نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آیا سوشال فوبیا و استرس درمان داره؟

1820
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45878
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا سوشال فوبیا و استرس درمان داره؟

من متاسفانه به بیماری سوشال فوبیا و استرس مزمن دچار هستم
    تو جمع که قرار میگیرم دچار استرس و عرق ریختن یا سرد شدن بدن میشم
    خیلی برام آزار دهنده هستش و روی خیلی از کارهام تاثیر گذاشته. مثل ازدواج و روابط عاطفی که اصلا نداشتم
    یعنی استرس هام باعث شده دنبال خیلی کارهام که دوست داشتم نرم
    سوالی که برایم مطرح اینکه آیا دیدین یا تجربه کردید کسی که بیماری سوشال فوبیا داره و همچین علائمی رو داشته با دارو درمان بشه و بتونه کارهایی که قبلا نمی تونسته انجام بده رو انجام بده؟
    یعنی دیگه این پالس های منفی و علائم بیماری رو نداشته باشه
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : آیا سوشال فوبیا و استرس درمان داره؟

سلام به شما دوست عزیز
    در اول اینکه برای تشخیص گذاری نیاز به مراجعه حضوری به روانشناس و روان پزشک می باشد و نمی توان براساس یک سری کلیات تشخیص گذاری داشت در این مورد سوشال فوبیا می تواند با اضطراب زیاد همراه باشد سوشال فوبیا یا اضطراب اجتماعی ترس بیش‌ازحد از ارزیابی منفی دیگران است. افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی نگران این هستند که خجالت‌زده یا تحقیر شوند. آن‌ها می‌ترسند که به‌دلیل علائم جسمی اضطراب مانند سرخ شدن، لرزیدن یا تعریق موردقضاوت قرار گیرند. در نتیجه افراد مبتلا به سوشال فوبیا از موقعیت‌های اجتماعی دوری می‌کنند. آن‌ها شرایطی را ترجیح می‌دهند که در آن قضاوت نشوند.افراد بعضی اوقات در موقعیت‌های اجتماعی احساس ناراحتی می‌کنند؛ بنابراین امکان دارد که این عملکرد و شرایط روحی به دلیل کم‌رویی یا افسردگی رخ داده شده باشد و حتی آگاهی کم از روابط اجتماعی نیز می تواند تاثیر گذار باشد. شاید یکی از دلایل این موضوع این باشد که افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی کمتر از نگرانی‌های خود صحبت می‌کنند. این موضوع خود نیز می‌تواند به‌دلیل ترس از قضاوت دیگران باشد.
    سوشال فوبیا می تواند با علایم زیر همراه باشد و هم شرایط روحی و هم جسمی فرد را تحت تاثیر قرار بدهد :
    1.علائم جسمی
    خجالت‌زدگی،لرزیدن
    افزایش ضربان قلب و گاهی عرق کردن
    عدم تمرکز
    سرگیجه
    استفراغ
    حالت تهوع
    2.علائم رفتاری این قسمت به عملکرد فرد هنگام اضطراب مربوط می‌شود؛ مانند رفتارهایی که بیانگر اضطراب هستند یا بر کنترل آن دلالت دارند.
    دوری از موقعیت‌های استرس‌زا
    ترک زودرس موقعیت
    نیاز به استفاده از سرویس‌بهداشتی
    متمرکز شدن روی خود
    تلاش برای عدم جلب نظر دیگران
    سکوت
    خودداری از نگاه به دیگران
    3.شناختی
    بخش شناختی افکاری را دربر می‌گیرد که شخص در محیط‌های محرک اضطراب با آن‌ها درگیر است؛ مانند “من چیزی برای گفتن ندارم”، “دیگران من را دوست ندارند”، “حتما خراب خواهم کرد و یا دیگران رفتارهای من را اشتباه معنا می کنند ” و…
    اگر تشخیص گذاری برای شما صورت گیرد طرح درمان نیز برای شما صورت می گیرد و شما می توانید بسته به شرایط روحیتان و نوع عملکردهایی که دارید روند درمانی را به کمک روانشناس و روان پزشک خود طی کنید گاهی نیاز است که فرد برای کاهش علایم جسمی و روحی خود مدتی دارو نیز مصرف کند اما این موضوع برای همه افراد وجود ندارد و در صورت کلی ترکیب شناختی رفتاری و دارو درمانی می تواند از درمان های پرکارب

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45878
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آیا سوشال فوبیا و استرس درمان داره؟

ممنون ولی متنی که آوردید خیلی تئوری بود و من قبلا تشخیص داده شده که سوشیال فوبیا دارم
    فقط احساس می کنم این مرض درمان نداره و مراجعه به روانکاو یا روانپزشک جز سیکل پر تکرار چیزی بیش نیست
    می خواستم بدونم تابحال دیدین که کسی درمان شده یا نه؟ چون علائم و شرایط اش رو کاملا حفظ هستم
    باتشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)