نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: آیا این دلایل برای ازدواج کافیه؟

2090
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46096
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا این دلایل برای ازدواج کافیه؟

سلام من به تازگی وارد 28 سالگی شدم

تا حالا هیچ کس از خانواده پیگیر ازدواج من نبوده و حتی صحبتشم نکردن- از طرف دیگه قبلا خودم فکر میکردم که با شرایط من نباید به ازدواج فکر کنم

پدرم مادرم خیلی مسنن و محیط خانواده به شدت با روحیه و طرز فکر و نیازهای من بیگانه است. هرچند که پدر مادرمو خیلی دوس دارم و توجه و محبت و مراقبتم متوجه اونها است.

حالا که از نظر مالی و پس انداز نیمچه توانی برای هزینه های اولیه تشکیل زندگی دارم، چند ماهیه که بدجور هوایی شدم و شب و روز به داشتن همسر و عشق و یه زندگی آروم و لذت بردن از زندگی و معنا پیدا کردن برای زندگی فکر میکنم و از خرج کردن بی مورد دست کشیدم و پس انداز میکنم.

قبلا ترس داشتم و نگران بودم که زندگی سخت میشه خصوصا از نظر مالی و پشیمون میشم و نمی ارزه ازدواج کنم. اما حالا آگاهانه میخوام سختی هاشو به جون بخرم و از زندگی متفاوتی رو شروع کنم.

سوالی که برام وجود داره آیا این طرز فکر برای ازدواج کافیه؟ البته مردد نیستم و دیگه تصمیم خودمو گرفتم و به بردار بزرگم رسوندم اینو اونم دنبال پیدا کردن کیسه. فقط میخوام آگاهانه تر باشه و دچار خطای فکری نشم.

انگیزه هم برای ازدواج نیاز به عشق، کسی که دوسش داشته باشم و داشته باشه، همدم، کسی که بفهمه، نیاز جنسی و عاطفی، جذابیت های دیگه یه خانوم از جمله رفتار و توجه و محبت، آینده نگری از نظر اینکه سنم بالاتر بره فرصت بیشتری از دست میدم، دست پیدا کردن به یه زندگی آروم که خودم ادارش کنم و از محیط خونواده رها بشم.

بقیه رو میبینم که همسر دارن و زندگی شخصی خودشون خیلی منم دلم میخواد همچین چیزی رو.

اینم بگم که فکر می کنم الان زندگیم معنای خاصی نداره و فقط روزارو سپری می کنم، اما داشتن یه همسر زیبا می تونه زندگی رو برام دگرگون کنه و عمر باقی مونده رو زندگی کنم.
    ویرایش توسط گاهی : 01-08-2021 در ساعت 07:59 PM

2. کاربران زیر از گاهی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : آیا این دلایل برای ازدواج کافیه؟

سلام دوست عزیز
    به نظر من شما الآن تازه داری شرایط اولیه زندگی رو درک می کنی و کم کم طعم موفقیتهای نِسبی رو می چشی. زندگی خانوادگی با تصور شما فرق زیادی داره و با توجه به تصور کنونی شما احتمال دلزدگیت از زندگی مشترک زیاده.
    اگه می خوای خوشبخت بشی، فعلاً همین مسیر رو ادامه بده و پولهاتو خرج خرید خونه و پس انداز کن.
    برای زندگی مشترک صبر کن. پس از ازدواج آرزوی بودن کنار خانواده فعلیت رو خواهی داشت.
    چند سالی که از بودن با پدر و مادرت لذت بردی بعد به فکر ازدواج باش. تا اون زمان، توقعاتت هم از زندگی مشترک واقعی تر میشه.
    موفق باشی

4. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط گاهی نمایش پست ها

تا حالا هیچ کس از خانواده پیگیر ازدواج من نبوده و حتی صحبتشم نکردن- از طرف دیگه قبلا خودم فکر میکردم که با شرایط من نباید به ازدواج فکر کنم

پدرم مادرم خیلی مسنن و محیط خانواده به شدت با روحیه و طرز فکر و نیازهای من بیگانه است. هرچند که پدر مادرمو خیلی دوس دارم و توجه و محبت و مراقبتم متوجه اونها است.

حالا که از نظر مالی و پس انداز نیمچه توانی برای هزینه های اولیه تشکیل زندگی دارم، چند ماهیه که بدجور هوایی شدم و شب و روز به داشتن همسر و عشق و یه زندگی آروم و لذت بردن از زندگی و معنا پیدا کردن برای زندگی فکر میکنم و از خرج کردن بی مورد دست کشیدم و پس انداز میکنم.

قبلا ترس داشتم و نگران بودم که زندگی سخت میشه خصوصا از نظر مالی و پشیمون میشم و نمی ارزه ازدواج کنم. اما حالا آگاهانه میخوام سختی هاشو به جون بخرم و از زندگی متفاوتی رو شروع کنم.

سوالی که برام وجود داره آیا این طرز فکر برای ازدواج کافیه؟ البته مردد نیستم و دیگه تصمیم خودمو گرفتم و به بردار بزرگم رسوندم اینو اونم دنبال پیدا کردن کیسه. فقط میخوام آگاهانه تر باشه و دچار خطای فکری نشم.

انگیزه هم برای ازدواج نیاز به عشق، کسی که دوسش داشته باشم و داشته باشه، همدم، کسی که بفهمه، نیاز جنسی و عاطفی، جذابیت های دیگه یه خانوم از جمله رفتار و توجه و محبت، آینده نگری از نظر اینکه سنم بالاتر بره فرصت بیشتری از دست میدم، دست پیدا کردن به یه زندگی آروم که خودم ادارش کنم و از محیط خونواده رها بشم.

بقیه رو میبینم که همسر دارن و زندگی شخصی خودشون خیلی منم دلم میخواد همچین چیزی رو.

اینم بگم که فکر می کنم الان زندگیم معنای خاصی نداره و فقط روزارو سپری می کنم، اما داشتن یه همسر زیبا می تونه زندگی رو برام دگرگون کنه و عمر باقی مونده رو زندگی کنم.
    سلام

اگه سنت بالاتر بره دیگه حس و حال الان رو برا ازدواج نخواهی داشت.
    حالا که از عهده مقدمات زندگی برمیای، ازدواج کن و ازش لذت ببر.

6. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46096
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماجراجو نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من شما الآن تازه داری شرایط اولیه زندگی رو درک می کنی و کم کم طعم موفقیتهای نِسبی رو می چشی. زندگی خانوادگی با تصور شما فرق زیادی داره و با توجه به تصور کنونی شما احتمال دلزدگیت از زندگی مشترک زیاده.
    اگه می خوای خوشبخت بشی، فعلاً همین مسیر رو ادامه بده و پولهاتو خرج خرید خونه و پس انداز کن.
    برای زندگی مشترک صبر کن. پس از ازدواج آرزوی بودن کنار خانواده فعلیت رو خواهی داشت.
    چند سالی که از بودن با پدر و مادرت لذت بردی بعد به فکر ازدواج باش. تا اون زمان، توقعاتت هم از زندگی مشترک واقعی تر میشه.
    موفق باشی
    20 سال دیگه کار کنی که نمیشه خونه خرید
    بعد اینکه از زندگی الان اصلا راضی نیستم
    ویرایش توسط گاهی : 01-09-2021 در ساعت 09:03 AM

8. 2 کاربران زیر از گاهی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام. ازدواج یکی از مراحل زندگی که در اون فرد مسئولیت پذیری و تعهدش کامل میشه. مسائل جنسی و عاطفیش کامل میشه
    زمان ازدواج: هر وقت که فرد حس کنه امادگی لازم برای این کار دارد
    فقط نباید به هوای ازدواج کردن با هر کسی ازدواج کنید.حتما کسی پیدا کنید که از نظر اجتماعی و رفتاری شبیهتون باشه
    و به هوای ازدواج کردن به هر کسی بلی نگید
    دقت کنید پدر و مادر شما مسن هستند وگر ازدواج نکنید با رفتن اونها (خدای نکرده) یکدفعه شما تنها میشید و رندگیتون از هم میپاشه
    شما باید زندگی خودتون تشکیل بدید و 28 سال تا 30 سال زمان مناسبی
    بگردید و مورد مناسبتون پیدا کنید
    اگر در مورد پیدا کردن مورد مناسب سوال داشتید مطرح کنید

10. 2 کاربران زیر از MohsenPSY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام دوست عزیز
    موفق باشی
    نه دوست عزیز تا کی ایشون باید منتظر بمونه و اگر سن بالا بره ازدواج برایش سخت میشه. بعدم که فرد ازدواج میکنه خدا خودش کمک می کنه و هر دو طرف هم با سعی تلاش میتونن وضعیت مالیشون بهبود بدن

12. 3 کاربران زیر از MohsenPSY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

اینکه شرایط لازم رفاهی برای تشکیل یک خانواده رو درک کردین و از خرج کردن بی مورد پرهیز میکنید قابل تحسین هستش
    و باتوجه به نکاتی که درمتن شما خوندم ، باید گفت بله این دلایل همون دلایلی هستند که به خاطرش هر فردی خودش رو از عالم تجرد به عالم تاهل سوق میده و ازدواج میکنه
    تصمیم خوبی گرفتید ، انشاء الله که موفق باشید

14. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

منظور من بیست سال دیگه نیست.
    فرد به محض توانا شدن در مسائل مالی آمادگی ازدواج ندارد.
    یک بار با دقت به نوشته های ایشان دقت کنید. در گفته های او دو سه نکته مهم هست: اول، از جو و محیط کنونی خسته اند: "و از محیط خونواده رها بشم". دوم، دنبال لذت بردن از زندگی با همسر به صورت افراطی: "... بدجور هوایی شدم و ...".
    تمام اینها دلایلی است که افراد را به طرز شدیدی به ازدواج ترغیب می کند ولی این توقعات معمولاً برآورده نمی شود. با اینکه من طرفدار ازدواج زودهنگامم ایشان را دارای شرایط لازم نمی دانم. لازم است توقعاتشان از ازدواج واقعیتر شود و این زمان می برد.
    باز هم نظر من یک نظر است. ایشان می تواند از نظرات عزیزان دیگر استفاده کند.

16. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

منظور من بیست سال دیگه نیست.
    فرد به محض توانا شدن در مسائل مالی آمادگی ازدواج ندارد.
    یک بار با دقت به نوشته های ایشان دقت کنید. در گفته های او دو سه نکته مهم هست: اول، از جو و محیط کنونی خسته اند: "و از محیط خونواده رها بشم". دوم، دنبال لذت بردن از زندگی با همسر به صورت افراطی: "... بدجور هوایی شدم و ...".
    تمام اینها دلایلی است که افراد را به طرز شدیدی به ازدواج ترغیب می کند ولی این توقعات معمولاً برآورده نمی شود. با اینکه من طرفدار ازدواج زودهنگامم ایشان را دارای شرایط لازم نمی دانم. لازم است توقعاتشان از ازدواج واقعیتر شود و این زمان می برد.
    باز هم نظر من یک نظر است. ایشان می تواند از نظرات عزیزان دیگر استفاده کند.
    هر چقد سن بالاتر بره این توقعات بیشتر میشه و تصمیم گیری برای ازدواج رو سخت میکنه.
    در سن بالا توقعات نه تنها واقعی نمیشه بلکه مثل توهمی هستن که هیچوقت تحقق پیدا نمیکنن.

18. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45725
    تشکـر
    60
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

هر دختر یا پسر مجردی انگار از یه سنی به بعد(که البته برای هرکس متفاوته)به نوعی بلوغ دست پیدا میکنه که این ویژگی هایی که شما گفتید رو داره، که به نظرم شرط لازم برای ازدواجه و همچنین محرک برای ایجاد سایر شرایط لازم
    شما به زودی به هدفتون خواهید رسید؛ موفق باشید
    موفق باشید

20. کاربران زیر از *fateme* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد