نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دیگه هیچی برام مهم نیست...

4201
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46004
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دیگه هیچی برام مهم نیست...

سلام ، ۱۵سالمه و خیلی سردرگمم ، نمی‌دونم چمه؟؟ حوصله هیچی و هیچکسو ندارم ، فقط دلم میخواد تو اتاقم باشم و تنهایی موزیک گوش کنم ، ناامیدم و حس میکنم دیگه هیچ کدوم از اهدافم برام اهمیتی ندارن ، سرکلاسا حال ندارم برم ، نمیدونم واقعا چمه؟؟ همش مامان بابام بهم گیر میدن! من اصلا کار بدی نمیکنم فقط حال و حوصله کسی رو چیزی رو ندارم!! اصلا نمیدونم چی میخوام؟!! از کجا اومدم به کجا میخوام برم؟!! یه هدف دارم شاید همه مسخرم کنن بگن تو بدرد این هدف نمی‌خوری!! خیلی دوست دارم آینده درخشانی رو برای خودم رقم بزنم و باعث افتخار خانوادم بشم ... اونم جراح قلب شدنه... ولی کلا دیگه خستم از اون همه رویابافی ، حس میکنم دیگه هیچی برام مهم نیست و برام مهم نیست قراره چه اتفاقی بیوفته یا نمره هام چند بشه؟؟؟ دیگه می‌خوام از همه اهدافم دست بکشم ، بخاطر این روحیه لعنتی که دارم این روزا... نمیدونم چرا؟؟ فقط مشکلم اینه چرا بی حس شدم نسبت به همه چیز؟؟؟ به اون هدفی که عاشقش بودم... وقتم داره حدر می‌ره همون وقتی که می‌تونستم ازش استفاده کنم و به همه اهداف کوچیک و بزرگم برسم...
    دوست دارم بدونم دلیل این:
    - سردرگمی
    - ناامیدی
    - دست کشیدن از اهدافم
    - بی اعصابی و بی حوصلگی
    -بی حس شدن نسبت به خیلی چیزا
    و...
    که هیچ دلیل منطقی و خاصی هم ندارن چیه؟ ، انگار دیگه بی حس شدم و هیچی برام مهم نیست...
    *یه دختر ۱۵ساله تنها*

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دیگه هیچی برام مهم نیست...

سلام عزیزم خوش اومدی به سایت مشاور.

عزیزم این حس و حالی که ازش حرف میزنی با توجه به شرایط سنی و بلوغ و شرایط فعلی جامعه که همه مجبورن توی خونه بمونن کاملا عادیه.

هدفت اتفاقا خیلی عالیه و مطمئن باش اگه دیگران بدونن به خاطر این افق دید مثبتی که راجع به خودت داری بهت افتخار میکنن عزیزم.

توی این سنی که الان شما هستی خیلی مهمه که کیفیت نمراتت خوب باشه، به خاطر همینم زیاد درس خوندن گاهی باعث دلزدگی و خستگی میشه که کاملا عادیه،
    همونطورم که بالاتر گفتم این محدودیت فعلی جامعه هم فشار روانی مضاعفی به همه وارد کرده.

ولی عزیزم نزار امید و انگیزتو از دست بدی،
    تو الان در طلایی ترین و تاثیرگذارترین و سرنوشت سازترین دوره از زندگیت قرار داری.
    سعی کن حس و حالتو با ورزش و تفریحات مورد علاقه ت خوب نگه داری.

با پدر و مادرتم حرف بزن عزیزم، خیلی راحت باهاشون درد دل کن.
    تو جگرگوشه شون هستی و مطمئن باش که عاشقتن و نگرانتن.
    این حس و حالت وقتی درست نمیدونن دلیلش چیه نگرانشون میکنه.
    بعد میخوان یه کاری کنن بهت کمک کنن ولی چون دلیلشو نمیدونن ،اینم نمیدونن که واست چیکار کنن و همه اینا باعث تنش بین شما و پدر و مادرت میشه.
    اگه خودت راحت از دغدغه ها و افکارت واسشون بگی هم از نگرانی در میان هم اینکه بهت کمک میکنن .
    ویرایش توسط رامونا : 12-26-2020 در ساعت 01:15 AM

3. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ifi6s58gobppvufy نمایش پست ها
    سلام ، ۱۵سالمه و خیلی سردرگمم ، نمی‌دونم چمه؟؟ حوصله هیچی و هیچکسو ندارم ، فقط دلم میخواد تو اتاقم باشم و تنهایی موزیک گوش کنم ، ناامیدم و حس میکنم دیگه هیچ کدوم از اهدافم برام اهمیتی ندارن ، سرکلاسا حال ندارم برم ، نمیدونم واقعا چمه؟؟ همش مامان بابام بهم گیر میدن! من اصلا کار بدی نمیکنم فقط حال و حوصله کسی رو چیزی رو ندارم!! اصلا نمیدونم چی میخوام؟!! از کجا اومدم به کجا میخوام برم؟!! یه هدف دارم شاید همه مسخرم کنن بگن تو بدرد این هدف نمی‌خوری!! خیلی دوست دارم آینده درخشانی رو برای خودم رقم بزنم و باعث افتخار خانوادم بشم ... اونم جراح قلب شدنه... ولی کلا دیگه خستم از اون همه رویابافی ، حس میکنم دیگه هیچی برام مهم نیست و برام مهم نیست قراره چه اتفاقی بیوفته یا نمره هام چند بشه؟؟؟ دیگه می‌خوام از همه اهدافم دست بکشم ، بخاطر این روحیه لعنتی که دارم این روزا... نمیدونم چرا؟؟ فقط مشکلم اینه چرا بی حس شدم نسبت به همه چیز؟؟؟ به اون هدفی که عاشقش بودم... وقتم داره حدر می‌ره همون وقتی که می‌تونستم ازش استفاده کنم و به همه اهداف کوچیک و بزرگم برسم...
    - سردرگمی
    - ناامیدی
    - دست کشیدن از اهدافم
    - بی اعصابی و بی حوصلگی
    و...
    که هیچ دلیل منطقی و خاصی هم ندارن چیه؟ ، انگار دیگه بی حس شدم و هیچی برام مهم نیست...
    *یه دختر ۱۵ساله تنها*
    سلام

هر روز یه لیوان شربت آلبالو و زرشک با کمی عسل بخور، این شربت کبد رو تصفیه میکنه و افسردگی رو از بین میبره.

در مورد مزاج شناسی تحقیق کن و تغذیتو براساس مزاجت تنظیم کن، اگه انجامش بدی بعد از مدتی تاثیرشو خواهی دید.

5. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ifi6s58gobppvufy نمایش پست ها
    - سردرگمی
    - ناامیدی
    - دست کشیدن از اهدافم
    - بی اعصابی و بی حوصلگی
    و...
    *یه دختر ۱۵ساله تنها*

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز.

ابتدا باید گفت نوجوانی دورانی حساس در زندگی هست که چالش‌ها و بحران‌های بسیاری درش وجود داره و بی‌انگیزگی یکی از این چالش‌هاست. برخی از موضوعات اجتماعی و اقتصادی جامعه هم دربه وجود اومدنش بی تاثیر نیست
    نوجوانی دوره بسیار حساسیه و رفتار و عملکرد شما میتونه در آینده ی شما بسیار تاثیرگذار باشه ، در این دوره باید برای رشد ، یادگیری و ساخت آینده ای بهتر تلاش کنید و لازمه ی تلاش داشتن انگیزه هستش ، انگیزه = محرک تلاش و کوشش
    انگیزه به دو دسته تقسیم میشه
    انگیزه بیرونی که به واسطه دیگران و اتفاقات پیرامون شما ایجاد میشه و انگیزه درونی که از دیدگاه و نوع تفکر فرد نشاءت میگیره.

درسته شاید با سخت گیری های والدین شما درشرایط سختی قرار بگیری و احساس نامطلوبی داشته باشی و در واقع انگیزه بیرونی برای شما وجود نداشته باشه اما ایجاد انگیزه درونی که به مراتب قوی تر از انگیزه بیرونی هست با خود شماست
    خصوصا درمورد شما که قصد دارید جراح قلب بشین
    اهدافی مثل پزشکی، قضاوت و وکالت نیاز به انگیزه‌ قوی داره .
    پس باید انگیزه درونی رو برای خودت تقویت کنی و ناامید نشی

البته ترسیم ذهنی اهداف بسیار بزرگ و داشتن اهدافی بسیار بزرگ و غیر قابل دسترس میتونه برای شما باعث بی انگیزگی بشه ..
    مثلا شما دوست داری جراح بشی اما میدونید جراح شدن نیاز به نمرات عالی و خوب درس خوندن داره ازطرفی میبینی که انگیزه و حوصله و نمرات خوب نداری و این باعث میشه توی ذهنت ظابطه ها منفی بشه و مُوَلد بی انگیزگی و بی حوصلگی درشما بشه

در چنین موقعی شما باید با مسیر پیش رو آشنا باشید و هدف بزرگ خودتون رو ( جراح قلب ) به اهداف کوچکتری برای رسیدن به هدف اصلی رسم
    مثلا درزمان فعلی باید خوب درس بخونی و خوب نمره بگیری و مثلا برای تابستون برنامه بچینی که علاوه بر تفریح و سرگرمی یکی دوتا از کتاب های مهم سال بعد رو کارکنی
    موارد بالا شدن اهداف کوچک برای رسیدن به هدف بزرگ

7. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47888
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من محمد پارسا خانجانی هستم 12 ساله
    دیگه هیچی برام مهم نیست
    دوست دارم هر روز تنها در اتاقم بخوابم و فیلم های جنگی فیلم و اهنگ های غمگین گوش کنم
    درس برام اهمیتی نداره
    حوصله ی هیچ چیز رو ندارم
    تنها امید زندگیم پرندم هستش
    دوست دارم بازی کنم و وقتی تو بازیم می بازم اصبی می شم و مبایل رو پرت می کنم
    فقط می خوام بخوابم و بازی کنم
    اگر حتی یه دوست داشتم که من رو به حاطر خودم بخواد به مثل این دوستام که چون من درسم خوبه می خوان باهام دوست باشن
    حتی چه دختر باشه چه پسر
    پایان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)