نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تردید در ازدواج؛ ترجیح مزایا بر مشکلات؟

7579
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45001
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation تردید در ازدواج؛ ترجیح مزایا بر مشکلات؟

سلام
    من 27 سالمه تحصیلات کارشناسی درآمد 3.5 در ماه
    پس اندازم 130 تومنه کلاً
    تو یه استان حاشیه ای زندگی میکنم

من آدم آسایش خواهی هستم و زیاد تحمل فشار و مشکلات ندارم.

با پدر مادرم زندگی میکنم و برادرام که اصلا محیط آروم و مناسبی برام نیست.

حالا با این شرایط تردید دارم که ازدواج کنم و برم یه گوشه آروم زندگی کنم یا نه.
    تردیدم اینه=ترس از آینده خصوصا مالی+همین یه شغل و کار رو دارم از دست بره بعید میدونم بتونم هیچ کار دیگه ای پیدا کنم. 5 6 ساله مشغولم

کسی تو زندگیم نیست و تنهام. اما برادر بزرگ ترم چند وقتیه کسی رو پیشنهاد میده. شناخت صفر. حالا بحثم فقط ایشون نیست. کلی پرسیدم مسله شخص نیست.

می ارزه آدم ریسک کنه با این شرایط یا نه بهتره تنهایی رو تحمل کنم و آینده نا معلوم.

کاملاً کمبود شریک تو زندگیم دارم و هر روز آزارم میده. با دل جوون مجبورم با پدر مادر پیر و بردارای مزاحم زندگی کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تردید در ازدواج؛ ترجیح مزایا بر مشکلات؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی
    دوست عزیز احساس ناکامی و نگرانی شما درباره آینده تان کاملا قابل درک است.
    اما واقعا این که آیا چنین انتخابی به ریسک آن می ارزد یا نمی ارزد تصمیمی است که خودتان باید با توجه به ارزش ها و خواسته ها و اهدافتان در زندگی اتخاذ کنید و پاسخ قطعی برای این پرسش وجود ندارد و پاسخ آن کاملا بستگی به خود افراد و دیدگاه و افکار و نیازها و خواسته هایشان دارد و خود فرد باید در نهایت انتخاب کند.
    نکته مهمی که در زمینه هر تصمیمی وجود دارد و جزو ماهیت فرایند تصمیم گیری محسوب می شود این است که در هر تصمیمی ما دستکم بین دو گزینه انتخاب می کنیم که هر گزینه های پیامدها و مزایا و معایب خودش را دارد.
    به عنوان مثال اگر برای ازدواج اقدامی نکنید نمی توانید شانس خودتان را برای تشکیل یک زندگی مشترک و خانواده امتحان کنید و به قول خودتان برای این احساس نیاز و خواسته تان کاری نکرده اید و اگر هم اقدام کنید با چالش هایی روبرو خواهید بود اما لااقل در مسیر خواسته ها و نیازهایتان اقدامی انجام داده اید.
    نکته مهم دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که اگر انتظار دارید برای به دست آوردن خواسته هایتان هیچ هزینه و بهایی را نپردازید و هیچ اضطراب و نگرانی نداشته باشید و منتظر بمانید تا همه چیز به طور صد در صد آماده و فراهم شود که خب چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و چنین انتظار و توقع و خواسته ای اساسا کاملا غیر واقع بینانه و دست نیافتنی است.
    بنابراین بهتر است با هدف گذاری مناسب بتوانید برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید و برای خواسته هایتان تلاش کنید و در نظر داشته باشید که مسئول مستقیم تحقق خواسته ها و اهدافتان در زندگی خودتان هستید.
    اگر هم افکار منی و نگرانی های مختلفی اکنون مانع راه شما و ادامه مسیرتان به سمت خواسته هایتان است و به دلیل ترس هایی که دارید دست به اجتناب زده اید بهتر است در این زمینه از سوی افراد متخصص کمک حرفه ای دریافت کنید.
    بنابراین با توجه به تمام این موارد به شما توصیه می شود برای دریافت راهنمایی های دقیق تر در این زمینه و برای این که بدانید چگونه تصمیم گیری درستی در این زمینه داشته باشید و موانع درونی و بیرونی سر راهتان را شناسایی و برطرف کنید از طریق مراجعه به یک روانشناس و یا مشاور و از طریق دریافت جلسلات مشاوره فردی، مداخلات لازم و تخصصی را در این زمینه دریافت کنید تا بدانید چگونه در مسیر اهداف و خواسته هایتان در زندگی اقدامات موثر لازم را انجام دهید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تردید در ازدواج؛ ترجیح مزایا بر مشکلات؟

سلام به شما دوست عزیز
    داشتن یک سری ترس ها با توجه به شرایط اجتماعی طبیعی هست اما دقت کنید که شما بیان می کنید که کمبود شریک و همراه را در زندگیتان تجربه می کنید و این یک نیاز طبیعی می باشد که همه انسان ها به آن توجه دارند در کنار تمام نگرانی و مسئولیت بیشتری که می تواند ازدواج ایجاد کند .
    سعی کنید که با شناخت بیشتر خودتان پیش بروید برای هیچ انسانی آینده قابل پیش بینی نیست و اگر مشا بخواهید بخاطر ترس از چیزی که رخ نداده است از احساسات و نیازهای خودتان جلوگیری کنید تقریبا این نگرانی و ترس ها تمام نمی شود .
    اما با داشتن یک مدیریت و برنامه در کنار فردی که همراه و مسیر و هدف های مشترکی داشته باشید می توانید این مسیر را طی کنید اما دقت کنید که زندگی مشترک قرار نیست نداشته های شما را به شما بدهد و همسرتان مسئولیتی در این مورد ندارند اما با انتخاب و طی کردن مسیر آسنایی و شناخت می توانید زندگی ارامی را تجربه کنید که هردویتان مسیر رشدی خود را در کنار هم طی کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)