نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل در صحبت و وابسته بودن

5807
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    تشکر شده 59 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

مشکل در صحبت و وابسته بودن

سلام خسته نباشید پسرجوانی هستم که استرس و اضطراب بالایی دارم و دارو مصرف میکنم، ولی هنگام صحبت در جمع هیجانی میشم و نمیتونم کلمات و جملات رو خوب ادا کنم و همین مورد باعث شده از اجتماع دور باشم یا برای انجام کارهام نیازمند وجود شخص دیگری در کنارم باشم لااقل اونطور حس آرامش میکنم، چون احساس میکنم تنهایی از عهده کاری برنمیام و همین نوع صحبت کردن هم بشدت روی تمام ابعاد زندگیم تاثیر گذاشته در حدی که نمیتونم به هیچ کاری برسم چون یه جوری از اجتماع هراسانم و اگه قرار باشه کاری انجام بدم بشدت تپش قلب میگیرم و به اصطلاح گُر میگیرم، نمیدونم علتش چیه و از کجا منشا میگیره ولی لطفا ازتون خواهش میکنم صمیمانه و خیرخواهانه کمک بدید چون توان مشاوره حضوری هم ندارم، اینجا هرچی مد نظر شماست هر راهکار و هر روشی یا هر تجربه ای رو بگید حتما میخونم...
    واقعا خسته ام ، خونه نشین شدم
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مشکل در صحبت و وابسته بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان1990 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید پسرجوانی هستم که استرس و اضطراب بالایی دارم و دارو مصرف میکنم، ولی هنگام صحبت در جمع هیجانی میشم و نمیتونم کلمات و جملات رو خوب ادا کنم و همین مورد باعث شده از اجتماع دور باشم یا برای انجام کارهام نیازمند وجود شخص دیگری در کنارم باشم لااقل اونطور حس آرامش میکنم، چون احساس میکنم تنهایی از عهده کاری برنمیام و همین نوع صحبت کردن هم بشدت روی تمام ابعاد زندگیم تاثیر گذاشته در حدی که نمیتونم به هیچ کاری برسم چون یه جوری از اجتماع هراسانم و اگه قرار باشه کاری انجام بدم بشدت تپش قلب میگیرم و به اصطلاح گُر میگیرم، نمیدونم علتش چیه و از کجا منشا میگیره ولی لطفا ازتون خواهش میکنم صمیمانه و خیرخواهانه کمک بدید چون توان مشاوره حضوری هم ندارم، اینجا هرچی مد نظر شماست هر راهکار و هر روشی یا هر تجربه ای رو بگید حتما میخونم...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست گرامی
    مشکلاتی که برای به تنهایی بیرون رفتن از منزل و در اجتماع تجربه میکنین ( نیاز به همراه برای کارهای شخصی و باعث احساس آرامش شما میشه ) و همین طور نشانه هایی که حاکی از پانیک اجتماعی فراگیر شماست نیاز به برسی توسط روانشناس داره و درصورت لزوم جهت اقدام تخصصی و مداخلات تخصصی به روانپزشک جهت دارو درمانی ارجاع خواهید شد
    باتوجه به اینکه درحال حاضر دارو مصرف میکنین به نظر میرسه روند درمانی رو برای پانیک اجتماعی طی کردین و چیزی درحال که عملکرد شمارو تحت تاثیر قرار میده و باعث میشه منزوی باشید مشکل گفتاری شماست
    ببین دوست عزیز از نشانه های پانیک اجتماعی یا علائم جسمی که معمولاً همراه اضطراب اجتماعی هست شامل سرخ شدن، تعریق زیاد، لرزش، تپش قلب، احساس دل آشوب و لکنت زبان هستند بنابراین درمسیر باید برای گفتار درمانی اقدام کنین
    البته گفتم باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرین و سوالاتی نظیر اینکه آیا از ابتدای کودکی لکنت زبان داشتین ؟
    یا اینکه قبلا قدرت بیان کلمات رو داشتین و اختلال لکنت زبان رو از زمانی تجربه کردین که علایم پانیک اجتماعی رو داشتی ؟

به هرحال دوست گرامی شما باید اقدام حضوری داشته باشین و برای راهکارهای لازم حضوری از درمانگر دستور بگیرین
    ودرحال حاضر تا زمان مناسب اقدام حضوری باید سعی کنین اطلاعات عمومی تون رو بالا ببرید تا در هر زمینه اطلاعات کافی برای صحبت و ابراز نظر داشته باشین
    و سعی کنین اعتماد به نفس تون رو بالا ببرین استعداد هاتون رو کشف کنین و بهش توجه کنین تا درمسیر رشد فردی حرکت کنین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

درود

شما از چه داروهایی استفاده می کنید؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست گرامی
    مشکلاتی که برای به تنهایی بیرون رفتن از منزل و در اجتماع تجربه میکنین ( نیاز به همراه برای کارهای شخصی و باعث احساس آرامش شما میشه ) و همین طور نشانه هایی که حاکی از پانیک اجتماعی فراگیر شماست نیاز به برسی توسط روانشناس داره و درصورت لزوم جهت اقدام تخصصی و مداخلات تخصصی به روانپزشک جهت دارو درمانی ارجاع خواهید شد
    باتوجه به اینکه درحال حاضر دارو مصرف میکنین به نظر میرسه روند درمانی رو برای پانیک اجتماعی طی کردین و چیزی درحال که عملکرد شمارو تحت تاثیر قرار میده و باعث میشه منزوی باشید مشکل گفتاری شماست
    ببین دوست عزیز از نشانه های پانیک اجتماعی یا علائم جسمی که معمولاً همراه اضطراب اجتماعی هست شامل سرخ شدن، تعریق زیاد، لرزش، تپش قلب، احساس دل آشوب و لکنت زبان هستند بنابراین درمسیر باید برای گفتار درمانی اقدام کنین
    البته گفتم باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرین و سوالاتی نظیر اینکه آیا از ابتدای کودکی لکنت زبان داشتین ؟
    یا اینکه قبلا قدرت بیان کلمات رو داشتین و اختلال لکنت زبان رو از زمانی تجربه کردین که علایم پانیک اجتماعی رو داشتی ؟

به هرحال دوست گرامی شما باید اقدام حضوری داشته باشین و برای راهکارهای لازم حضوری از درمانگر دستور بگیرین
    ودرحال حاضر تا زمان مناسب اقدام حضوری باید سعی کنین اطلاعات عمومی تون رو بالا ببرید تا در هر زمینه اطلاعات کافی برای صحبت و ابراز نظر داشته باشین
    و سعی کنین اعتماد به نفس تون رو بالا ببرین استعداد هاتون رو کشف کنین و بهش توجه کنین تا درمسیر رشد فردی حرکت کنین
    نه از بچگی لکنت نداشتم ، الانم لکنت ندارم ولی تند صحبت میکنم انگاری دوست دارم سریع حرفمو بزنم تموم بشه بره که از کانون توجه بیرون بیام...
    پانیک اجتماعی ندارم چون همونطور که گفتم بخاطر هیجانی شدنمه تو صحبت وگرنه میتونم ارتباط برقرار کنم
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خرد نمایش پست ها
    درود

شما از چه داروهایی استفاده می کنید؟
    بقیه قرص ها رو بخاطر وابستگی هایی که داشت قطع کردم در حال حاضر قبل از موقعیت های تنش زا پروپانوال ۱۰ مصرف میکنم
    چون هم پزشک و هم‌روانشناس بهم گفتن استرس و اضطراب بالایی داری
    امضای ایشان

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نه از بچگی لکنت نداشتم ، الانم لکنت ندارم ولی تند صحبت میکنم انگاری دوست دارم سریع حرفمو بزنم تموم بشه بره که از کانون توجه بیرون بیام...
    پانیک اجتماعی ندارم چون همونطور که گفتم بخاطر هیجانی شدنمه تو صحبت وگرنه میتونم ارتباط برقرار کنم
    شما گفتین از اجتماع هراس دارم و جمله بندی و واژگان چینی شما و همین طور نشانه ها و علایمی که مطرح میکنید ( تپش قلب ) طوری هست که پانیک اجتماعی برداشت کردم به این قسمت از متن توجه کنید
    چون یه جوری از اجتماع هراسانم و اگه قرار باشه کاری انجام بدم بشدت تپش قلب میگیرم و به اصطلاح گُر میگیرم
    ((هراس اجتماعی دراین حد که باعث تپش قلب بشه و نتونید تنهایی برین بیرون پانیک تلقی میشه ))
    متاسفانه منظورتون رو درست نرسوندین ! وقتی میگین نمیتونم کلمات رو خوب ادا کنم یعنی در واج و تلفظ کلمات مشکل دارین
    اما حالا که میگین میخواین زود حرفم رو تموم کنم تا از کانون توجه بیام بیرون خیلی باحرف قبلی شما که میگین نمیتونم کلمات رو ادا کنم فرق و تفاوت داره !!

ببین دوست عزیز دارو توسط روانپزشک با دوز معین تجویز میشه اما اینکه حالا ت شما خوب نشده میتونه دوعلت اصلی داشته باشه اولی اینکه باید دارو هاتون رو عوض کنید البته اگر بیشتر از ۳ ماه زمان مصرف میگذره و دوم اینکه شما باید علاوه بر مصرف دارو مشاوره هم دریافت کنین چون درمان اختلالی که تجربه میکنید دوجنبه کلی داره اولی مشاوره شدن توسط روانشناس و دریافت راهکارهای لازم و درگام بعد درصورت لازم ارجاع به روانپزشک و دارو درمانی

بهتره دنبال کپی برداری از نسخه های دیگران و راهنمایی های اجمالی نباشید چون هرکس باتوجه به مشکل شخصی خودش تجارب خودش رو داره و همین طور که راه درمان سرماخوردگی و آنفولانزا یکی نیست راهکارهایی که از افراد غیر متخصص دریافت کنید هم متناسب با شما نخواهد بود
    ویرایش توسط Saltanat : 10-06-2020 در ساعت 12:21 AM

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

بقیه قرص ها رو بخاطر وابستگی هایی که داشت قطع کردم در حال حاضر قبل از موقعیت های تنش زا پروپانوال ۱۰ مصرف میکنم
    چون هم پزشک و هم‌روانشناس بهم گفتن استرس و اضطراب بالایی داری
    درود

اشکال کار شما این هست که دارو استفاده نمی کنید. پروپرانولول می توانم بگویم که تقریبا بی اثر است. باید داروی مناسب استفاده کنید
    چون اضطراب شما شدید هست دارو ها اثر خیلی بالایی ندارند اما بهتر است که مصرف کنید.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45117
    تشکـر
    23
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

شما باید با این احساس در طول روز مبارزه کنید و به آنچه مردم درباره شما فکر می کنند اهمیت ندهید...

شاید بهتر باشد بیشتر وقت خود را بیرون از خانه بگذرانید

یا اگر فکر می کنید ذهن خاصی دارید باید به پزشک مراجعه کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)