نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: من واقعا بدشانس هستم چیکار کنم؟

1445
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45690
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من واقعا بدشانس هستم چیکار کنم؟

پسری 29 ساله هستم که تابحال چندین بار به مراسم خواستگاری رفتم و از طرف دخترها جواب رد شنیدم هروقت هم مادرم جویای دلیل شد به ما پاسح درست حسابی ندادن
    از لحاظ کاری چند وقتیه بصورت قراردادی تو اداره تامین اجتماعیه شهرمون کار میکنم, یک خودرو پراید دارم و به نظر خودم تنها مشکلم نداشتن خونه باشه که خب با این گرونی واقعا از پسش برنمیام(دلیل رد اینه؟)
    تحصیلاتم لیسانس آماروکاربردها دارم و سربازیمم تموم کردم
    از لحاظ تیپ قیافه قدم 170 وزنمم 68 خیلی تاپ و خوشتیپ هم نیستم خیلی هم پایین نیستم
    با هر دختر خانمی که حالا تویه محل کار یا دانشگاه دوست میشدم بعد از یه مدتی دیگه تحویلم نمیگرفتن (اینم دلیلشو نمیفهمم)
    اگر راهنمایی هست ممنون میشم کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : من واقعا بدشانس هستم چیکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط پسربدشانس نمایش پست ها
    پسری 29 ساله هستم که تابحال چندین بار به مراسم خواستگاری رفتم و از طرف دخترها جواب رد شنیدم هروقت هم مادرم جویای دلیل شد به ما پاسح درست حسابی ندادن
    از لحاظ کاری چند وقتیه بصورت قراردادی تو اداره تامین اجتماعیه شهرمون کار میکنم, یک خودرو پراید دارم و به نظر خودم تنها مشکلم نداشتن خونه باشه که خب با این گرونی واقعا از پسش برنمیام(دلیل رد اینه؟)
    تحصیلاتم لیسانس آماروکاربردها دارم و سربازیمم تموم کردم
    از لحاظ تیپ قیافه قدم 170 وزنمم 68 خیلی تاپ و خوشتیپ هم نیستم خیلی هم پایین نیستم
    با هر دختر خانمی که حالا تویه محل کار یا دانشگاه دوست میشدم بعد از یه مدتی دیگه تحویلم نمیگرفتن (اینم دلیلشو نمیفهمم)
    اگر راهنمایی هست ممنون میشم کمکم کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز ، بسیاری از مواقع شنیدن جواب منفی باعث دلسردی افراد میشه . اما همیشه جواب منفی به معنای بد بودن فرد نیست . دراین شرایط بجای اینکه فرد خودش رو سرزنش کنه باید بدنبال راهکاری برای پیدا کردن دلیل باشه . این دلایل درمورد شما دودسته تقسیم میشه
    دسته اول : درمورد دوستی های شما در دانشگاه و محل کار : بسته به اینکه شما در چه موقعیتی با دختر خانم آشنا شدین و چگونه به ایشون پیشنهاد آشنایی دادین دلایل رد شدن درخواست شما میتونه متفاوت باشه . اما بهتره بدونید که درخواست آشنایی اصولی داره که رعایت نکردن اونها ممکنه منجر به شنیدن جواب منفی بشه . مواردی از قبیل :

قرار نذاشتن در زمان یا مکان مناسب ، نداشتن هدف مشخص ،
    در نظر نگرفتن محدودیت ها ، عجول بودن ، بیش از حد احساساتی شدن ، توجه نداشتن به ظاهر ، پرحرفی کردن ، توجه نکردن به علائق دخترانه ، نداشتن شناخت درست نسبت به خود و نداشتن مهارت های ارتباطی ،

دسته دوم : درمورد خاستگاری هایی که انجام دادین :
    باید بجای ناراحتی و اندوه و از دست دادن اعتماد به نفس تفاوت های اساسی رو پیدا کنین و حالا که درمراسم های خاستگاری جواب رد شنیدی باید به وجود مشکلات ریشه ای در خاستگاری شک کنین واین سوالات رو با خودتون تکرار کنید و از خودتون بپرسید
    آیا از لحاظ خانوادگی با یکدیگر شباهت دارین ؟
    آیا از لحاظ سنی تناسب دارین ؟
    آیا ویژگی های شخصیتی شما شبیه به یکدیگر هست ؟
    آیا در زندگی بدنبال اهداف و ارزش های مشترکی هستید؟
    یا به عبارت بهتر آیا شما دو نفر اصلا دنیا را شبیه به هم می بینید؟

اگر ملاک شما از انتخاب این دختر تنها ظاهر، تحصیلات یا خانواده او ایشون باشه پس بهتره که در دیدگاه خودتون تجدید نظر کنین و برای کنار اومدن با این مسئله که جواب رد شنیدین از یک متخصص ( مشاوره شدن ) کمک بگیرین .

به طور کلی برای یک آشنایی و ازدواج موفق باید شناخت درست نسبت به خود تون داشته باشین
    به یاد داشته باشید که شما ارزشمند هستین و گرفتن جواب منفی لزوما به معنای بد بودن شما نیست ، شما نیز تنها نیستید و این اتفاق برای هر انسانی روی این کره خاکی میتونه رخ بده . قرار نیست ما همیشه از سوی دیگران تائید بشیم همونطور که ما نیز همیشه در روابطمون دیگران رو تائید نمیکنیم . پس زمانی میتونید انتخاب آگاهانه ای داشته باشید که شناخت دقیق تری از خودتون داشته باشید‌.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)