نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل من باخودم و دیگران

1924
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42325
    تشکـر
    15
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من باخودم و دیگران

سلام وقتتون بخیر
    من 20 سالمه وامسال ساله دومه کنکورم بود.
    من همیشه عاشق نقاشی و هنر بود ولی برای اینکه بتونم خودم مستقل کار کنم رفتم تجربی.هرچندم که وقتی رفتم دوسش داشتم و پشیمون نیستم.
    اما وقتی واسه کنکور درس میخوندم یه سری ایده پردازیا تو ذهنم داشتم ..من هیچ وقت ادمه قانعی نبودم.همیشه دنبال رویاهام دویدم...روزای سختی که همه سرزنشم میکردن واسه یه سال موندنم....روزایی که من دچار وسواس فکری شده بودم که حتی تاپیکشم اینجا ....اون روزا خیلی بهم خندیدن و گفتن چرا موندی..
    ولی من جنگیدم..جنگیدم و رتبمو نصفه پارسال کردم
    اما من همیشه دوس داشتم فراتر از درس و مشق و کتاب به علایقمم برسم...بعده کنکور دوست داشتم به همه چیزایی که تو ذهنم خواستم برسم.
    من 1ماه ب کنکورم یه مسابقه بین المللی نقاشی شرکت کردم.که خب 2هفته پیش نتایجش اومد که برنده شدم و باید برم تهران یه نقاشی دیگه هم بکشم تا به قولی راستی ازمایی باشه
    خیلیی خوشحال بودم که بعده مدت ها تونستم یکم ب رویاهام نزدیکتر بشم.اما پدر و مادرم دوست ندارن من برم...راستش اونقدری که برای من برنده شدن مهم بود واسه هیچکس نبود....هیچکس حتی توجه نکرد که جهانی بود مسابقه...که حتی یه تبریک بگم بهم...
    حالا اینا اصلا ب کنار
    من خودم بعده این همه سال زندگی در کنارشون میفهمم که نمیخوان من برم تهران....پدرم از بیمه بیکاری استفاده میکنه وکشاورزه و مادرم فرهنگیه...
    وضعیت مالی تقریبا متوسط....اما هیچ وقت دوست نداشتم فشار رو خانوادم باشه....منو تنهایی تهران نمیفرستن .خب حقم دارن.و پدرم میخواد باهام بیاد رفتو برگشت 1میلیون درمیاد با قطار وخرج و مخارج تهران...
    من همیشه میخواستم باعث افتخار پدر و مادرم باشم نه اینکه اونارو تو منگنه بذارم...اونا چیزی نمیگن اگه برم فقط شاید یکم غرغر کنن و بگن مسابقه نقاشیت چی بود دیگه خخ
    بنظرتون چیکار کنم؟.از یه طرف دلم نمیاد این همه تلاش کردم لحظه اخر تمومش کنم از یه طرف دوست ندارم پدرو مادرمو تو فشار بذارم

چ ارزوهایی که واسه مسائل اقتصادی تو این مملکت به فنا نرفتن:_)
    ممنون ازتون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مشکل من باخودم و دیگران

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh79 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    من 20 سالمه وامسال ساله دومه کنکورم بود.
    من همیشه عاشق نقاشی و هنر بود ولی برای اینکه بتونم خودم مستقل کار کنم رفتم تجربی.هرچندم که وقتی رفتم دوسش داشتم و پشیمون نیستم.
    اما وقتی واسه کنکور درس میخوندم یه سری ایده پردازیا تو ذهنم داشتم ..من هیچ وقت ادمه قانعی نبودم.همیشه دنبال رویاهام دویدم...روزای سختی که همه سرزنشم میکردن واسه یه سال موندنم....روزایی که من دچار وسواس فکری شده بودم که حتی تاپیکشم اینجا ....اون روزا خیلی بهم خندیدن و گفتن چرا موندی..
    ولی من جنگیدم..جنگیدم و رتبمو نصفه پارسال کردم
    اما من همیشه دوس داشتم فراتر از درس و مشق و کتاب به علایقمم برسم...بعده کنکور دوست داشتم به همه چیزایی که تو ذهنم خواستم برسم.
    من 1ماه ب کنکورم یه مسابقه بین المللی نقاشی شرکت کردم.که خب 2هفته پیش نتایجش اومد که برنده شدم و باید برم تهران یه نقاشی دیگه هم بکشم تا به قولی راستی ازمایی باشه
    خیلیی خوشحال بودم که بعده مدت ها تونستم یکم ب رویاهام نزدیکتر بشم.اما پدر و مادرم دوست ندارن من برم...راستش اونقدری که برای من برنده شدن مهم بود واسه هیچکس نبود....هیچکس حتی توجه نکرد که جهانی بود مسابقه...که حتی یه تبریک بگم بهم...
    حالا اینا اصلا ب کنار
    من خودم بعده این همه سال زندگی در کنارشون میفهمم که نمیخوان من برم تهران....پدرم از بیمه بیکاری استفاده میکنه وکشاورزه و مادرم فرهنگیه...
    وضعیت مالی تقریبا متوسط....اما هیچ وقت دوست نداشتم فشار رو خانوادم باشه....منو تنهایی تهران نمیفرستن .خب حقم دارن.و پدرم میخواد باهام بیاد رفتو برگشت 1میلیون درمیاد با قطار وخرج و مخارج تهران...
    من همیشه میخواستم باعث افتخار پدر و مادرم باشم نه اینکه اونارو تو منگنه بذارم...اونا چیزی نمیگن اگه برم فقط شاید یکم غرغر کنن و بگن مسابقه نقاشیت چی بود دیگه خخ
    بنظرتون چیکار کنم؟.از یه طرف دلم نمیاد این همه تلاش کردم لحظه اخر تمومش کنم از یه طرف دوست ندارم پدرو مادرمو تو فشار بذارم

چ ارزوهایی که واسه مسائل اقتصادی تو این مملکت به فنا نرفتن:_)
    ممنون ازتون

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . قابل درک هست که دیدگاه دیگران در مسیر تحصیلی و انتخابی شما براتون میتونه فشار زیادی داشته باشه
    اما همین طور که رویکرد خود شما بوده باید خودتون به تنهایی تصمیم گیری کنید تا به موفقیت و نتیجه برسید
    درمورد این موضوع میتونید بعلاوه رشته تجربی به هنر نیز بپردازی
    مثلا میتونید باقرض گرفتن پول از یک آشنا برای سفر کردن به تهران آماده باشید
    برای اینکه در زمان آینده خودتون رو سرزنش نکنین و موجبات ناراحتی و پشیمانی شما نشه برای راستی آزمایی شرکت کنین

وبرای موفقیت درسایر مراحل و تصمیمات زندگی از رویا و خیال پردازی پرهیز کن و اگر خواسته ها و آرزو هایی داری اونارو با جدیت دنبال کن چون تنها با رویاپردازی از مسیر رشد فردی و موفقیت و احساس رضایت دور میشی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل من باخودم و دیگران

سلام به شما دوست عزیز
    اینکه شما برای رسیدن به خواسته ها و علایقی که دارید مسیر تلاش را طی می کنید یک روند سالم و نشان از سلامت روان شما می باشد و در این مسیر اینکه شما بتوانید شرایط اجتماعی را در نظر بگیرید و در کنار تحصیل در رشته دیگری هنر را نیز دنبال کنید به شما کمک زیادی می کند که شرایط بهتری را در آینده تجربه کنید .
    بهتر است در این مسیر در کنار احترامی که برای پدر و مادر قائل هستید به آنها بیان کنید که تلاش و نگرانی آنها را درک می کنید اما می خواهید در این مسیر در مسابقات تهران شرکت کنید و بهتر است که این مسیر طی شود و سعی کنید که این مسیر در احترام متقابل باشد تا آنها نیز در جایگاه پدر و مادر مورد احترام واقع شوند هرچند که دیدگاهایشان می تواند با شما متفاوت باشد اما در این مسیر رشدی شما می توانید مسیر خودتان را طی کنید و اینکه آنها ممکن است ناراحت شوند و حتی به گفته شما مقداری نرااحت و عصبانیت خود را به صورت غر زدن نیز نشان بدهند قابل احترام هست که بهتر است از قبل حتما با آگاهی به آنها این مسیر را طی کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، یه، که، بود،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد