نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دیگه موندم چیکار کنم واسه این زندگی...

594
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45019
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دیگه موندم چیکار کنم واسه این زندگی...

بعداز ازدواجم تفاوت‌های زیادی بینمون بود، سعی کردم رفعش کنم آخه دوسش دارم، اگه با قوم خویشم مشکل داشت رفت و آمد نکردم، اگه باخانوادم مشکل داشت سعی کردم حلش کنم، اگه روم حساس و بد دل بود سعی کردم مراعات کنم تا خیالش جمع بشه، غیدخیلی از آرزوهامو زدم، غید خیلی از علایقم همینطور ولی بازم طلبکاره، بازم خودشو خوبه میدونه، بد دله و این بزرگترین عیبشه ک خیلی اذیتم میکنه، الخصوص نسبت ب مامانم، اون هرکاری رو ک انجام بده ب نیت بد بهش نگاه میکنه و منم تنها مونسم همونه. تازه من اصلا اهل را دل و اینا باکسی نیستم. ولی میگم توک میدونی من تو دنیافقط مادرو پدرم و تو و بچهام برام مهمن پس اینقدر رو مامانم حساس نباش تا ب منم سخت نگزره، ولی کو گوش شنوا...
    مامانمم خیلی زحمت میکشه مخصوصاً واسه بچه‌ های من خیلی هم دوسشون داره ولی خب اونم عیبش اینکه خیلی بی سیاسته، ب قول معروف گاونه من شیر ده ست...
    واقعا دیگه موندم بین این دوتا. همه ی اختلاف سراینکه مامانت از دستی کرد، مامانت لج کرد....
    آخرشم میگه بلاروک نمیتونم ازخودم دور کنم ولی خودم ک میتونم طرفش نرم، پ دیگه خونه مامانت نرو...
    خب منم اونجا نرم کجابرم؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دیگه موندم چیکار کنم واسه این زندگی...

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام هست اما عزیزم دقت داشته باش که در این مسیر بهتر است وارد مشکلات و اختلاف مادر و همسرتان نشوید و در این مورد در هر مزان که همسرتان و یا مادرتان صحبتی انجام دادند در احترام بیان کنید که در این مورد خودشان می توانند باهم صحبت کنند و مشکلاتشان را برطرف کنند طرفداری از هریک از آنها می تواند مشکلات بیشتری را ایجاد کند پس بهتر است سعی کنید که شما روابط خودتان را با هریک از آنها مدیریت کنید و وارد مشکلات آنها نشوید .
    در مورد بددلی اگر منظور شما شک و سوء ظن می باشد این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند نیاز به بررسی دقیق تر دارد چون می تواند نشان از مشکلات بیشتری داشته باشد .
    در این مسیر نیاز است که شما و همسرتان زندگی مشترکتان را از زندگی خانوادگی جدا کنید و در کنار احترام به خانواده ها بدانید که زندگی شماها جدا از آنها می باشد و دقت کنید که هیچ یک از شما دو نفر مسئول رفتارهای خانواده خود نیستید پس بهتر است از سرزنش کردن یکدیگر خوداری کنید .
    در این مسیر بهتر است برای اینکه بتوانیم این مشکلات را دقیق تر بررسی کنیم و دیدگاها و بعد شخصیتی و رفتاری هردوی شما را مورد بررسی قرار بدهیم به صورت حضوری برای زوج درمانی اقدام کنید چون همه این موارد از اهمیت زیادی برخودار می باشد و نیاز به بررسی دارد .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354304

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    هر زوج بالغ و عاقلی باید بدونن که زندگی زناشویی و زندگی خصوصی از زندگی خانوادگی کاملا جداست و هیچ وقت به خاطر اخلاق و رفتار خانواده همسر نباید با خود همسر دچار اختلاف باشه و ایشون رو سرزنش کنه
    شما باید اجازه بدین مادرتون و همسرتون باهم مشکلاتشون رو حل کنند و اختلافاتشون رو برطرف کنن و شما دخالتی نکنید . سعی کنین جانب داری از مادرتون جلوی همسر یا جانب داری از همسرتون جلوی مادرتون پرهیز کنین چون باعث میشه هرکدوم از این دونفر حس کنند به دیگری ترجیح داده شدند و اوضاع رو بد تر کنن
    ضمنا اینو بدونید شما نمیتونین اخلاق مادرتون رو تغیر بدین و تنها مسئول رفتار و اخلاق خودتون هستین
    دراین مسیر فارغ از بی احترامی به یکدیگر باید برای دریافت مشاوره و راهکارهای حل مسائل و مشکلات شما و همسرتون حضوری مراجعه کنید تا بشه به شما کمک کرد
    درمورد رفتار همسرتون نسبت به رفت و آمد شما با مادرتون بدون بی احترامی و دعوا باهمسرت به روابط خودتون ادامه بدین و دربرابر خواسته ی شوهرت درمورد رفت و آمد نکردن با خانوادت واکنش منفعلانه نداشته باش و بدون توهین دعوا متوجهش کن باید با مادرت رابطه داشتی باشی

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45019
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما عزیزان، ولی این باید بگم ک طرف دعوا همسرم ست و مادرم اصلا حرفی ب من نمی‌زند، این برداشتها یک طرفه و از طرف شوهرمه. اونم فقط بمن میگه و واسه خودش قضاوت میکنه.
    این وسط من قربانی میشم.
    اینقدر گفتم ک نمیشه ک با مادرم رابطه نداشته باشم گوش نمیده میگه مادری ک خوشی بچشو نخواد، همش ی کاری بکنه ک باعث دعوا بشه هم نباشه بهتره

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45019
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مثلادعوای این دفعه سر اینکه
    شوهرم حساسه وبد دل، میگه فضای مجازی واسه ی زن بده، منم بااین مسئله کناراومدم الارقم اینکه خودش همه ی شبکه های مجازی رو داره، ولی الان ک مامان من رفته گوشی شو عوض کرده و تلگرام وصل کرده، میگه مامانت از دستی این کار رو انجام داده، یا میگه شایدم تو وصل کردی واسه خودت ک وقتایی ک اونجایی باهاش وصل شی، یا مامانت ک از گوشی سر. در نمیاره واسه لج بازی با منه.....
    منم هرچی میگم ک تو اختیار خودتو خانوادت داری ن اختیار دیگران رو ب گوشش نمیره، میگه ب خاطر اینکه فکرم خرابه وقتی توجا‌ی مامانتی پ نمیزارم بری...
    دیگه خسته شدم.
    ب مامانمم نمیتونم بگم ک مادرمان برو گوشیتو عوض کن ک شوهرم حساسه!
    ب خدا موندم....

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شکلاتی نمایش پست ها
    مثلادعوای این دفعه سر اینکه
    شوهرم حساسه وبد دل، میگه فضای مجازی واسه ی زن بده، منم بااین مسئله کناراومدم الارقم اینکه خودش همه ی شبکه های مجازی رو داره، ولی الان ک مامان من رفته گوشی شو عوض کرده و تلگرام وصل کرده، میگه مامانت از دستی این کار رو انجام داده، یا میگه شایدم تو وصل کردی واسه خودت ک وقتایی ک اونجایی باهاش وصل شی، یا مامانت ک از گوشی سر. در نمیاره واسه لج بازی با منه.....
    منم هرچی میگم ک تو اختیار خودتو خانوادت داری ن اختیار دیگران رو ب گوشش نمیره، میگه ب خاطر اینکه فکرم خرابه وقتی توجا‌ی مامانتی پ نمیزارم بری...
    دیگه خسته شدم.
    ب مامانمم نمیتونم بگم ک مادرمان برو گوشیتو عوض کن ک شوهرم حساسه!
    ب خدا موندم....
    سلام مجدد
    باوجود خصوصیات و ویژگی هایی که از شوهرتون توصیف میکنید شک و بدبینی افراطی بیانگر اختلال شخصیت (پارانوئید) هست
    یعنی هر نوع بدبینی که بدون سند و مدرک باشده و مدام فکر فرد رو به خودش مشغول کنه بیانگر اختلال شخصیت هست

و اکثراً شکاکیت بیماری افراد ضعیف النفس و بداندیش هستش
    هر کسی دو عنصر اساسی حسادت و خود کم بینی رو داشته باشه به شکاکیت هم دچار میشه بنابراین برای دریافت کمک تخصصی باید مراجعه حضوری به روانشناس کنید و درصورت لزوم مداخلات تخصصی انجام بشه هر چند که بارم مثبت روان درمانی در بین افراد شکاک پایین هست چون قبول ندارن که مشکل دارند و کمتر درمسیر درمان همراهی میکنند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد