار کنم اما وقتی روز بعد میاد خیلی دپرسم و حوصله هیچکاری رو ندارم
    علتش افسردگیه؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

بله احتمال افسردگی وجود دارد اما برای تشخیص گذاری نیاز هست که موارد زیادی بررسی شود تا بتونیم به شما کمک کنیم اما موضوع مهم این است که با هر تشخیص گذاری که باشد شما در زمان فعلی احساس رضایت و اشتیاق لازم را ندارید و این موضوع مهمی می باشد که نیاز به بررسی دقیق دارد بهتر است چند جلسه شناخت درمانی را تجربه کنید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.
    سعی کنید که در هر حالتی برنامه های خود را اجرا کنید حتما برنامیتان را بنویسید و در اخر شب عملکردتان نسبت به انجام آن برنامه را یاداشت کنید به این معنا که از 10 به اجرای این برنامه نمره بدهید که چه میزان به اجرای آن پایبند بوده اید و سعی کنید که اگر مثلا با نمره 7 مواجهه شودید دلایلی که باعث کاهش عملکرد شده است را یاداشت کنید .
    در این حالت دلایل کاهش عملکرد را می شناسید و یا عوامل را می دانید و می توانید برای برنامه روزهای بعد عملکرد بهتری داشته باشید .
    قرار نیست که شما هر روز عملکرد 10 و یا یکسانی داشته باشید پس از هر گونه سرزنش خود خوداری کنید و اجازه بدهید که مسیر شناخت برایتان ایجاد شود بجای اینکه خودتان را سرزنش کنید .

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)