نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: توضیح مسائل جنسی به کودکان

2205
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

توضیح مسائل جنسی به کودکان

سلام دختری 20 ساله هستم. خواهرم 10 سالشه و همیشه عادت داره راز هاشو برای من تعریف میکنه. من هم بهش قول دادم که به کسی نمیگم و همیشه کمکش میکنم. دیشب بهم گفت که دو تا از دوستاش درباره رابطه جنسی باهاش حرف زدند. من سعی کردم آرامش خودم رو حفظ کنم و حساسیت زیاد نشون ندم چون طبق شناختی که ازش دارم اگر با پرخاش و تندی باهاش حرف بزنم بیشتر کنجکاو میشه. ازش پرسیدم چی بهت گفتن و وقتی توضیح داد واقعا تعجب کردم تقریبا همه چی رو میدونست و من نمیدونستم چی باید بهش بگم. ازم پرسید این چیزایی که شنیدم درسته یا نه و من هم گفتم آره درسته... اون هنوز خیلی بچه هست و پاکه من خیلی از این موضوع ناراحتم که چرا الان فهمیده و ذهنش مشغول شده... نمیدونم رفتار درست چیه؟ فقط ازش خواستم هر کس از این به بعد خواست باهات در این باره حرف بزنه بگو که نمیخوای بشنوی گفتم وقتی بزرگ بشی خودت همه چی رو میفهمی پس الان عجله نکن و توی دنیای بچگی خودت بمون. هر چیزی رو به وقتش میفهمی...
    اون دوستش هم که بهش گفته نمره اول کلاسشونه و خانواده خیلی خوبی هم دارن... نمیتونم مجبورش کنم ارتباطش رو باهاش قطع کنه چون نمیخوام مادرم بفهمه... اگر مادرم بفهمه مطمئنم عصبانی میشه و برخورد تندی میکنه...
    لطفا راهنماییم کنید اگر دوباره سوال پرسید چی بگم؟ چه رفتاری الان درسته؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46301
    تشکـر
    53
    تشکر شده 43 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : توضیح مسائل جنسی به کودکان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mimra نمایش پست ها
    سلام دختری 20 ساله هستم. خواهرم 10 سالشه و همیشه عادت داره راز هاشو برای من تعریف میکنه. من هم بهش قول دادم که به کسی نمیگم و همیشه کمکش میکنم. دیشب بهم گفت که دو تا از دوستاش درباره رابطه جنسی باهاش حرف زدند. من سعی کردم آرامش خودم رو حفظ کنم و حساسیت زیاد نشون ندم چون طبق شناختی که ازش دارم اگر با پرخاش و تندی باهاش حرف بزنم بیشتر کنجکاو میشه. ازش پرسیدم چی بهت گفتن و وقتی توضیح داد واقعا تعجب کردم تقریبا همه چی رو میدونست و من نمیدونستم چی باید بهش بگم. ازم پرسید این چیزایی که شنیدم درسته یا نه و من هم گفتم آره درسته... اون هنوز خیلی بچه هست و پاکه من خیلی از این موضوع ناراحتم که چرا الان فهمیده و ذهنش مشغول شده... نمیدونم رفتار درست چیه؟ فقط ازش خواستم هر کس از این به بعد خواست باهات در این باره حرف بزنه بگو که نمیخوای بشنوی گفتم وقتی بزرگ بشی خودت همه چی رو میفهمی پس الان عجله نکن و توی دنیای بچگی خودت بمون. هر چیزی رو به وقتش میفهمی...
    اون دوستش هم که بهش گفته نمره اول کلاسشونه و خانواده خیلی خوبی هم دارن... نمیتونم مجبورش کنم ارتباطش رو باهاش قطع کنه چون نمیخوام مادرم بفهمه... اگر مادرم بفهمه مطمئنم عصبانی میشه و برخورد تندی میکنه...
    نکته اصلی این نیست که میدونه..
    نکته اینه که احتمال موجب احساس منفی در خواهرتون شده و درگیری ذهنی و احساس خشم و نفرت و... به آدما +والدینش پیدا کرده
    برای همین باید مواظب احساساتش باشید و ببینید چه حسی پیدا کرده
    تایید نکنید بلکه بگید یه چیزاییش رو درست شنیدی یه چیزاییش رو نه و الان این چیزی نیست که باید بهش فکر کنی

3. کاربران زیر از پسر تنهای تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر تنهای تنها نمایش پست ها
    نکته اصلی این نیست که میدونه..
    نکته اینه که احتمال موجب احساس منفی در خواهرتون شده و درگیری ذهنی و احساس خشم و نفرت و... به آدما +والدینش پیدا کرده
    برای همین باید مواظب احساساتش باشید و ببینید چه حسی پیدا کرده
    تایید نکنید بلکه بگید یه چیزاییش رو درست شنیدی یه چیزاییش رو نه و الان این چیزی نیست که باید بهش فکر کنی
    میدونم که هر چقدر بیشتر اصرار کنم که نره سمت یه چیزی بیشتر کنجکاوی میکنه. قبلا ازم پرسیده بود که بچه ها از کجا میان و من بهش گفته بودم مامان باباها دعا میکنن و خدا بهشون بچه میده
    اما حالا که یه چیزایی فهمیده مدام ازم سوال میپرسه و من جوابی ندارم براش
    نمیدونم الان چی توی ذهنش میگذره و چطوری باید کمکش کنم

5. کاربران زیر از Mimra بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46301
    تشکـر
    53
    تشکر شده 43 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    4

میدونم که هر چقدر بیشتر اصرار کنم که نره سمت یه چیزی بیشتر کنجکاوی میکنه. قبلا ازم پرسیده بود که بچه ها از کجا میان و من بهش گفته بودم مامان باباها دعا میکنن و خدا بهشون بچه میده
    اما حالا که یه چیزایی فهمیده مدام ازم سوال میپرسه و من جوابی ندارم براش
    نمیدونم الان چی توی ذهنش میگذره و چطوری باید کمکش کنم
    به هیچ عنوان واکنش منفی نشون ندین سرزنش هم نکنید
    توضیح بدین بهش ولی وارد جزئیات نشین.
    بزارید همینجوری بااهاتون راحت بمونه و هر چیزی هست باهاتون صحبت کنه در موردش.

دقت داشته باشید چیزایی که میگه و پیرسه از روی کنجکاوی هست نه مثلا تحریک جنسی، پس نگران نباشید

7. کاربران زیر از پسر تنهای تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سعی میکنم همچنان طوری باهاش رفتار کنم که باز هم اگر مشکلی براش پیش اومد باهام صحبت کنه.
    خیلی ممنون از راهنماییتون.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

د ر مورد کودک 10 ساله بدانید
    تغییرات هیجانی/ اجتماعی :
    کودکان در این دوره ممکن است :

شروع بشکل دادن روابط قویتر و پیچیده تر با دوستان و همسالان.
    داشتن دوستان مخصوصا” دوستان هم جنس در این سنین از لحاظ هیجانی مهمتر میشود.
    فشار همسالان بیشتری را تجربه میکند.
    همچنانکه بلوغ نزدیک میشود. نسبت به بدن خوداگاهی بیشتر کسب کند. مشکلات خوردن و یا تصویر بدن حدودا” در این سنین بیشتر میشوند
    جنس مخالف برای شخص بسیار جذاب است و پسرها برای دختر ها خودنمایی می کنند در حالیکه ممکن است به کارشان اعتراف نکنند. ممکن است پسرها احساس عشق زودگذر به جنس مخالف داشته باشند. کودک درحال مستقل تر شدن است ولی نه به آن معنا که در ذهنش است. حمایت کامل و تشویق از جانب شما راه را برای کمک به او هموار می کند مخصوصا زمانیکه با تغییراتی اساسی مثل عوض شدن مدرسه رو به رو می شود.
    منبع
    کودک 9 تا 11 ساله - کودکانه : کودک و نوجوان

10. کاربران زیر از MohsenPSY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)